|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rubež avta
2.10.2012 21:54:31   
LuLu
Zanima me ali se lahko za neke dolgove starša zarubi avtomobil, če je lastnik njegov mladoleten otrok?
Vem, da so otroci lahko lastniki, uporabnik pa nekdo drug (starši, skrbniki,...).
Če ve kdo kaj o tem, naj mi napiše prosim. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rubež avta
2.10.2012 21:57:16   
Doll
Jp.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rubež avta
3.10.2012 11:28:20   
ronja
logično bi bilo, da ja, saj ga starši preživljajo in je njegovo imetje dejansko njihovo, pa še avta mladoletni otrok ne more vozit, tako da je jasno, da ga uporabljajo starši.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rubež avta
3.10.2012 11:31:30   
pridna_janja
so pri sosedi rubili dolžna je bla hčerka tako da so oni rubili na tist naslov ko je bla prijavljena

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rubež avta
3.10.2012 12:03:00   
liliana
Lahko....rubijo se vse premičnine, ki so na stalnem in pa tudi na začasnem naslovu dolžnika.....

Verjetno je to tudi ravno zaradi tega, da dolžniki ne bi prepisovali avtomobilov na svoje 5 letne otroke......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rubež avta
3.10.2012 13:17:15   
LuLu
Hvala, meni se tudi zdi, da ja. Ampak ima potem, če je na otroka avto napisan, kaj CSD zraven. Nekje sem zasledila, da pa potem CSD odloča o tem premoženju.
Sem pred časom nekaj za sebe rabila, neke podobne informacije, ampak za otroški račun in mi je pravnik na CSD rekel, da oni nimajo nič s temi sredstvi, kako se nalagajo ali se porabijo ali ne. Včeraj, ko pa gledam za ta avto, pa sem prebrala na netu, da pa CSD odloča.
Malo sem zmedena. Bi pa prosila odgovore, ki so 100% na današnji dan (po zakonih, pravilnikih,...) ... ronja, hvala, ampak včasih logika zataji user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rubež avta
3.10.2012 13:24:48   
Tutan
Hm, jaz bi bila prej v dilemi, ali se lahko avto prepiše na otroka? Recimo, kaj bo 5letniku avtomobil? Ali je to sploh v praksi?

Drugače pa, pomojem, da se ga lahko rubi. Ker ko pride do rubeža, je povsem vseeno ali si lastnik ali nisi - rubijo vse, kar imaš v uporabi. Drugače bi lahko vse prepisal recimo na otroke, sorodnike, pa lagodno živel, nič plačeval, pa ti nihče ne bi nič mogel user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rubež avta
3.10.2012 13:58:59   
andea
CSD se vmeša če otrok deduje. Pri dedovanju po enem umrlem staršu, drug starš zastopa sebe, mladoletnega otroka pa skrbnik (lahko odvetnik, sorodnik ali csd). Če zastopa CSD se vmeša v vse.
Poznam dva primera in sicer, pri žlahti je skrbnik CSD ker stric od otrok po mnenju CSD-ja ni bil primeren skrbnik. In CSD je zahteval prodajo traktorja in osebnega avtomobila. Živijo na kmetiji. Imeli so samo ta avto. Otroci so imeli nekaj sredstev na svojih računih. Porabo na otrokovih računih je moral CSD potrdit. Npr. niso dovolili nakupa računalnika. Otrok je varčeval za vozniški izpit, potem mu CSD ni dovolil it delat izpit.
Ker sem malo, kako izgleda tak primer. Sem kolegici svetovala, naj otroka zastopa odvetnik. Tako je tudi naredila. CSD se je udeležil obravnave. Ker se je CSD strinjal da je odvetnik skrbnik otroka, lahko mama prosto razpolaga z otrokovim premoženjem.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:01:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Hm, jaz bi bila prej v dilemi, ali se lahko avto prepiše na otroka? Recimo, kaj bo 5letniku avtomobil? Ali je to sploh v praksi?

Praksa ne vem, kakšna je, ampak po zakonu je lastnik avtomobila lahko otrok.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:05:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: andea

CSD se vmeša če otrok deduje.
Torej v tem primeru avta, CSD nima nič? Je tako?
Zdaj pa še vmes vprašanje... kje je zapisano kdaj se CSD ukvarja s premoženjem otroka? Pozabimo na socialne transfere...

