|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvajanje GH in zaprtje
22.11.2006 9:26:51   
Alisa
Pred 5 dnevi sem mu zvečer začela dajati od Hippa kašico jabolko hruška z rižem. Zdaj pa je že 3 dni od kar ni kakav in me kar malo skrbi. ali je možno da ga je ta kašica zaprla. Čez dan se še dojiva, zvečer pa mu dam pol frutka in nato se še podojiva.
Pa tud ponoči ne spi več tako kot prej ko je prespal celo noč cca 8h, zdaj pa se zbuja na 3-4 ure. A bi mu morala kašico dajati prej in ne zvečer?
Hvala

P.S; aja malček je pa star 4. mesece in 11 dni

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
22.11.2006 10:16:50   
Naja31
Živjo,

mogoče ga pa ta kašica zapira.
Moj sinko je bil tudi full zaprt, ko smo začeli z GH. Jaz sem ugotovila, da so ga zapirali riževi kosmiči od milupe. Ko sem mu to nehala dajati, je ok.

Za "odpiranje" pa pri nas vedno pomaga, če mu dam za jest skuhane in zmiksane suhe marelice in suhe slive z jogurtom. (čez noč natopiš v vodi, zjutraj skuhaš)

Aja, šele zdaj sem videla, da je tvoj sin star šele 4 mesece. Mi smo to počeli pri 7ih mesecih.

Lp, Naja 

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 22.11.2006 10:18:37 >

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
22.11.2006 10:48:14   
mml
Mojo user posted image  je zapiral riž, korenje in banane. Korenje in riž sta sedaj OK, po banani je pa še vedno zaprta, tako da se je izogibam.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
22.11.2006 18:35:16   
tita2006
Načeloma pride ob uvajanju GH skoraj praviloma do zaprtja.Črevevesje se  kolonizira, blato pa iz tekočega postaja vse bolj kompaktno.Proces izločanja se zato ob samem začetku upočasni.Res pa je, da nekatera hrana bolj zapira kot druga.Še zlasti pa je pomembno, da sadje ne stoji in ne porjavi  npr.jaboko, banana...Sicer pa imamo tudi mi trenutno zelo pestro obdobje GH, saj že 3 dni moj sonček user posted image ne je nič  razen jabolka s slivouser posted image .

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
28.11.2006 18:36:30   
livia
Če ti ponoči slabše spi, lahko, da ga matra želodček ali črevesje. Jaz bi mu dajala GH prej. Midva sva začeli uvajati najprej kosilo (okoli 12), potem pa popoldansko malico (okoli 16).

Moja izkušnja je pa taka:
Z GH sem začela malo po 4 mesecu, saj je tamala ful gledala naju, ko sva jedla. Takoj je sprejela vse okuse in zelo kmalu pojedla cel frutek. Bila je pa ful zaprta, da je jokala, ko je kakala. Pa sem za kak mesec prekinila z GH in probala ponovno pri 5,5, mesecih in je bilo povsem drugače. Kaka 2x na dan, je vse, skratka nobenih problemov. Mislim, da naša pri 4 še ni bila pripravljena na GH. Sem ji pa na začetku vedno dala 100ml slivovega soka in od takrat naprej lepo kaka. Danes tudi prez pomoči tega soka.

Moj nasvet: Počakaj še malo. Začni s kosilom. Najprej uvajaj zelenjavo in nato sadje. Pa veliko pijte.

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
28.11.2006 21:58:03   
natalia
Mislim, da je pri uvajanju gh to skoraj neizogibno. poskusi sladkane kamilice, namočene slive, nam pomaga pa le veliko tekočine (čaj, sok)

