|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   februarke
5.9.2005 8:53:51   
marty5
Dobro jutro!

Upam, da mi ne bodo zbrisali teme - je že na drugi strani.

Kako ste kaj? Jaz sem ravno od pregleda. Na žalost ni bilo nič UZ - samo navadne zadeve. No, glavno, da je vse b.p. Čez 10 dni grem delat THT in to vključuje tudi UZ. Bomo pa takrat vidli našega sončka.

Kako ste preživele vikend? Moj je bil bolj študijske narave. Trebušček raste in zdaj le čakam, da se bo začel še premikat

No, toliko na kratko. Oglasite se kaj.

Prijeten začetek tedna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   februarke
5.9.2005 9:33:38   
SašaR
Ojla!
Tud pri nas raste biši in tud komaj čakamo, da se bo začelo tam kaj bolj dogajati, ker sedaj ne vemo skoraj nič.
Vsak dan sem dopoldne super volje in polna energije, popoldne me pa začne v trebuhu dol tiščati (očitno malemu ne paše nekaj), pa križ me začne boleti, potem pa še sitna postanem!
Drgač imam pa pregled drugi teden, tako da bomo videli kaj in kako bo. Upam da UZ in da bo vse bp.

Punce uživajte ga in LP

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   februarke
5.9.2005 9:59:31   
jasnica
Živjo!
Mene pa edino zaprtost muči in sploh ne vem kaj še pomaga.Pregled imam čez en teden in sem že full nestrpna,pa uz si želim,ker pikice že od nuhalne nisem videla in me zanima kako sedaj kaže pri spolu.Na nuhalni naj bi bila punčka in me zanima če drži.Tudi če bo fantek bom vesela,samo zdrav naj bo.
Lepo se imejte!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   februarke
5.9.2005 10:05:48   
marty5
Uh, zaprtje! Ta hudič muči tudi mene. Pijem donat, na tešče jem grozdje in nekako gre. Najhuje pa je tisti občutek napihnjenosti. Upam, da bo minilo. Če ima katera recept - se priporočam.

Tudi meni so na NS napovedali punčko. Komaj čakam, da se na drugem UZ kaj vidi - tako bi rada zvedela kaj je

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   februarke
5.9.2005 10:10:42   
tinkatonka
Hojla!

Ravno sem prišla domov iz šopinga in si kupila prve nosečniške hlače in sem vesela kot radio !
Imam v četrtek zagovor diplome in sem morala mal po trgovinah, da bom lepa, ce sem namrec še v kaksnih starih oblekah, si najbrz mislijo da sem debela, tko sem pa z lepimi oblekami lepo poudarila svoj nosecniski trebuscek in upam da bova na zagovoru s dobro prišla skozi.

Pregled pri G. je sele cez slabih 14 dni, do takrat pa me moj opozoraja predvsem z nocnim lulanjem, obcasnim spikanjem in seveda žgackanjem. Sem se ponoci zbudila me je na wc tiscalo pa sem potem se budna lezala v postelji in se skoncetrirala na dogajanje po trebuscku in mislim da spet cutila . Ja je ze kr zivahno v trebusku. Pravih brc pa sveda se ne cutim.

Pobozajte svoje trebuscke....

Lp Tina

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   februarke
5.9.2005 10:36:35   
sazi
Hojla,

sproščujoč vikend na morju je res dobro del.
Tudi meni trebušček dela že malo preglavic, samo zaenkrat še uspem s kavbojkami, ker ni nekih hudih poletnih temperatur.
Ta teden imam pregled pri G. Sicer ne računam na kak UZ, uapam, pa da bodo laboratorijski testi v redu in da preverimo kaj kako dela srček male pikice.
Prav tako moram ugotoviti, kaj je narobe z mojo nogo in če bom spet letala okoli zdravnikov (tudi prav, samo da ugotovijo, kaj je narobe in kaj lahko naredim, da mi bo noga normalno funkcionirala) upam, da bom na blniški, ker malo težko usklajujem zdravniške pregled in službo (ki je precej oddaljena od LJ).
Užitajte kolikor pač vam energija, čas in obveznosti dopuščajo
LP

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   februarke
5.9.2005 11:25:49   
nuka
Oj!

Moj trebuh je čisto ponorel. Nase spravim še hlače na štrikce pa vse trenerke, ampak bo treba it po nakupih. Mali že veselo brca. Najraje ponoči .
Pregled pri zdravniku imam čez 14 dni UZ pa imam 26.9. Bomo preverli, če napoved iz NS drži. Za    imava izbranih že nekaj imen, za punčko sva pa čisto izgubljena.Nimava nobene ideje. Pri Niki je bil ime izbran že nekaj let (ga je izbral še predno sva se spoznala).

Lp

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   februarke
5.9.2005 14:28:25   
tinkatonka
Hojla!

No ke je nuka ze pisala o imenih....Kaj pa kaj ostale, kako bo ime vasim otrocickom. Pri nas bo takole:

Punčka: HANA
Fantek: JAN

Pa nočemo vedeti katerega spola bo. Naj bo to presenečenje.