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:06:42   
petea
otrok je lahko lastnik vozil

se pa v prometno dovoljenje vpiše, kdo ga vozi (praviloma so potem to starši)


tudi, če sta oba starša živa, se v določene zadeve CSD vseeno vključi, tak je primer prodaje vozila, npr. 17-letnik proda svoj motor; pred prepisom mora dobiti soglasje CSD za to (in seveda plačati takso ter utemeljiti razlog, zakaj to počne in čemu ga bo namenil)

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:09:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: andea

CSD se vmeša če otrok deduje.
Torej v tem primeru avta, CSD nima nič? Je tako?
Zdaj pa še vmes vprašanje... kje je zapisano kdaj se CSD ukvarja s premoženjem otroka? Pozabimo na socialne transfere...



lulu,
sicer ni zakon, je spletna stran CSD, spodaj piše o tem: tukaj

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:10:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

se v določene zadeve CSD vseeno vključi, tak je primer prodaje vozila, npr. 17-letnik proda svoj motor; pred prepisom mora dobiti soglasje CSD za to (in seveda plačati takso ter utemeljiti razlog, zakaj to počne in čemu ga bo namenil)


Aha... no to... a je kje to prav zapisano kot člen zakona ali kaj podobnega? Kdaj se to zgodi?
In če je CSD vključen, in je npr. rubež.. ali CSD dá na koncu potrditev ali se to otrokovo premoženje lahko zarubi ali ne?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:11:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

spodaj piše o tem: tukaj

Hvala, super... že berem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:15:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

spodaj piše o tem: tukaj

Ok... torej otroku se lahko da, podari, nakaže na račun... brez nekih posebnosti, ampak, če se pa to porabi ali proda, pa je LAHKO CSD pristojen.
No, ker .. sem že zapisala zgoraj, da pa je meni pravnik CSD-ja rekel, da oni nimajo nič z otroškim računom mojega otroka.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:18:56   
LuLu
"Zaščita pravic in koristi otroka, nad katerim izvršujejo starši roditeljske pravice v primeru spora med otrokom in starši...
Postopek začne CSD po uradni dolžnosti."
Torej, če ni spora, ni CSD-ja? Je stvar samo med otrokom in starši?
Sicer pa res.. če je otrok star 5 let (leto gor-dol), saj težko pride sploh do spora...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:25:47   
petea
tole besedilo sem imela v mislih:
'Privolitev odtujitve ali obremenitve otrokovega premoženja, odobritev pravnih poslov

Namen:
Zaščita koristi otroka in varstvo nhegovih premoženjskih in drugih pravic. Starši smejo odtujiti ali obremeniti stvari iz premoženja svojega otroka samo zaradi njegovega preživljanja, vzgoje, izobrazbe ali če to zahteva kakšna druga njegova korist.

Vlogo za odobritev pravnega posla lahko podajo starši oz. zakoniti zastopnik otroka. V vlogi je potrebno natančno navesti, kaj predstavlja otrokovo premoženja, kateri del premoženja otroka bi želeli odtujiti oz. obremeniti in za katere otrokove potrebe bo denar porabljen.

Za vlogo se plača upravna taksa.
...'

V takšnem primeru ne rabi biti nobenega spora med otroki in starši, a prodaja lastnine otroka (npr. avto, motor ...) ni mogoča, dokler je CSD ne odobri.
Ne spomnim se točno - DURS ali UE - ne spusti zadeve skozi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:31:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Hvala, meni se tudi zdi, da ja. Ampak ima potem, če je na otroka avto napisan, kaj CSD zraven. Nekje sem zasledila, da pa potem CSD odloča o tem premoženju.
Sem pred časom nekaj za sebe rabila, neke podobne informacije, ampak za otroški račun in mi je pravnik na CSD rekel, da oni nimajo nič s temi sredstvi, kako se nalagajo ali se porabijo ali ne. Včeraj, ko pa gledam za ta avto, pa sem prebrala na netu, da pa CSD odloča.
Malo sem zmedena. Bi pa prosila odgovore, ki so 100% na današnji dan (po zakonih, pravilnikih,...) ... ronja, hvala, ampak včasih logika zataji user posted image


Ne vem sicer kaj bi zdaj imel CSD pri tem za odločat....vseeno še nismo tako institucializirana država, da bi se pa zdaj moral CSD v vsako stvar vmešavat......kolikor je meni znano, brani CSD interese otroka, vendar ko ga "ogrožajo" starši, recimo ločitev, dedovanje ipd.....

Kar se pa tiče rubeža....precej važno je, kdo stvar uporablja.....zato recimo, če 70 letna mama, s sivo mreno, kupi I-pad za svojega 40 letnega sina ji tudi račun, da je I-pad kupila ona ne bo pomagal in bo rubežnik I-pad 40 letnega sina, ki je dolžnik lepo zarubil......ker je bil I-pad pač sinovo premoženje, ne glede na to, kdo ga je kupil....

