|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:42:39   
Anonimen
Imam hud problem. V nosečnosti sem se okužila s paraziti - podančicami (majhne gliste - delam v vrtcu in sem zato zelo izpostavljena takim okužbam, čeprav pazim na čistočo da bolj ne bi mogla- praktično vse razkužujem).  Sem v hudi dilemi glede jemanja zdravil. Šla sem od Poncija do Pilata in eni pravijo, da lahko jem tablete (vermox), spet drugi da to škoduje mojemu otroku?!
Sem popolnoma psihično uničena, ker si ne predstavljam iti rodit s paraziti!!!!!!! (NOSEČA SEM 37 TEDNOV). Tudi moja ginekologinja ne ve tocno kaj bi!

VLJUDNO PROSIM ZA NASVET OZ. CE JE IMELA KATERA PODOBNO IZKUŠNJO!!!!


STOKRAT HVALA!

ZASKRBLJENA MAMI
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:46:24   
rija
Sicer nisem imela podobne izkušnje, hvalabogu, vendar mislim, da zdaj ni več neke hude nevarnosti za ploduser posted image  saj je ta že razvit in kaj se je razvilo, se je že. Po moje bi bila večja nevarnost jemati takšna zdravila v začetku nosečnosti. Pa četudi greš jutri rodit, ne bo problema.

Upam, da čimbolje pošlihtaš tele glistice.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:47:49   
rija
Aja, pa kaj maš ti to za ginekologinje, ki točno ne ve kaj biuser posted image  Pa naj se malo pozanima pri drugih kolegih....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:48:51   
Udb
2 Kaj morate vedeti, preden boste vzeli zdravilo Vermox
Ne jemljite zdravila Vermox:
  • če ste preobčutljivi za mebendazol ali katerokoli sestavino zdravila Vermox ter
  • v prvem tromesečju nosečnosti.

Nosečnost
Posvetujte se z zdravnikom ali s farmacevtom, preden vzamete katerokoli zdravilo.
Mebendazol lahko farmakološko škodljivo vpliva na nosečnost in/ali zarodek.
V prvem tromesečju nosečnosti zdravila ne smete jemati, a tudi kasneje tveganja ni mogoče izključiti. Zdravnik vam ga lahko predpiše le, če pričakovano izboljšanje opravičuje tveganje za otroka.


Evo, tole je iz navodil. JAz jih verjetno ne bi jemala...raje po porodu. Ampak da se zdravniki ne morejo zmenit!!!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:51:45   
Seven*
Lej. V 37 tednu nosecnosti je popolnoma razvit celoten otrocek. Dobiva le se na tezi. Jaz bi na tvojem mestu naredila tako. Poskusila bi najprej najti kaksne naravne zvarke (cesen namocen v mleku menda pomaga, al nekaj takega), ce pa ne bi zaleglo bi pa pojedla tablete.

Nic se sekirat. Zelim ti uspesen porod. Riziko, da bi bilo karkoli narobe je pomojem nicen.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 10:55:57   
Seven*
Danes vemo,da česen kot antibiotik deluje proti bakterijam,kot so stafilokoki,ešerihija,proteus in pseudomonas.Ima tudi protiparazitni učinek in je učinkovit pri zdravljenju okužb z virusom herpesa in glivico Candido albicans.Odpravlja črevesne zajedalce in je odlično dodatno sredstvo pri zdravljenju okužbe s podančicami ( Enterobius vermicularis ).

http://slo-fitness.netfirms.com/slo3/prod_03.htm

Jaz bi se tega nazrla. Mislim da ga dobis v DM. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 11:21:18   
frufru
Jaz sem mela podoben problem z mazili za kožne bolezni. Je G pogledala v eno bukvo, pa je rekla, da zdaj v zadnjem trimesečju ni več nevarnosti. Sem pa malo potipala še Pušenjaka na med.over.net. On je alfa in omega slov. porodništva, tako, da jaz bi vprašala in se zanesla na njegovo mnenje, če tvoja G ne ve. Drugače bi pa jaz tudi česen jedla. To je naša stara mama vedno dajala svojim otrokom, ko ni bilo za zdravila pa tudi vnukom.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 12:08:58   
kepica
Hvala vsem za odgovore!

