|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:24:01   
žarnica
Situacija je takšna- včeraj in danes je bila hčerka v vrtcu super (je šla prvič),danes popoldan pa je bil full čudna,samo bi se cartala,dudo imela in prej je bruhala, zdaj ima vročino 38C. Zdaj pa nevem kaj za jutri.user posted image Itak mi je jasno,da je ne bom peljala v vrtec,če bo še kar imela vročino, samo mogoče pa jo ima sedaj od bruhanja.user posted image

KAj bi vi naredili? Če zjutraj ne bo vročine in bo dobre volje? A naj jo peljemo in povemo,da pokličejo,če bo spet kaj narobe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:28:24   
Luckica
Jutri naj bo še doma

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:35:04   
eva1
doma naj bo-kaj res mora okužit vse otroke v vrtcu-user posted image mi gre to na živce,jaz nikol ne peljem bolnega otroka v vrtec-po vročini ali bruhanju/driski je vsaj 2 dni še doma-zaradi drugih otrokov!

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:37:05   
rainbow
To sem sem tudi jaz skozi sekirala. Po moje ji zmeriš preden gre spat in zjutraj spet. Pa ne takoj ko se zbudi, ampak čez kako uro, ker ponavadi naraste temperatura. Boš videla tudi, kako bo spala.
jaz sem se vedno potem ravnala tako, da sta bili vsaj en dan brez temperature, preden sta spet šli v vrtec. Zdaj če ta vročina ni nek pokazatelj bolezni, je itak ne bo imela več. Morda jutri vseeno naj bo doma.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:40:54   
Naty_ka
Čisto možno je, da se je vročina pojavila ker mora v vrtec. Se pogosto dogaja, pa čeprav na zunaj ne kažejo nekih posebnih znakov.
Najbolj boš vidla jutri zjutraj. Če imaš možnost pa jo le obdrži doma in se veliko pogovarjajta o vrtcu.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:40:57   
FORZA
Če je bruhala in imela vročino, bi jo jutri še imela sigurno doma, pol boš pa videla kako bo.
Kakšen dan naj bi otrok al pa dva bil brez znakov, šele pol v vrtec, ker nikoli neveš al je mogoče kakšna viroza al kaj drugega. Tko da je res bolje, da je še kakšen dan doma.

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:42:21   
Luckica
eva ni treba ljudi napadat.lahko si bolj prijazna
Drisko ima pa lahko tudi od hrane ,ki jo dobijo tam,saj je čist drugačna kot doma

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:49:02   
Anonimen
Itak bo tudi jutri bolana, tako da se ne bo treba več spraševat.

(odgovor članu Luckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 20:52:52   
žarnica
hvala za odgovore. Mah,saj je ni problem imeti doma,sploh ne,ampak zdaj je dva dni z veseljem šla v vrtec in ni bilo nobenega problema.

Verjetno bo res doma ostala,pa bomo videli kako bo jutri,da ne bi bila že kakšna viroza.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 21:15:40   
Blejka26
vsekakor naj bo jutri raje doma.Nikoli ne veš kdaj se ji lahko poslabša in tudi otroku verjetno ne bo prijetno biti v vrtcu,če je bolna.Raje jo imej doma,pa četudi pade vročina.

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 21:36:27   
Veverička
Jaz pa se popolnoma strinjam z evo1!
Otrok ne more v vrtec, če ima en dan prej vročino!!! Pa še bruhala je!
Pri nas je tudi veliko takih staršev, ki otroka kar pripeljejo, potem pa jih tak vzgojiteljica čez 1 uro kliče, naj pridejo po otroka, ker ima vročino (ali bruha ali driska) - je pa ravno dovolj, da še druge okuži.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
4.9.2007 21:58:55   
tanaj
...ja, potem pa starši še rečejo, da je vse vrtec kriv.....
....neodgovorni starši so tisti...

_____________________________

[

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 6:54:02   
asso
Normalno, da bolnega ne peljemo v vrtec, ampak ni treba takoj napadat. Samo vprašala je kako to poteka, ker je prvič peljala v vrtec in...
Samo vprašanje je postavila.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu tanaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 7:11:07   
Anonimen
Samo vprašanje je postavila.


In dobila odgovore. Takšne in drugačne. Pa kakšen napad, a ji je kdo pištolo ne sencah držal user posted image

In ja, bolan otrok ni za v vrtec. Vročina, driska in bruhanje so znaki, pri katerih mora ostati doma. Še vsaj en, če ne dva dni, ko se pozdravi.

(odgovor članu asso)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 10:45:48   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Luckica

eva ni treba ljudi napadat.lahko si bolj prijazna
Drisko ima pa lahko tudi od hrane ,ki jo dobijo tam,saj je čist drugačna kot doma



Luckica-boš tudi ti napadalna, ko boš imela otroka več bolnega kot zdravega in to zaradi staršev, ki pripeljejo v vrtec bolnega otroka-zjutraj hop svečko v rito, pol pa v vrtec, ker mama ne more dobit bolniške-ampak to ni moj problem! pa vidiš otroke, ko jim vzgojiteljice dajejo antibiotike v vrtcu in svega in svašta-men gre to na živce, jaz nikoli nisem pripeljala bolnega otroka v vrtec!

