|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
15.1.2008 21:20:57   
Anonimen
No, ja, ravno zato, ker misli, da bi tudi jaz svoj luksuz plačevala od tistih 125€ preživnine, kolikor mu jo je določilo sodišče, moj bivši ne plačuje nič. Pa ga ne zanima nič od nič - ne pravnomočnost, ne obisk policije na domu, ne tožba za izterjavo na sodišču in niti to, da otroka priznava za svojega. Ne da, pa pika. No, glede na vse stroške, ki jih imam, ne rečem, da mi tistih 125€ mesečno ne bi prišlo prav, ampak preživim pa tudi brez njih. Žal je tak zakon, da se preživnini ne smem odpovedati, drugače bi mu pravnomočno odločbo z največjim veseljem zataknila v največje globine njegove analne odprtine, pa naj ima tam potem ta denar, če mu toliko pomeni. Moj luksuz stane na mesec krepko več kakor 125€, tako, da ga bo najverjetneje do smrti skrbelo.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
15.1.2008 21:40:07   
karmy
moj bivši plačuje 130€ in tudi redno. Več denarja sem potrebovala ko je bil mali dojenček, zaradi plenic, umetnega mleka, zdaj je ta vsota čist uredu in se ne pritožujem več. Ker imava v planu se selit v tujino, in ker je ravno povratna karta do tja cca 80€ je rekel če lahko potem vsak mesec pride sam da mu ne bo treba plačevat preživnine... user posted image ne ve pa da bo točno 130€ dal na mesec za povratno,karto za vlak, in hrano v celem vikendu če ne celo več... no da bomo videli ta čudež kako bo to izpeljal... user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
27.1.2008 9:48:36   
lil
Kaj pa bi rekli na tole: exa pokliči partnerja, da telefon njuni 4-letni hčerki,  ji naroči, kaj naj reče in to ni "Živjo, oči"  ampak  "Oči, dinarčke"...??!!!

Preživnina plačana redno, kupimo ji tudi sami - čevlje, majčke, itd., sem ter tja kakšno igračo, ker ima namreč že vsega ogromno (npr. sedem barbik...user posted image )

Exa po telefonu ukazala, naj obleko za pusta kupi on, ker ona je že kupila lasuljo...(potem izvemo, da so jo kupili njeni starši), da nima denarja...in ker je rekel, da s takim odnosom in manipulacijo s hčerko ne bo daleč prišla, je šla v zrak...

a to še ni vse, uboga para nima denarja pravi, a februarja gresta na morje, kam, ne vem..za to se pa vedno najde kak evro (oz. kar nekaj evrov), kajne? otrok rabi dopust, je rekla, a ona igra vlogo revne, brezposelne matere samohranilke, vrtec ima zastonj, pa fajn na črno dela, zdaj pa še toži za zvišanje preživnine... 

Vse bi bilo lepše, če bi bili na obeh straneh malo bolj čustveno zreli starši, ne pa da se nekatere ženske delajo žrtve in so kot paraziti - prav tako pa nekateri moški, ki so žleht in škrti...

(odgovor članu kren)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
29.1.2008 2:09:25   
*Sinty*
kren v večini se strinjam s tabo, najbolj pa z BaNeLa

Moj plačuje 170€ na mesec preživnine za 7 letnega sina + delitev vseh šolskih stroškov + oblačila. ki mu jih kupi ko je pri nama. Plačo ima okoli 700€ + moja trenutna porodniška 450€. Ex ima dohodkov okoli 500€ (socialna). Midva imam VSEH stroškov okoli 1000€ + tisti stroški ko je otrok pri nama. Če nebi moj če mesec še kaj naredil zravn "na čreno" se nebi preživljaja iz mesec v mesec, že tako včasih kaj zaškripa. In kaj se potem zgodi? Njegova ex mu nekega dne lepo reče da ga bo tožila za višjo preživnino, ker s 170€ ne more preživeti otroka. Nakar še lepo zvema da živi v socalnem stanovanju, tako da z stroški najemnine nima nič. In še oblačila za otoka ki jih midva kupiva ji ne pašejo, ker pač kopujeva v cenenih trgovinah, kot so Mana, C&A, Mamba....., kjer so pač oblačila bol poceni, pa tud za otroka nama je škoda dat 50€ za ena hlače, ki si jih bi v najslabšem primeru popacal, raztrgav, tak al tak jih bo pa hitro prerstu, če mu pa lahka za 50€ kupiva 10 hlač. In njena izjava; "moj sin že takih oblek ne bo nosu." In ka si naj?
Zečelo pa se je tudi digajat, da ko je pri nama in mu ne kupiva igarače ali pa stvari, ki si jo je pač zamisli da bi jo dobiv pri atiju, ker imajo ponavadi vse zalo visoko ceno, zakuha tremo in zameri ter ga po cev mesec ni k nama. Nazadnje je bilo, ker mu ni hotev kupit pokemon karte, ker je to pač beje modni hit in jih ma njegov kolega. Stanejo pa 20€. Nakar ga še njegova ex naxxxxx da si je sam kriv da noče k njemu ker mu ni kart kupo, ko ji pa reče se mu jih daj pa ti če maš za teke stvari gnar, pa mu reče da ne kopuje takih oslari. Halooo?

