|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 1:14:34   
Anonimen
No, posprav se, Duck, pa še kej pametnga nared dons. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 8:24:28   
Nalini
Hmmmm ... a se res misliš poročit al se samo hecaš?  
En del zgodbe vmes mi manjka user posted image .  user posted image user posted image user posted image
A nisi rekla, da se ne boš več poročila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 8:28:57   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: duc.20
zemlja bo vedno več vredna. V predporočni pogodbi bo zapisano, da se vsemu premoženju, ki bi ga Kamikaza podedoval po starših in jaz po Kamikazi, odpovedujem v korist otrok in da dedno pravico vnaprej prenašam nanje. To je zakonsko dovoljeno.
 



Zakonsko DOVOLJENO, ne pa upoštevano.Ne moreš se odrečt premoženju, ki bi ga dedovala...in tudi predporočne pogodbe nimajo veljave.Ampak TI to verjetno veš, kdo drugi pa ne, sklepam....pametno...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 9:51:36   
2 Sraki
No sam tolk bi ti pojasnila okol cerkvene poroke. Ne ne rabiš bit krščena in ni ti treba imeti nobenih potrdil. Cerkev namreč dopušča, da se lahko cerkveno poroči samo eden iz med zakoncev (tisti ki ima opravljene zakramente).

Torej cerkveno bo poročen samo kamikaza ti pa ne, pa čeprav se boš tam vso lepo delalauser posted image .

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 9:53:58   
kaja26
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
9.) Kako elegantno napisati na poročno vabilo, da ne potrebujeva pomivalnih strojev in garnitur skodelic, ampak da jemljeva samo gotovino? user posted image


Prosiva za potrditev udeležbe na GSM... Svatje se ob taki priložnosti sprašujejo kaj podariti mladoporočencema. Svatov s praktičnimi darili ne želiva obremenjevati, vesela bova vseh prispevkov za najino poročno potovanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 9:55:12   
kaja26
Prosiva za potrditev udeležbe na GSM... Svatje se ob taki priložnosti sprašujejo kaj podariti mladoporočencema. Svatov s praktičnimi darili ne želiva obremenjevati, vesela bova vseh prispevkov za najino poročno potovanje.

to napišeta na vabilo in super izgleda.


(odgovor članu kaja26)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 10:05:12   
Anonimen
Midva sva na vabilu spodaj imela natiskano kar malo kuvertico.
Pa ni blo nikomur čudno, res pa je da sva se poročila na NL.

(odgovor članu kaja26)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 10:45:35   
Anonimen
Kerensa, a si vidla, ne bote rabl kupovat bazenčka še za na sredino cerkve, lahko boš sam pred oltarjem stala kot lipov boguser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 14:51:18   
solatja
da se potrudim....

1-Kamikazinim staršem o poroki poveš takrat kot vsem ostalim, če že morajo zvedeti malo prej, to urediš kak teden preden postane to javna zadeva. in jim rečeš, da sta se bolj na hitr odločla. tako bosta tašča in tast lahka tudi razbobnala celi Sloveniji in Hrvaški (govoriš o toliko povabljenih, če sem te prav razumela user posted image user posted image ) in ne bo nobene panike. se pravi, da nekje sredi aprila 2008 jima poveš novico, en do dva tedna kasneje začneš pošiljat vabila, sploh pa se tašča ne bo mela časa preveč ukvarjat s tem, da jo bo kap, ker se bo mogla hitr zagrist v priprave (kaj bi ti mogla met oblečeno, kje boš dobila frizerja, kaj bo ona oblekla in njeni vnuki, kaj je s hrano...). seveda je daleč najboljše, da imaš ti takrat že vse glavne stvari pripravljene, dogovorjene in organizirane..  tako ti ne bo delala drugega sranja kot organiziacija cerkvene poroke, od koder se pa ti popolnoma distanciraš, ker je to itak  del, ki ga prepuščaš svojemu bodočemu možu (in njej) (ti, ki o tem nimaš pojma, itak pri teh pripravah nimaš kej za počet in pač vse požreš. to je cena).

