|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
22.5.2007 18:37:02   
mišk
Moj fant je bil predlani poročna priča svojemu bratu in mu je kot študent podaril 100.000 tolarjev + pajacek za dojenčka v nevtralni barvi (še nista pričakovala naraščaja) za 5.000 tolarjev.
Pijač, kosil pa česa tazga ni nič plačeval.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
17.6.2007 11:43:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
6.7.2007 6:46:49   
daga11
Midva sva dobila večinoma denar in se ga je nabralo tam okoli1.300.000,00 SIT
imela sva pa 145 ljudi.
Mislim da tam okrog 100-150 EUR za par bi bilo dovolj- odvisno kakšne žlahte si. Pa tu ni zraven staršev štetih on so bili posebej. Možćevi so malo bolj premožni so nama sali 1.500.000,00 oz. nama ni treba vrnit denarja ki so ga nama posodili za ohcet( neki mali del je ostal samo za vrnit) moji pa so nama dali 1000 EUR in vso hrano in pijačo so oni plačali pri meni doma.
Priče pa: moja verižico ki sva jo skupaj izbrale cca.60.000 SIT in vse rože ki sem jih imela- šopek, pušlci, avtokorze,...
Moževa pa tu mislim da 60.000,oo za slike in umetniško sliko.
Najbolj dobro darilo pa sva dobila od mojega brata - ko smo končali v cerkvi naju je čakal star marcedez iz leta pred vojno hihihi in naju odpeljal na gostijo slike so svetovne ob tem avtomobilu-kot da bi bil na kakšni razglednici

Midva sva stanovanje že imela na pol opremljeno in sva rekla da bi rajši imela denar da boma šla na maldive. In skoraj vsi so naju upoštevali.

no tak je bilo pri nama!

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 12:28:41   
mng
prav šokirana sem bila, ko sem slišala, da se daje za poročno darilo denar. Seveda sem to slišala, ko sem že kupila poročno darilo. Kupila pa sem posteljnino in tasico za na posteljo( za zajtrk). Se je meni tud čudno zdelo, da ni knjge daril, pa sem pač kupila nekaj po svojem okusu....

(odgovor članu daga11)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 12:45:41   
Elly222
Po zmošnostih,vendar se mi za priče zdi bolj bogo če dajo 100-200EUR in ne mi zdej tuki najedat, da gledam denar. Ampak da razložim. Zdej če maš pričo, ki še ni zaposlena in pač nima ali se zavedaš da ima neke stroške (zida hišo ali kaj podobnega) pol je to drugo. Sam če maš pričo ki ima partnerja in mata skupi plače nekje recimo 1800 EUR oba skupaj-se mi zdi da če ti v tem primeru priča da 100-200 EUR, da je občutno premalo. Sam to je pač moje mnenje.
Jst sm bila priča-z mojim imava skupaj 2200EUR plače-od tega odplačujeva 600EUR stanovanjskega kredita in sva vedela za poroko 8 mesecev prej in sva si dala denar na stran. Porabila pa sva nekako tako:
-Prstani(jst sm kupila samo za nevesto in je bil nekje 200EUR,
-rože cca. 250
-rezanje kravate 50 EUR
-kuverta 300EUR in to je bilo to.
To je moje mnenje pač. Priča je vselej priča.

(odgovor članu mng)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 13:29:32   
baguSka
No, moje mnenje pa je, ce se dva zelita porocit, da s tem ne obremenjujeta drugih!!! To mi je u bistvu fuull grdo... in kaj sele, da zenin in nevesta PRICAKUJETA, da bosta dobila denar od drugih in da jima je SAMOUMEVNO, da morajo price neki dat!! Grdo grdo. Res. Zal, ampak tako je pac moje mnenje. Ne glede na to, kaksno ma kdo placo... Ce da kdo po svoji zelji, mu glih ne mores rect NE - to se strinjam! Ampak da pa dva ki se ljubita in ostale povabita da so poleg, ko si dahneta usodni DA pricakujeta od njih denar user posted image user posted image user posted image  Pa ne samo denar - karkoli drugega pac! Pa karkoli ni vazno kaj to sploh je....

(odgovor članu Elly222)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 13:54:24   
Anonimen
Se kar strinjam z baguško.