Pa še to. Kam se lahko grem pa jaz pritožit da rabim več denarja, da lahko preživim najinega 3 mesečnega sina?!? KAM? Nikamor, na žalost. Fajn je ko pride mesec, da štejem plenice, če bom prišla skozi do desetega, ko bo plača da jih bom lahko kupla.

Na žalost je v današnjem svetu tako, da lahko imaš otroka še ne vem kak rad, mu nudiš vso ljubezen, a brez denarja  mu ne moreš dat  nič.  Otrok, ljubezen, življenje.... vse je n akoncu denar.

Tolk o pre-živnini....


_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."

(odgovor članu lil)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
29.1.2008 12:18:36   
mojamura
hm...

moj bivši mi (zdaj celo redno) plačuje 60 € preživnine. So bili časi ko je rekel, da se jaz za ta denar kur++am naokrog, da mam ta denar za svoje cote in bla bla bla. Ko sem ga enkrat vprašala če se mu sploh sanja, koliko stanejo šolske potrebščine (5. razred) je rekel, da ziher ne več kot kakih 80 €. No potem sem naštela še nekaj stvari, o katerih se mu preprosto sanjalo ni koliko je realna cena.
Tisti, ki veste kakšen zakon imam za sabo, me boste razumeli, da se nočem in nimam več energije vlačit po sodiščih in zahtevat več...

Kren zanima me kako se je zadeva na sodišču razpletla.

Ko sem se jaz ločevala (8 let nazaj), sem zahtevala skrbništvo (zaradi nasilja in psihičnega terorja). Ko sem šla k odvetnici sem rekla, da ne želim ničesar drugega kot to, da me pusti pri miru. Rekla sem niti ne rabim preživnine, se bom že znašla. Pa je odvetnica rekla, da preživnina otroku pripada in naj ga ne prikrajšam za to. ker je mel bivši nizko plačo, sem sama predlagala 15 tisoč bivših sit preživnine, kar je zneslo malo manj kot četrtino njegove tedanje plače.
Sina je dolga leta hujskal proti meni, mu dobesedno pral možgane, kar mi je sin tudi sam povedal...in takrat mi je puknilo pa sem mu rekla po telefonu, da ne rabi hodit po sina dokler se bo do njega tako obnašal. Rekla sem, da če je jezen name, oz. ma zaradi mene neke težave, naj to pove meni, ne pa, da se spravlja na sina. Morala sem spet na socialno ker je šel in rekel, da ne dovolim stikov s sinom. Pa sem šla tja in lepo povedala v čem je stvar...pa je delavka rekla, da naj nekako spet poskuša spostaviti stik s sinom prek pisem, naj si sam nazaj pridobi njegovo zaupanje. Pisal je taka pisma kot v kakšnih limonadah. Pa ok....sem ga še enkrat poklicala, pa rekla, da cenim da se trudi, ampak ko in če bo sin pripravljen iti k njemu, naj me ne blati pred njim, ker on ima rad oba. Jaz sinu nikoli nisem šimfala njegovega očeta....in sem vseeno vsa leta upala da bo itaq sam uvidel situacijo in seveda jo je. Zdaj so se odnosi med njima zboljšali enkrat na mesec gre za celi vikend k njemu in (trkam na les) zaenkrat je vse ok
Tistih 60 € da vsak mesec, ko je sin pri njemu mu tudi za oblečt kaj kupi. Imam pa mir pred njim .... končno....hvala vesolju!!!



