|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za nezaposlene
12.3.2015 12:03:54   
Kerensa
Popolnoma nepomembno, samo iz mojega firbca, da naredim nepotrebno primerjavo...

Kdaj vstajate in kdaj hodite spat? In zakaj takrat?

Kolikokrat si privoščite popoldansko spanje?

Sprašujem, ker baje preveč spim. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:22:21   
alda
Ker občasno delam pogodbeno spadam med nezaposlene.

Zadnje dneve hodim bolj pozno spat (okoli 1h),ker večer zijam kak koncert al pa Zviti in prebrisani po 2-3dela skupaj.
Drugače me pa pobere že okoli 22h.
Vstajam pa vedno najkasneje ob 6.30 med tednom, čez vikend pa potegnem tudi do 8.-9.h ,če ni nič v planu.

Kerensa koliko pa spiš potem?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:24:52   
Kerensa
Hja...

Tudi jaz sem nočna ptica zadnje čase. Ob 1h, 2h, 3h... prej ne zaspim. Vstanem taman nekje za prvo balkansko nadaljevanko (Villa Maria ob 10ih na TV3 user posted image ), potem pa še pozno popoldne mrknem za kako urico ali dve (odvisno od miru v stanovanju), ponavadi tako nekako, da sem do poročil na POPu že zbujena.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:25:37   
alda
ma jaz pop. zaspim le če sem bolana

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:26:45   
Kerensa
Pa da poudarim... popoldanskega spanca ne prakticiram vsak dan. Ko imam kaj konkretnega za početi (kakor npr. zadnje dni preurejanje stanovanja), enostavno ne znese.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:29:24   
ronja
Vstajam okoli 7h, odvisno kdaj me dvignejo. Najkasneje ob 7:15, ker je treba zbudit in peljat v šolo taveliko. Včasih jo pelje oči in takrat lahko potegnem, če mi maladva ne začneta skakat po glavi (kar je en velik ČE:D).

Spat hodim uf, kaj pa vem, odvisno, nekje med 1 in 3 večinoma. Včasih prej, dostikrat kasneje, če imam glih kako delo:). Včeraj sva šla gor že prej, zaspala sva pa že nekje okoli pol enih.

Popoldne ne spim nikoli, ker mam pač 3 male otroke, ki tega luksuza ne podpirajo:D. Ne bi imela pa nič proti, on pa tudi ne:D.
Nisem pa nikoli potrebovala veliko spanja in lahko funkcioniram relativno ok tudi z 2 urama. Mi pa ogromno pomaga, če imam potem recimo zvečer možnost zaspat za pol ure in potem delat dalje. Samo to navadno naredim samo, če sem še mal bolna zraven, sicer se niti ne spomnim.

Sicer pa bi bilo zame idealno, da bi lahko delala do nekje 3-4h ponoči in potem spala do 10-11h. kadar imam to možnost, sem ko rožca:). in ponoči enostavno bolje delam, sploh če je toplo.

Ti spi, kolikor ti paše in kolikor ti duša in življenje data:). Naspi se še zame, ok?;) Lubi pravi, da mam tu za par življenj minusa, tako da ti kar not prinesi:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:33:01   
Kerensa
Saj meni se načeloma ne zdi, da tako grozno veliko spim. Tistih 6-8 ur pač samo odspim v malce drugačnem terminu od večine. user posted image

Za popoldanski počitek pa priznam, da je luksuz.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 12:51:17   
alda
Ma jaz za spanje praviloma ne težim.
Vsak ima svoj ritem in svoje potrebe.

Enim je dovolj 3-4ure, enim pa niti 8 ne ( kot meni user posted image )


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 15:22:00   
enea
jaz sem trenutno "nezaposlena", ker sem na bolniški že 5 teden,...user posted image
zjutraj vstanem ob 7h, da se spopadem z mularijo pred odhodom v šolo, tamalo moram par dni v tednu tudi sama pospremit, ker ima tavelika drugačne začetne ure,... popoldan "odspim" preden prideta domov, in še to mi ne znese vsak dan, ker me motijo telefoni,..user posted image
spat pa grem različno, med 22 in 23 uro, včeraj celo ob 21.30,..user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 16:00:46   
skuštrana
Ronja, jaz večkrat pomislim nate in na tvojo nepotrebo za spanjem. Uh, da je meni tako.... Jaz zjutraj vstajam okoli sedmih in če hočem cel teden normalno funkcionirat moram bit najkasneje ob 22-ih v postelji. Jaz bi pa še kaj naredila.... Drugače se mi nabira in sem konec tedna že vsa pasja...Enostavno rabim spanje. Pop pa ne morem spat, res redko, se zbudim cela zlomljena in z glavobolom.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 18:41:48   
nejcko
Jaz vstajam nekje okoli sedmih, včasih tudi prej, včasih pa zaspim in je potem panika user posted image Skratka otroke moram spokat do pol devetih v šolo/vrtec.
Spat hodim tudi bolj pozno, pred polnočjo skoraj nikoli, moram biti fejst utrujena, da grem prej. Nekje med 00-01 najpogosteje.

