|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ogrevanje sobice
24.10.2005 15:28:23   
GATA
Pozdravljene,

spopadam se z problemom kako ogrevati sobico ponoči. Ker živim v hiši in hiše ne ogrevamo ponoči (kurimo na drva) me zanima kako ste reševale to težavo?

Ker bom rodila konec decembra me skrbi, kako bo, saj bo treba previjati tudi ponoči. 

Predvsem me zanima s čim ste reševale ta problem. Ker nikjer ne najdem kakšen pameten "grelnik", mislim predvsem to da bi imelo kakšen termostat, da naštimaš stopinje. Ali navaden kalorifer, ali kaj drugegauser posted image

Prosim za kakršen koli nasvet. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 15:30:21   
rija
Električni radiator?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 15:38:21   
Marogica
Težko ti dam kakšen nasvet. Spomnim se samo enega in to da kupiš električni raadiator, ki je polnjen z oljem, da ostane dalje topel. Lahko tudi nastaviš temperaturo in se po potrebi vklaplja ali izklaplja. Stanejo pa od 8.000 SIT dalje za 12m2. Pozanimaj se v Obiju, Baumaxu...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 15:39:09   
kofetek2010
previjanje ponoči? user posted image   raje ne, ker boš otroka čist prebudila user posted image

za ogrevanje pa kalorifer ali električni radiator, lahko dokupiš tist timer in imaš nastavljeno, da se vklaplja po potrebi user posted image

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 15:43:30   
renan
Za previjanje obstajajo posebni grelniki, ki jih daš na zid nad mestom, kjer previjaš. So 600 watni, baje, da je to primerna temperatura.
A vam ponoči zelo pade temperatura? Kaj pa trajno goreča peč na olje? Ali pa termofor za ponoči?

Ne sekiraj se preveč. Jaz sem odrasla brez centralne, pa nisem bila nič bolna kot dojenček...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 16:32:49   
GATA
No glede na to, da bo to moj prvi otrok in da nimam blage veze kaj in kako... lahko vprašam ali ste sploh previjale ponoči?user posted image

Kako ste pa pri vas reševali te nočne zadeve?

Kakšno temperaturo pa ste imeli ponoči?

Ker se neha kuriti tam nekje ob 8 zvečer se pač kaj hitro shladi. Nimam pa kakšnega občutka kako je pri otrokuuser posted image . Je pa zjutraj tako mrzlo.....user posted image  .

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 16:49:33   
Marogica
GATA, čisto prav si razmišljala, eno (krajše) obdobje boš otroka sigurno tudi ponoči previjala. Jaz sem to kar hitro opustila pri ca 1 mesecu, saj sem ga zvečer okrog 23. ure nazadnje previjala,včasih pa tudi prej. Otročku pleničke ne bodo premočile do jutra. Še premalo polula.
Tudi pravilno je, da razmišljaš o toploti v prostoru. Pravijo, da bi naj spal novorojenček in manjši dojenček pri ca 21 stopinjah. Zato mislim, da je prav, da razmišljaš o dodatnem ogrevanju. Naš je star 10 mes, pa še vedno ponoči ogrevamo na ca 20 stopinj, ker se pač v tem obdobju odkriva.
Če te temperature ne boš mogla zagotoviti, pa mu daj kapico na glavo in ga res toplo pokrij. Tako mali dojenčki še nimajo občutka za temperaturo in je tudi ne znajo uravnavati.
Vsaj jaz bi tako naredila, pa sem ena izmed najmanj kompliciranih mamic. Vendar pa določeni pogoji novorojenčku morajo biti zagotovljeni. Takšno je pač moje mišljenje.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 17:17:53   
Anonimen
Tudi mi smo dogrevali, ker se je sicer zbujal.
Kot so punce povedale, obstajajo oljni električni radiatorji, ki imajo ob strani timer na pol ure.
Radiator lahko pustiš priklopljen na 1. ali 2. stopnjo in se potem prižiga in ugaša po potrebi, lahko pa naštimaš timer, kdaj se vklopi in kdaj izklopi na pol ure natančno. Timer ima take zobke, ki jih potegneš ven, če želiš, da je radiator priklopljen, ali pustiš notri, če želiš, da je izklopljen.
Izgleda pa to kot tak siv krog s premerom enih 8 cm, lociran je na strani radiatorja.
Take radiatorje dobiš povsod, vsako zimo jih imajo v akciji v Sparu in Obiju.

