|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dela katera na CSD - otroški dodatki?
30.9.2006 8:16:19   
vucko
V odločbi o upravičenosti do otroškega dodatka so  nama med drugimi prejemki upoštevali tudi katastrski dohodek, tako vlagateljici kot zakonskemu partnerju, ki znaša 745,00 SIT (za vsakega).
Za preračun katastrskega dohodka so upoštevali faktor 2,7. Se pravi da so posamezni kat. doh. pomnožili s tem faktorjem in so dobili znesek 2.012,00 SIT za vsakega, ter oba zneska prišteli k ostalim družinskim prejemkom.
v odločbi posebna obrazložitev ne piše, razen, citiram: Za preračun katastrskega dohodka je bil upoštevan faktor 2,7. *

(*Informativni izračun na spletnih straneh CSD Šiška, recimo prikaže ta "faktor" z 2,6, vendar je konćni znesek enak, ampak obrazložitve "faktorja" pa tudi nikjer ne neajdem.)

Ko sva se obrnila po obrazložitev na referentko, ki je vlogo obdelala, je samo rekla, da država tako zahteva. Ni  pa želela/mogla navesti konkretnega zakona s katerim je bilo to upoštevano.

Zanima naju, kje so ta "faktor" vzeli, ter zakaj ravno 2,7 in ne manjši oz. zakaj ravno 2,7... Če bi bil namreč manjši, bi tudi povprečni mesečni dohodek na družinskega člana bil majši in bi se glede na to otroški dodatek malo povečal. Smo namreč 4-članska družina in nam vsak tolar prav pride... Vljudno prosim, da mi obrazložite zadevo, saj ne razumem, kje si jemljejo pravico dejanski katastrski dohodek 745,00 SIT preračunati po nekem faktorju 2,7 na 2.012,00 SIT.

Berem in iščem po ZSDP, ampak tu noter konkretno o tem nič ne piše. Vljudno prosim, če mi lahko zadevo podrobno obrazložite.

< Sporočilo je popravil vucko -- 30.9.2006 8:20:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dela katera na CSD - otroški dodatki?
3.10.2006 23:29:51   
andrejaz
Jaz sicer ne delam na CSD

Mogoče ti pomaga, da pogledaš 28.člen Pravilnika o postopkih za uveljavljanje pravic do družinskih prejemkov.

Obstaja namreč pravilnik o metodologiji za upoštevanje dohodka iz kmetijske dejavnosti za pridobitev pravice,....

poglej si na tej strani zakonodajo
http://www.mddsz.gov.si/index.php?id=6897&no_cache=1#c7998

lp

< Sporočilo je popravil andrejaz -- 3.10.2006 23:33:14 >


_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu vucko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dela katera na CSD - otroški dodatki?
6.10.2006 19:41:32   
vucko
mi nimamo kmetijske dejavnosti. katastrski dohodek je upoštevan za zemljišče, na katerem stoji hiša v mestu! user posted image

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dela katera na CSD - otroški dodatki?
6.10.2006 20:19:27   
Anonimen
Pod "kataster" gredo vse nepremičnine, četudi samo 1m2 vrta nekje ob Savi. user posted image

(odgovor članu vucko)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Ste samoplacnik ali imate svojega osebnega zobozdravnika s koncesijo ?
gagaga

Ste samoplacnik ali imate svojega osebnega zobozdravnika s koncesijo ?

koncesija (65%)

samoplačnik (35%)


Število vseh glasov: 57

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!