|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
17.5.2012 16:41:37   
mini86
a je katera imela to operacijo v nosečnosti..
v prejšni nosečnosti sem imela par napadov, po porodu samo enega hujšega potem pa blažji..

no v tej nosečnosti sem imela prvega prejšni petek ampak nič hujšega je že dopoldan popustilo ko sem vzela buscopan..

pušenjak je rekel da mi jih do 20.tedna komot odstranijo, js pa spolh ne vem..strah me je noro-če me nebi bilo bi se že prej odločila za to, pa še tiste 3 dni v bolnišnici si ne predstavljam brez tamaugauser posted image user posted image

kaj mi svetujete?a nj zagrabim pa grem na lov za dohtarjem k me bo v takem stanju sploh hotel operirati ali naj malo potrpim tako kot do sedaj..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 7:35:14   
polho3006
Jaz ti sicer ne morem pomagati z izkušnjo o operaciji imam pa tudi jaz precej velik žolčni kamen. Noseča sem 33t1d in do sedaj je vse o.k. Se pazim pri prehrani in ni nobenih težav. Sem imela težave v 1. nos. ampak ne takšne da se ne bi dalo preživeti. Če napadi niso prehudi in prepogosti bi jaz na tvojem mestu z operacijo počakala, ker se da z dieto zadevo čisto obvladati.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 8:23:00   
StrawberrY
Ne vem, jaz bi se vseeno res fajn pozanimala in če res ni nevarnosti za otročka v tebi, potem bi sigurno šla. Ker žolčni kamni so kar nevarna zadeva, sploh če se kakšen majhen zatakne v žolčevodu. To se je meni januarja letos naredila. rajši ne napišem kakšne so bile to bolečine. In ko sem potem v enem tednu bila več kot enkrat na dan na infuziji, se je končno maoj zdravnik odločil in me poslal v bolnico.
Tam pa živa panika, ker je od zataknjenega kamna prišlo do hudega vnetja trebušne slinavke. To je pa šele štala.
Ko so mi trebušno slinavko vsaj malo spravili k sebi in da ni bilo več takoh bolečin sem šla pod nož. Zdaj sem dva meseca od operacije in samo to lahko rečem, da sem vesela, ker jih nimam več notri. Res da je bil pri meni zdravnik vsaj delno kriv, ker me je več kot tri leta zdravil za gastritis, vse gastro so bile ok, ampak on je vztrajal, da je to potem psiha. Jaz pa dobesedno nisem mogla več živeti zaradi bolečin.
Jaz se še vedno pazim pri prehrani, pa ne toliko zaradi operacije, kot zaradi trebušne slinavke. Dieta je pa skoraj podobna kot pri žolčnih.

Vso srečo!

Še to. Ker problem je, če imaš majhne žolčne kamne (tako sem imela jaz, ker lažje zdrknejo v žolčevod). Če imaš velikega ni toliko problem, ker se da res s hrano veliko ublažiti vso zadevo.

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 18.5.2012 8:24:39 >

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 8:35:46   
mini86
imam 4, zdj se pa ne spomnim velikosti..mislim da do 10mm..a je možno?

zdržat napade..ja itak da se da..


mi je pa zelo čudno da jaz napad dobim zmeraj zjutraj na prazen želodec in je od zadnje hrane preteklo vsaj 10h..

zadnji napad..mislim da sem za kosilo imela čevapčiče, za večerjo pa jagode..in zjutri evo ti ga..HB mi je buscopan pomagal in je bilo že dopoldan ok..



ma sj pomoje nam šla..sm klicala v rožno pa ne operirajo nosečnic, ostane samo še petra držaja ampak pomojem se bom prepustila tokuuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 8:59:00   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

imam 4, zdj se pa ne spomnim velikosti..mislim da do 10mm..a je možno?

zdržat napade..ja itak da se da..


mi je pa zelo čudno da jaz napad dobim zmeraj zjutraj na prazen želodec in je od zadnje hrane preteklo vsaj 10h..

zadnji napad..mislim da sem za kosilo imela čevapčiče, za večerjo pa jagode..in zjutri evo ti ga..HB mi je buscopan pomagal in je bilo že dopoldan ok..



ma sj pomoje nam šla..sm klicala v rožno pa ne operirajo nosečnic, ostane samo še petra držaja ampak pomojem se bom prepustila tokuuser posted image



