|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 10:36:04   
Freycha
Kaj???? 100.000 SIT? A so čisto zmešani??? Meni  bi bilo 20.000 SIT veliko, toliko denarja pa za manjše bolečine zagotov ne dam.........

(odgovor članu didi1)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 10:40:14   
Anonimen
Epiduralna v PO je 50.000,00!
No vsaj bila je.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 12:13:05   
Baucka
Aprila letos sem prvič rodila in to brez EA. Porod ni trajal dolgo in tudi komplikacij ni bilo, razen da sem bila znotraj raztrgana in zunaj vrezana. Dobila sem tudi umetne popadke, ker mojih ni  in ni bilo.

Vendar bi se v drugo vseeno odločla za EA, saj je bolelo kot user posted image . Kako le more bolet če imaš dolg in kompliciran porod.

Pravijo pa, da so naravni popadki proti umetnim kot 100 proti 1. 
Bi pa šla rodit v Avstrijo in ne več pri nas, ker (razen v Postojni) do zadnjega sploh ne veš, če boš lahko imela EA.

(odgovor članu Jesse)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 13:01:03   
Baucka
FREYCHA tebi se bolj splača z EA rodit v Avstriji, tam ne plačaš nič in še bliže ti je.
Rija je rodila tam, kontaktiraj jo na ZS in ti bo več povedala.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 15:24:06   
FruityTango
EA na Jesenicah je zastonj


(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
18.11.2006 16:17:20   
jade1
Ah dajte no pretiravatai, kakšnih 100.000 neki. Epiduralna analgezija v postojni stane 40.000. Poglejte si njihovo spletno stran. Sicer pa saj sem ti že prej napisala, pozanimaj se o predavanju kjer ti vse razložijo strokovnjaki, ker tisto kar pišejo laiki, sploh pa take, ki epiduralne še nikoli niso imele jemlji precej z rezervo.
Jaz nisem imela nobenega stranskega učinka in tudi nobena, ki je poznem tudi ne. Do zapletov pa lahko pride pri kateremkoli porodu, če pa bi gledali na to kaj je vse lahko narobe potem nobena več ne bi bila noseča. Do vakumskega poroda pa pride tudi pri naravnih porodih in za to ni zdaj kriva epiduralna.
Jaz ne "priporočam" nobenega načina poroda, vsaka naj se odloči sama zase.
http://www.bolnisnica-po.si/

(odgovor članu FruityTango)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
18.11.2006 16:18:50   
jade1
Takšna cena pa je bila tudi 2,5 leta nazaj, ko sem rodila sina.

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
18.11.2006 19:22:06   
MojcaG
v porodnišnici slovenj gradec je zastonj.

drugače sem pa rodila z cr, pred tem sem pa imela možnost občutiti popadke brez in z ea. in sem absolutno ZA, saj je razlika neverjetna.

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
18.11.2006 19:50:20   
Strawberrie Cherrie
Pri nas v Sg je res zastonj...kr naj bo...jaz živa ne morem videt igle, kaj šele da bi me pikali pri hrbtenjačiuser posted image

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
18.11.2006 19:53:50   
Anonimen
 kakšnih 100.000 neki. Epiduralna analgezija v postojni stane 40.000.


100.000 sit je celoten strošek epiduralne, 40.000 sit pa participacija porodnice.

(odgovor članu jade1)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
20.11.2006 17:14:08   
mika
Pri nas v Sg je res zastonj...kr naj bo...jaz živa ne morem videt igle, kaj šele da bi me pikali pri hrbtenjači


London-paris, jaz sem rodila v SG in ti povem, da so babice bile tako nežne in anestezistka tudi- vstavljanja katetra sploh nisem čutila.
v porodnišnico sem prišla malo prehitro, ker sem se peljala 82km in sem imela popadke na 10 min. porodničar je rekel babici naj mi da spasmex(ne vem če je prav napisano), da vidi al se bodo popadki ustavili al bodo močnejši. no in jaz sem že prej slišala za spasmex tablete in sem tableto tudi pričakovala. nakar zagledam v babičini roki iglo. v tistem trenutku me je takoooo postalo strah, da bi ji najraje rekla, fajn se mejte, jaz bom drugič rodilauser posted image . ma res me je primlo, da bi pobegnila . babica mi je dala injekcijo zelo nežno- sploh nisem vedela kdaj. reeeees, sploh nisem mogla verjet, da nisem čutila vboda.
pri ea pa ne vidiš nobene igle, tako da se tega ne rabiš bat. men lahko verjameš, ker me je fuuuul strah bolečine.

in ja EA v SG je zastonj.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
21.11.2006 9:51:25   
Aja1
Definitivno za EA. Pred 12. dnevi sem rodila z EA v Novem mestu in ne morem si predstavljati, da je ne bi imela. Resnično je potem lahko porod lep, brez bolečin. Je pa zastonj. user posted image user posted image user posted image

Vboda igle pa sploh ne čutiš...manj čutiš kot tisto, ko ti dajo v roko.

_____________________________




(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
21.11.2006 20:16:38   
Anol
JA, JA IN JA. Jaz sem jo imela pri prvem porodu in je kar pasalo. 2,5 uri sem bila brez epiduralne z umetnimi, potem pa sem prosila za EA, še vedno čutiš popadke, vendar je drugače, ni bolečina, ampak je v bistvu pritisk glavice, meni je bila EA v olajšanje. No to je moja izkušnja in ti jo priporočam.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Jesse)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
23.11.2006 8:27:54   
Strawberrie Cherrie
Hm...danes ponoči sem ful razmišljala...sej je res, da sem par postov nazaj napisala, da me ne mikauser posted image , ampak vedno bližje je the day, vedno bolj me je strah poroda...user posted image user posted image Resno razmišljam o EA, zdaj me pa predvsem zanima, ali boli ko ti dajo tisto injekcijo??? Kolikokrat ti jo pa dajo???

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
23.11.2006 9:22:18   
jade1
Pičijo te semo enkrat, ko ti vstavijo kanal. Boli pa nič, vsaj mene ni. Ko te bolijo popadki sploh ne čutiš drugega, sploh pa ne vboda. Jaz sploh nisem vedela kdaj so mi vsatvili kanal, pa je bilo že opravljeno. Če pa te zanima epiduralna vsekakor pojdi na predavenje najprej, potem se boš pa lažje odločila.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 90
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?