|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtost pri 4 letnici
24.2.2013 21:44:50   
biba1234
Pozdravljene!
Kot ste že iz naslova razbrale, moja mala je od danes zjutraj zaprta in se mi zlo slili user posted image . V glavnem danes zjutraj je ko smo bili na sprehodu ves čas govorila da jo kakat, in kos sva prišli na WC ni mogla. ko smo prišli domov jo je spet 'zelo tiščalo'. Šli sva na WC in spet ni mogla kakat. popoldne po kosilu je 2 uri sedela na stranišču pa je imela samo vetrove. Zdajle zvečer preden je šla spat sva se spet matrali 1 uro! Tamala mi je ves dan jamrala da jo kakat in da se bo kar pokakala če ne greva na WC, ampak v celem dnevu ji ni uspelo... Ponavadi gre kakat 2x na dan....
Prosim vas za pomoč, ker nevem kaj ji dat....
Lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 6:48:59   
ajataja
Donat,namočene suhe slive ali pa v lekarno po sirup

(odgovor članu biba1234)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 6:51:24   
ThinkPink
v lekarni se dobijo tudi svečke... naša je sicer tulila, ko je samo slišala besededo svečka (enih parkrat je bila 3 dni zaprta in sem pač mogla uporabiti, ker sem vmes sprobala vse živo), po svečki je v roku pol ure lahko normalno kakala.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 9:28:16   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

v lekarni se dobijo tudi svečke... naša je sicer tulila, ko je samo slišala besededo svečka (enih parkrat je bila 3 dni zaprta in sem pač mogla uporabiti, ker sem vmes sprobala vse živo), po svečki je v roku pol ure lahko normalno kakala.



otrok je tulil,kot ti praviš zato,ker ga je bolelo. Saj če imaš polno rit dreka in ti nekdo še svečko rine v rit to boli in to ZELO!!
NIkoli se nisem posluževala svečk,več slabega kot dobrega in se jih je treba itak bolj kot ne izogibat.
lactecon sirup.daj ji danes malo večjo dozo in bo šla kakat. Vsak dan ji dajej ,dokler ne bo normalno naprej odvajala

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 13:30:42   
ThinkPink
eh, ni zato tulila...naša tuli tudi, če ji prst pokažeš :) sosedova npr. ni jokala in ko je zaprta sama reče mamici, naj ji da svečko....nam so edino svečke pomagale...sirupi, kamilice+sladkor, celo nekaj žlic kave sem ji dala po navodilu P, Prorectal sirup, ... ni pomagalo

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 14:00:22   
Tippi
Ne vem kako je pri vas, ampak po pogovoru z zdravnico, je zadeva zaprtosti pri teh letih, čist psihološkega izvora. Tukaj ne pomagajo nobena domača zdravila in zvarki. Tukaj pomagajo samo svečke in čas.
Mi smo se s tem ukvarjali kar dolgo, več mesecev. ko smo bili v fazi ukinjanja svečk, smo preprosto upoštevali nasvet pediatrinje, da jo pretentamo in v ritko porineš samo del prsta, da ima otrok občutek, da je dobil svečko, čeprav je ni. zadeva se nam je normalizirala v roku enega tedna in je začela mala spet normalno kakati, brez strahu.

Jasno, to velja za primer, ko veš, da ima urejeno prebavo, ali da ni zaprtost znak kakšne resnejše zadeve.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 25.2.2013 14:01:39 >

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 16:24:40   
Doll
mhm,seveda je zaprtost psiholpškega izvorauser posted image sori,smešno mi jemkaj hočem
lactecon sirup pomaga pro vseh zaprtosti,kot sem rekla,če želiđš da se otrok pokaka isti dan ,daš pač več sirupa .

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 18:40:20   
tečla
Lactecon ne pomaga pri vseh....meni ni, nikoli! Četudi sem povečala dozo.
Namečene suhe slive na tešče in kozarec Donata toplega seveda je edino kar je pomagalo.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 18:45:16   
biba1234
Ojla!
danes zjutraj sva probali z namočenimi suhimi slivami, dopoldne je popila še kozarček Donata, ampak ni neki pomagalo. šli sva vsaj 10krat na WC pa ni mogla kakat! jutri bom poklicala ginekologinjo, in jo bom vprašala za svečke...Drudače čez dan normalno jedla in vse ampak je ves čas jamrala da jo kakat. user posted image

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtost pri 4 letnici
25.2.2013 19:37:12   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

mhm,seveda je zaprtost psiholpškega izvorauser posted image sori,smešno mi jemkaj hočem
lactecon sirup pomaga pro vseh zaprtosti,kot sem rekla,če želiđš da se otrok pokaka isti dan ,daš pač več sirupa .