Moram povedat da sem od naravnih zdravil ze vse preizkusila (česen, čebula), bila sem pri bioenergetiku, klistiranje...... pa mi nic ne pomaga. ALI NAJ VZAMEM TABLETE ALI NE??????????
Moram povedat da sem drugace zdrava kot riba, sportnica, otrok je zdrav in zivahen in se res bojim, da mu ne bi škodovala. Po drugi strani me je pa strah da se ne bi med porodom okužil.

Ginekologinja mi je rekla naj v porodnišnici povem, da sem okužena da bodo še bolj pazili na higijeno. Ampak vse skupaj mi je ful grozno, pocutim se da bom tako stigmatizirana! Ponoci nic vec ne spim!!!!!!
Prosim za pomoč!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
24.11.2006 12:33:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 12:43:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sem popolnoma psihično uničena, ker si ne predstavljam iti rodit s paraziti!!!!!!! (NOSEČA SEM 37 TEDNOV).


PA KAKO TO, DA ŠE NISI NA PORODNIŠKI???? 
RES JE VSE SKUPI MALČEK ČUDNO, TAKO KOT PRAVI LURECIJA user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 13:10:37   
srki
Madonca, tole je pa res vse skupaj malo smešno, glede na link, ki ga je dala lukrecija.

Če pa je seveda res, pa se mi zdi nasvet od Seven user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 17:39:45   
kepica
Prislo je do napake. Sem kepica oz. anonimen uporabnik, vendar ne tista, ki je v petem krogu za zanositev, stara 25 let in čaka na drugega otroka.

Na žalost sem tista, ki  ima parazite, zato se enkrat prosim vse za pomoč!!!!!!

Vse je napisano pod anoinimen oz. kepica.

Hvlaa ze vnaprej za pomoč!!!!!

lp anonimna (kepica)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 18:04:18   
Anonimen
user posted image  Tukaj pa meni ni nič jasno.Še komu?

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 18:15:50   
jade1
Kepica jaz bi postavila vprašanje dr. Pušenjaku na med.over.net.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 18:30:47   
Primoza
vermox


Glede na navedeno o zdravilu s strani UDB jaz zdravila ne bi jemal.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
24.11.2006 18:34:43   
Primoza
Tole sem še staknil:











PODANČICE





VPRAŠANJE:

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Moja hčera je imela podančice in sem se jih nalezla tudi jaz. Problem pa je v tem da meni zdravila zdravnica ni dala ker sem v 21. tednu nosečnosti. Svetovala mi je česen in umivanje danke z kisovo vodo. Jaz pa česna me morem jesti, ker mi je zelo slabo. Prebrala sem pa tudi da pomaga timijanov čaj, tako da bom to probala. Zanima pa me ali je katero od tega dvojega zares učinkovito in ali se bom znebila glist na ta način? Na higieno zelo pazim tudi razkužilo za roke sem nabavila.

Lep pozdrav!


ODGOVOR:

Spoštovani!

Enterobius vermicularis je vrsta drobnih belkastih glist, ki parazitirajo predvsem pri otrocih v debelem črevesu; sin. Oxyuris vermicularis, podančica.

Zdravljenje
Običajno se za zdravljenje uporablja mebendazol (Vermox) ali redkeje albendazol (Dalben). Vermox je potrebno jemati 2 krat po 1 tableto (oziroma žličko suspenzije) na dan, skupaj tri dni. Zdravljenje se ponovi čez dva do štiri tedne. (Včasih je potrebna tudi trikratna ponovitev zdravljenja.) Albendazol se vzame v enkratnem odmerku 400 mg. Teh zdravil se ne sme uporabljati pri nosečnicah in otrocih mlajših od dveh let.
Pogosto imajo podančice vsi člani gospodinjstva, zato je potrebno hkratno zdravljenje cele družine (celega razreda, skupine v vrtcu). Prav tako lahko zdravnik priporoči klistir, ki izpere podančice in zmanjša simptome, ni pa potrebno. (Klistir se pri nosečnicah ne priporoča!)