Jaz sem dobila že darilo od mami(poročni prstan od pokojnega očeta-tega darila ne bo nihče prekosil), pa od sestre, ki bo priča sm dobila celodnevno razvajanje(masaže, savne, pilingi ipd.). Njegova mami bo plačala kosilo. Njegova priča pijačo po obredu.
Od drugih pa ne pričakujem nič. Glede na to da že 7 let živiva skupaj in že vse imava tudi nič ne rabiva.

Najhuj bi mi pa bilo da bi se moji povabljenci bali pridt na žur, ker bi jaz nekaj pričakovala. Jaz hočem da se tam zabavajo, ne pa da premišljajo kako bodo iz minusa naslednje leto hodili.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 14:38:50   
Arwenko
Jaz sem dobila od moje priče plačano dekliščino in potem še nekaj malega denarja, mislim da je bilo pod 100 eur, res pa je, da nima praktično nobenih dohodkov in se mi je ze to zdelo veliko. Od njegove price sva dobila 500 eur. Od ostalih svatov pa nekje med 100 in 500 eur, odvisno od financ, razen od starsev, ki so placali del poroke, cca. 2000 eur - razliko sva placala sama, pol sva pa dobila od mojih se 1000, od njegovih pa 700, plus placali so prstane njegovi, ki ne vem kolko so stali, okrog 300.

Midva sva dobila predvsem denar, ki sva ga porabila za porocno potovanje in se za nekaj malenkosti.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 19:56:03   
soraia
 
ne vem, odvisno za koga se gre.

septembra se poroči brat od mojega, pa sva rekla, da jim ne dava več kot 100€, pa čeprav bo moj priča. To pa zato, ker sva jim  midva dala ob rojstvu njune hčerke 200€, od nijh pa sva za rojstvo najinega sinka dobila le eno darilo (in podarili so nama nekaj kar sva jim v nosečnosti vsaj 3krat povedala, da res ne rabiva).

In sva bila ful razočarana. Spoznala sva jih, da sta taka, da od drugih ful pričakujeta, nista pripravljena pa nič dati.

Pa smečno nama je to, jočeta da nimata denarja, pa  si bosta sposodila obleko za poroko za 400€, pa frizerja, vizjažista, pa fotografa,... (vse na nivoju), gosom pa bostga ponudila le narezke. Povabljenih pa ful, in vsem bosta rekla, da želijo denar. Res mislim, da se poročata z namenom, da bosta čimveč zaslužila.

Pa če bi imeli fer odnos nama ne bi bilo problem dati tudi 500€, na tak način pa ne, ker nisva banka. 

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
1.8.2008 20:19:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: soraia


ne vem, odvisno za koga se gre.

septembra se poroči brat od mojega, pa sva rekla, da jim ne dava več kot 100€, pa čeprav bo moj priča. To pa zato, ker sva jim  midva dala ob rojstvu njune hčerke 200€, od nijh pa sva za rojstvo najinega sinka dobila le eno darilo (in podarili so nama nekaj kar sva jim v nosečnosti vsaj 3krat povedala, da res ne rabiva).

In sva bila ful razočarana. Spoznala sva jih, da sta taka, da od drugih ful pričakujeta, nista pripravljena pa nič dati.

Pa smečno nama je to, jočeta da nimata denarja, pa  si bosta sposodila obleko za poroko za 400€, pa frizerja, vizjažista, pa fotografa,... (vse na nivoju), gosom pa bostga ponudila le narezke. Povabljenih pa ful, in vsem bosta rekla, da želijo denar. Res mislim, da se poročata z namenom, da bosta čimveč zaslužila.

Pa če bi imeli fer odnos nama ne bi bilo problem dati tudi 500€, na tak način pa ne, ker nisva banka. 


Zakaj gre pa tvoj za pričo če ga očitno ne maratauser posted image
Groznouser posted image

Pa še nekaj me zanima. A imate kar se daril tiče prou v elektronski obliki v exelu shranjeno komu ste kaj dali pa kaj je on dal vam, al si to pač ročno v kkšn zvezček pišete, al se vam vaš svet samo okol keša vrti, pa mate mal premal dela, da mate vse zneske za 10 let nazaj varno v glavi spravljeneuser posted image

(odgovor članu soraia)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
3.8.2008 21:41:42   
Lianna
150€ na par

