|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oddaja vloge za vrtce v LJ
22.11.2010 20:53:27   
nusi
Pozdravljene.

Prosim za pomoč glede oddaje vloge za vpis v vrtec v Ljubljani. Porodniška se mi izteče aprila 2011, otroka imam namen vpisati septembra 2011. V vrtcu so mi rekli, naj oddam vlogo za vpis marca 2011, na netu pa najdem veliko nasvetov staršev, naj oddamo vloge čimprej (mogoče je to delovalo v starem sistemu?). Nekako se mi ne zdi logično, da bo moj otrok dobil več točk, če oddam vlogo decembra 2010 ali pa marca 2011 ali pač? Kar naprej se nekaj spreminja vloge in neki novi odloki..., skratka sem že čisto zmedena user posted image .
Hvala za razlago.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
22.11.2010 22:02:40   
K_a_t_i
Nusi, oddati je treba do 31.3.. V Lj je vseeno kdaj oddaš, če bi oddala maja 2010 bi jo obravnavali isto kot če jo oddaš 31.3.2011. Svinarija, da se mora otrok roditi pred 31.3., da ima sploh minimalne šanse, da dobi vrtec pri svojih 11h mesecih. Me imamo še "srečo", ko smo rodile maja... Imam kolegico, ki je rodila 2.4. in definitivno ni navdušena, da njena deklica ne more dobiti vrtca, ker je rojena 2 dni prepozno user posted image .
Je oddala vlogo v aprilu in je na "čakalni listi", ki to ni, na 1.400 mestu - za vsemi, ki so vlogo oddali pravočasni (no, njena v bistvu ni bila sploh obravnavana).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
22.11.2010 22:16:25   
nusi
hvala kati, saj sem tako razumela navodila, samo me je zmedlo, ker nekateri tako povdarjajo, da je treba oddati vlogo čimprej.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.11.2010 22:05:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
25.11.2010 5:37:30   
Onasiss



IZVIRNO SPOROČILO: drobizek

Moje hčerke rojene maja letos pa sploh ni na seznamu! K_a_t_i si ti ziher da jeotrok tvoje kolegice, rojen aprila letos, res na seznamu?
 Preberi... je napisla da je na čakalni listi, ki to  ni!!!

Nusi...tvojo vlogo bodo obravnala enako kot vse ostale, tudi, če je oddaš jutri, boš pa dobila več točk za starost otroka, kot tisti otroci, ki so rojeni kasneje. Tvojo bo ob vstopu v vrtec stara 18 mesecev.


_____________________________

So what....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
25.11.2010 7:53:03   
MTFP
Jaz pa vem, da je zadeva včasih funkcionirala. Vsaj pri nas so nekatere mamice vpisale otroka pri parih mesecih starosti - in seveda dobile zavrnjeno. Potem so ga pa ob roku še enkrat upisale, in so v rubriko če otroka vpisujejo prvič napisale da NE, in so zaradi tega dobile dodatne točke.
Sicer nisem prepričana če je še vedno tako 2 leti nazaj vem da se je dalo.

Sicer me pa zanima zakaj bi bil otrok rojen po 31.3. prikrajšan vpisa?? Moj je bil rojen JULIJA, vpisati sem ga šla marca za september. Bil je obravnavan kot vsi ostali. Prikrajšani so te le otroci ki so rojeni po oktobru, saj Z DNEVOM NASTOPA (1.9) še nimajo dopolnjenih 11 mesecev.

Ne vem no ali ima Ljubljana to kaj drugače kot naša občina?