Popoldan zelo redko spim.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 20:39:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nisem pa nikoli potrebovala veliko spanja in lahko funkcioniram relativno ok tudi z 2 urama.



A to vsak dan, recimo cel teden, cela dva tedna lahko tako funkcioniraš........?

Jaz recimo lahko, dan, dva.....potem je pa že kriza in rabim ene dva dni vsaj 6 - 8 ur spanja.....

Ker to mi je skoraj neverjetno, da človek normalno funkcionira tako, da spi le 2 uri na noč in to KONSTANTNO......včasih in krajše obdobje ja, nonstop pa dvomim......brez kakšnih "poživil" seveda......


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 20:59:30   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nisem pa nikoli potrebovala veliko spanja in lahko funkcioniram relativno ok tudi z 2 urama.



A to vsak dan, recimo cel teden, cela dva tedna lahko tako funkcioniraš........?

Jaz recimo lahko, dan, dva.....potem je pa že kriza in rabim ene dva dni vsaj 6 - 8 ur spanja.....

Ker to mi je skoraj neverjetno, da človek normalno funkcionira tako, da spi le 2 uri na noč in to KONSTANTNO......včasih in krajše obdobje ja, nonstop pa dvomim......brez kakšnih "poživil" seveda......



Saj tudi ne funkcionira normalno. To se pozna na duševnem in telesnem zdravju. Prav tako je občutek da ne rabiš spanja in si sposoben biti v skoraj konstantnem muvingu znak določene motnje ali bolezni- ponavadi psihične. O tem se da dosti prebrati. Tak občutek, da ne potrebujejo spanja omenja kot prepoznavni simptom bolezni marsikdo, ki ozdravi po kakšni hudi psihični bolezni. Prav spomnim se, ko sem brala o Andreju Karoliju, ki je nekoč dal intervju ko se je izkopal iz hude deperesije. Med drugimi je povedal, da se je zadeva pri njem pokazala najprej prav v tem, da enostavno ni bil nič zaspan. Mesece in mesece je bedel in delal svega i svašta kot zmešan in spal le po slabi dve uri na noč. Potem je zadeva čez čas pripeljala tako daleč, da je zgubil stik z realnostjo in bil nekaj časa celo hospitaliziran

Nekaj je, da ljudje res rabimo različno količino spanca. Nekateri od 10 ur in več, nekateri funkcionirajo tudi s 6. urami. Če pa se govori o tem, da ima odrasel aktiven človek dovolj 2 uri spanja konstantno dlje časa- to pa ni ravno za hvaliti ampak bi se bilo dobro malo vprašat, kaj je pri vsem tem narobe.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za nezaposlene
12.3.2015 21:34:52   
Stanislava_
Ne bom za pravo primerjavo, ker nisem nazaposlena, ampak vseeno, ker je spanje eno mojih ljubših opravil.

Čez teden spim med 6 in 8 ur, čez vikend 8 - 10.
Na dopustu spim kolikor mi srce poželi zjutraj, ne gledam na uro, tako da niti ne vem točno, a spim dolgo, zagotovo.
Največ sem lahko prebedela 2 noči, z aktivnima dnevoma vmes. Po dveh takih nočeh sem lahko spala tudi do 15 ur skupaj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za nezaposlene
13.3.2015 14:34:54   
witch
Spat grem nekje med 22. in 23. zbujam se nekje med 7. in 8. Tako je bilo pred otrokom, tako je zdaj z otrokom. Pač edina razlika je zdaj ta, da že eno leto ne spim celo noč, pa zjutraj si gospodič včasih zaželi vstati ob 6.
Popoldanskega spanja pa ne prakticiram, oziroma ga nikoli nisem. Razen, če sem bila hudo bolna.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za nezaposlene
14.3.2015 3:55:05   
Hope2
Od kar pomnim sem hodila spat okoli 10 in vstajala do 7 zjutraj. Tudi v studenstkih casih, izjema kak zur. Vstajanje je tudi kljub zuru do poznih ur ostalo isto. Popoldanskega spanca nikoli ne prakticiram, niti ob bolezni, niti ko mi prvi otrok ni spal 3leta in se je zbujal do 20_x_ na noc. Takrat smo se nekak "navadili" (ceprav smo 2x bili tak uniceni, da smo malega odpeljali k babici, midva pa v hotel spat), je pa bilo veliko vec zivcnosti v odnosu. Prezivet se je dalo, funkcionirali smo (z izjemo 2x v 3 letih) ampak to ni normalno zivljenje.
zdaj ob drugem otroku grem spat ob 9, zbujam med 6 in 7 uro. vmes seveda po potrebi (ne vec kot 3x).