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 20:35:14   
tinica
Jaz sem našega Tin-a tudi kar dosti previjala ponoči, ker je bil veliko krat tako polulan da je imel vsa mokro ali pa če je bil pokakan, saj takšnega ne moreš pustiti celo noč. Mi smo takrat tudi ponoči malo kurili centralno malo pa sem še zraven segrela z kaloriferjem.

Lp  

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 21:00:33   
GATA
No upam, da bomo nekaj že spackali skupaj user posted image . Bomo si malo bolj podrobno ogledali radiatorje pa kaloriferje. Me je zanimalo s čim ste dodatno ogrevali prostor v katerem je otrok spal...

Vsekakor pa bomo nekaj kupili ker ponoči ne bo nihče kuril na drva (centralna) na nafto pa ne bo mogoče, ker imamo tako "butasto" peč, da je treba gorilec vzeti stran.user posted image

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 21:18:26   
Anonimen
Kako hladno pa je potem ponoči? Zaradi previjanja ni treba skrbet, jaz mojega otroka po nasvetu patronažne nisem previjala, niti če je bil pokakan, pa nikoli niti majčkeno ni imel vnete rite. Spal je pa cele noči že zelo, zelo zgodaj. Že iz porodnišnice sva prišla s po šestimi urami spanja, potem pa je billo to počasi čedalje dlje. Ampak sem ga res pustila, da je pojedel in spal dalje, niti prebudil se v bistvu ni dobro ob obroku. Tako da jaz ga previjala ne bi, ker res ni potrebno. Ne vem, meni se je zdelo bolje, da je zadovoljen in s tistenim blaženim izrazom (in s polno, toplo plenicouser posted image ) spi, kot pa da bi ga prebujala in matrala s previjanjem.

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 21:35:18   
GATA
No mogoče se zdi da kompliciram, sam kaj pa naj če ne vem user posted image . Mi je prva bebica.... zato pa sprašujem kako ste ve že mamice to reševale.
Že za kopanje so v materinski šoli tako zakomplicirali, da res ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 21:47:44   
Anonimen
Niač ne kompliciraš, pametni sprašujejo. user posted image

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ogrevanje sobice
24.10.2005 22:39:30   
Veverička
Pozanimaj se še o Glamox radiatorjih (električni - so sicer med malo dražjimi, ampak ful dobri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ogrevanje sobice
25.10.2005 9:06:11   
renan
Možek je omenil, da obstajajo neki marmorni radijatorji. Električni in okoli marmor. Baje, da zelo enakomerno oddajajo toploto in trošijo malo elektrike. Sicer ne vem točno kaj misli, ampak pozanimaj se.

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ogrevanje sobice
26.10.2005 17:26:29   
ninocka
Mi mamo tud hiso in se ogrevanje tud neha tam enkrat med 8 - 9 zvecer, zacne pa okrog 6 -7  zjutraj.
V sobici, kjer tamalega previjam imam kalorifer, preden ga grem previt (2 min prej) ga prizgem in se soba takoj segreje. Sej temperatura pa tud ne pade tok, ce ni ogrevano, mogoce 1 - 2 stopinji. Idealno temepratua za spanje dojencka je pa itak med 18 - 21 stopinj, pod to pa dvomim da vam pade temperatura.
Drugace ga pa cez noc raje ne previjaj, ker ga bos cist zbudila.



(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ogrevanje sobice
26.10.2005 17:31:24   
GATA
Punce najlepša vam hvala user posted image . Vidm, da kompliciram user posted image .
Pr ta drugem user posted image  bo velik bolš user posted image .

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?