|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek
18.4.2012 19:07:20   
AnciM
Pozdravljene!

Danes sem končno dobila odločbo za otroške doklade in znižanje plačila za vrtec. Se mogoče katera spozna, kako pridejo do teh številk o naših dohodkih? Bolj ko jih gledam manj mi je jasno! Še višina zneska otroških dodatkih je različna.
Nič mi ni jasno! Še najmanj pa mi je všeč, da mi gre dodatek dol za 25€, vrtec pa gor za 45€.

Hvala!

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 19:25:06   
soraia
ojla, enako se je zgodilo meni, nas so zafrknili prihranki. Ful sem jezna, ker so pristali v razredu višje za 0,14%, oz za 65€ na leto.

podatke o plačah, regresu,... dobijo od dursa, zdaj so gledali leto 2010.

Kar se tiče prihrankov, vrednosti avta, pa izračunajo fiktivni znesek, ki ga upoštevajo. To naredijo tako, da vrednost pomnožijo z 3.41%. Recimo imaš 1000€ prihrankov, in to znese 34,1€, potem ta znesek upoštevajo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 19:36:24   
Aja1
Prihranke upoštevajo na dan, ko izdajo odločbo ali tudi prihranki v letu 2010?

_____________________________




(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 19:38:22   
soraia
Mislim, da gledajo stanje na računu na tisti dan, ko si ti vložila odločbo an csd-ju. Ampak to nisem čisto prepričana. V bistvu tudi mene to zanima, da vem za naprej.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:33:54   
AnciM
podatke o plačah, regresu,... dobijo od dursa, zdaj so gledali leto 2010.


To že! Ampak zakaj številke niso enake kot na informativnem izračunu dohodnine? Zakaj mi na odločbi za otroški dodatek piše en znesek, potem na odločbi za znižani plačila vrtca, kjer se upošteva otroški dodatek, pa popolnoma drug? Je tu vmes kak poseben faktor, za katerega jaz ne vem? Kako se preračunava?

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:41:28   
2sneg13
Odločba za doklade je isto iz leta 2010. In ko ti izračunajo za vrtec, upoštevajo doklade za tekoče leto, ki jih boš prejemala. Ne tiste, ki si jih v letu 2010! Če ti ne klapajo številke iz dohodnine, napiši pritožbo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:42:01   
soraia
Kateri znesek misliš? Kar se tiče dohodkov so pri meni zneski identični tako na odločbi za otroški kot za vrtec. Pri vrtcu štejejo tudi otroške kot dohodek, in zato je potem znesek na družinskega člana višji.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:44:36   
AnciM
Nemogoče! Danes sem prijela obe odločbi in številka ni ista. Odmerili so mi en dodatek, upoštevali pa nek drug. Ne lanski, ne letošnji, ne nevem od kdaj. Saj ravno to me je zbegalo in sem šla potem iskat dohodnino. Zato pa pravim, da mi ni nič jasno!

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:47:48   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Nemogoče! Danes sem prijela obe odločbi in številka ni ista. Odmerili so mi en dodatek, upoštevali pa nek drug. Ne lanski, ne letošnji, ne nevem od kdaj. Saj ravno to me je zbegalo in sem šla potem iskat dohodnino. Zato pa pravim, da mi ni nič jasno!


Pokliči na csd, še bolje da se tam zglasiš.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 20:53:12   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

podatke o plačah, regresu,... dobijo od dursa, zdaj so gledali leto 2010.


To že! Ampak zakaj številke niso enake kot na informativnem izračunu dohodnine? Zakaj mi na odločbi za otroški dodatek piše en znesek, potem na odločbi za znižani plačila vrtca, kjer se upošteva otroški dodatek, pa popolnoma drug? Je tu vmes kak poseben faktor, za katerega jaz ne vem? Kako se preračunava?



na dohodninski odločbi so bruto zneski, upoštevajo pa neto zneske, ki si jih dobila izplačane...če to sama preračunaš mora držat, vsaj pri meni drži no. Dodatek so pa meni upoštevali tale nov ki ga prejemam letos.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dodatek
18.4.2012 21:02:44   
AnciM
na dohodninski odločbi so bruto zneski, upoštevajo pa neto zneske, ki si jih dobila izplačane...če to sama preračunaš mora držat, vsaj pri meni drži no. Dodatek so pa meni upoštevali tale nov ki ga prejemam letos.


Sem šla na SKB net preverit leto 2010, pa mi tudi to ne drži. Vse številke so kar nekaj.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dodatek
19.4.2012 7:41:57   
*pepelka*
Sem šla na SKB net preverit leto 2010, pa mi tudi to ne drži. Vse številke so kar nekaj.


Ti podatki gotovo niso pravi, saj imaš gotovo tu še prevoz na delo, morda malico...
Gleda se neto plača in neto regres. Od bruto zneska odštej prispevke n boš videla kaj dobiš.
Če stvari niso prave, pa je potrebno oddati pritožbo v roku in potem čakati na rešitev.

< Sporočilo je popravil *pepelka* -- 19.4.2012 7:43:22 >

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 11:17:47   
FORZA
A regres se tut gleda v neto, namreč meni so obračunali v bruto. Mal sem računala, če bi bil regres neto bi se mi povprečni mesečni dohodek zmanjšal za cca 5,00 EUR na člana. Ne znam si zračunat v %. Naj mi ena pomaga 966,62 je neto povprečne mesečne plače za 2010. Če je recimo mesečno na člana 360,00 EUR kako pol zračunam kolk je %. Dolgo je kar sem hodila v šolo, računanje % mi tko nikol ni šlouser posted image

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 13:42:40   
soraia
v procentih pride 37, 24%, zračunaš pa po križnem računu:

966,62 je 100%
360 je x%

potem pa tako 360€ krat 100%, deljeno 966,62.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 14:43:16   
aknela123
nekaj mi zdaj povejte - glede teh prihrankov na bančnem računu. vedno sem bila skoraj na nuli, do naslednje plače, letos sem bila pa zelo pridna in sem si našparala toliko, da si zdaj lahko plačam zobni aparat. in to mi bodo zdaj upoštevali in je možno, da bom plačevala višji znesek za vrtec ali kaj?! pa to ne moreš verjet! ko si bom nabavla zobni aparat, pa tega denarja itak ne bo več na računu. o kakšnih zneskih na računu namreč tukaj govorimo?

