|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pocasi se bliza
23.8.2007 21:58:06   
zirafa76
Pozdrav vsem..se ze dolgo nisem javla, no sem bolj pri novemberkah..
Sem v 29 tednu ze, pocasi se blizamo meji, ker imam monoamniote, pa me zanima, kako je bilo vase pocutje proti koncu in kako "prepoznati"znake, da je treba obiskat tisto ustanovo????user posted image Kako pa je kaj z gibiuser posted image user posted image , se jih kasneje cuti kaj manj ali???zaenkrat sta moji dveuser posted image user posted image zelo aktivni...

Kupili smo ze nekaj stvari, sicer st.56 naprej, sedaj sta pa ze vsaka po 1300g in baje okrog 43cm..kar je meni kar dost....ali ne???

pozdravcek vsemuser posted image

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 6:43:03   
speli
ne me strašit, zakaj greš pa že rodit.Jaz zaenkrat v 18 tednu, trebuh vstrajno raste, samo se prepričujem da bom zdržala tja do 36 tedna...isto enojajčne z eno votlino..

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 7:08:40   
Anonimen
Sicer ne vem kdaj predvidevate porod, ampak za primerjavo. Jaz sem rodila v 29.tednu hčerko in je imela 1550 g. Pri odpustu sem ji oblekla kompletek 44 in ga je nosila kar lep čas. Je pa imela pri odpustu par gramov več kot 2 kg. Poglej v Kik tam imajo zelo dosti malih od 44 naprej luštnih oblačilc.

Drugače pa vse dobro.

(odgovor članu zirafa76)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 8:30:47   
Lianna
Ojla. Žirafa boš rodila v Sloveniji ali na Slovaškem? Lep porod ti želim.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 8:40:29   
emaa
Luka je prišel domov z malo več kot dvemi kilami, 47cm, pa smo nosili 50, ki je bila malo velika, samo jo je hitro lepo popolnil, je bil pa david bolj dorben, pa je dalj časa 50 nosil. Sva mu kar v KC nosila njegova oblačila, ker tam nimajo nič pametnega. Enkrat je dobil št. 80, ko je imel kakih 50cm, še ne 3kg, ker drugega ni bilo. 

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 11:04:48   
zirafa76
Speli,
kaj imas potem iste dvojcke???kako te pa kaj obravnavajo????Jaz pocasi dobivam fobijo prepletanja popkovine....user posted image ker so ze ful prepletene....

kako izgledajo zacetki,..no, popadki ali odtek vode?????user posted image user posted image  nimam pojma, KAJ SI PREDSTAVLJAT POD TO....

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 11:37:48   
speli
ne vem meni ni nič rekla, da bi bil kak velik problem...drug teden imam pregled, bomo videli kaj mi bo rekla...
Sicer sem še v službi, vsa divja, itak že kok kak tank...tako da sem tudi jaz skoz bl panična, če mogoče res ne bi bilo bolje, če bi nekoliko počivalauser posted image
Doma imam že hčerkico in iz izkušenj prvega poroda ti lahko povem, da meni sicer ni odtekla voda, popatke boš pa def. čutila..
Če res ne bo nujno poskušaj čim več počivat, da ti otroka čim dalj ostaneta v trebuščku.
P.S. A se lahko zadavita z popkovinouser posted image

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 17:43:22   
zirafa76
Speli, lahko se zavezeta,ampak kasneje ko sta vecja...ampak takole ti povem iz mojih izkusenj..NE SE PREVEC OBREMENJEVAT in uzivaj v nosecnosti....ceprav je prklemano tezko vcasih ampak pomaga....
Lahko pa gres tudi na stran monoamnoitic.com ful vredu, kjer vidis, da se lahko vse srecno iztece..ti pa priporocam, da kasneje zahtevas vsaj veckratne preglede...
Imas pa se Jesico tu gor ki je imela enako nosecnost, pa je vse vredu....ima dva prekrasna soncka...user posted image user posted image

Sem ti tudi odgovorila na ZS...user posted image


povejte mi, kaksno velikost zimskih pajackov naj kupim..ali pocakam????

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pocasi se bliza
24.8.2007 20:42:09   
catja2
IZVIRNO SPOROČILO: zirafa76
povejte mi, kaksno velikost zimskih pajackov naj kupim..ali pocakam????


počakaj, saj boš potem našla dovolj časa, da skočiš po pajacke... NAsplošno ti priporočam, da ne kupuješ vsega prehitro, boljše je skoraj sproti oz. malo prej, preden boš rabila...

JAz sem ponavadi kupovala precej časa prej in mi je žel, da sem, marsikatere stvari ne bi rabila kupovati oz. bi lahko kaj drugačega kupila...