rabim nocni spanec, ceprav se mi je letos dogajalo, da sem bedela po 2-4 ure, cetudi sem bila ful zaspanauser posted image . Stanje se mi je malo izboljsalo, od kar ne rabim vec sredi noci dojit in se igrat z dudo (vtikat v usta in iskat po postelji).



2 uri spanja na noc za dalj casa- NEMOGOCE, ni normalnouser posted image .

Poznam pa enega ki ze 40 let spi po 4 ure na noc in vsako noc do 2 zjutraj bere knjige in casopise. Zgleda normalen in funkcionira zelo dobro.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.3.2015 4:00:09 >

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za nezaposlene
14.3.2015 8:29:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
2 uri spanja na noc za dalj casa- NEMOGOCE, ni normalnouser posted image .

Poznam pa enega ki ze 40 let spi po 4 ure na noc in vsako noc do 2 zjutraj bere knjige in casopise. Zgleda normalen in funkcionira zelo dobro.


kaj bo šele v drugi polovici življenja, ko večina ljudi manj spi ...


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za nezaposlene
14.3.2015 20:49:23   
ronja
A to vsak dan, recimo cel teden, cela dva tedna lahko tako funkcioniraš........?

Ne skoz, ves čas, na žalost ne gre. Normalno lahko funkcioniram dva, tri dni. Potem se mi pozna: mam slabše reflekse in sem bolj nerodna kot sicer, hitreje zbolim itd. Drugi navadno tu še nič ne opazijo, samo meni gre na živce. Po kakem tednu se me vsaka blesava viroza prime, ki gre mimo. Po daljšem času pa mi začnejo tudi možgani štrajkat - počasneje mislim, težje se skoncentriram. To se zgodi po kakem mesecu ali dveh. Do zdaj sem daljše časovno obdobje to počela dvakrat: ko sem delala poskuse za diplomo, pa sem mela ravno takrat eno delo čez dan in dobila še eno fajn delo dopoldne in nisem hotela nič pustit (trma;). Vem, da se mi je parkrat kar blackout naredil. Ampak potem, ko je bilo konec, sem 2 dni spala (ok, ne cel dan, ampak ful;) in potem sem bila ko rožica.
Drugič sem ga takole dalj časa srala, ko sem pisala dr., ta faza je trajala malo dlje (vsaj ene 3 mesece tega urnika), ker smo vmes še obnavljali in selili - takrat je bilo najbolj kruto in se mi je res že mešalo. In takrat ni šlo brez poživil: pila sem kavo in tavrinske pijače praktično vsako noč. Sem se že malo bala, da bom odvisna ratala, pa se ni za bat, zgleda se ne navadiš (ali pa se samo jaz nisem, ne vem, ampak čim sem lahko šla spat namesto delat, nisem rabila nič:). Sem bila pa presenečena, kako hitro sem prišla k sebi, ko sem lahko spet spala:). Vseeno srčno upam, da mi ne bo treba nikoli več:). Sem bila pa po svoje vesela, da še vedno lahko, hehe.

Patrino, jaz nimam občutka, da ne rabim spanja. Rabim ga res manj kot večina, še vedno pa je zame optimum vsaj 6 ur/dan. Zdaj tudi spim večinoma 4-6 ur, kot sem napisala (od 1 oz 3h do 7h), čez vikend pa malo dlje:). To, da dostikrat ne spim toliko, ni zato, ker ne bi bila zaspana, ampak zato, ker sem blesavauser posted image . Vedno mi je bilo škoda življenja za spat in potem ko je zvečer končno mir, da lahko naredim kaj... hitro zabluzim do precej dlje kot sem mislila bit pokonci (saj veš, tisit: samo še tole skončam... pa je ura 4:30user posted image ). Zjutraj bi seveda spala, z veseljem, če bi se dalo:D. Danes recimo sem - in sem spala skoraj 8 ur! Vem, da ni prav, če spim malo, samo nisem preveč disciplinirana in to me vedno nese, kadar delam kaj, kar mi je zelo všeč (enostavno pozabim na čas). Potem sem seveda zmatrana in zaspana zjutraj:D.