2-odgovor v št. 1

3- poročna priča: zdej je še eno leto časa, da ker kej zablodi in ne more prit. problem lahko (na grd način) rešiš tudi tako, da zavlačuješ čimdlje, da pol eden ne more prit user posted image user posted image user posted image user posted image
rešitev b: oba stojita ob njemu, kot tvoje družice ob tebi user posted image user posted image za tist podpis pa naj bo eden priča na cerkveni, drug pa na civilni

4- ne. svakinja ti ne uide. razen če se na smrt skregaš z njo. tudi za to imaš še eno leto časa. user posted image user posted image drugače pa to pride v kompletu s Kamikazo, kot njegovi (tvoji najljubšiuser posted image ) starši in nimaš kej. je tud za srečo v zakonu pomembno, da so oni zraven (da se ne bosta kregala... kri ni voda. tud če se Kamikaza strinja, da je ne bi vabila, bo vseen verjtno za njega mal drgač. ti zna kdaj očitat). če pa mu boš ti rekla, da jo naj povabi, bo pa še toliko bolj vesel (zlata verižica ti torej ne uide user posted image user posted image ). lahko pa jo tudi samo on povabi (si ti glih takrat nekje nujno zadržana...)

5-če boš sledila mojemu predlogu (cerkvena na cel-cirkus način v organizaciji Kamikazinih staršev pa še v Plitvice ti ne bo treba it milijonkrat, boš pa verjetno mogla požret svašta lokalnih stvari in ljudskih šeg), ti priporočam, da je civilna 150% po tvojih željah. tako kraj, obleka ipd. brez praskanja. tega si ne dovoli vzeti. lahko pa narediš civilno samo za vaju (in tisti dve Kamikazini pričiuser posted image ) en teden prej nekje na prostem.. mala poroka po tvojih željah... v tem primeru niti ni panike, če je dež.... se boš pa poročila pod kakim listavcem - romantika prve vrste!!user posted image user posted image user posted image

6- priča je ena, kdo pa stoji zraven nje, je pa verjetno odvisno od tebe user posted image

7-cerkveno se ti ni treba poročit, naj se poroči samo Kamikaza. v nasprotnem primeru pa moraš it na tečaj za katehumene, sprejet krst in birmo, pa še priprava na zakon ti ne uide. glede na to, da nisi verna, ti priporočam, da se res cerkveno poroči samo Kamikaza. če ti to res nič ne pomeni, potem te vsaj ne bojo meli za hinavsko (in to jim lahko direkt poveš!

8-žlahto prosiš, da se naj primerno obnaša (to mora naredit Kamikaza. ) to ni tvoja stvar. če se kdo na poroki ne misli lepo obnašat, ga lahko tudi domov pošlješ oz. se mu ni treba udeležiti poroke (mora rečt K.!). na poroko pridejo zaradi vaju in naj se zaradi vaju lepo obnašajo, če se že zaradi sebe na znajo... hkrati tudi njih malo bolj pozno povabiš, pa mogoče kdo ne more prit, ker je prepozno zvedel... pa se koga na tak način (res zelo zelo grd) rešiš...

9-midva sva napisala, da dobijo vse informacije pri pričah, ki so odgovorjale, da je skrivna beseda kuverta. hkrati se tudi takoj malo po žlahti raztrobi in je vsem jasno. midva sva od vseh dobila kuverte, razen od ene familije. user posted image user posted image



pri vsem tem moraš samo pazit, da celo poroko (obe?) pripravljaš v največji tajnosti in da nobeden ne zve prej, kot si bosta sama splanirala. če počasi začneš s pripravami, ti stvari ne morejo uit izpod nadzora. v nasprotnem primeru ne bo poroke, ampak zamera z vseh koncev in krajev do konca življenja... je tvegano, ampak ena od možnih rešitev tvojih (nemalo) težav...






_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 15:39:46   
*tajda*
Rešitev: VZEMITA KUFRE PA ODLETITA NA EN TROPSKI OTOK IN SE BREZ VSEH TEH KOMPLIKACIJ POROČITAuser posted image

Seveda stem da bosta poročena le civilno ne pa tudi cerkveno in da ne bosta dobila denarja od svatov-če ti to toliko pomeni.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 22:29:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: duc.20
zemlja bo vedno več vredna. V predporočni pogodbi bo zapisano, da se vsemu premoženju, ki bi ga Kamikaza podedoval po starših in jaz po Kamikazi, odpovedujem v korist otrok in da dedno pravico vnaprej prenašam nanje. To je zakonsko dovoljeno.