Prav tako je z avtom.....5 letni otrok ne more voziti avta, lahko je njegov lastnik, uporablja ga pa njegov starš in drugače ne more biti, je v bistvu premoženje starša.....in avtomobil (po možnosti še kaka huda znamka) tudi ni osnovno potreben za preživetje (kot recimo hladilnik in štedilnik, ki se ga ne sme zarubiti), če bi se slučajno po nekem čudežu CSD vmešal......zato bo lepo avto, ki je napisan na otroka, predmet rubeža.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:48:56   
Vijoličarka
Ok, če prav razumem, se CSD po uradni dožnosti vmešta takrat, ko meni da so ogrožene otrokove pravice. Kdaj naj bi to bilo, je navedeno precej ohlapno in je stvar presoje CSD.

Še v Jugi je bil enkrat en primer 12 letne punčke, ki je dobila (ne spomnim se točno kako) veliko denarno nagrado. Njena družina je živela precej skromno in niso imeli kopalnice. Punčka sama je, vsa srečna, izjavila, da bodo pa zdaj doma naredili kopalnico. Vmešal se je CSD in zahteval, da se denar naloži na otrokovo varčevalno knjižico, da se ne sme porabiti za kopalnico, ker to naj bi pomenilo, da starši porabljajo otrokov denar zase.

Do denarja je lahko prišla, ko je postala polnoletna. Vmes so legendarne inflacije naredile svoje in ne vem, če je realno potem, ko je končno lahko dvignila tisti denar, z njim sploh lahko šla na pico.

Če realno pogledamo, si je otrok želel kopalnice in kopalnica bi lahko precej izboljšala njegovo življenje, tako da ne vem po kakšni logiki se je SCD odločil, kakor se je. Na koncu otrok od te nagrade nič ni imel, samo slabo voljo in razočaranje.

A se ta logika zdaj vleče naprej?


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:51:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne spomnim se točno - DURS ali UE - ne spusti zadeve skozi.

Sama sem tudi razmišljala, da te mogoče tukaj ustavijo, če bi prišlo do rubeža, prodaje,... otrokovega premoženja in da oni potem zahtevajo posredovanje CSD-ja, do takrat pa verjetno CSD ni potreben.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:56:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
A se ta logika zdaj vleče naprej?


Mogoče ni tak strogo... na strani, ki jo je petea dala piše:

"izjava otroka, starejšega od 10 let, da je seznanjen s postopkom in soglaša s pravnim poslom.

CSD izda odločbo in preveri, ali je bila kupnina res namensko porabljena. Z odločbo se zaveže zakonitega zastopnika, da poroča CSD o realizaciji."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:58:22   
LuLu
Pozna kdo konkretno kak tak isti primer, kot sem ga jaz napisala? Pa ne iz časov yuge user posted image
Ali je CSD dal avto otroka za rubež staršem? Mora dati?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rubež avta
3.10.2012 14:59:52   
Paštetka
Lulu, npr. Za primer, ko je mladoletna oseba dobila v dar avto od očeta namesto preživnine, je normalno, da se vmeša CSD. Ta mora sploh dati podpis oz. soglasje, da se avto lahko sploh proda. Brez soglasja CSD- ja ne gre.

Samo tukaj se vmeša CSD.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 3.10.2012 15:02:09 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rubež avta
3.10.2012 15:05:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

od očeta namesto preživnine,

Torej, če je to bilo darilo, brez nekih posebnosti... CSD nima nič s tem.
Kaj pa, če se res vmeša Durs ali UE pri prodaji? Še vedno ne vem, ali pa rubežnik lahko otrokov avto vzame.
Toliko informacij sem že dobila iz raznih strani, da res ne vem... najlažje bi bilo, če bi bilo vse premoženje, ki se lahko nekomu rubi... zapisano v uradni obliki. A je to kje?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rubež avta
3.10.2012 15:10:17   
LuLu
To sem našla, ampak ne vem iz katerega leta.. ali je veljavno ali ne...

"
                           83. člen
                       (Predmet rubeža)

Zarubiti se smejo stvari, ki jih ima v posesti dolžnik, kot tudi
njegove stvari, ki jih ima v posesti upnik.

Dolžnikove stvari, ki jih ima v posesti kdo tretji, se smejo
zarubiti samo s privolitvijo le-tega.

Če tretji ne privoli v rubež, prenese sodišče na predlog upnika
na upnika dolžnikovo pravico do izročitve stvari (153. člen)."


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?