|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nizka vročina prosim pomoč!!
26.11.2006 22:01:46   
sabini
Mene zanima koliko je lahko nizka temperatura otroka starega leto in pol . Ma sploh ne vem skoz mu skače in najman je imel 35.6 c kr neki ga kuha zgleda full je mrzel ko ga pokrijem je spet topel itd. samo bojim se da ne sme bit vročina pod 35 c. Nikjer ne najdem na internetu o nizki temperaturi otroka.

A katera ve mogoče???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
26.11.2006 22:13:24   
Blacky30
Otrok mora k zdravniku,kadar vročina traja dlje kot 24 ur.

Kadar ima dojenček vročino preko 38,5,morate nemudoma obiskati zdravnika-samo on lahko postavi diagnozo,ker je vročina pri dojenčkih samo en simptom za celo vrsto bolezni,od prehlada do smrtno nevarnega menengitisa.

Normalna temperatura se giblje med 36,1 in 37,8.

Telesna temperatura niha odvisno od dnevnega časa:najvišja je okoli 18h in najnižja okoli 4 ure zjutraj.

Cela vrsta dejavnikov lahko telesno temperaturo poviša celo do 38,naprimer,če se otrok intenzivno igra,če se močno poti ali če je bil pretoplo oblečen med spanjem.
Telesna temperatura se lahko poviša tudi po obroku,ker je za prebavo potrebna energija.

Če ste otroku namerili vročino,je najbolje,da mu jo zmerite še enkrat čez pol ure-morda je imel samo kratkotrajno povišanje telesne temperature.

To je bilo enkrat objavljeno na RR, pa sem si shranila. Upam, da ti kaj pomaga.

(odgovor članu sabini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
26.11.2006 22:22:39   
sabini
Ja hvala saj za visoko temperaturo mi je jasno . Jaz mislim za nizko temepraturo pod 35c oziroma do kje je meja da je lahko najnižja. Če je normalna od 36 pa GOR , naš mali pa jo ima pod 36............nazadnje sem mu zmerila 35.6 in se bojim da ni prenizka in ne visoka  to sprašujem??


Hvala ti vseeno za truduser posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
26.11.2006 22:52:57   
GATA
Pod 35 stopinj C se šteje za podhladitev. V tem primeru je treba iti k zdravniku.

Pa ti termometer dela prav? Daj še sebi zmeri...

(odgovor članu sabini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
26.11.2006 23:00:32   
GATA
Pa še to: če gre za znižano tel.temperaturo oz. pri takih stvareh, tudi notranji organi začnejo počasneje delati, zato ti priporočam, da izmeriš srčni utrip.
Za prvo leto življenja je spodnja meja 80, srednja vrednost 110, zgornja meja pa 160. Če je srčni utrip v zgornih ali spodnjih mejah, se moraš posvetovati z zdravnikom. Meriš pa na notranji strani zapestja na prehodu v palčno blazinico. Konico palca, sredinca ali prstanca položiš v to vdolbino in šteješ 15 sekund, rezultat pomnožiš s 4 in izračunaš bitje srca na minuto (pulz).
No vsaj tko piše tu v knjigi...

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
27.11.2006 8:32:58   
Blacky30
Normalna temperatura se giblje med 36,1 in 37,8.


Saj vem, da si spraševala za nizko temperaturo, zato sem ti pripopala to od zdravnika gor, kjer tudi piše, kaj je normalna temperatura telesa pri otroku.user posted image

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
27.11.2006 8:48:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: GATA

Konico palca, sredinca ali prstanca položiš v to vdolbino in šteješ 15 sekund, rezultat pomnožiš s 4 in izračunaš bitje srca na minuto (pulz).


A ni kazalca, sredinca in prstanca? Ker če daš palec, menda čutiš svoj utrip.

Drugače pa, sabini, daj res izmeri še sebi temperaturo. Ker jaz sem zadnje čase kupila že 3 toplomerje in vsi kažejo 34 ali 35. Komurkoli.

(odgovor članu Blacky30)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
27.11.2006 10:52:46   
CAPA
Pozdravljena!
Sicer ne vem, če to velja tudi za malčke....
Velja (vsaj za dojenčke), da je telesna temperatura dojenčka okoli 36.5. Če se spusti na 36.0 pomeni, da ga je treba še dodatno obleči - da ga zebe...

Upam, da sem kaj pomagala..user posted image

(odgovor članu sabini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
27.11.2006 11:44:29   
GATA
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: GATA

Konico palca, sredinca ali prstanca položiš v to vdolbino in šteješ 15 sekund, rezultat pomnožiš s 4 in izračunaš bitje srca na minuto (pulz).


A ni kazalca, sredinca in prstanca? Ker če daš palec, menda čutiš svoj utrip.



user posted image  splišni ja prav imaš... user posted image  . Sploh ne vem od kje sem tale palec potegnila user posted image  ... kazalec je prav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nizka vročina prosim pomoč!!
27.11.2006 12:24:11   
Anonimen
če ima po 36 ne bo dobro...zanč sem eno oddajo gledala pa je en odrasel s 35 bil smatran kot podhlajen tako da dej res najprej preveri če je vse ok s tvojim termometrom!

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?