|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vitamini
18.10.2006 7:02:58   
žiža
Zadnje dni se tako neki čudno počutim. Na vsake tolk časa me glava boli in se mi vrti, po ustih se mi skoz ene afte delajo. Tako da mislim, da mi ful manjka vitaminov, oziroma mi nebi škodili, če bi jedla kakšne. Glede na to da dojim seveda odpadejo pomaranče in imone, v glavnem sveže sadje in zelenjava. Kaj priporočate, da je dobro, nekaj za boljše počutje. Sicer mi je od nosečnosti ostalo še pol škatlice Centramedmami tablet, pa na njih nič ne piše če so tud za po porodu. Aja pa še to, ful mam suho kožo. A predlagate kakšno dobro olje ali losjon
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vitamini
18.10.2006 7:38:02   
Maxica
Ja, to se je tudi meni dogajalo po porodu. Potem me je še ginekolog vprašal, če jem kaj dodatnih vitaminov (seveda jih nisem), tako da sem šla pol v lekarno po ene tablete, UnicapT (vitamini in minerali za povečane potrebe). Sem bila pa res skoz kr neki švoh, pa afte in razpokane ustnice ob straneh. Pojdi magari v lekarno, pa naj ti kaj svetujejo.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vitamini
18.10.2006 16:55:13   
lenika
Jaz sem jedla kar Centramed mami in je bilo bolje. Še sedaj jih kakšen teden, ko se slabše počutim jem. V navodilih piše, da je za ženske v rodni dobi, to pa niso samo nosečnice.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vitamini
21.10.2006 12:55:18   
Splet.Ka
Ojla.

Jaz sem tudi vsa "hin". En teden po porodu sem imela vnetje znojnic s 38,5 vročine, 7 tednov po porodu sem spet fasala vročino za par dni. Pa vsa sem nekaj čudna, glava me včasih boli in v grlu me praska. user posted image  Pred nosečnostjo pa niti gripe nisem nikoli imelauser posted image

Sem klicala pediatrinjo, kaj mi priporoča, pa je rekla, da obstajajo neki posebni vitamini za nosečnice in doječe matere - Neovin od Milupe. Kupila jih pa še nisemuser posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vitamini
22.10.2006 20:48:36   
Baucka
Kdo pa pravi, da med dojenjem odpade sveže sadje in zelenjava.
Jaz dojim že 6 mesecev in že od začetka jem sveže sadje in zelenjavo in Ema ni imela težav (razen po črešnjah). Probaj jesti sadje, začni recimo z eno jabolko in jo opazuj, če je nebo zvijalo si jih kar privošči in nato še začni z drugim sadjem. Solato pa si tudi kar privošči, jaz kar pretiravam s kisanjem solate, pa zgleda da Emi kar odgovarja. Tako da ne komplicirajte preveč. Jejte vse in opazujte otroka, saj če mama  uživa raznoliko hrano je  to samo pozitivno za otroka. Ko ste bile noseče, verjetno niste bile na dieti in je vaš otrok prav tako dobival vse. Pomembno je da se prehranjujete zdravo in raznoliko, če seveda vaš otrok nima težav (alergije ali krče).

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vitamini
23.10.2006 9:51:45   
žiža
Ja vesela bodi, da lahko ješ vse, tudi okisano solato. Jaz namreč ne morem, ker tamalega ful zvija po tem. Sem pa recimo lahko pri taprvi jedla vse. Prav zanimivo, kako dva res nista enaka. Kar se sadja tiče za jabolko res ni problema, pri kakšnih pomarančah, kivi in podobno sadje ki ima več vitaminov  pa za enkrat ne mislim eksperimentirat. Vem kako je če ti faše otrok res rdečo rito, pa alergije... Potem pri pol leta nč ne rečem, zdej je pa kr ok če mal pogledam kaj v usta dam.
Sem pa začela centramedmami jest in je vse ok. Jaz se boljš počutim, tamali je pa tud vredu

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vitamini
25.10.2006 18:51:18   
Baucka
Oh to pa ni fajn.
Meni Ema po porodu pusti jesti skoraj vse, mi pa v nosečnosti ni pustila, vsaj prvih 20 tednov ne. Še pomarančni sok mi je bil prekisel, kaj šele kakšna solatauser posted image . Tako da sem prve tedne v nosečnosti shujšala skoraj 7 kg in bila dvakrat v bolnici na prisilnem hranjenju (infuzija), nato pa sem še slabokrvna postala. Ampak po 20 tednu se je stanje normaliziralo. Saj ko bo tvoj user posted image malo večji bo tudi boljše.

Sem pa mislila, da glede prehrane mame, tašče itd puslušaš. Jaz če bi mojo mamo in taščo poslušala bi bila še sedaj, ko je Ema stara 6 mesecev, na "strogi" dieti.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vitamini
13.11.2006 18:20:20   
SelmaC
Jaz uporabljam Elevit od Bayerja. So primerni tako za nosečnice kot za doječe matere. Dobijo se pa pri nas v lekarnah.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?