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pocasi se bliza
25.8.2007 7:47:38   
emaa
Jaz sem pajacke sicer imela, pa ga David skoraj ni nosil (mu je pa bil prav), Luku pa je bil prevelik, tako da je bil za iz porodnišnice oblečen normlno, smao z deko pokrit, drugače ga v lupinici ne bi mogla zapet. Sem pa imela pajacke 0-3 mesece in sta jima bila prav celo zimo, kolikor je je bilo. Kot je rekla catja2 počakaj, bo še čas, midva sva bodije, hlačke kupila po po porodu (no moj jih je kupil), se bo že kdo našel, da jih opere in zlika. Imela sva kar sva dobila za darilo, torej en komplet , ki ga je kupila moja mami, nekaj kratkih bodijev (za pod dolge rokave, nisem dajala dvojnih dolgih) in pajacka, aja pa poverbane stvari, ki so tudi prav prišle. Ostalo sva kupovala sproti, na začetku itak bodije na preklop.

(odgovor članu catja2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pocasi se bliza
25.8.2007 9:45:29   
zirafa76
emamair,.torej lahko dam kratke rokave pod dolge??Mi lahko malo napiss kako si jih oblacila???Kako pa si jih kopala, banjica ali????nimam kaj velik pojma???

kaj pa planicke????

hvala

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pocasi se bliza
27.8.2007 8:57:10   
Jesica
Kot vidim je SPELI še en primer monoamniatov. In dokaz, da G različno gledajo na to in različno 'prestrašijo' oz. razložijo rizike. Meni so zadevo predstavili čist drugače, pa Žirafi tudi očitno.
Speli, držim pesti za tebe. Pejt na bolniško. Bo vedno težje. Všeč mi je, da si tako pozitivna in le tako naprej. 18t si. Trebuh bo hitro zrasel. Je pa brez veze sedaj razmišljat o tem kaj vse se ti lahko zgodi še v nosečnosti, konec koncev te lahko tudi avto zbije. Le pogumno naprej in počivat.

Jaz popadkov nisem čutila, voda mi je odtekla v 31t in hopla takoj na CR.

Žirafa, priporočamo kako 44 in 50. Jaz sem jih imela. Pa 56 sem kar dolgo nosila. 44 sem imela malo časa, ampak na 50 in 56 sem bila pa kar nekaj časa. No sedaj sem na 62-68, kako gre hitro.Imata 6m. Pa kot pravijo ostale, ne navleči si preveč. Boš dobila za darila, pa če ugotoviš, da ti kaj manjka, še vedno lahko dokupiš.

Na začetku sem imela dvoje dolge roke. Se pravi en bodi z dolgimi rokavi brez nogic, pa počez pajacek oz. kompletek ali kakorkoli se že temu reče. Najprej pa seveda pampersko (sedaj sem prešaltala na Mueller plenice, so pol cenejše in tmali ju dobro prenašata). Če imaš pa široko previjanje, pa še tetra in povijalna. Ne skrbi, saj ti vse v tisti ustanovi pokažejo.

Pa valjda, da nimaš pojma, sej jaz ga tudi nisem imela. Pa sem se v bolnici naučila previjat, doma pa že improviziraš, čeprav te je kar malo strah iti domov. Tam je osebje na voljo, doma ni ponavadi nobenega. Ne se sekirat, to so še najmanjše zadeve, važno, da tvoji punci prideta lepo na svet, vse ostalo je pljunk v morje.

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pocasi se bliza
27.8.2007 9:00:15   
Jesica
Aja, kopanje mi je pokazala patronažka, ki pride potem na dom. Priporočam bombažne krpice za enkratno uporabo (Tosama ali Mueller) , s tem ju namiliš in splakneš v banji. Itak ti mora to pokazat patronažna in ti bo vse jasno. Jaz ju kopam 2x na teden, z milom le 1x. Ostale dneve pa ju prebrišem z vlažno bombažno krpico za enkratno uporabo, pa je. Pri dvojčkih hitro nehaš komplicirat:-)

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pocasi se bliza
27.8.2007 9:22:22   
speli
pozdravljene,
Vidm, da imam še kake sotrpnice oz. punce z izkušnjami in sem bvesela, da se lahko na kako obrnem..
Evo jaz ta teden še v službi, vsa naspedirana, v ponedeljek mam pregled, upam da bo vse ok..
Res ugotavljam, da sem preveč flegma, enostavno in brez problemov, pucam, drgnem, nosim tamalo, ampak včeraj ste me pa dva zdravnika na obisku močno prestrašila, ko sta dobila živčni zlom ko sem dvignila našo tamalo brez razmišljanja...tako da ugotavljam, da bo treba začet misliti tudi malo na sebe.
Drugače pa tudi mene čakata dve punčari, imena že imam Uršula in Julija, cotke bom še nabavila, saj tamale...
Skoz bl se pa tudi zavedam, da me po porodu čaka hudo obdobje...
Mimo grede kake ste ble ve pri 18 tednih, jaz mam občutek, da sem kot sod..

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pocasi se bliza
29.8.2007 16:17:20   
MELANIA
Jaz sem se ves čas svoje nosečnosti raje fino pazilla nase, saj sem s tem pazila na svoja mala otročička v trebuhu. Čeprav je včasih res težko in se počutiš nemočno je to kar potrebno, saj nikoli ne veš!! Nočem strašiti ampak rajši pusti da kaj drugi storijo kaj  zate, delaj opravila bolj previdno, predvsem pa ne vzdiguj težkih stvari!!! Poznam primer mamice, ki se je junačila potem pa pristala v bolnici in prekmalu rodilauser posted image

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?