< Sporočilo je popravil MTFP -- 25.11.2010 7:58:26 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
3.2.2013 4:12:33   
44gatti
Hojla. Ne bom odpirala nove teme, ker je me zamima nekaj podobnega. In sicer: do kdaj je treba letos oddati vlogo za vpis v vrtec (v Ljubljani)? Do 31. 3.?
Hvala

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
3.2.2013 14:42:52   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: 44gatti

Hojla. Ne bom odpirala nove teme, ker je me zamima nekaj podobnega. In sicer: do kdaj je treba letos oddati vlogo za vpis v vrtec (v Ljubljani)? Do 31. 3.?
Hvala



če pišeš stričku googlu: 'vpis v vrtec 2013 ljubljana', ti bo povedal, da je čas od 1. do 15. marca

(odgovor članu 44gatti)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
3.2.2013 18:51:52   
44gatti
:)

< Sporočilo je popravil 44gatti -- 3.2.2013 18:52:43 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
12.2.2013 8:53:10   
lepjedan
Živjo

Še eno malo "nenavadno vprašanje".. Rok imam v začetku aprila, kar pomeni, da bi potrebovala vrtec nekje z aprilom 2014. To seveda pomeni, da bi morala otroka vpisat v to šolsko leto (2013/2014), ampak ne razumem, če je to sploh mogoče v primeru, da rodim aprila, rok za vpis pa je marec (vpisat nerojenega otroka!? user posted image )... V tem primeru lahko kandidiramo za vrtec šele s šolskim letom 2014/2015 (torej september 2014)?! user posted image .. Menda bi bilo že zaradi točk za prihodnji vpis pametno vpisat zdaj, tudi če praktično ni nobenih možnosti, ampak kot rečeno, PDP imam kakšnih 14 dni prepozno...

Za primer Ljubljane me potem zanima še, če mi lahko nekdo interpretira (potrdi...) postavko "Stalnost bivanja v Mestni občini Ljubljana" - neprekinjeno najmanj od 1.1. predhodnega leta pred javnim vpisom novincev. Oba s partnerjem imava stalno prebivališče od septembra 2012 - če prav razumem, v tem primeru za leto 2013/2014 itak ne izpolnjujeva tega pogoja? (bi morala imet od 1.1.2012)?! A to prav razumem user posted image

Hvaležna za vsak nasvet in odgovor!
Lp

(odgovor članu 44gatti)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
1.3.2013 10:26:58   
Mamaja
IZVIRNO SPOROČILO: petea če pišeš stričku googlu: 'vpis v vrtec 2013 ljubljana', ti bo povedal, da je čas od 1. do 15. marca


To sicer ne drži. Kot piše na spletni strani Mestne občine Ljubljana http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v-ljubljani/v-srediscu/81119/detail.html, je vpis med 15. in 31. marcem 2013

lepjedan Če si ogledaš vlogo za vpis, ki jo lahko preneseš preko zgornje spletne strani, vidiš, da je treba vpisat EMŠO otroka. Tako da sklepam, da ne gre, če otrok še ni rojen. Naše dete naj bi se rodilo sredi marca, torej bom teoretično najverjetneje imela možnost oddat vlogo za vpis, ampak močno dvomim, da bomo uspešni in da bo otrok dobil mesto v vrtcu. Mogoče bo pa tvoje dete pohitelo in ne bo težav :)

Postavko "Stalnost bivanja v Mestni občini Ljubljana" - neprekinjeno najmanj od 1.1. predhodnega leta pred javnim vpisom novincev - pa tudi jaz razumem tako kot ti. In če prebereš navodila ob oddaji vloge (tudi preneseš preko zgornjega linka), vidiš, da si žal razlagava pravilno user posted image . Tudi jaz sem se preselila v LJ prepozno, da bi na ta račun dobila točke. Ima pa partner že več let stano bivališče v MOL, tako da vsaj na ta račiun bo kaka točka...

Sicer imam pa tudi jaz več vprašanj: če prav razumem, lahko na vlogi navedeš le preferenco glede vrtca, ne pa tudi glede enote, v kateri bi imel otroka. A se da na kak način omenit tudi, katera bi bila prednostna enota (recimo mi imamo eno enoto tega vrtca čisto blizu bloka, večina jih je vsaj na poti v službo, ena je pa "čisto mimo")?

