|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 19:10:12   
ruby19
Prosila bi vse tiste, ki veste oz. ste same že preizkusie kakšno zares učinkovito sredstvo proti klopom, da mi napišete, katero je. Lansko leto smo imeli neko naravno sredstvo proti klopom Zeta free, pa ni nič pomagalo. Potrebujem predvsem za otroke, zato bi bilo dobrodošlo, če bi bilo čimbolj naravno, glavno pa je, da je res učinkovito, ker smo imeli res veliko klopov, predvsem otroci.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 19:16:01   
Tippi
Ok, to pa tudi mene zanima! Jaz sem namreč priljubljena pri klopih! user posted image
Jaz običajno kupim eno izmed mnogih razpršil.. Ne vem ti točno povedat, katerega, ker vsako leto kupim drugačnega user posted image V tem času sem imela (našpricana!) dva klopa.

sem pa prejšnji mesec srečala enega gospoda, ki je imel pri sebi nek aparatek, na baterijo, in me je slišal, ko sem kupovala šprico proti klopom, in mi je navrgel, da naj to kupim, ker stoprocentno pomaga. je povedal, da ima en aparatek štiričlanska družina, deluje v radiju 5 metrov. baje niti enega klopa niso imeli, noben od njih štirih in je stric res zadovoljen. pa všeč mu je, ker se ne nanaša na kožo, torej ni nobene iritacije kože itd. itd. in da je še posebno odlična zadeva za otroke. še nisem uspela it kupit. stane baje cca. 20 eurov.

me pa vseeno zanima, če ima kdo s tem "strojčkom", ki oddaja za klope in ostali mrčes neprijeten zvok, kakšne izkušnje. da ne bom spet kupila mačka v žaklju.

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 19:27:02   
ruby19
Ja, tudi jaz sem že slišala, da to obstaja, deluje z zelo visokimi frekvencami, ki so moteče za klope. Ne vem pa, če je takšna naprava neškodljiva za otroke, upam, da kaj ne moti njihovega celičnega delovanja ipd. Če ima kdo kaj izkušenj s to napravico, naj kar napiše.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 19:41:26   
tulpek
Tiste napravice nam nikoli niso odgnale vseh komarjev. Za klope uporabljam Forth (http://www.lekarnar.com/izdelki/forth-proti-klopom) in res deluje. KOliko je naraven pa ne vem. Lahko pogledam, ko mi pride sprej v roke....

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 20:15:01   
Felicita
http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=3607&izrisTrg=trgArt

to nej bi delalo po sistemu visoke frekvence, ampak jest sem imela 2 do sedaj, pa sem jih slišala in sta odganjala bolj mene kot pa klope/komarje user posted image

jest jim dišim, meni ne pomaga nič... mislim, sem fasala klopa, namazana že s 100 žavbami, se je pa tudi zgodilo da nisem fasala nič, pa nisem bla namazana. Tko da svetle cunje pa pod tuš ko prideš domov, pregledat se... jest se 100% ne bi zanašala na nič. Tudi če pogledaš na navodila za uporabo, so časi delovanja teh sprejev tko bizarno kratki (mislim da ma autan za klope samo pol ure, potem je pa potreben ponoven nanos al neki takega) da se vprašaš, kok so RES učinkoviti, če klop ne cepne glih tja, kjer si se 30 sekund prej pošpricu-

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 20:21:58   
Tippi
To pa itak! Vedno se pogledat, ne glede na to, kaj in koliko naneseš in ne glede na to, kako si oblečen. Ziher je zihr!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 20:46:29   
ruby19
Ja, saj pregled, če je kje kakšen klop je tudi pri nas v praksi. Me pa zanima, če dobiš okuženega klopa in ga vzameš zvečer ven, ali je to še pravočasno kar se tiče okužbe ali je že kar je v primeru da gre za okuženega klopa.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 20:52:02   
*miska.mcc*
naša gospodična je past za klope. če katera želi, da ji travnik ali gozd ocistimo klopov.......telefonska na ZS! user posted image

pol sem pa kupila tisto rumeno zapestnico proti mrčesu. mislim, da je prav za komarje, ampak da ucinkuje tudi proti klopom.
očitno res. v lekarni prodajajo. je pa neka zeliščna. ima izrazit vonj. in ji jo zapnem kar na nogico okoli gleznja.
in res zdaj ze 1 teden ni fasala nobenega krvosesa.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
20.6.2012 21:47:52   
dayya
miška ali lahko poveš kaj več o teh trakovih, kako se jim reče itd hvala, se mi zdi zelo interesantno, no poleg tega bi jaz še zmer mal pošpricala in obvezen takojšni pregled in tuš po pridem domov.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
20.6.2012 22:18:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
21.6.2012 6:30:36   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Tiste napravice nam nikoli niso odgnale vseh komarjev. Za klope uporabljam Forth (http://www.lekarnar.com/izdelki/forth-proti-klopom) in res deluje. KOliko je naraven pa ne vem. Lahko pogledam, ko mi pride sprej v roke....