Poleg jemanja zdravil je potrebno upoštevati še naslednje:
·  Navaditi se je treba skrbnega umivanja rok po uporabi stranišča, po menjavanju plenic, zjutraj ko vstanemo in pred jedjo (predvsem pred zajtrkom) ter pred pripravo hrane.
·  Zjutraj se stuširajte, da odstranite jajčeca s področja ob zadnjiku.
·  Ne jejte v spalnici.
·  Otroci naj po možnosti spijo z bombažnimi rokavicami na rokah.
·  Potrebno je oprati in zlikati vso posteljnino, oblačila in brisače ter umiti stvari, ki se jih pogosto dotikamo (npr: igrače-plišaste živali, odeje, kopalniške kozarce, zobne ščetke, tube zobnih past, kljuke, straniščne školjke-sedala), da uničimo morebiti preostala jajčeca. Zadostuje običajno pralno sredstvo. (Površine v kopalnici, kljuke, ročaje, vodovodne pipe po možnosti vsakodnevno dezinficirajte.)
·  Oprati in zlikati je treba vso posteljnino vsake 3 – 7 dni najmanj 3 tedne dolgo. Ne stresajte posteljnine.
·  Vsak dan menjajte in operite spodnje perilo ter pižame (kontrolirajte otroke).
·  Sesajte spalnice in igralne površine vsak dan še več dni po zdravljenju.
·  Bolje je nositi pižame kot spalne srajce.
·  Ker so jajčeca občutljiva na svetlobo, čez dan odstrite zavese v spalnici.
·  Izogibati se je treba praskanju v predelu anusa.
·  Izogibati se je treba grizenju nohtov in sesanju prstov (otroci).
·  Nohte je treba imeti kratke in čiste.
Kljub vsem naštetim ukrepom, se lahko še vedno zgodi, da se z glistami naleze še kdo v družini, saj je stvar zelo nalezljiva. Pogosto pride do reinfestacije, nekaj mesecev po zdravljenju. Če se to zgodi, je potrebno postopek zdravljenja  in preventivnih ukrepov ponoviti.

Še nekaj:
·  Psi in mačke niso prenašalci podančic.
·  Infestacija s podančicami se lahko pojavi kljub ustrezni higieni otrok in v zelo čistem in skrbno vzdrževanem gospodinjstvu.
·  V hiši ni potrebno izvajati agresivni sanitarnih ukrepov. Ker so lahko jajčeca v posteljnini in hišnem prahu infektivna še 20 dni, so mokro pomivanje tal, sesanje preprog in pranje posteljnine zadostni ukrepi.
·  Podančice niso spolno prenosljiva bolezen.