Ne vem kaj je smešno, mogoče razložiš, nam nevednim? user posted image

Mogoče si prebereš kakšno literaturo na temo zaprtostiuser posted image , ki se lahko pojavi bodisi zaradi prehrane, bodisi zaradi bolezni, ali pa zaprtosti botruje psiha. sploh pri otrocih, ki v tem starostnem obdobju dobijo strah pred kakanjem. Izvoli, ti pomagam guglat user posted image https://www.google.si/search?q=strah+pred+kakanjem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sl:official&client=firefox-a&channel=fflb

Če je pa kaj drugega, kar je smešno, pa prosim za obrazložitev. tenkju user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 25.2.2013 19:38:07 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 8:45:17   
zaspancek1
Tudi jaz bi ti priporočila glicerinske svečke. Žal je lahko to zaprtje res psihološkega izvora. Imam dva primerka doma, pri katerih je ob odvajanju od plenic prišlo do tega, da sta zadrževala blato (pa pravzaprav ne vemo kaj je bil povod, ker ju nismo k ničmer silili, celo plenico smo ponudili, pa ni bilo šans). In pri tem ni pomag noben sirup, donat, suhe slive, pa če bi jih spila oz. pojedla na hektolitre.
Tako je pač bila edina rešitev glicerinska svečka za otroke (kupiš jo lahko v lekarni). Pa še pri tej je npr. mali zadrževal tako, da se je cel tresel, ker ni hotel kakat. Pa na srečo to ni trajalo dolgo - kakšen mesec, potem pa kot bi odrezal - brez problema dalje. In podobno je bilo tudi pri sinu sodelavca, samo da je pri njih trajalo tam od tretjega pa do skoraj petega leta.user posted image
Skratka - lahko poskusiš s sirupi in ostalim, če pa ne pomaga, pa le daj svečko, da ne bo potem res hudo, ko bo dlje časa zaprta.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 8:55:37   
Doll
tečla seveda pomaga,samo znat ga je treba vzet toliko da pomaga user posted image
Tippi ni mi treba nič brat,ti pa kar.
Ni zame potrebe guglat ti pa izvoli,se marsikaj naučiš

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 9:29:48   
zaspancek1

user posted image Ja, najbrž če bi ene dva dni pil samo sirup in nič drugega jedel, potem pa bi mogoče res pomagalo. Ampak ne vem, kaj ti ni jasno, Doll? Očitno se s tem še nisi srečala, pa misliš, da to ne obstaja in da starši nismo oz. ne poskušamo vse mogoče, da bi otroci vendarle ne imeli teh težav?user posted image Ja, če bi bilo tako enostavno, se tudi jaz ne bi sekirala in bi pač dajala tisti sirup. Ampak kaj, ko tudi to ne pomaga? Ko vidiš otroka, ko ga boli trebuh, ko vidiš, da je ves napet, da se ves trese, pa ne more, ne zna,nočeuser posted image kakat? Misliš, da je res fino, če se tudi tri ure matrate vsi na wc-ju, kahlici,.., pa ne gre in ne gre? Pa otrok sicer normalno je ogromno sadja in zelenjave, ogromno takšne, ki pospešuje prebavo, pa vseeno ne pomaga? Pa pije te lactecone in podobno, pa vseeno ni nobene razlike.user posted image Res misliš, da je potem ta glicerinska svečka tako hudo škodljiva?user posted image Jaz nikakor in sem hvaležna, da obstajajo, da otroku pomagajo. Res niso prijetne, vseeno pa je to veliko bolje, kot pa zapeka - potem je šele hudo. Aja, mogoče bi bilo pa bolje, da bi otrok pil dva dni samo lactecon in ne jedel nič drugega? user posted image
Skratka - ne bilo slabo, če bi, če že imaš toliko za povedat, res kaj prebrala o teh težavah. Mogoče pa le ni vse tako simpl, kot misliš.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 9:47:41   
Doll
vem veliko o tem hvala.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 10:17:19   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

vem veliko o tem hvala.