Meni 2 uri na dan nista dovolj za konstantno dobro funkcioniranje, to gre 2-3 mesece (ne odlično funkcioniranje, samo rel. dobro;), potem se pa sesuje, pri drju sem lahko zadevo potegnila še za 2-3 mesece, vendar sem stankala precej redbulov in njegovih kolegovuser posted image . Pa fizično sem bila uničena (recimo ful sem shujšala, čeprav sem ves čas jedla), samo možgani so še nekak furali dalje, na srečo zadnji odpovejo:). Ni, da bi mi bilo to izi, samo lahko zdržim, če je treba in lahko še vedno razmišljam in delam (ne pa v nedogled in se na koncu nekje pozna - vedno veliko hitreje zbolim, če ne spim, recimo). Tako kot lahko nekdo drug zdrži večjo bolečino in nekdo tretji dvigne precej več od mene, nič od tega pa ni prav posebno zdravo in noben tega ne dela ves čas. Mene takrat drži pokonci adrenalin, ker moram nekaj naredit ali pa ker sem v nekaj "not padla" - pač strast do nečesa, kar delam, včasih ap tudi trma (samo to še skončam:D). Sem vedno mislila, da so vsi ljudje taki...

Zdaj se trudim, da bi spala vsak dan vsaj 4 ure, ne glede na projekte:D. Večinoma mi lepo rata in kadar mi ne (recimo včeraj:D), si potem nadomestim čez par dni, ko končam (recimo danes:D). Je pa to vedno lažje, ker se tamali ne zbujajo več ponoči:). Oz. če že, pridejo k nama in to je to, ni treba nič meni naredit, hehe.

Je pa res, da tudi če lahko spim kolikorkoli, po par dneh, ko prinesem not malo minusa, se začnem zbujat prej kot čez 8 ur, ker imam dovolj. Samo to se tako redko zgodi:D...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za nezaposlene
20.3.2015 12:03:00   
Izabelina
jst sicr nism brezposlna user posted image user posted image user posted image user posted image

ampak sem dolgo časa bila, vstajala sem, ko sta se zbudili punčki (okoli sedmih, osmih). Če sta šli v vrtec sem tudi js šla nazaj spat, velikokrat pa sta ostali doma, takrat spanje seveda odpade. Spat pa hodim okol polnoči, ali enih. Spanja mi kronično primankuje, ker sem totalna zaspanka in z lahkoto prespim cel dan (24 ur - no vstanem za wc, kej pojest, potem pa nazaj v mižule).

Zdej mam pa popodansko službo, vstajam še vedno ob sedmih, osmih, peljem male dve za ob pol desetih v vrtec, ob enajstih začnem službo, pridem domov mal čez sedem. In grem spat ob pol noči, enih. še vedno sm kronično neprespana...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za nezaposlene
20.3.2015 13:14:38   
mateyka
ma ja, ronja zaspi v kuhni na mizi (ob treh ponoč). nam se to ne bi moglo zgodit. ko smo bli 2-3 leta stari že, zdaj pa ne. user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za nezaposlene
20.3.2015 13:22:22   
leilani
sicer nism brezposelna, sm pa že mesec in pol na bolniški...

sm obdržala režim spanja isti, kot kadar delam, ker vem, da bom če ne imela težave za vstat enkrat ko se vrnem na delo...spat hodim nekje med 22 in 23, vstajam pa ob 7ih, najkasneje ob 8ih...tako da minimalno 7 ur na noč prespim, razen kakšne izjeme včasih...


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za nezaposlene
20.3.2015 13:58:54   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne bom za pravo primerjavo, ker nisem nazaposlena, ampak vseeno, ker je spanje eno mojih ljubših opravil.

Čez teden spim med 6 in 8 ur, čez vikend 8 - 10.
Na dopustu spim kolikor mi srce poželi zjutraj, ne gledam na uro, tako da niti ne vem točno, a spim dolgo, zagotovo.
Največ sem lahko prebedela 2 noči, z aktivnima dnevoma vmes. Po dveh takih nočeh sem lahko spala tudi do 15 ur skupaj.



Skoraj podpis. U iber zaposlena, z grozljivim delavnikom, več ur dnevno se vozim službeno, pa še zasebno (otroke...). Mene ne-spanje ubija, saj veste, kako sem jamrala ob nespeči deci tule :-)
Rabim minimalno 8 ur, čez teden mi je 7 luksus (ker imam slabo uro vožnje do službe), sobota ponavadi odidemo zgodaj od doma (ko ima moj delo in gremo z njim na smučišče), nedelja je pa ZAKON. Odkar znajo otroci z daljincem, si sami čokolino zagret in zamešat, spiva tudi do 10.00 :-)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?