Podančice se pogosto pojavljajo pri nosečnicah, še posebej če imajo manjše otroke. Mebendazol je kontraindiciran v prvem trimesečju nosečnosti, albendazol pa celo nosečnost. Zato je osnovno in skoraj edino možno »zdravljenje« med nosečnostjo dosledno izvajanje režima osebne higiene (jajčeca ne smejo priti v usta in črevo). Strogo upoštevanje naštetih ukrepov prekine reinfekcijski cikel in infestacija se mora pozdraviti v 3 – 6. tednih. Vsi družinski člani morajo biti hkrati zdravljeni (na isti dan) in se držati pravi, čeprav so asimptomatski (nimajo znakov okužbe). Če je pri nosečnici potrebno zdravljenje, je treba počakati nanj po prvem trimesečju. (Vsekakor v dogovoru z zdravnikom!) Če je v nosečnosti srbenje in s tem povezana nespečnost nevzdržna se priporoča uporaba kreme z lokalnim anestetikom ali hladilno – blažilno sredstvo (vazelin).
Študije na ljudeh kažejo na to, da naj bi bil česen učinkovit za zdravljenje različnih vrst glist, vključno s podančicami. Poleg uživanja česna (kar pri vas ne pride v poštev), lahko poskusite tudi z česnom, ki ste ga skrbno olupili (ne smete ga zarezati ali opraskati in ga pred spanjem vložite v danko. [Garlic: The Science and Therapeutic Application of Allium sativum L. and Related Species. Williams & Wilkins, 1996, pp.173-4] Česen so v ta namen uporabljali že Kitajci, Grki in Rimljani. Po starodavni metodi je bilo treba namestiti česen v čevlje. Ko je oseba hodila se je ta strl in sproščena eterična olja naj bi po absorbciji skozi kožo uničila podančice. Če ne morete pojesti 3 – 4 stroke česna dnevno  lahko poskusite tudi naslednje. Česen strite in ga zmešajte z olivnim oljem, v solatah ali celo z medom je lahko bolj užiten.
Nastrgajte surovi korenček in ga majhen lonček pojejte vsako jutro.
Bučna semena so tradicionalno sredstvo za odpravljanje podančic. Delujejo tako da gliste paralizirajo, zato je pomembno hkrati jemati kakšno blago naravno odvajalno sredstvo (laneno seme), da jih odstranimo iz prebavnega trakta. Otroci naj bi pojedli 10 – 15 semen na dan, odrasli pa 20 – 30, vsaj dva tedna dolgo. Odvajalo je potrebno vzeti približno eno uro po vsaki dozi semen. Odvajala se ne sme jemati predolgo. Semena buč ali melon lahko zmeljete tudi v prah in jih pomešate s sokom ter zmes zaužijete vsako jutro na prazen želodec.
Ne uživajte kofeina in alkohola. Uživajte surov česen, bučna semena, rdečo peso in korenček, ki imajo »protiglistno« delovanje. Pijte veliko tekočine in jejte vlaknine, s čemer zagotovite dobro praznjenje črevesa. Ne uživajte velikih količin živil iz bele moke in sladkorja. Privoščite si sadje bogato z vitaminom C in cinkom. Papain, če ga jemljemo pred in po obroku, lahko prav tako uniči podančice.
Uporaba timijana je pri nosečnicah kontraindicirana!
Ker ste noseči je posebna previdnost potrebna tudi pri uporabi razkužil!
Upam, da vam bo kakšen od nasvetov prišel prav in vam pomagal pri odpravljanju te nadležne nadloge. Vsekakor pa se, preden boste začeli uživati kakršno koli stvar, ki ni tudi sicer del vašega jedilnika, posvetujte z vašim ginekologom ali osebnim zdravnikom. To velja tudi za »naravna« sredstva, kot so zdravilne rastline (čaji,…)!!!
Mateja Velnar, mag.farm.
29.4.2005



(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zelo nujno vprasanje!!!!!!!!!
25.11.2006 12:46:07   
Anonimen
Hvala Primoza za odgovor.
Sama sem odkrila še eno zadevo, ki tudi pomaga. Po vsaki veliki potrebi si namreč umijem "ta zadnjo" in se obrišem z vlažilnimi protibakterijskimi robčki. To počnem tudi ponoči ko hodim lulat, da uničujem morebitna jajčeca. Zjutraj se vedno še enkrat stuširam, operem pižamo in oblečem čisto spodnje perilo. Zaenkrat kaže bolje, upam pa da  zadeva nima kakšnih negativnih učinkov za otroka.
Ko bom lahko jedla tablete (menda šele po končanem dojenju!!!'??) se bomo zdravili vsi člani družine, čeprav pravijo da niso okuženi. Je res da zelo pazim na čistočo. posteljnino perem vsak teden, vse spodnje perilo in brisače kuham, wc po vsaki potrebi razkiužim...in podobno.

Skratka celo sranje!

Poizkusila bom tole z bučnimi semeni. Pa malo lanenega olja. Čeprav imam prebavo hvala bogu zelo dobro! (saj nekaj)

Hvala še enkrat za pomoč, če ima pa še kdo kakšen nasvet pa dobrodošel/a!!!!!

lp


(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?