Pa ostale???

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   februarke
5.9.2005 15:02:04   
marty5
Za imena so trenutno opcije:

punčka : Ana ali Eva
fantek: David

Predvsem za fantke se mi zdi, da ni veliko izbire. Sem pa bolj za klasična in taka bolj "večna" imena...

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   februarke
5.9.2005 15:02:43   
sazi
Midva imava zaenkrat namen za punčko in fanta zbrati po cca 3 imena, potem se bom pa verejtno jaz "na licu mesta" odločila, kaj otročku najbolj paše...
Mogoče se sliši hecno, ampak se mi zdi, da se ti lahko tisti trenutek, ko štručko vidiš prvič posveti, kaj ji najolj paše.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   februarke
5.9.2005 15:03:53   
Nikita***
Oj, jaz sem imela v petek pregled, je vse ok, le od začetka nosečnosti do danes sem shujšala 4 kg. Ampak zdravnica pravi, da to ni nič hudega.
Hlače spravim gor le na štrikec, kavbojke že težko zapnem.
Dojenčita še ne čutim in vsak dan čakam, kdaj se bo zgodilo.
Ime imava zbrano že par let in sicer Nikita ne glede na spol. Ampak vseeno komaj čakam morfologijo, da zvem za spol. Me tako firbec matra Drugače sem pa na bolniški že od samega začetka (ker sem IVFjevka) in so si dnevi enaki kot jajce jajcu.
Lep pozdrav vsem februarkam!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   februarke
5.9.2005 18:39:59   
BaGSi
Ola

Meni pa tale kašelj kar ne da miru - danes sem bila pri zdravniku in dobila antibiotik, ampak bom še kak dan počakala, da vidim če bo potreben (bom poskusila najprej s homeopatskimi zdravili)... s kašljem se tako mučim, da moj pikec nonstop brca, ker ga kar premetavam

Tudi jaz imam morfologijo komaj 27.9.

Moj sinko pravi, da bo sestrica Sanja - to si je kar določil - me prav zanima, če ima prav glede spola , drugače pa bo, če bo punčka ANJA (ime je mož izbral že v prvi nosečnosti), za fantka pa se še odločamo (mogoče VID, SAMO,..)

Nosim pa samo nosečniške hlače, ker drugega ne spravim več gor, po kilaži pa nimam več kot + 2,5 kg (trebuh imam že zelooo velik, kaj bo le na koncu?)

Grem nazaj počivat - sem do konca tedna na bolniški



(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   februarke
5.9.2005 19:35:21   
Tina76
Pozdravljene!
Ta vikend je dobro del tudi meni in ter . Smo se potepali v Bovcu in Vršiču. Prekrasno. Ne vem pa kaj pomeni to špikanje ki se mi občasno pojavlja.

Glede gibov nimam pojma in se bojim, kaj pa če jih ne bom prepoznala.

Imena ki sva jih izbrala (NI NUJNO DA BODO OSTALA)
punčka: GAJA
fantek: JOŠT, FILIP

Lep večer vsem in ostalim.


Tina in


(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   februarke
5.9.2005 22:48:23   
jasnica
Ojla!
Pred pol ure sem prišla iz službe in me neki tišči po trebuhu.Verjetno zato ker v službi večinoma sedim in se sklanjam naprej.
Midva imava pa imena že full dolgo,še preden sem bila noseča.
punčka:REBEKA
fantek:TIM

Zdej se grem pa k mojmu stisnit in sanjat o otročku!

Lepe sanje!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   februarke
6.9.2005 8:14:57   
BaGSi
Tina

- gibanje boš sigurno prepoznala, samo verjetno ne tako hitro, kot tiste, ki smo bile že noseče. Jaz sem prvič začutila gibe (v prvi nosečnosti) v 21. tednu (sedaj pa konec 17. tedna)
- glede špikanja pa je meni ginekolog prejšnji teden rekel, da nič druga ne pomaga kot počitek; ker je verjetno špikanje opozorilo za nosečnico, da naj malo več počiva ali pa gre za raztegovanje mišic (in tudi tu pomaga samo počitek )
- vidim da si iz okolice MB - od kje, če nisem preveč radovedna?

LP!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   februarke
7.9.2005 8:27:12   
karin412
Jutro! Danes se pa ful utrujeno počutim že od zjutraj in glava me boli. Verjetno premalo počivam, služba me kar utruja, tako da se mi zdi, da nobena skrajnost ni dobra - ne samo biti doma ne samo v službi.
Sem mislila iti zvečer na telovadbo s sprostilnimi vajami v Ljubljano, pa se bom odločila glede na počutje.

Kako ste ve, tudi kaj utrujene?

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   februarke
7.9.2005 9:04:23   
tinkatonka
Hojla!

