|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vzglavnik
24.8.2007 21:20:45   
ajtak
Eni pravijo NE,  drugi JA... Kako je s poustercki za dojencke? Jih rabijo oz. kdaj se jih zacne uporabljat???

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:23:18   
Anonimen
Nas so v MŠ učili, da za novorojenčka poušterčka NE. Zdaj pa... Ne vem, naj pove kakšna mamica. user posted image

(odgovor članu ajtak)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:29:33   
BaByGiRl
Jaz sem mnenja da naj spi brez povštra, razen ko je prehlajen. Jaz ji dam takrat tist povštek, ki jo malo dvigne,..(kupila sem ga v baby centru), da lažje diha.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:30:38   
pravljica
sj ti povšterčki za dojenčke, ki se dobijo v kakšnem kompletu za otroško posteljico, so bolj zaradi lepšega...čisto tanki...jaz sem ga vedno imela - se mi je zdelo praktično za oprat, če je polival in še potem mu je večkrat iz ust teklo, ko je iz stekleničke pil (drugače bi cel jogi po mleku smrdel)
v prvem mesecu je kar cel na njem spal in sem ga z vzglavnikom vred prestavljala in najine postelje v njegovo user posted image
aja, pa da je lepo na boku spal na začetku, vem da sem ga s tem zadaj zastavljala user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:31:36   
hrabra miška
Ja,pravijo da ne. Jaz sem mojmu dvignila komplet jogi,ker je velikokrat bruhal. Eni pravijo da ima otrok vzglavnik,da mu potem ušesa štrlijouser posted image ,ampak po moje da je kakšen drug vzrok zakaj ne.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu BaByGiRl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:33:53   
frutka_
Če boš novorojenčka široko previjala bo imel glavico nižje od trupa, ko ga boš položila v posteljico. Najboljša rešitev se meni zato  zdi podloženo vzglavje/ležišče. Ležišče, kjer bo dojenček počival, podloži s kakšno večjo, debelo brisačo ali s čim podobnim tako da dvigneš celotno ležišče/pod glavico  za par stopinj. Res le toliko, da nima glavice nižje.
Imajo pa v Odeji Škofja Loka ene take male fine pojštrčke, ki so takoj za novorojenčke. So čisto nizki, bombažni, tanki.
Upam, da sem kaj pomagala.user posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:38:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Če boš novorojenčka široko previjala bo imel glavico nižje od trupa, ko ga boš položila v posteljico. Najboljša rešitev se meni zato  zdi podloženo vzglavje/ležišče. Ležišče, kjer bo dojenček počival, podloži s kakšno večjo, debelo brisačo ali s čim podobnim tako da dvigneš celotno ležišče/pod glavico  za par stopinj. Res le toliko, da nima glavice nižje.



Ja, ampak dvigneš celotno ležišče (cel jogi dvigneš), ne samo vzglavje, al kako?

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vzglavnik
24.8.2007 21:53:14   
lukec
Naš user posted image  je star 2 leti in 8 mesecev pa še vedno spi brez vzglavnika. Mu pa tudi midva, kadar je prehlajen dvigneva vzglavje (cel jogi), da mu ne teče v grlo, ker pride potem hitro do kakšnega nepotrebnega kašlja.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vzglavnik
24.8.2007 22:00:04   
frutka_
Dvigneš tisti del kjer je glavica od dojenčka. Recimo, če imaš malega v kinderpetu, mu podložiš ležišče na zgornji tretjini posteljice. Da zgleda kot rahel hribček.
Poskusi na svoji postelji. Pod jogi, kjer imaš glavo, položi recimo debelo deko ali vzglavnik. Avtomatsko bo ležišče malce dvignjeno, brez da bi potrebovala vzglavnik. Si predstavljaš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vzglavnik
24.8.2007 22:01:50   
Anonimen
Si. Hvala. user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vzglavnik
24.8.2007 22:06:26   
frutka_
OKuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vzglavnik
25.8.2007 5:12:06   
Lunca1
Pri nas smo ga začeli uporabljat šele kasneje. Na začetku pa je zaradi polivanja pod vzglavjem imela napeto kar pleničko.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vzglavnik
25.8.2007 12:36:37   
lea23
ja mi ga imamo, iz baby centra, izgleda pa kot en trikotnik z nizkim naklonom!
ga pa nebi kupila če tamala nebi polivala, s tem povštrčkom pa se je polivanje končalo. zanj sem plačala biših 6.000 sit

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vzglavnik
25.8.2007 13:29:42   
Anonimen
Lea23, imaš mogoče kakšno slikico tega povšterčka iz BC al pa link, da si to ogledam v BC?
Ali ta povštrček pride v poštev tudi, če široko povijaš, pa namesto, da dvigneš jogi daš kar ta povštrček?