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kaj bo reklo sodišče?
29.1.2008 12:48:28   
lil
Sinty, partner ima vso pravico, da zniža preživnino, saj ima zdaj še enega otroka, ki ga mora preživljati, sploh, ker vidim kako je žleht ta ex. Ne vem no, ta svet je čisto ponorel...Nimam besed... pa da se še muli glede oblek, pa saj to ne more biti res! Naj sama zasluži, če hoče met znamke, sicer pa otroku ni treba in se niti ne sme kupit vsega, kar si zaželijo, saj zato pa so pol taki, ko zrastejo - neodgovorni, razvajeni ljudje, ki ne znajo poskrbeti sami zase. Najpomembnejše je, da ima osnovno, kar sigurno ima, največja popotnica za življenje pa je, da mu daš vero vase, da je vreden, da postane samozavestna oseba, ki prispeva k družbenemu dobremu in s tem sebi. To pa ni možno, če ga nezreli starši zasipavajo z igračami po nepotrebnem in še manipulirajo z njim. Ampak kaj, ko to pišem tebi, ko se tega najbrž že sam zavedaš..Jaz bi namesto preživnine njegovi ex raje plačala psihoterapijo, ti rečemuser posted image

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kaj bo reklo sodiđče?
30.1.2008 8:33:56   
Natyy
Sama sem mama samohranilka do nedavnega. Sedaj sem v novi vezi. Priznam, da je lažje, ker moj sedanji partner ne komplicira in moja sončka sta tudi zanj na prvem mestu. Verjetno zaradi tega, ker je tudi sam oče. Plačuje 110 Eur preživnine, svojega otroka pa do 8 leta sploh ni videl (otrokova stara mama tega ni dovolila, ker sta se z bivšo razšla, že med nosečnostjo). Po pravni poti pa je trajalo 8 let, da je dosegel stike, a je bila hči že preveč negativno usmerjena do njega. Zakaj to pišem, zato ker so tudi ženske »kače«. Letos, ko sem potrebovala davčno sem jo le s težavo dobila, njen stavek pa je bil »Ničesar ne rabi in nikjer ni potrebe, da se ve, da je oče«. Ma dobro važno, da je preživnina Kajne??
 
Sedaj pa k mojim primerom. Imam dva otroka. Preživnina je bila na sodiđču določena tako 85 Eur za mlajšega otroka in 100 EUR za večjega otroka. Skupaj 185 EUR (lansko povišanje). Nisem materialist in nikoli ne bom. Moja dva otroka imata vse (glasbena šola, smučanje, drsanje, morje, hribe, toplice…). Čeprav je moja neto plača okoli 600 EUR. Zraven dobim še 140 EUR otroškega dodatka + preživnina 185 EUR ( tavečji dobi 130 EUR štipendije, ker je že srednješolec) se preživimo in si đš kar nekaj privoščimo. Morda boste vprašali kako. Verjemite, da gre. Stroškov s stanovanjem sicer nimam, saj sem lastnica hiške, ki so mi jo starši renovirali. Sem jo pa sam opremila. Ko imam večje stroškše npr oprema za dve sobi (predračun 1300 Eur) sem mu pač pokazala predračun v upanju, da lahko prispeva v kolikor želi. In je res 300 EUR. Prispeva tudi ˝ za vse šolske potrebščine vsako leto. To pa je tudi vse. Otroci so moji in njegovi vendar, ga ne mislim prosit in moledovat, pa tudi nihče mi ne bo rekel, da se okoriščam z njegovim denarjem, Denar ni merilo za ljubezen. Kjer je volja se veliko da. Tudi stiki (so sicer uradno določeni) se prilagajajo urniku otroka in so danes taki, jutri spet drugačni.
 
Sama se ne mislim prerekat, ne mislim komplicirat, ne tarnat in ne prosjačit. Želim živeti in svoja sončka najbolje kolikor se da pripravit za nadaljnje življenje saj sem v prvi vrsti njuna mama – moje poslanstvo je skrb zanje. Oče pa naj živi v viri, da preživlja svoja otoka.
 
Morda je to bolj nerazumljivo napisano, vendar pa se nebi nikoli »buhala« na sodiđču  za preživnino, saj moja otroka nista merljiva v denarju.
 
Pa brez zamere.

< Sporočilo je popravil Natyy -- 30.1.2008 8:37:12 >

(odgovor članu kren)
Neposredna povezava do sporočila: 82
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?