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
29.11.2006 1:16:34   
ČebelicaMaja
Po moje pa še ni pripravljena...počakaj še malo, pa spet poskusi čez čas- pravijo, da je razvoj črevesja šele dobro končan po 3 do 3,5m, potem pa prehitro začnemo z gosto hrano- jaz sem začela pri 5,5m, ampak s sadjem v dopoldanskem času, pa ni bilo nobenih problemov z zaprtjem. Drugač pa vsi svetujejo, da z vsem kar začneš (daješ kako jed prvič) - začni dopoldne -ravno zaradi reakcij...ko je jed sprobana, itak veš al user posted image paše al ne.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
29.11.2006 8:21:11   
lenika
Mis mo začeli po dopolnjenem 5. mesecu starosti in sicer vsako novo jed smo uvajali dopoldne. Sedaj imamo že 3 goste obroke, pa nikoli nismo imeli problemov z zaprtjem.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
29.11.2006 11:32:22   
malesjak
natalia ima prav. tu ni nobene visoke matematike - vse, kar jim MORAS OBVEZNO DAT TAKOJ, KO ZACNES Z GT, je VELIKO TEKOCINE!!! vodo, caj. sok tudi, ampak ta zaradi kalorij steje za samostojen obrok. pa bo kakanje, da bo veselje.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
29.11.2006 11:46:30   
tinkamiška
Mislim, da zaprtost nima veze stem, ali otroček pripravljen ali ne. Skoraj vsi so zaprti, ko začneš uvajat GH. Midve sva začeli pri 6. mesecu, pa sva imeli ravno tako težave z zaprtjem.

Se strinjam z Livio, da začni uvajati GH dopoldan ali za kosilo. Midve sva začeli z jabolkom, sem ga sama skuhala in pretlačila. Potem sva pa nadaljevali z sveže naribanim jabolkom(moraš pazit, da ne porjavi, ker potem zapira).

Iza ni kakala 9 dni in je bilo zelo hudo. Sem ji morala pomagat z palčko namočeno v kremo, da je začela kakat. Niso pomagale ne kamilice in ne suhe slive. Ampak, ko je enkrat začela, je pa šlo. Mislim, da se morajo naučit pritiskat. Prej je šel tisti redek kakec kr sam od sebe ven.

Tudi trebušček sva masirali in sem ji nogice pritiskala najni(njena kolena), sva malo potelovadili in je šlo potem lažje.

Kolikor vem pa riž zapira, hruške pa naj bi napihovale.

Začni z enim sadjem in počasi dodajaj drugega. Jst vsekakor nebi začela kr z kašico, ki vsebije riž, ampak samo sadje...

LP,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu malesjak)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
29.11.2006 11:47:52   
tinkamiška
Aja, pa tudi s tem se strinjam. Veliko tekočine, Iza je začela pit vodo po magičnem lončku. Kadarkoli sem se spomnila sem ji jo ponudila, tudi, če naredi samo en požirek.

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
30.11.2006 11:26:49   
Baucka
IZVIRNO SPOROČILO: tinkamiška

Mislim, da zaprtost nima veze stem, ali otroček pripravljen ali ne. Skoraj vsi so zaprti, ko začneš uvajat GH. Midve sva začeli pri 6. mesecu, pa sva imeli ravno tako težave z zaprtjem.



Mi smo začeli uvajati komaj pri 7 mesecih in to z jabolkom, katerega sem kaz z žličko šobala, tako da ni bla nič rjava. Kakala ni 3 dni, prej pa vsak dan 3x, tako sva se nato 2 dni izključno dojili in je spet kakaka večkrat na dan.

Pa ful nemirno spi ponoči in prda, tako da jo vso noč obračam iz enga boka na drugi bok. Prej je ni nikdar zvijalo, tudi kot novorojenčka ne in sem jaz jedla vse.

Kaj je možno, da jo po jabolku šraufa, nisma več kakor 3 žličke poskusle.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
30.11.2006 18:58:10   
malesjak
Baucka,
najprej ji daj kuhano jabolko. Naj malo prevre, vsaj kake 3 minute. Potem lahko kar z vilico pretlacis in das ohlajeno. Se ji bo crevesje prej privadilo. Pa se rahlo odvajalno deluje taka cezana. Potem pa po kakem tednu surovo jabolko. Hruske pa sploh ne daj surove, ko boste tako dalec. Tam je sele hudo.
Pa dober tek!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
2.12.2006 20:43:32   
lolipop
Moj ni bil nikoli zaprt. Moram potrkat. Res pa je, da se zraven še vedno dojiva. Mogoče dobi s tem dovolj tekočine, ker pit noče zelo velik.

(odgovor članu malesjak)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uvajanje GH in zaprtje
7.12.2006 19:57:31   
Alisa
lolipop saj jaz ga drugač tud še dojim. Kašico mu dam popoldan in nato se še mal podojiva in smo siti.
Se mu je pa po parih dneh to uredilo, tako da je zdaj ok. Očitno je bilo krivo to da je bolj gosta hrana in ni potem par dni kakcav, sam 4 dan je bila pa poplava tisga drekca.user posted image
Hvala vsem za odgovore.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?