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vzglavnik
25.8.2007 15:56:06   
*tajda*
Nam je babica rekla v Mš da če se otroka široko povija naj ima dvignjeno vzglavje le toliko da je glavica višje od ritke.In sicer tako da pod jogi podložimo brisačo ali dekico,kot je že bilo napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vzglavnik
25.8.2007 16:07:29   
lea23
tiana grem pogledat na stran od babycentra če imajo slučajno slikco in če je objavljen na spletu! mi pa nimamo digitalnega fotoaparata user posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vzglavnik
25.8.2007 16:11:00   
ajtak
Aha, hvala za odgovore.

Sem namrec malo zmedena, ker sem prva v druzini po 20h letih, ki bom imela dojencka in so vse mame, tete, babice... strasno pametne user posted image  govorijo pa vse drugo kar se sedaj priporoca...

Mama mi je rekla, da je otroka (se pravi mene in sestro) dajala izmenicno spat enkrat na hrbet- enkrat na trebuh... pa sem rekla a to pol, ko smo ze glavo drzale, pa je rekla, da od rojstva user posted image user posted image

Kokr js vem mora spat dojencek na boku... A se motim'??

Ja sej vem, da to ni vec tema o povsterckih...
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=173659
Evo tole je slikca povstra v BC.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vzglavnik
25.8.2007 16:11:00   
lea23
user posted image

evo ga! naš je identičen, ampak tale je od firme safety in stane 35€! jaz sem pa našega kupila že pred novim letom in je druga firma pa sem dala 6.000 sit! tako da verjetno ga imajo tudi še kakšnega cenejšega čeprav je samo ta objavljen v njihovi spletni trgovini!

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vzglavnik
25.8.2007 16:12:08   
lea23
jst vzglavnik svetujem pač samo tistim katerim dojenčki polivajo! drugače se mi zdi pa itak brezveze in popolnoma odveč

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vzglavnik
25.8.2007 16:14:58   
kristinaj
naša je spala na boku. pazi le, da jih menjavaš, da ne leži samo na enem. do tretjega meseca je bilo to kar uspešno. sicer se je že prej obračala na hrbet, po tretjem mesecu je bilo pa nemogoče jo obdržati na boku. spala je na hrbtu. sedaj ima 4,5 m in se sama obrača kot ji paše. tudi na trebuščku jo dobim kdaj ležati. nič ni narobe če je daš kdaj pa kdaj tudi na trebuščka spat. jaz sem to to 3 m parkrat probala in je spala kot top.

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vzglavnik
25.8.2007 17:49:30   
Anonimen
Punce, hvala za odgovor. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vzglavnik
27.8.2007 18:00:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

user posted image

evo ga! naš je identičen, ampak tale je od firme safety in stane 35€! jaz sem pa našega kupila že pred novim letom in je druga firma pa sem dala 6.000 sit! tako da verjetno ga imajo tudi še kakšnega cenejšega čeprav je samo ta objavljen v njihovi spletni trgovini!


Po moje ta povštrček pride v poštev tudi če široko povijaš, al ne? Namesto, da dvigneš jogi, daš tale povštrček, ki je itak v naklonu. Al ne??

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vzglavnik
27.8.2007 18:56:48   
lea23
joj to ti pa na žalost ne morem odgovorit ker ne vem!
ampak verjetno res ja, če široko povijaš morajo bit pač vseeno naravnost.
ja torej so tudi temu namenjeni!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vzglavnik
27.8.2007 20:57:24   
mayci
Naš mali je spal od začetka brez povštrčka, pa sem ga tudi 2 meseca široko povijala. Je bil izmenično na enem in drugem boku.
In ko je bil pri 7 mesecih prvič prehlajen, je dobil naklon pri jogiju.
Brez povštrčka je bil tako do leta in pol, ko je sam želel ležati na njem in si ga je tudi zvlekel v posteljico. Od takrat pa spi na povštrčku.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Kdaj so vaši otroci prespali celo noč?




pred 3. mesecem (34%)

med 3. in 6. mesecem (20%)

med 6. in 9. mesecem (12%)

med 9. in 12. mesecem (5%)

med 12. in 18. mesecem (11%)

po 18. mesecu (17%)


Število vseh glasov: 366

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!