Ja sej ga pa tud biksaš user posted image . Stran od mastnih stvari in svežega sadja.
V knjižnici dobiš eno knjigo o žolčni dieti (pozabila naslov). Pa so tud fajn recepti not napisani.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 10:46:45   
HHH
Meni so jih odstranili, a ne med nosečnostjo. Sam poseg in okrevanje res nista huda in ob nekomplicirani nosečnosti po moje res ni neke nevarnosti za otroka.
Res pa je, da je poseg v splošni anesteziji. To pa ne vem če je res ok za otroka. Morda pa ga izvajajo pri nosečnicah kako drugače. Vprašaj zdravnika.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
18.5.2012 15:06:23   
mini86
a sveže sadje ne..o šit..men pa zdj tooook paše zvečer jest jagode, pa nektarine, lubenica...skratka vse sočno..user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
19.5.2012 22:12:59   
K_a_t_i
Oj,
ne znam ti odgovorit na prvo vprašanje, ti bom pa malo napisala o prehrani, ker vidim, da nimaš pojma in ti bi rada prihranila kakšno bolečino.
Strogo se izogibaj živalski maščobi! To pomeni, da od mesa ješ samo perutnino (belo meso!), teletino, žrebička. Nobene "stare" govedine, nobenih prašičev. Nobenih salam, razen piščančje prsi.
Zelenjavo, samo prekuhano. Solato - samo kar lahko skuhaš (pesa, korenje,...), ali pa mehko solato. Nikar mlado solato! Ne stvari, ki napenjajo (stročnice).
Sadje, najbolje v kompotu, ampak ker to ne gre vedno, vse olupi. Jagode, banane, lubenice - ne bi smele delati problema. Največji problem je olupek od jabolka. Meni so napade sprožale tudi češnje (ja, žal) -> ni pa pri vseh enako. Pokusi eno, dve, če je vse OK, lahko povečuješ (z vso hrano je tako).
Mleko, jogurti -> ne polnomastnih!
Kruh - ne svež (nikakor topel, če ga kupiš popoldne v trgovini, pečenega ponoči, so to že smatra za starega). Kruh s semeni je odsvetovan (ne pa tudi polnozrnat).
Izogibaj se trdih maščob (margarina). Olje uporabljal vzorčno. Nič cvreti.
Jajca - lahko samo beljak. Rumenjak je na top črni listi (ni problem, če boš jedla jajčne testenine, pazi na sladice - tudi so na črni listi - tiste, z veliko jajci in smetane še sploh). Komot pa si privoščiš puding, kakšno rahlo skutino zadevo.
Kavo - pij brezkofeinsko. Če so napadi hudi, pazi zunaj - belo kavo vsi delajo s 3,5 mlekom - raje preskoči in naroči metin čaj.
Alkohol - strogo ne (no, če si noseča s tem ne boš imela problema).

Mislim, da je v grobem to vse. Meni je pomagalo, če sem TAKOJ, ko sem začutila, da imam "težek želodec" (kar se je običajno nadaljevalo v napad) popila kamilični čaj, se vsedla in se poskusila povsem sprostiti (razmišljala sem samo na dihanje).

Dobesedno NALIVAJ se z VODO!

SREČNO!

Še tole -> sadje je zvečer odsvetovano tudi, če nimaš žolčnih kamnov, ker je težko za želodec.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 19.5.2012 22:17:32 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
20.5.2012 8:12:24   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Oj,
ne znam ti odgovorit na prvo vprašanje, ti bom pa malo napisala o prehrani, ker vidim, da nimaš pojma in ti bi rada prihranila kakšno bolečino.
Strogo se izogibaj živalski maščobi! To pomeni, da od mesa ješ samo perutnino (belo meso!), teletino, žrebička. Nobene "stare" govedine, nobenih prašičev. Nobenih salam, razen piščančje prsi.
Zelenjavo, samo prekuhano. Solato - samo kar lahko skuhaš (pesa, korenje,...), ali pa mehko solato. Nikar mlado solato! Ne stvari, ki napenjajo (stročnice).
Sadje, najbolje v kompotu, ampak ker to ne gre vedno, vse olupi. Jagode, banane, lubenice - ne bi smele delati problema. Največji problem je olupek od jabolka. Meni so napade sprožale tudi češnje (ja, žal) -> ni pa pri vseh enako. Pokusi eno, dve, če je vse OK, lahko povečuješ (z vso hrano je tako).
Mleko, jogurti -> ne polnomastnih!
Kruh - ne svež (nikakor topel, če ga kupiš popoldne v trgovini, pečenega ponoči, so to že smatra za starega). Kruh s semeni je odsvetovan (ne pa tudi polnozrnat).
Izogibaj se trdih maščob (margarina). Olje uporabljal vzorčno. Nič cvreti.
Jajca - lahko samo beljak. Rumenjak je na top črni listi (ni problem, če boš jedla jajčne testenine, pazi na sladice - tudi so na črni listi - tiste, z veliko jajci in smetane še sploh). Komot pa si privoščiš puding, kakšno rahlo skutino zadevo.
Kavo - pij brezkofeinsko. Če so napadi hudi, pazi zunaj - belo kavo vsi delajo s 3,5 mlekom - raje preskoči in naroči metin čaj.
Alkohol - strogo ne (no, če si noseča s tem ne boš imela problema).