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
7.6.2010 12:03:19   
ančapomaranča
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No, moje mnenje pa je, ce se dva zelita porocit, da s tem ne obremenjujeta drugih!!! To mi je u bistvu fuull grdo... in kaj sele, da zenin in nevesta PRICAKUJETA, da bosta dobila denar od drugih in da jima je SAMOUMEVNO, da morajo price neki dat!! Grdo grdo. Res. Zal, ampak tako je pac moje mnenje. Ne glede na to, kaksno ma kdo placo... Ce da kdo po svoji zelji, mu glih ne mores rect NE - to se strinjam! Ampak da pa dva ki se ljubita in ostale povabita da so poleg, ko si dahneta usodni DA pricakujeta od njih denar user posted image user posted image user posted image  Pa ne samo denar - karkoli drugega pac! Pa karkoli ni vazno kaj to sploh je....


Se strinjam z baguSko. Tole pretiravanje z darili na porokah mi ni več okusno...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
7.6.2010 13:00:33   
vesna_b
midva sva se ravnokar poročila, in sva na vabilo napisala, da je za naju najlepše darilo njihova prisotnost. v večini sva dobila denar - ki bo namenjen gradnji hiše. jeseni začnemouser posted image

no, najbolj izvirno darilo je bil cegu (opeka)
na njem navezana mašna in 2 golobčka. ok, so dali zraven tudi kuverto, sam tista opeka je pa zakon. sam smo mogla obljubit, da bo zidana v hišo.

grem pa za pričo, prijateljici. ker sva imela svojo poroko, si nekih velikih daril ne morem privoščit. ker sta imela namen kupit vino, moj pa je vinogradnik (tudi tekmuje), smo se dogovorili, da za darilo dobita vino za F in D ter za poroko. vsi smo zadovoljni. onadva, in jaz. no, zraven bo dobila še par mojih izdelkov - knjigo najinih slik z mojimi komentarji, hišni red, naredila sem jima poročno svečo, pa kupila sem eno rdečo satenasto spalno srajčko in pa kupila bom bon za zeusovo kopel. smo le prijateljice že 14 let...

sam res - ni namen v darilih... vsaj meni, nama ne... to sva tudi vsem povedala. in isto mi je rekla prijateljica - ne rabiš dajat nič, ne pričakujem nič, samo to, da si ob meni na moj dan. in seveda bom...

(odgovor članu ančapomaranča)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
7.6.2010 18:01:10   
Spiria
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

sam res - ni namen v darilih... vsaj meni, nama ne... to sva tudi vsem povedala. in isto mi je rekla prijateljica - ne rabiš dajat nič, ne pričakujem nič, samo to, da si ob meni na moj dan. in seveda bom...


Ampak vseeno, vsem lepim besedam navkljub - ne poznam nikogar, ki bi šel na poroko brez darila, pa če mladoporočenca še toliko govorita, da ni treba ničesar.

Jaz sem dala sestri 500€, bila sem ji priča, poleg tega pa nisem plačevala nobenih pijač, kosila, niti ni bilo kakšnih trapastih iger  na slavju, kjer se pobira kakšen denar user posted image
Vse stroške same ceremonije sta krila sama mladoporočenca,  veliko sta sama vložila v priprave. nista se preseravala, na koncu pa sta v  denarju dobila lepo vsoto za darilo, ki jima bo prišla prav, saj ju čaka urejanje stanovanja.
Dobila sta tudi nekaj popolnoma zgrešenih stvari za gospodinjstvo, ker si nekateri pač mislijo, da rabita ravno še  tisto stekleno posodo in kozarce - tega imata zdaj za izvoz user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
8.6.2010 7:45:11   
barni
Jaz sem bila le na eni poroki od prijateljice in ne eni dekliščini (poročila se je potem v tujini), tako da sem dala natanko 2 darili. Prvi smo skupaj dali denar, pa niti ni bilo veliko, cmo bili vsi bolj švoh z denarjem. Drugi sem pa dala kremo za sončenje (se je poročila v toplih krajih) in mislim da ene bone, pa ne vem več točno kaj.

