|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 18:21:24   
patricija*
Ali se vam zdi velika verjetnost, da bi ime Katarina drugi otroci in potem prijatelji skrajšali v Kata ali Katra, ime Veronika pa npr. v Nika? Kakšne so vaše izkušnje glede tega? Pa še nekaj: ker imamo v ožjem izboru tako Veronika kot Nika, prosim napišite, katero od teh dveh vam je bolj všeč. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 18:23:45   
CUKRČEK
Za vsako ime se najde okrajšava ali ljubkovalno ime....če boš na to gledala, potem je najbolje da ostane brez imena.
Mi je pa Katarina zelo lepo ime.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 18:27:02   
total
Ponavadi nekater skkrajšajo. npr. ime Aleksander-Sašo,al pa Alex....pa ne vem zakaj.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 18:39:29   
Strawberrie Cherrie
Katarina je lahko tut Katka....

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:07:42   
Katrin
Katarina user posted image  (od kar vem za sebe, sem bila Katkauser posted image )

Nika mi je tudi všeč!

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:12:48   
jazz
Meni je pa všeč Katarina...potem bi jo pa klicala kar Ina.

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:13:49   
SanjaS
Najverjetneje bodo Veroniko klicali kar Veronika, ker je Nik toliko, da bo verjetno imela precej sošolk s tem imenom in bo Veronika kar ostala Veronika.. Meni je všeč.   

Katarina mi je tudi izredno všeč ( moja ta velika dama je Tisa in tudi Katarina,a jo pač kličemo po prvem imenu, ker ji izredno pristoji in je v uradni rabi). Katarina se mi zdi nekako kraljevsko, vsestransko in sploh solidno ime za resno žensko. Tudi okrajšave tega imena so mi simpatične, je pa odvisno od nosilca imena koliko so v rabi.

V 4.razredu moje zgoraj omenjene dame so si damice same ljubkovalno spreminjale imena in tista, ki ni imela "novega" imena je bila povsem OUT... tko da veš, da v določenih življenjskih obdobjih tudi okrajšava pride prav (so si pa po moje nekatere imena spremenile prav nenavadno. n.pr.  Maruša-Marge..

lp,
S.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:32:14   
lelaval
Jaz poznam eno Katarino, ki jo vsi kličemo s celim imenom. Če pa jo bo kdo preimenoval, pa ga kar takoj spomni, kako ji je ime. Se mi sploh ne zdi tako slabo ime Katarina.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:33:16   
Anonimen
Meni veronika prej na Vero potegne, Katarina je pa lahko tudi Kata. Poznam eno. Ampak to bo par let, mogoče, potem bo  pa spet Katarina.

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:35:04   
Anonimen
Najino Katarino v Dalmaciji skoraj vsi kličejo Kate, pri meni doma pa Katarina, s celim imenom.

Veronike sama ne bi nikoli klicala Nika. Mi do tvojega posta ta okrajšava sploh ni padla na pamet.

(odgovor članu patricija*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:39:33   
sato
Poznam Katarino, ki jo kličejo Rina, drugo pa kličejo vedno s celim imenom. Mislim, da je to bolj odvisno od staršev. Jaz tudi sorodnikom ne pustim, da krajšajo ali delajo izpeljanke iz imen mojih otrok. Kaj pa bo, ko bosta v šoli, pa je druga zgodba.user posted image

Skoraj bi pozabila- ime Katarina mi je bolj všeč .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:40:35   
Gina
Tako kot jo boste doma klicali, tako jo bo okolica, no razen v puberteti bo dobila kak nick ali skrajšano različico. Na tisto pa nimaš vpliva. Vse Veronike in Katarine, kar jih poznam, kličejo s celim imenom. Sicer mi je pa ime Nika bolj všeč, kot Veronika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:41:06   
April
Od sina babica je Veronika, pa jo vsi Vera kličejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 19:48:22   
mml
Sodelovka je Veronika, pa jo kličejo Verona...meni je to čisto mimo...

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 20:32:10   
al1*
Predvsem je odvisno, kako jo boste klicali doma. Moj je Jakob in se vedno zbuni, če ga kdo pokliče Jaka. 

_____________________________

lp


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 21:18:16   
dulcinea
Jaz tudi nisem za to, da se neko ime okrajša oz. spremeni. Tako je ime in pika.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
6.11.2006 21:41:14   
Anonimen
Mene šenikoli nihče ni poklical kako drugače, kot s celim imenom. No...edino mož user posted image

Drugače pa je Katarina izredno lepo ime in sva ga midva imela izbrano za deklico.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: skrajšanje klicne oblike imen
7.11.2006 5:59:15   
mmijau
Nikoli ne krajšam imen. Patricija je Patricija, ni Pati, Katarina ni Rina.. ,Samo stvar navade je. Če pa starši že naprej vejo, da otroka ne bodo imenovali s celim imenom, zakaj ne kar v začetku kratko inačico. user posted image
Špelc je ogromno, Než tudi že, Staše so redke.  So pa vsa tri imena lušna.user posted image



_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?