Mislim, da je v grobem to vse. Meni je pomagalo, če sem TAKOJ, ko sem začutila, da imam "težek želodec" (kar se je običajno nadaljevalo v napad) popila kamilični čaj, se vsedla in se poskusila povsem sprostiti (razmišljala sem samo na dihanje).

Dobesedno NALIVAJ se z VODO!

SREČNO!

Še tole -> sadje je zvečer odsvetovano tudi, če nimaš žolčnih kamnov, ker je težko za želodec.


No meni je ravno zdravnik strogo odsvetoval jagode, prav tako tudi lubenico. Od sadja sem imela dovoljen samo nesladkan (ali pa res čisto malo sladkorja not) kompot.

Drugače sem pa jaz v tistem času ko sem čakala na operacijo konzumirala samo prepečenec in skuto. Pa na hektolitre šipkovega čaja. Samo da sem dala kaj drugega v usta so se že pojavile bolečine.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
20.5.2012 9:23:05   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY



No meni je ravno zdravnik strogo odsvetoval jagode, prav tako tudi lubenico. Od sadja sem imela dovoljen samo nesladkan (ali pa res čisto malo sladkorja not) kompot.

Drugače sem pa jaz v tistem času ko sem čakala na operacijo konzumirala samo prepečenec in skuto. Pa na hektolitre šipkovega čaja. Samo da sem dala kaj drugega v usta so se že pojavile bolečine.


Dodajam - lubenica BREZ pešk!
Jagode so bile men OK. Je pa tako kot sem rekla -> 2 nimata napadov ob isti stvari - tako da res, najbolje pokusit eno pa naslednji dan dodat še eno itd.

Sem pa jaz takrat ugotovila, da si niti stroka ni enotna. Recimo v vsej literaturi piše (pa vse so staaaareeee), da nikakor polnozrnat kruh. Sem pa vprašala dietologa (al kako se jim reče???) in mi je odgovoril, da je polnozrnat kruh boljši kot bel (povsod piše, da je potrebno jesti 1 dan star bel kruh).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
20.5.2012 9:37:01   
ninka80
Oj,

operacija je HB že za mano. Sem imela že prd nosečnostjo težave, potem pa se je v 1. nosečnosti poslabšalo, še več napadov. Vendar sem zdržala do konca, so se pa po njej, ko sem dojila, napadi še "pojačali". Zdravnica mi je rekla, da zaradi hormonov. Svetovala mi je, da grem pred naslednjo nosečnostjo na operacijo. Res sem šla in od takrat naprej je dobro. TRKAMMMM. Ker grem raje še 100 x rodit, kot pa da imam še en takšen napad, kot sem jih imela po porodu.
Vem, da ti nissem nič pomagala. Sama nisem upala na operacijo med nosečnostjo, sem se pa zeloo pazila pri prehrani, kot so ti že napisale punce.
Čim bolj se odloči.

_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
20.5.2012 13:12:08   
mini86
no na tole operacijo sem kr opustila misli..malo straha-no veliko, predvsem pa ugotavljam da imam zelo redke in pa proti vašim zelo blage napade..
že kakšen mesec večkrat zvečer jem jagode-razen prejšni petek ni bilo nobenega napada, sem včeraj pa predvčerajšnim jedla češnje in nič..tko da bi lahko rekla ta hrana mi povzroča težave ne morem ker je vsakič drugače..

koliko časa po obroku vas začne tiščat..mene ene 10-12h

ja sem pa tele kamne "pridelala" v 1. nosečnosti..