Mi je pa smešno, kako se vse zakomplicira okoli daril, denarja...poroka naj bi bil vesel sproščujoč dogodek je pa vse drugo kot to! Ko se spomnim, kako smo bili vsi živčni pri prijateljici! Kdaj moramo kam priti, kdaj bomo dali darilo, kje lahko stojimo, koliko časa imamo od enega kraja do drugega, kdo bo kaj peljal, kaj če se ulije, kje se bomo preoblekli (poroka je bila en del na prostem), metanje riža in potem pospravljanje, ker je bil župnik jezen, ker je bilo vse umazano pred cerkvijo od riža...mah sto stvari. Kar komaj čakaš da mine. Tolk enga protokola. In toooolk denarja za en večer. Gostje so imeli pa na hodniku itak ful za povedat, čeprav so nevesti in ženinu zatrjevali kako je bilo fino. Kr neki. So pa eni dali tako nauporabna darila, ko sva jih kasneje odpirali, da je bilo škoda vsakega tolarja. Če se je dalo, je šla kaj zamenjat, ostalo pa je romalo v omare. Denar sta pa porabila za poročno potovanje.

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
8.6.2010 8:28:29   
vesna_b
res je, vsak da darilo, eni uporabno, eni pa totalno neuporabno.

no, midva sva v večini dobivala denar. ponavadi pa midva dava, če greva na poroko, 100 eurov, oz 50€ na enega.
ker raje dam denar, kakor da kupim nekaj, kar nekdo sploh ne potrebuje. pa sem do nedavnega vedno govorila, da raje nekaj kupim, da je za spomin. sam tega za spomin se nabere full....

aja, tega pa absolutno ne prebavljam, da se kaj pobira / prodaja še na slavju. v tem pa NIKOLI ne sodelujem... moje mnenje je, da ti vsak da darilo po svojih zmožnostih, pol pa da jih še tukaj obiraš? ne. to sva z mojim tud ansamblu povedala.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
18.6.2010 21:17:52   
Poka
Midva prav nisva vedela kaj dat za darilo - spet sva vabljena na poroko - in denar se nama ni zdel primeren, tokrat, ker gre za dobrega znanca, ki pa nprč trenutno ni ravno bogat in bi s tem recimo plačal položnice - nisva hotela, da si poroko zapomni po tem user posted image  (sicer mi tu ni jasno, zakaj se eni potem gredo poročit in dajo take vsote za to...) In sva potem kupila darilo v vrednosti 250 EUR, ki je sicer tako darilo, ki se drugače dobi za precej več denarja in zdelo se nama je, da si tega sam nebi kupil, ko bno pa dobil, bo pa po mojem navdušen. Zdi se mi pa, da če se nekdo odloči poročit, da je to res enkraten dogodek in da ne moreš kupit darila, kot za kak rojstni dan. Ampak kdor pa si ne more privoščit, je pa druga stvar, seveda.

Sem pa pred kratkim že napisala, da sva pa na eni prejšnjih porok dala denar - ampak je šlo pa za malo drugačno situacijo.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
20.6.2010 20:06:18   
audi12
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Ojla, mene pa zanima, te ki ste se poročile v kratkem oz. ste bili vabljeni na poroko, koliko denarja je v navadi, da se da za darilo.
Moj bo v soboto priča, pa ne veva, koliko naj podariva, da bo nekje v mejah normale?



Mene pa isto zanima,saj se bo moj brat poročil.Končala sem 1. letnik in nimam veliko denarja.Zato se mi je porodilo vprašanje koliko denarja naj mu podarim.user posted image Prosila bi vas za nasvet.
Hvala in lep pozdravuser posted image

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
31.5.2012 9:11:54   
aljaka

IZVIRNO SPOROČILO: bamby





Malo žalostno je ratalo to, da vsi gledajo samo "koliko denarja" je daluser posted image . Meni se zdi najbolj normalno to, da nekomu podariš toliko, kolikor si zmožen dati. Meni bi lahko bil nekdo še ne vem kako blizu, če ne bi imela, ne bi mogla dat. Zato se mi zdi, da danes nekateri prav pretiravajo z darili.

200E + pijača je za moj okus več kot dovolj in verjemi, da ne bo samo to. Prištej še prodajanje pušeljca ali rezanje kravate (če boste to imeli), pa bo takoj še nekaj everčkov več.





mi2 sva namesto keša ženini in priču plačala fotografa- poznav ga in je zlo kvaliteten, stalo je pa mislim da 350 €, super stvar- ženin in neesta sta bla pa tud ful zadovoljna s tem :)
ala, če rabte kontakt: www.mojfotograf.si ; al pa an zs :)

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?