No evo. Jaz sem pa mislila že letet v lekarno. zdej pa nisem več zihr, da bom kupila user posted image

miska kakšne "zapestnice" so to. lahko daš malo več informacij. mogoče pa tud jaz poskusim s tem. hvala.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
21.6.2012 7:33:52   
Hope2
Tale zeleni forth je nekaj najboljšega. Naš pes jih je vedno pobiral, ko smo bili na travniku ali gozdu, po 20 naenkrat... ob uporabi tega, pa čisto nobenega. Tudi nas in otroka sem pošpricala s tem- ne kožo, ampak obleke in čevlje- sandale, štunfe)

Naravno odganjaec je baj etudi orehovo listje, baje se malo podrgneš ali zatakneš za čevelj in greš po gozdu- to prakticira moja teta in deluje. Če daš na okensko polico baje mrčes ne gre v hišo.

Tele frekvenčne zadevice pa kar veliko ljudi pravi da ne pomagajo.

Biokill tudi zelo dobro odganja in pobija klope. Samo ni za otroke, psu lahko našpricaš dlako ali ovratnico in potem po sprehodu splakneš z vodo.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
21.6.2012 8:53:50   
*miska.mcc*
metulj, ne! user posted image

http://kostevc.si/zapestnica-proti-komarjem-mosquito-block-zapestnica.html

tole je. po uporabi je treba nazaj v skatlico dobro zapret, da se ne izdisi takoj prvi dan.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
21.6.2012 19:18:07   
Sara_T
prejšnji teden sem dobila 3 klope in so me sodelavke čist prestrašile glede vseh možnih bolezni. sicer se mi je pojavila rdečina pa je izginila. a ve katera, če je slučajno to kakšen slab znak? pr tahudih zadevah bi se pojavili rdeči kolobarji? pa tist na zvok tud pr meni ni delovalo. bo treba kar po kakšen sprej ali kremo ;(

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
21.6.2012 19:21:27   
tulpek
Sama rdečica se pojavi skoraj vedno in je pač reakcija na pik. Nevarni so kolobarji, ki se pa lahko pojavijo tudi zakasnjeno. Zgrešit jih ne moreš, vsak dan je en krog več.

(odgovor članu Sara_T)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
22.6.2012 8:50:10   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Sara_T

prejšnji teden sem dobila 3 klope in so me sodelavke čist prestrašile glede vseh možnih bolezni. sicer se mi je pojavila rdečina pa je izginila. a ve katera, če je slučajno to kakšen slab znak? pr tahudih zadevah bi se pojavili rdeči kolobarji? pa tist na zvok tud pr meni ni delovalo. bo treba kar po kakšen sprej ali kremo ;(


Pri boreliozi se pojavi kolobar, pri meningitisu pa ne. Pri meningitisu po cca. enem tednu zboliš (glavobol, vročina, trd vrat, slabost,...), potem ti ni tri tedne nič, potem se pa ponovi, v hujši obliki. Je okrog prvega maja dalo mene v strah, ko je naša imela klopa, pa je po enem tednu zbolela. Smo prav s strahom čakali, ali se bo pojavila druga faza in je potem ni bilo user posted image Izgleda, da je bil slučaj, da je ravno po enem tednu zbolela.
Koliko se vas pa cepi prti klopnemu meningitisu?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Sara_T)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
24.6.2012 22:47:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: učinkovito sredstvo proti klopom
27.6.2012 17:13:59   
honey
Jaz sem lansko letu kupila tisto stvar za našpricat v lekarni, kot je zgoraj ena omenila rumeno zapestnico. Imajo več stvari - za našpricat, zapestnice, za po pikih itd. Moram reči, da je bilo tako tisto za proti mrčesu kot tudi po pikih krasno user posted image Prikolica je namreč na območju komarjev (ampak res, dobesedno) in se takoj, ko se pojaviš na parceli, pojavi tam tudi roj komarjev. Ko smo se našpricali s to zadevo, so nas sicer obletavali, ampak popikali nas niso user posted image Res fajn zadeva.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?