|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pomeni meritev
8.11.2005 8:21:35   
majamo
Punce pozdravljene.

Zanima me kaj pomeni meritev za NS 1,9. Sem bila na merjenju pa dobim izvid šele čez dva dni, pa me zanima že prej, če ima katera kakšne izkušnje?

Zdravnik je rekel da je do 2,5 normalno.

Mali je bil pa tak živahen, da je skakal pa tresel z glavico kot kakšen roker. Ful hecno. Avtor tega izdelka je bil z menoj in je bil čist raznežen, jaz pa sem tudi malo pomirjena.

No kaj pravite?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 8:25:34   
Marogica
Če se ne motim, je to dolžina vratne gube, ki je v mejah normale, kot si že sama napisala. Ugotavljajo pa se doložene morebitne"fizične" anomalije pri otroku.
Upam, da snime kaj zamešala, če ne, me bo že kakšna popravila

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu majamo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 8:31:51   
ursa_p
To je mera koliko je vrat odmaknjen od posteljice ... ali nekaj takega ... otroci z downovim sindromom imajo ponavadi veliko vode v vratu (tam se jim nabira voda) zato je prevelika vrednost te mere moznost, da ima otrok Downov sindrom.

No, to sem povedala tako po domace kakor sem sama razumela ... mislim pa da ti dajo takoj odgovor glede na tvoja leta in to mero, koliko procentov moznosti imas, da bo imel tamali Downov sindrom in se nekatere druge "zadeve".
Ta test (NS) seveda ni 100%, je nekje 75% (ce se prav spomnim), ce pa gres opravit se dvojni presajalni test (cena okoli 6000 SIT) - to je pregled krvi, je pa vse skupaj okoli 95% pravilno!

No, upam, da sem ti kaj pomagala!

Je pa rizicno, ce imas NS okoli 1:300 ... no, saj ti bojo vse povedali!

Drzim pesti, da bo vse v redu ... ce ti ni nic omenil, potem sigurno je vse OK!

Lp, Ursa

(odgovor članu majamo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 9:11:40   
katjandraž
To je nuhalna svetlina, vratna guba, ki meri pri tebi 1,9 mm. Pri meni je bilo pri 12t 1/7 enako, pri starosti 31 je bilo tveganje 1:1854. Dala sem še kri za DHT in se je tveganje zmanjšalo na 1:13011.

Glede DHT je pa tako, kri moraš dati v roku 24 ur po merjenju NS in poveča občutljivost testa na 90-95%! Vem, da se ti bo ta dva dneva vleklo, vendar je 1,9 mm zelo ok rezultat, mi je takrat rekla zdravnica. Upam, da sme ti kaj pomagala. Uživaj ob božanju trebuščka.

(odgovor članu majamo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 9:59:36   
klavdijam
Naš malček je imel 1,8 in mi je ginekolog povedal, da je to zelo normalno user posted image . Tudi tvoja je podobna.
Sem pa nato šla še na trojni hormonski test (čakam izvide), saj ima očetov brat dvojček DS in imamo večjo verjetnost user posted image .


(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 10:09:01   
ursa_p
Evo ... nekaj vec lahko najdes tukaj:
http://www.moja-ginekologinja.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=47

Lp, Ursa

(odgovor članu klavdijam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj pomeni meritev
8.11.2005 13:42:07   
KODA
Pri taprvem sem imela NS-1,8
Pri tadrugem se pa imela NS-1,4
Pri obeh je bilo vse v redu.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




ker voziček mate?
baby girl 29



jane slalom pro (57%)

implast (7%)

quinny buzz (14%)

quinny speedy (21%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!