Danes je bil pa pri meni prov grozen začetek dneva. Sem se zbudila še z včerjašnjim glavobolom, vso noč nisem spala, ker sem zivčna, napetea.....Razlog: zagovor diplome. Pa saj me ni strah javnega nastopanja, ampak se mi zdi da sem zdaj 1 dan pred zagovorom kar zablokirala. Se moram še dobro pripravit ampak jaz bi šla pa zdaj najraje nazaj v pojsteljo. Groza!!! No upam da me čimprej mine. Že pijem svežo limonado, stuširana z mrzlim tušem, pa namesto da bi delala na zagovoru, jaz letam po RR-ju. Še enkrat GROZA! !!!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   februarke
7.9.2005 9:44:18   
marty5
Pozdravljene,

no jaz sem spet zbolela in bom najbrž do konca tedna na bolniški. Mislim, da je kakšna viroza. Najhuje je z glavobolom....pa tako nerada ostajam doma. Pred nosečnostjo sem vse prebolela na nogah, zdaj je pa druga zgodba. Bi si vedno očitala, če bi bilo z otrokom kaj narobe.

Bomo pa malo počivali. Tinkatonka, srečno za diplomo in se še kaj beremo.

Lep dan

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   februarke
7.9.2005 10:20:20   
Nikita***
Včeraj sem bila na jogi (prvič v življenju), pa mi je kar dobro delo. Mislim, da jo bom obiskovala, dokler bom lahko. Je fajn, ker lahko sproti plačujemo in ne bom vrgla denarja stran, tudi če bom šla samo parkrat.
Drugače pa iz dneva v dan čakam, da se začne premikati, upam, da bom takrat vedela, za kaj gre
Lep sončen dan februarčicam

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   februarke
7.9.2005 10:39:50   
sarazan
Živjo nosečke!

Jaz sem tudi v ponedeljek imela pregled. Nič posebnega, poslušala sem srček, ko je po 25 minutah uspelo sestri ujeti otroka. Prej ji je skoz bežal pred sondo.
Vse je ok in pocutim se krasno.
Zredila sem se že 4kg, ampak se sploh ne obremenjujem.

Z možem sva že zdavnaj izbrala imena:
punčka bo Sara
fantek bo Žan (ali mogoče Luka)

Za zaprtje sem enkrat brala, da pomaga, če suhe slive zvečer namočiš v vodo. Zjutraj to vodo popiješ, slive pa poješ. Sama še nisem poskusila tega recepta, ampak mogoče pa pomaga.

Tudi mene vsak dan malo pošpika po spodnjem delu trebuha. Pri G sem izvedela, da to ni nič takega, ker se raztezajo vezi v medenici in raste maternica. Priporočljiv je počitek. Če pa bi začel trebuh še otrdevat, moram pa takoj na pregled.

Bodite nasmejane...



(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   februarke
7.9.2005 10:41:09   
BaGSi
No, izgleda, da nas je kar nekaj zbolelo
Ima katera kak dober recept proti kašlju - ker se bom ravnokar zadavila ?

Tinkatonka, srečno za diplomo!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   februarke
7.9.2005 10:41:19   
BaGSi
No, izgleda, da nas je kar nekaj zbolelo
Ima katera kak dober recept proti kašlju - ker se bom ravnokar zadavila ?

Tinkatonka, srečno za diplomo!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   februarke
7.9.2005 15:22:40   
marty5
Na žalost se je zgodilo to, česar sem se bala - zdravnica mi je dala antibiotik - Amoksiklav. Brala sem že, da ga lahko tudi nosečnice jemljejo, vendar se jaz vse skozi izogibam tablet - še lekadola ne vzamem.

Me prav matra - ne vem, če naj ga vzamem ali ne. Kdo ve s čim bolj škodim. Je katera jemala antibiotik v nosečnosti?

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   februarke
7.9.2005 15:44:29   
sasa30
Marty, tudi jaz sem jemala antibiotik, in to v osmem tednu nosečnosti. Seveda sem bila vsa panična, saj so tisti prvi tedni najpomembnejši. Dobila sem hikoncil in viroza je bila tako hitro pozdraviljena. Tudi ginekolog se je strinjal z jemanjem antibiotika - upam samo, da vedo, kaj delajo.
Drugače bom morala še 14 dni čakati na naslednji pregled, upam na UZ. Prebavo sem poštimala z raznoraznimi kosmiči in jogurti, zredila pa sem se 0,7 kg. Komaj čakam, da začutim dojenčita...

Bodite nasmejane!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   februarke
7.9.2005 16:19:14   
GILDA
da se tudi jaz malo oglasim tuki s primorskih koncev.danes se vam prvič pridružujem in ugotavljam, da je ful februarčic-ke lepo!
jaz imam ful iste težave ko vi(zaprtost,nihanje volje,..)samo danes ponoči sem vidla zvezde saj sem imela take krče, da se mi je mešalo celo noč.in danes že cel dan kot, da me je nekdo zbrcal v meče.

kako naštimaste tiste slikice z tedni na dnu sporočila???

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?