|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi uz nosečnice
4.6.2014 20:03:27   
Magg
Živjo punce!

Kdaj ste kaj naročene na uz? Tiste, ki ste že bile, so vam naredili vaginalni uz ali čez trebuh?
V katerem tednu ste bile naročene na nuhalno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 20:43:00   
*snezinka*
prvi pregled in UZ za potrditev nosečnosti sem imela v 8.tednu nosečnosti (torej 7 tednov in še nekaj dni od zadnje M), bil je ša vaginalni UZ, vsi nadaljnji pa potem čez trebuh.
Na nuhalno sem bila naročena v 13. tednu.

(odgovor članu Magg)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 21:18:17   
Magg
Ti si pa mela dosti zgodaj? :)) Pa se je lepo videlo?

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 21:33:59   
*snezinka*
Videlo se je toliko, da je G lahko potrdil nosečnost, jaz takrat iz tistega na ekranu nisem kaj dosti razbrala user posted image

(odgovor članu Magg)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 21:39:35   
*zvezdica zaspanka*
jaz sem imela isto kot *snezinka*
moja prva slikica je sicer čisto spacana in kapiram samo, da nekaj je, ampak ginekologinja je takoj potrdila nosečnost. na nuhalni mi je celo že povedala spol.

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 21:51:23   
RH82
Jaz sem bila naročena na prvi UZ v 11. tednu, sem pa imela v 8. tednu krvavitve in mi je takrat naredil G vaginalni UZ in komentiral, da je bejbi viden in ima utrip. Na ''uradnem'' UZ v 11. tednu pa je bil bejbi kar lepo prepoznaven, na NS v 13. tednu pa še bolj. Se mi pa zdi, da je zelo odvisno od G, kako in kdaj naroča na UZ.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 22:29:58   
Magg
Jaz sem narocena v 10. Tednu, upam da se bo lepo videlo :)
Nuhalna je placljiva, ane?

(odgovor članu RH82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 22:30:19   
Anonimen
Prvi pregled 9 0/7, nuhalna svetlina 13 0/7.

(odgovor članu Magg)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi uz nosečnice
4.6.2014 22:31:40   
Anonimen
UZ čez trebuh. Prvi uz zaradi težav v 6 tednu in nekaj dni, pa je že bil srček.:)

(odgovor članu Magg)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi uz nosečnice
5.6.2014 8:55:33   
keksy
Prvi UZ je vaginalni, vsi ostali so potem čez trebuhuser posted image imela sem pa ga v 12tednu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.6.2014 12:02:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu keksy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi uz nosečnice
5.6.2014 12:53:14   
*zvezdica zaspanka*
imela enkrat vmes, v začetku tretjega trimesečja, na urgentnem pregledu v porodnišnici (vnetje mehurja). tam mi je naredil oba uz-ja, drugače pa, kakor vem, vaginalnega v nosečnosti načeloma ne delajo, razn prvi pregled, ki naj bi bil 8.-10. teden in vmes v izjemnih primerih. v kasnejših tednih se že potem vidi preko trebuha.


< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 5.6.2014 12:54:52 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi uz nosečnice
5.6.2014 16:02:11   
*snezinka*
Jaz vaginalnega UZ nisem imela nikoli več, sem pa imela do 30. tedna nekje vaginalne preglede zelo na hitro, toliko, da je G preveril maternični vrat, to je bilo res za par sekund, po 30. tednu pa potem ne več.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
6.6.2014 8:13:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *snezinka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi uz nosečnice
6.6.2014 9:17:34   
emma83
Ginekologi se navadno izogibajo vaginalnim pregledom zaradi moznosti okuzbe, edino, ce obstaja indikacija za vaginalni pregled, ga naredijo. Jaz sem imela vaginalni UZ na prvem pregledu in nekaj tednov za tem, ko sem rahlo krvavela. Moj G mi sploh ni meril MV.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prvi uz nosečnice
6.6.2014 9:56:49   
*snezinka*
Magg in Christin, tekom nosečnosti bosta zelo kmalu ugotovili, da so prakse ginekologov zelo različne, sploh, ko se boste o tem pogovarjali z drugimi nosečnicami.
Obstajajo razlike tako pri pogostosti pregledov, pri "radodarnosti" z ultrazvoki in drugimi informacijami, testi...
Če svojemu ginekologu zaupata in vaju bo znal na pregledih pomiriti, je to super.
Jaz sem recimo imela preglede na 4-5 tednov (zdaj na koncu že na 3 in 2) in na vsakem mi je naredil UZ, sicer parkrat bolj na hitro, ampak čisto vsakič je pogledal otročka, medtem ko se nekateri strogo držijo pravila, da nosečnici opravijo samo 2 UZ v celi nosečnosti.
Tako da nisem čutila nobene potrebe po dodatnih samoplačniških pregledih kot marsikatera druga, ki ji informacije od G niso bile dovolj.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
6.6.2014 10:46:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *snezinka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prvi uz nosečnice
6.6.2014 12:18:49   
bauko
Jaz imam PDP čez 2 dni pa mi G še niti enkrat ni pomerila MV. Je pa res, da nisem imela nobenih krvavitev ali kakšnih drugih anomalij.

Sicer pa sem prvi UZ imela pri 7 3/7 in se je že videl srček. Nuhalno pa sem imela ko sem bila noseča 12 3/7. Prvi UZ je bil vaginalni, potem pa vsi čez trebuh.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
6.6.2014 19:47:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bauko)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prvi uz nosečnice
6.6.2014 21:18:20   
Anonimen
Ali ima katera beli tok se vedno?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
9.6.2014 8:00:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prvi uz nosečnice
14.6.2014 18:50:05   
zvezdica_1
mene pa zanima, kako je s prisotnostjo partnerja na UZ, predvsem na prvem. so bili partnerji prisostni ali ne?




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prvi uz nosečnice
14.6.2014 19:32:25   
Simona26
moj je prišel šele ko sva imela v porodnišnici nuhalno svetlino, dvakrat prej ni bil prisoten. Bo pa prisoten spet na morfologiji. Vmes mislim, da ni ravno navade, da vsakič zraven odi, saj se tudi ne dela vsakič ultrazvoka.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prvi uz nosečnice
14.6.2014 19:37:50   
zvezdica_1
simona26, hvala za hiter odgovor. se bo moral s slikico user posted image zadovoljit...

(odgovor članu Simona26)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
16.6.2014 11:29:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zvezdica_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?