hvala za opis živil ki ji lahko oz ne smem..mi bo zelo pomagalo in seznam bo romal kr na hladilnik..in ko si bom naslednjič zaželela kaj prepovedanega bom 2x premislila a je želja moćnejša od bolečin ki jih lahko prineseuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
20.5.2012 17:14:25   
Katy78
V nosečnosti sem bila kratek čas hospitalizirana v porodnišnici in so me dali na jetrno-žolčno dieto. V grobem je to, kar ti je napisala Kati, s tem da jaz nisem dobila nobenega svežega sadja, le sem in tja kakšno banano, potem glede kruha - polnozrnat in črn kruh odpadeta, cimre so dobivale črnega in polnozrnatega, jaz pa vedno samo belega in seveda ne svežega. Sladice praktično odpadejo, ko so cimre dobile kupljen puding, sem ga jaz dobila kuhanega na kompotovi vodi in je bil presenetljivo zelo okusen. Je pa imela soseda v nosečnosti napad žolčnih kamnov, nekje v 34. tednu in je bila 2 dni v bolnici, potem se je zadeva umirila in je šla domov. Potem je imela še en napad preden je rodila. Ne vem pa, kako veliki so bili, koliko jih je imela, kdaj so se ji pojavili...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
21.5.2012 9:39:54   
mini86
no js sm se zgleda učer prehitro pohvalila..pojedla sem marelice in pa čez nekaj časa še sladoled in seveda se je začelo in traja še zdele..že včeraj zvečer sem jedla samo prepečenc in tudi danes ga bom..

vidim pa da se mi držanje diete grozno prebližuje..


tko da vas prosim če imate kakšne ideje za kosila primerne sitaciji..

aja pa še neki me zanima..svinjina?a se je ne sme jesti zaradi strukture mesa-da je pač težko al zaradi maščob..sprašujem namreč zato ker imam doma tisto pečico v kateri vse delaš brez mačšob..neki časa sem jo zelo uporabljala, sploh med dojenjem, potem pa sem vse skp kr opustila pa študeram da bi jo prvlekla nazaj iz kleti..

se pravi od pjače-voda, kompot, čaji-a so kateri manj/bolj priporočljivi..a si jih lahko malo sladkam


HVALA ŠE ENKRAT ZA VAŠO POMOČ..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
21.5.2012 10:09:54   
mini86
evo da prilepim en primer ne/dovoljene hrane..seznami se seveda med sabo razlikujejo in pomoje ni druge kot da sama probavam


Prepovedana živila in jedi: 
  • mastno meso in ribe
  • slanina
  • jajčni rumenjak
  • polnomastno mleko, smetana, jedi z veliko maščob
  • ocvrte jedi,
  • vsa peciva in torte z veliko maščobe in jajc
  • suho sadje
  • lešniki, orehi, mandeljni
  • vse ostre začimbe
  • konzervirano meso in zelenjava

Dovoljena živila in jedi:
  • kruh -nč ne piše kok star-js ga dam odtajat v mikro..a je to ok
  • žitni izdelki
  • riž
  • testenine brez jajc- redko kje piše brez jajc, večinoma da so lahko z jajci
  • stročnice v manjših količinah in dobro kuhane ter pretlačene
  • pusto meso
  • posneto mleko
  • zelenjava v vseh oblikah (kuhana ali surova, sveža ali mlada)tuki se tud razhajajo mnenja
  • sladkor
  • med
  • marmelada, pecivo z malo maščobe (pudingi, piškoti, sadne torte)
  • sadje in kompoti

ugotavlam da ni tako drastična kokr sm sprva mislila..kriza mi bo mogoče pri svinjini-čeprav do sedaj nisem opazila da mi nebi ustrezala, žar peka-ma nč bom pač piščanca na žaru, smetana-obožujem smetanove zelenjavne omake-rečmo zravn testenin al pa njokov-btw a njoke lahko jemčeprav sem pa spet nekje prebrala da do 6 čajnih žličk smetane lahko poješ na dan..tko da na 14 dni verjetno nau krizeuser posted image ok nekje piše da ne smeš kumar pa zelene paprike..tuki bi pogrešala rečmo solato k notr dam kumaro, rumeno papriko, pa za mojga paradajz-no pa včasih še feta siruser posted image ker mi v tej nosečnosti ne paše zelena solata-sploh je ne morm dat v usta..hu novs zakaj..
torte itak jem skutine al pa sadne tko da tale moj roj.dan drug teden pa od tamauga naslednji mesec vidim da nau problemuser posted image drgač pa nism js cuker menuser posted image
aja pa prej k ste napisale piščančje prsi..to je verjetno zato k so puste ane..nima veze z svežimi salamami..pol verjetno mortadela z olivami odpadeuser posted image