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 15:23:28   
mamica deklicam
Pozdravljene.

Jaz vas bi opozorila še na nekaj. Se je zgodilo meni in verjetno še kakšni.
Sama sem odločbo dobila že prejšni mesec 16.3. Ker em imela vse preračunano, koliko moram dobiti za dva otroka, s tem da drugi ni v vrtcu sem takoj opazila, da nekaj ni pravilno napisano. Pristali smo v 4.razredu in sem imela napisano na odločbi, da bom prejemala 125,xx eurov. Morala bi jih 139,xx. razlika je prišla več kot 13 eurov mesečno. No kar pomnožite z 12 in boste videle koliko pride na leto.
Kakor koli 13 eurov se meni zdi veliko denarja, sploh ker nismo bogati (saj je minister rekel da v otroške dodatke šibkejšega sloja ne bodo posegali. To so razredi 1-4. )
Napisala sem pritožbo na center za socialno delo, kjer so ugotovili, da program ne zazna, da drugi otrok ni v vrtcu. Če ga nimaš v vrtcu, se njegov delež otroškega dodatka poveča za 20%. In ker oni tega ne morejo popraviti, so vso mojo dokumentacijo poslali na pristojno ministrstvo.
Sedaj čakam že tri tedne odgovor in rešitev v moj prid od ministrstva za delo, družino in socialne zadeva.

Pri vsem tem me najbolj zanima, koliko družin so na ta račun oškodovali in jim ne bodo pravilno obračunavali otroškega dodatka. Ker imamo čas samo 15 dni, ko dobimo odločbo in mogoče tega marsikdo sploh ni opazil, sploh ne zaradi tega ker so se otroški dodatki zvišali. Ker je to njihova napaka, bi morali vsem oškodovanim to popraviti.
Res pa spet je po drugi strani, da sem zaradi otroškega dodatka šla sedaj v višji plačilni razred za vrtec, a bi ravno s temi 13 evri skoraj krila razliko višje položnice.

PREVERITE in tiste, ki imate čas se še pritožite. Kar nam pripada, naj nam dajo, saj bodo že tako povsod vzeli (plačilo vrtcev še za naslednje otroke, porodniške...)



(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 18:10:57   
karatina
Mi odločbo še kar čakamo user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dodatek
22.4.2012 20:38:51   
soraia
Tudi meni niso upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu in sem ravno tako oddala pritožbo.

(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dodatek
23.4.2012 7:24:03   
FORZA
Jas imam tudi dva otroka en šolar en hodi v vrtec. Padla sem v 4 razred. 125.xx Če prav razumem bi mogla dobit za enga 20 % gor al kako?

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dodatek
23.4.2012 10:04:57   
soraia
ne, ker imaš otroka v vrtcu, do 20% več bi bila upravičena, če predšolski otrok ni vključen v vrtec.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 9:47:27   
mamica deklicam
soraia

Tudi meni niso upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu in sem ravno tako oddala pritožbo. [/quote]


Koliko časa nazaj si pa ti oddala pritožbo? Sama sem 26.3. dobila dopis od centra za socialno delo, da so vso mojo dokumentacijo poslali na ministrstvo. Od tega je sedaj že skoraj en mesec, odgovora pa nobenega. Bo vsak čas že naslednje izplačilo otroških dodatkov, oni pa nič.
Ker sem pa medtem zvedela, da bom ostala brez službe, mi bodo morali spet vse spreminjati. In spet novo čakanje?
Pa da ne boste mislile, da s tem denarjem lahko veliko dobim. Z otroškim dodatkom lahko pokrijemo samo položnico za vrtec, pa kakšen paket ali dva plenic lahko kupim za drugo hčerko. Za vse ostalo pa zmanjka.
Verjamem, da nas je veliko takih, ki komaj pridemo čez mesec in nam je vsak euro kaj vreden.

lp

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 19:59:39   
biba26
malo  se bom vrinla,upam da mi lahko katera pomoga
dobila sem odločbo in ne vem kaj je to


....,ki se upošteva na podlagi 16.,17. in19. člena zupjs

nepremično premoženje  714, 1150, 1



kje bi našla kaj to pomeniuser posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 20:31:17   
mamica deklicam
Živjo.

Nepremično premoženje je zemlja ali pa hiša na njej. Ker sem polovična lastnica parcele in hiše, ki je na njej in sem vpisana v zemljiško knjigo, ti tudi to obračunavajo pri dodatku. Hišo sva zelo težko kupila, je stara 100 let a je naša. Vsak mesec morava plačati kredit zanjo a imava na njen račun vsako leto dobička za skoraj 300 eurov

Če si sama tudi lastnica česa takega, imaš to zapisano notri. In zaradi tega je marsikdo padel razred nižje za dodatke.

lp

(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 20:39:31   
biba26
saj to je zanimivo,nisem lastnica ničesar

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 20:41:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: biba26

saj to je zanimivo,nisem lastnica ničesar

user posted image
Sori... Teh komedij iz CSD-ja še kar ni konec. Mene še čaka... že 10 dni mi obljublja, da mi bo dala odločbo, pa ni šans.

(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?