|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave s hrano
28.8.2013 10:25:58   
Njegova
Lepo pozdravljene forumke. Imam problem in sicer user posted image sem v 9 tednu in mi smrdi več vrst hrane npr. meso, zelenjava,... Pri prvi nosečnosti nisem imela niti enega samega problema nobene slabosti in ničesar jedla sem lahko vse,... Sedaj pa ne morem jest, kadar zavoham meso mi postane slabo, večina časa prespim in nimam energije user posted image čeprav vem da je normalna slabost in utrujenost me še to ne moti tako najbolj me je prijela panika ker ne morem jesti hrane ki je pomembna za razvoj moje štruce user posted image sedaj lahko jem samo mlečne stvari se pravi čokolešnik, keksolino, mlečni gris, mlečni riž,... Vendar se bojim, da je to premalo in da bo sedaj na prvem pregledu ginekolog dejal, da se ne redim dovolj,... Tehtala se sedasj nisem nič tako, da tudi tukaj ne vem ali teža ostaja vsaj ista ali pada user posted image In ravno zarad tega da mi hrana ne paše sem pričela jesti pred tednom dni vitaminske kapsule za nosečke ter omega3. Hvala za kakršen koli nasvet kaj še lahko storim, saj sem popolnoma obupana user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave s hrano
28.8.2013 10:42:49   
Tamala24
Pozdravljena Njegova

Ne obremenjuj se s hrano, vsaka nosečka ima dobre in slabe dni. Meni je tudi vse smrdelo (me je prav dvignilo in sem bruhala) a se bo sšasoma vse pomirilo. Jej to kar ti paše, to kar se ti "zahoče" in čimmanj misli da ješ premalo, preslabo,...ker to bo samo slabo vplivalo nate in na bebico. Ti boš pod stresom in tako bo tudi zanj. Marsikatera nosečka v prvih tednih nosečnosti shujša, kar ni nič tako drastičnega. Pomembno je da se ti dobro počutiš.
Res jej kar ti paše, kar imaš rada in sčasoma boš ugotovila da ti vse več vrst hrane diši user posted image

Ne obupaj in se sprosti (jaz sem na začetku jedla sam kosmiče po cele dneve) in trenutno ko imam še 6 dni do PDPja je moja štručka težka cca 3kg in velka 48cm, je zdrava in v mojem trebuščku se počuti prav dobro.

Lep dopoldan ti želim user posted image

(odgovor članu Njegova)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave s hrano
28.8.2013 11:43:43   
Blue_one
Bejba, brez panike.
Na začetku N se itak nimaš kaj za zredit. Sama sem se zredila do 25 tedna, reci piši 3kg, pa ni bilo problema. Je pa tudi meni hrana smrdela, jedla sem po par dni skupaj samo krompir in pila. Na pitje pa nikar ne pozabi, je bolj pomembno, pa ni važno kaj piješ (no sej razumeš ravno špnopca pa pira ne ;) ). Mi je okolica občasno težila, zakaj se nič ne zredim, pa blabla, pa sem pač vprašala tudi pri G, če je vse ok. Pa je rekel, da pri nas ni nobenega problema, da otrok dobi vse kar rabi in da trpi v tem času pač telo matere. Da podhranjeni otroci v nosečnosti so samo v kaki Afriki, pri nas pa da dokler damo kaj vase ni nobenih problemov.
Tako, da se resnično ne sekiraj zaradi tega. Brez skrbi pride obdobje, ko bi pa samo jedla-nonstop :)
Pa srečno in zdravo nosečnost user posted image

(odgovor članu Njegova)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave s hrano
28.8.2013 12:10:25   
Anonimen
Tvioja teža ni pomembna nič !
Če imaš takšne težave se da pregledati kri na železo /hemoglobin.

(odgovor članu Njegova)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave s hrano
28.8.2013 14:05:22   
Anonimen
Meni je bilo v nosečnosti zelo slabo in sem bruhala več kot 20 tednov(v 21.tednu se je končalo, na srečo).
Jedla sem malo stvari, malo pa sem jih tudi uspela obdržati v sebi. Juho mi je občasno uspelo, pa prepečenec in kak požirek vode.
Ko mi res ni šlo, sem lizala ledene lučke proti slabosti za nosečnice(vprašaj v lekarni) ali pa zamrznjen ledeni čaj.
Bruhala sem toliko, da nisem mogla stati, večino časa sem prespala, kuhinje dolgo nisem videla, vse mi je smrdelo...
Kilograme sem izgubljala kot za stavo. Noseča.
Naj ti povem, da sem rodila zdravo punčko, idealno težko- veliko.

Tako, da bo vredu. In bo minilo. Vem, da je zelo hudo, da tega ne pričakuješ, ampak prej sprejmeš, boljše je.

(odgovor članu Njegova)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave s hrano
28.8.2013 15:16:43   
Njegova
Drage moje res najlepše vam hvala za spodbudo in čeprav sem že enemu otroku mama vidim da me takrat ni vse to hotelo doletavat hehe
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave s hrano
2.9.2013 22:57:56   
Larisa5
Ne sekiraj se, otrok bo ze vzel vse kar potrebuje. Meni je bilo v prvi in sedaj v drugi nosecnosti do 5 meseca skoz slabo, bruhala sem vec al manj vsak dan, glavno je, da ne dehidriras, da spijes dovolj tekocine, zredila se v prvi nosecnosti nisem nic, otrok je bil velik in zdrav, sedaj sem pa ze skoraj na koncu nosecnosti, pa sem s kg v minusu...jah kaj cem ce komaj kaj pojem pa se pol mi je skoz sl sz bo

(odgovor članu Njegova)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave s hrano
3.9.2013 7:06:43   
morskazvezdica
Jaz sem imela na začetku nosečnosti ful rada čevape,pa čebulo pa francosko.zdaj tega tut vidt ne morem.mi bolj sladko paše.
Imam pa še eno vprašanje,zdaj sem 18t+2d.in če se preveč najem me ful boli okrog popka pa levo ali desno spodaj 2cm pod popkom.se še pripognit ne morem.čez noč se pa pomiri in ne boli več.sem brala da gre mogoče za raztezanje trebušnih vezi.user posted image
Upam da mi bo katera vedla svetovat. user posted image

(odgovor članu Larisa5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave s hrano
3.9.2013 7:08:35   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: morskazvezdica

Jaz sem imela na začetku nosečnosti ful rada čevape,pa čebulo pa francosko.zdaj tega tut vidt ne morem.mi bolj sladko paše.
Imam pa še eno vprašanje,zdaj sem 18t+2d.in če se preveč najem me ful boli okrog popka pa levo ali desno spodaj 2cm pod popkom.se še pripognit ne morem.čez noč se pa pomiri in ne boli več.sem brala da gre mogoče za raztezanje trebušnih vezi.user posted image
Upam da mi bo katera vedla svetovat. user posted image


edini učinkovit nasvet je, ne najej se toliko! user posted image  večkrat po malo, pa bodo bolečine minile in ti ne bo treba razmišljati o tem, od kod in zakaj bolečina user posted image

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?