< Sporočilo je popravil mini86 -- 21.5.2012 10:12:59 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
21.5.2012 11:39:08   
Katy78
Jaz sem tudi mislila, kakšna kriza bo dieta, pa sploh ni, mogoče prve dni, potem se pa navadiš. Jaz sem se je držala 9 tednov. Za zajtrk sem jedla večinoma vsaj 1 dan star bel kruh in sirni namaz (manj masten)/marmelada (brez masla spodaj)/pišč. prsi/2 rezini manj mastnega sira, zraven sem pila manj mastno mleko (kakav in bela kava odpade, navadne kave pa ne pijem, tako da ne vem, ali je prepovedana) ali pa čaj (nesladkan ali pa ravno toliko sladkorja, da je imel malo okusa). Za kosilo riž/testenine (navadne, ne polnozrnate)/krompir v kosih (pečen in pire odpadeta)/polenta, kuskus zraven pa piščančja prsa (svinjina odpade), včasih polento in golaž s par koščki govedine in brez paradižnika (tako so delali v P, jaz sem ga dala malo za vzorec, da je bil boljši okus in barva), mleto meso in testenine (ne narediš kot bolognese ampak meso samo popražiš na čebuli, za večerjo so bile velikokrat zelenjavne mineštre + kruh, za malico kakšna banana, kompot (nesladkan), puding na kompotovi vodi, manj masten navaden jogurt+kruh, sirni namaz+kruh. Solata: pesa, cvetača v solati, brokoli v solati, korenje v solati. Jaz sem takrat, ko sem bila v P, dobila občutek, kaj smem in kaj ne, tako da sem se potem držala tudi doma. Jaz sem velik sladkosned pa mi je bila kriza prvih par dni, potem pa čokolade sploh nisem več pogrešala, šele zadnji teden pred porodom sem si jo spet privoščila. Glede pijače nisem imela težav, ker tako ali tako pijem samo vodo. Saj se da, sploh ker veš, da ne gre samo zate, ampak tudi in predvsem za malo bitjece v trebuščku.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
21.5.2012 11:41:40   
Katy78
Aja, težke škrobnate jedi kot razni štruklji, njoki, krompirjevo testo tudi niso priporočeni. Saj verjetno boš tudi sama videla, kaj ti ne paše oz. kaj ti dela težave.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
21.5.2012 14:00:34   
ninka80
Oj, mislim, da če se boš res diete držala, boš lažje prebrodila do konca.
Link:
http://www.klinika-golnik.si/uploads/si/bolniki-in-obiskovalci/uporabne-publikacije/dietna-navodila-za-bolnike-zolcnika-in-zolcevodov-zolcni-kamni-9-09-167.pdf


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: operacija žolčnih kamnov v nosečnosti
26.5.2012 22:32:00   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: mini86



aja pa še neki me zanima..svinjina?a se je ne sme jesti zaradi strukture mesa-da je pač težko al zaradi maščob..sprašujem namreč zato ker imam doma tisto pečico v kateri vse delaš brez mačšob..neki časa sem jo zelo uporabljala, sploh med dojenjem, potem pa sem vse skp kr opustila pa študeram da bi jo prvlekla nazaj iz kleti..


Meso vsebuje preveč maščobe - ne da jo ti dodaš pri obdelavi:
http://www.mesarstvo-krusic.si/mesarstvo/meso

Jaz sem prvih 14 dni po porodu jedla samo riž s korenjem in peso. Pa kruh s Philadelphio light. )polno dojila, tamal se je redil 1,3kg mesečno). Potem pa zraven še piščančje prsi in veliko kuhane zelenjave. "Rižoto" si lahko narediš s pirino zakuho, ajdovo kašo, kus-kusom. Menjaš zelenjavo in meso. Mleto meso pač kupiš samo telečje ali pa puranovo. Zelenjavnih juh tudi nikoli ne zmanjka - takimi z dodatkom malo mesa ali brez. Res, prehrano spremeniš popolnoma. Ampak se zelo hitro navadiš. Jaz sem si celo spekla kakšno palačinko - maso sem naredila samo iz beljaka, pa spekla brez maščobe. Marmelada je dovoljena. Jedla sem tudi paradižnikovo solato, ki jo obožujem - z eno malo razliko - vse paradižnike sem si olupila.

Skratka - se hitro navadiš.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 26.5.2012 22:41:40 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?