|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja porodna izkušnja
27.10.2005 13:47:50   
Eja_1
Dodajam mojo porodno izkušnjo:
 
Začelo se je nekaj čez 24:00 s prvim popadkom, kateremu so sledili še 3 na 20 minut, potem 1 na 8, 3 na 6 minut in nato redni popadki na 3-4 minute. Počakali smo doma še kako uro, potem pa krenili proti porodnišnici.
 
Po sprejemu, bilo je nekaj čez 5 zjutraj, so ugotovili, da sem odprta 2 cm, priklopili so me na CTG… potem pa čakali in ker se nisem dovolj odpirala (samo 1 cm v 3 urah), so mi dali klistir ob 8 uri, brili pa me niso, ker je delo dobro opravil možiček domaJ Po klistirju so mi okoli 9. ure nastavili umetne popadke (najmanjšo dozo) in začelo se je odvijati bolj hitro.
 
V uri in pol sem bila že odprta na 8 cm… možiček je ravno vprašal babico, če bo kmalu (beri bomo kmalu rodili, s čimer je mislil do 12 oz. 13. ure), pa mu je rekla kmalu… šel je ven na hodnik, ker je bilo v porodni res vroče in se mu je revežu, brez jutranje kave, spalo… no in v tem času je babica že imela pripravljen set… v 10 minutah oz. v tretjem nizu popadkov za iztisk smo rodili… Tako je porod trajal nekje 4 ure vse skupaj…
 
Možiček je na hodniku slišal, da se je začela zadnja faza, a je prišel nazaj v porodno po samem porodu oz. tik preden so me začeli šivati, da je videl pupko, preden so jo dali v ogrevano posteljico in meni v naročje… Zamudil ni nič, ker se je že pred tem odločil (in jaz sem to vedela), da v zadnji fazi poroda ne bo poleg, ker je preveč čustven in raznežen.
 
Mia se je rodila torej 15.10. ob 10:52, imela je obseg glavice 34, velika je bila 54 cm in težka 3650 g. Imela je enkrat zavito popkovinico, a to ni bilo kritično. Malce sem se raztrgala, a tega med porodom sploh nisem čutila. Šivali so me, a ti šivi res niso noben bavbav… edina posledica je bila, da sem 3 dni v porodnišnici sedela le na eni ritnici, drugače pa bolečine niso tako hude… Imela pa sem kar močne maternične krče po porodu, posebej med dojenjem, tudi še cel teden doma…
 
Izkušnjo na porod imam res lepo. Ni tako boleč, kot se govori in sem si predstavljala… sem v hecu rekla domačim, da bi šla raje še 10x rodit, kot pa prestajat kalvarijo z dojenjem (beri do krvi ranjeno bradavico, ročnim iztiskanjem mleka, neprijaznim odnosom določenega osebja v porodnišnici zaradi težav z dojenjem ipd.), ki je sledila v porodnišnici in prve 4 dni doma, a to je poglavje zase in druga zgodba…
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 14:16:57   
Dejča
Čestitke in lepo se cartajte!!! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 14:23:32   
Anonimen
Čestitke! Želim vam veliko cartanja!!!!!!!

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 14:53:18   
marty5
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ČESTITKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 16:12:00   
GATA
Čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 17:16:13   
PiaM
Čestitam!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 19:42:23   
LARIKA
čestitke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 20:02:01   
Anonimen
Tudi mi čestitamo za princesko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LARIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.10.2005 21:10:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 21:16:36   
babica
ČESTITKE!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja porodna izkušnja
27.10.2005 23:37:46   
wallery
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja porodna izkušnja
28.10.2005 8:16:49   
MiaSophia
Vsa častuser posted image user posted image  To si tak lepo opisala, da sem ratala skor solzna - ne morem se zdej jokat, če sem v službi user posted image  Upam, da bodo  tudi tiste najmanjše bolečine kmalu  za tabo...
Veliko lepega želim vsem skupajuser posted image user posted image

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa. (E. Store)

(odgovor članu wallery)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja porodna izkušnja
28.10.2005 8:21:49   
DrejcDrejc
Čestitke in bravo za pogum! Lepo je prebirati vzpodbudne izkušnje, se pa vidi, da nisi ravno med mehkužnimi. Lepo si pozdravi vse ranice in uživaj z otročkom!
user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu MiaSophia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moja porodna izkušnja
28.10.2005 8:34:16   
Eviii
tudi mi čestitamo user posted image

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?