Zakonsko DOVOLJENO, ne pa upoštevano.Ne moreš se odrečt premoženju, ki bi ga dedovala...in tudi predporočne pogodbe nimajo veljave.Ampak TI to verjetno veš, kdo drugi pa ne, sklepam....pametno...user posted image

Ne, ne, ne... Jaz se res nočem **** s tisto zemljo tam na Hrvaškem. RES je nočem. Naj jo ima mularija, če hoče - mene ne zanima nič, ne travna bilka ne vse tri bajte. Nekam naj si jih vtaknejo, glede na to, da se že 25 let kregajo zaradi mejnika pri enem kurčevem grmovju, ki stoji na dovozni poti. Nimam jst živcev za to. user posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Predporočni problemi :-)
12.7.2007 22:45:47   
Anonimen
Ajme, kak ti kompliciraš. Sej že vse veš kaj boš kako izpeljala, ne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Predporočni problemi :-)
13.7.2007 13:42:47   
Sibil_
Če je tako se boš lahko odpovedala dediščini šele ko do tega pride-torej po Kamikazini smrti.Joj mi je blesavo to pisat zdej (bog ne daj kaj tazga, ne prvoščim, naj bo pri zdravju...).user posted image

LP pa srečno, za dokaz boš pa upam dala kako fotko od poroke gor, ko bo izvedena?user posted image
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Predporočni problemi :-)
13.7.2007 14:06:25   
smigli
Malo pozno, ma podam še moje mnenje.
Cerkvena poroka je možna tudi tako, da se poroči tvoj dragi, ti pa lahko samo zdraven stojiš in nisi cesrkveno poročena, pa nobenih zakramentov ti ni treba delat. Je pa malo čudno in brezosebno - moje mnenje. Drugače pa je ful odvisno od župnika, ki te poroča, vem pa da so mnogi hodili na tečaje itd.

Glede izbire prič, sm bla na istem, tako da sm sklicala obe kandidatki za priče na kup in jim povedala, da bi najraje imela obe, ampak ker ne gre drugače kot samo z eno, sm predlagala žrebanje.

Darila v denarju, tudi pri meni je blo tako in nism vedla kako gostom povedat, pa sm jim povedala, da "žal" imam vse kar potrebujem za hišo in da ne bi prišlo do nepotrebnih daril raje vidim, da mi namesto darila dajo protivrednost v denarju. Moram pa povedat, da vsi tega niso upoštevali.

Strinjam se, da je rompompom poroka bl za mlade, kot pa obratno. Ma kaj je lepšega kot intimna zunanja poroka z res tanajbližjimi!

Glede sekiranja okrog povabljencev, pri meni je bilo tako, da sm se tako zelo trudla, da bi ustregla in uskladila vsem, tako da sm imela sam delo s tem in en kup mrkih pogledov. Pa stalno sm pazla kako komu kaj povedat itd.... Zapolni si nekaj, da je poroka zaradi VAJU!!! Vidva sta ta glavna in povejta vajine želje, pa sej je vajin dan, nej se ostali mal prilagajajo.


lp, pa srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Predporočni problemi :-)
17.7.2007 1:15:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR
upam dala kako fotko od poroke gor, ko bo izvedena?

Nc bat. Bom. Ce ne bo kej prej umes prslo, kakor sem rekla. Ze res, da sm rekla JA, ampak men se zmeri tole use skup glih ne disi glih tko, kt bi mi vrjetn moral. Pa zakaj naj se jst porocim, ce ne bo pa nobene razlike. In ni mi glih za vse tiste pasje procesije Kamikazinih sorodnikov in za vse ostalo, kar pri njih spada zraven. Dvomm, da mi je treba use to res pogoltnit. Sej so se kksni druci nacini, najbrz. Ja, ja, filing, k si porocen, je res cool, ce je dedc tut cool, to nc ne recem, sam je pa glih tko cool, ce ves, da mas ob seb dedca, k je u redu in to brez papirjev, ki naredijo samo sranje in stroske. Ma zaboli mene use skupi - da vidmo najprej, kako se bojo za placilo zmenil Kamikaza in njegovi. Jst ne dam nc. Edin obleko si kupm. user posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Predporočni problemi :-)
26.7.2007 1:39:05   
komarka
Pr nama sem bla pa ks tist k se ni mogla odtrgat od tradiciji in pasjih procesij in žlahte...ker sem ze od nekdaj vedla kako mora zgledat poroka. Nekaj časa smo se pogovarjal pa usklajeval, pa so eni vlekl na eno, drugi na drugo..... pol me je pa dal na hladno in reku, da nej se kr s svojo zlahto poročim, če je tok pomebn!

Sem misnla, da ga nikol več ne bom vidla in da je to konc.