No ja, če smo zelo natančni, nekaj veš, veliko pa nikakor ne. pa brez zamere user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaprtost pri 4 letnici
26.2.2013 10:34:38   
Doll
Ogromno več kot ti to zagotovo.
LP

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaprtost pri 4 letnici
27.2.2013 19:40:03   
RADOVEDNA1
Pozdravljena.
Tudi moja punčka ima težave trenutno z zapeko. Kakat ne gre tudi 4 dni in ji z "veseljem" dam svečko, da se revica olajša. Od ponedeljka pa spet ni kakala in sem klicala zdravnico in mi je priporočila sirup prorectal. Tako da sem ji danes dala svečko in sirup in morem reči, da je zelo pomagalo. še približno dva dni bo jemala sirup da se blato zmehča potem pa upam da bo vredu, ker so res revčki ko se tako zvijajo in napenjajo pa ni nič. Tudi moja poje ogromno sadja in zelenjave pa tudi pije ogromno tako, da ne vem kaj je vzrok. Je pa tako da bi se morala komentatorka ki ima žaljive pripombe malo zamisliti kaj govori. Forumi so za to da vprašaš ostale za mnenje, vsak otrok je drugačen in enemu pomaga nekaj drugemo spet nekaj drugega. Zato ker je zaskrbljeno mamico zanimalo kaj naj še naredi ni treba biti nesramen.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zaprtost pri 4 letnici
28.2.2013 21:24:08   
sas888
PozdravMi imamo pa tako izkušnjo. Pri enem letu in pol se je mali zaprla rita in nismo bli preveč pozorni na to. Pa je en dan začela ful jamrat in se napenjat in jokat zraven. Res grozno! Poskusili smo vse možno, tudi neke praške pa na koncu svečko, ki je padla v plenico brez kakca, pa še eno svečko, pa nič. Potem je končno pokakala same bobke trde k kamen. In slučajno ji dam tisti dan kivi- narezan in drug dan ubogi otrok nakaka pol kahle! In zdej ima dve leti in tri mesece in če ji ne dam vsaj vsak drug dan kivija, se ji pojavijo trdi bobki. Po kiviju je pa vse kul. Pa ne bi rekla da je to psih. izvora. Tko smo pač mi sami ugotovil, na srečo! Pa veliko sreče!

(odgovor članu RADOVEDNA1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zaprtost pri 4 letnici
28.2.2013 21:36:38   
Doll
RADOVEDNA prosim povej kateri so po tvoje žaljive pripombe ? Sploh veš kaj je žaljivka user posted image
Sirup se ne daje samo par dni....

(odgovor članu sas888)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zaprtost pri 4 letnici
28.2.2013 22:21:31   
RADOVEDNA1
Oprosti če sem se tako izrazila. Si nesramna 100%. Nisi zagovornica svečk, sirup bi pa otroku kar vlivala v usta. Mislim da to ni normalno. Veš zato so priporočeni dnevni odmerki, KI JIH NE SMEMO PRKORAČITI!!!!!!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zaprtost pri 4 letnici
28.2.2013 23:34:08   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: RADOVEDNA1

Oprosti če sem se tako izrazila. Si nesramna 100%. Nisi zagovornica svečk, sirup bi pa otroku kar vlivala v usta. Mislim da to ni normalno. Veš zato so priporočeni dnevni odmerki, KI JIH NE SMEMO PRKORAČITI!!!!!!


Hvala,vedno povem kar mislim za razliko od drugih user posted image
Sploh veš kaj je lactecon ? je mlečni sladkor ,ni nobeno odvajalo,samo mehča blato ,zato ga lahko jemlješ tudi 10 let vsak dan če želiš. če zate ni normalno še ne pomeni da ni.
Poglej,če ne veš kako,zakaj je potem totalno brezpredmetno,da se z mano kregaš ali obremenjuješ kajne :)
lacetcon komot prekoračiš kot ti praviš,ni treba jemati tako kot piše,ker so odmerki okvirni.Ampak vem,da tega ne moreš zastopiti!

(odgovor članu RADOVEDNA1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zaprtost pri 4 letnici
1.3.2013 9:30:28   
Najaa
Moji tamali sirup ni pomagal nič, sem ji ga pa dajala kar nekaj časa. Od kakega leta do dveh, dveh in pol je imela hudo zaprtost. Nič pomagalo, no je pomagala recimo sladkana voda ampak samo 1x, naslednjič pa ne več.Isto svečka. Ene 2x je pomagala, pol pa več ne. Jedla je ogromno sadja, zelenjave, sladkarije smo zmanjšali na minimum. Tako težko je kakala, da se je blato ustavilo in ni šlo ne ven ne not, trd pa kot kamen. Jokali sva obe. Potem sem pa ugotovila, da ji pomaga slivov sok od hippa. In vedno, ko je imela probleme, sem ji dala ta sok pa je šlo.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?