Pa če bo otrok v letu 2013/2014 sprejet v vrtec, ki ne bo v optimalnem delu mesta, a lahko naslednje leto zaprosiva za drug vrtec (bližje domu) a si "zapečaten" do konca predšolske dobe?

A obstajajo kaki dnevi odprtih vrat, ko si lahko ogledaš vrtce? Mene moti, ker se mi zdi, da se bom prijavila čisto na slepo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
1.3.2013 12:21:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Mamaja

IZVIRNO SPOROČILO: petea če pišeš stričku googlu: ''vpis v vrtec 2013 ljubljana'', ti bo povedal, da je čas od 1. do 15. marca


To sicer ne drži. Kot piše na spletni strani Mestne občine Ljubljana http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v-ljubljani/v-srediscu/81119/detail.html, je vpis med 15. in 31. marcem 2013




Ko sem pisala odgovor, je bilo na tisti spletni strani, kamor je povezava, napisano obdobje 1. - 15. 3.

Glede prepisa - niso stvari zacementirane do konca obiskovanja vrtca; če dobiš najprej v bolj oddaljenem vrtcu, lahko kasneje daš vlogo za prepis v bližnje vrtce vlogo (glede na to, da so pri večjih otrocih večje skupine, je večja verjetnost, da se bo našlo kakšno prosto mesto).

Na straneh vrtcev so tudi objavljeni termini, kdaj imajo dneve odprtih vrat.

< Sporočilo je popravil petea -- 1.3.2013 12:22:49 >

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
5.5.2013 20:09:59   
44gatti
Hojla!
Ste dobile odgovore? Naš zaenkrat ni sprejet :-(
Sm pa na MOL-ovi strani našla naslednje:
"Za leto 2013/2014 je v prvem roku okvirno razpisanih 2200 prostih mest za prvo ter okvirno 600 za drugo starostno obdobje. Število razpoložljivih mest se bo v drugem roku v vrtcih povečalo za okvirno 400-600 (v lanskem letu za 560), ko bodo v vrtcih v mesecu maju po zaključenem vpisu lahko glede na strukturo že vključenih in na novo sprejetih otrok okvirno oblikovali oddelke in ko bo vsaj okvirno znano, koliko šoloobveznih otrok bo do jeseni odložilo vstop v prvi razred.
Ocenjujemo, da bomo tudi v letu 2013 lahko sprejeli v vrtec vse otroke, ki imajo vse pogoje in so letnik 2012 ali starejši ter tudi kar nekaj otrok letnika 2013. Ljubljana je namreč ena izmed redkih občin, ki omogoča vpis tudi za otroke tekočega letnika, starši lahko vpišejo novorojenčke vse do zaključka vpisa.
V ljubljanskih vrtcih so prejeli 4.606 vlog za sprejem otrok v vrtec, od tega 2.883 otrok izpolnjuje kriterij bivanja in stalnost bivanja, ki v tem letu velja od 1. 1. 2012, 1.213 otrok ima stalno prebivališče v MOL skupaj z obema ali z enim od staršev, vendar ne zadostujejo kriteriju stalnosti bivanja, in 510 otrok pa je iz drugih občin."


Kokr jst razumem, bo dovolj mest za vse tiste, ki izpolnjujejo pogoje (kriterij in stalnost bivanja).
2883 otrok izpolnjuje pogoje, 2200 prostih mest za prvo starostno obdobje, 600 za drugo (skupaj 2800) + še se bo sprostilo okoli 400-600 mest. A je tako?
LP

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oddaja vloge za vrtce v LJ
6.5.2013 10:12:09   
nusi
ja tako nekako, samo če imaš dva otroka na različnih koncih Ljubljane v vrtcu je to bolj slaba rešitev, ker lahko porabiš več kot uro, da jih razvoziš in nato še sebe v službo.

(odgovor članu 44gatti)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?