Ko sva se mal skulirala sva se pomenla a sploh hočeva se bit skupi in ugotovila da ja, ampak te ceremonije pa ne in odpovedala poroko. (ceprav je ze pol folka vedl).

Ponovni poskus cez eno leto-v startu vse skenslala, js sm se poslovila od ceremonij...potem se je pa kr samo odvijal.
In na koncu je bla zlo lepa poroka, cist slovesna, sam brez nepotrebnega kiča...in zdej, po enmu letu mi je zal, da nisem se kej spustila.

Sicer ne vem, ce pr tipih to isto pali, sam je res osnovno da najdeta tisto kar VAMA kej pomeni. Ostale pa nekam poslta...bolj ko se ukvarjas z drugimi bolj se repenčijo.

Po drugi strani, je pa to da sprejmeš njihove ceremonije-pod pogojem da njemu res kej pomenijo-lahko vstopnica v druzino. ampak samo ce lahko iskreno to sprejmes...vse ostalo je blef!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 10:48:36   
Taula

Je blef..samo če bodo baje oni plačali poroko, pol se temu ne bodo odpovedali.
Čeprav ne vem, zakaj vam morajo starši plačevati poroko..no, to je pa že druga tema.user posted image


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 12:55:51   
Žiga
Bom čisto kratek: poročita se vidva! Basta! Konc!
Če komu ni kaj všeč, ni treba da pride!

Midva imava letos obred: samo midva (pa otroc seveda), priči in najini starši (brez bratov, sester, tet in ostalih).
Za komplet žlahto imamo kosilo 2 tedna po poroki. Vmes gremo pa mi 4-je na morje...
Od moje user posted image  svak je že rekel, da če ni toliko vreden, da gre na obred, ga tudi na kosilo ne bo. Ni mi vseeno, ampak če on tako želi... tudi prav.

Ž.

< Sporočilo je popravil Žiga -- 27.7.2007 13:07:20 >

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 13:26:30   
Taula
Bom čisto kratek: poročita se vidva! Basta! Konc!
Če komu ni kaj všeč, ni treba da pride!


Ne strinjam se...to lahko rečeta le če VSE SAMA PLAČATA. Če starši plačajo celo poroko, pol imajo tudi oni besedo, ker je njihov keš. Če jima pa ni všeč kar oni rečejo..naj se pa poročita po svoje..in plačat sama.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Žiga)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 13:28:30   
Udb
3. Enega za civilno poroko, drugega za cerkveno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 13:35:17   
Žiga
IZVIRNO SPOROČILO: Taula
Ne strinjam se...to lahko rečeta le če VSE SAMA PLAČATA. Če starši plačajo celo poroko, pol imajo tudi oni besedo, ker je njihov keš. Če jima pa ni všeč kar oni rečejo..naj se pa poročita po svoje..in plačat sama.


Takole bom rekel: moje mnenje je, da se starši sami ponudijo, da plačajo nek del (ali pa vse - po zmožnostih seveda).
Tako da, glede na to, da nista zahtevala, da jima plačajo stroške (hm, mogoče sem pa slabo prebral), se lahko brez slabe vesti odločita po svoje.

Midva, naprimer, nisva nobenemu rekla, da nama karkoli plača.
Tudi do sedaj še ni nihče od staršev omenil, da bojo dali kaj zraven (in nama je čisto prav). Midva sva vedno bila mnenja, da, ko bova imela sama dovolj financ, so bova eventuelno poročila.
Če bo želel kdo pomagati pri tem, je seveda dobrodošel. Sam osebno pa nisem tak, da bi prišel do staršev a'la: poročila se bova, pa rabiva toliko in toliko...

LPŽ


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 14:14:56   
piščanc
a veš da se vsi tvoji problemi rešijo tako - da se poročita kar eno soboto samo z dvema pričama


vse ostalo je kompromis in veliko živcev


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Žiga)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Predporočni problemi :-)
27.7.2007 14:20:26   
Taula
Tako da, glede na to, da nista zahtevala, da jima plačajo stroške (hm, mogoče sem pa slabo prebral), se lahko brez slabe vesti odločita po svoje


Ma zaboli mene use skupi - da vidmo najprej, kako se bojo za placilo zmenil Kamikaza in njegovi. Jst ne dam nc. Edin obleko si kupm
 
To meni pomeni da bodo plačali oni. In če se prav spomnem je že prej rekla na drugi temi, da ne bo ona plačala.

Najin primer..starši se ponujajo (tašča in tast sta kar premožna), ampak sva jih zavrnila. Čeprav ne razumejo zakaj.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?