Predlani sem bila kr jezna na vrtec in vzgojiteljice-je bil Luka v vrtcu z dvema bratoma, oba kašljala ko nora, pa sem rekla, da tašnega otroka pe nebi smeli v vrtec pripeljat, in da bi jih lahko tudi vzgojiteljica zavrnila-pa je odgovorila da pozna stisko staršev, sej razumem, samo ni bilo 3 dni ko sta bila oba v bolnici zaradi hudega  bronitisa-men se to zdi zelo grdo in neodgovorno od vseh! Sej ne rečem, prehladi in svečke pozimi-so itak standard, samo če ima pa otrok vročino in bruha, pa drug dan ne sodi v vrtec in pika!!!

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:16:36   
Luckica
eva prosim te. Sem imela malega več bolnega kot zdravega in kaj,v jok in na drvo user posted image   otroci se že prej okužijo šre preden se sploh pokažejo kakšni znaki bolezni.In otrok ima lahko sedaj vročino zaradi stresa,če bi pa  mame vsakega oroka,ki bi imel vročine vedno držale doma 2 dni ,potem bi bili vrtci prazni.In vzgojiteljice otrokom ne smejo in ne dajejo nobenih zdravil,ker ne smejo

LP

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:20:46   
Sibil_
Eva1-kako zelo se strinjam s teboj!user posted image

Pri nas v vrtcu pa ne dajejo zdravil, razen za življenjsko pomembno terapijo (če je otrok kronično bolan itd). In otrok na antibiotiku ni več kužen, če nima vročine je lahko v vrtcu.

Ampak če bruha in ima vročino pa res ni za premišljat-ne sme v vrtec in pika.VSAJ en dan ne.Pa kako lahko sploh kdo to pomisli?A res ne razmisliš da lahko cvelo skupino okuži?

Mah, kdo bi nekatere razumel.....user posted image

LP,
SIbil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:23:30   
eva1
Lej lucika-ja pri nam dajejo antibiotike sem večkrat na lastne oči videla! Pa ne samo jaz-tudi druge mamice so to opazile!
Ja mogoče če starši nebi tako razmišljali pa bi bili otroci manj bolani, ker otrok z vročino in bruhanjem ne sodi v vrtec!!!
ja jaz ne bom peljala otroka v vrtec, ki ima vročine tudi drug dan ne-zakaj-ker vročina je obramba telesa na bolezen(včaish tudi psihičnega izvora) pa to sploh ni važno, z otrokom se nekaj dogaja, če zraven še bruha, še toliko slabše! zakaj mučiti otroka in zraven ogrožati še ostale?


(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:29:07   
lukec
Jz se morm tukaj absolutno strinjat z evo1. Tud men se je zgodil, da sem otroka pripeljala v vrtec in slišala eno od babic, ki je vzgojiteljici razlagala, da je pa otrok tok kašljal, da ja bruhal, da nič ni jedel doma in če lahko preverjajo, če bo kaj vročine. Mojega sem takrat pripeljala prvi dan po bolezni in bi se kmalu kar obrnila in ga vlekla domov.
Glede antibiotikov so šle pa meni vzgojiteljice enkrat na roko, ko jih je moral jemati 14 dni in so mu jih zadnje dva dni res dale kar v vrtcu, vendar takrat je bil doma cel vikend, cel teden pa še en vikend in ni imel nobenih znakov bolezni več.
Nam je pa tudi vzgojiteljica na uvodnem sestanku rekla, da je že velikokrat opazila zjutraj na plenički ostanke svečke do 11-ih pa je otrok zakuhal na 39. To se mi zdi nepošteno do lastnega in do drugih otrok.
Jz naprimer sem se 2x odpovedala zelo pomembnemu izpitu, ker je bil sin bolan. Če bi bil zdrav, bi imela izpit opravljen že lani novembra, tko sem ga naredila pa šele v aprilu. In sedaj voda teče v grlo za diplomo, hladni dnevi s virozami pa prihajajo. Čim več zdravja vašim malčkom želim!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:31:12   
Anonimen
Žarnica, kako je danes s punčko? Je že kaj bolje?

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 11:31:53   
lukec
Sicer pa naša pediatrinja pravi: en cel dan brez vročine, gre otrok lahko ven, v vrtec pa v takem primeru naj ne bi šel vsaj en teden.

Sem ravno gledala lanske račune za vrtec: samo en mesec sem imela polno ceno za plačat, drugače pa vsak mesec najmanj za en teden odšteto zaradi bolezni. Upam, da bo letos bolje.

< Sporočilo je popravil lukec -- 5.9.2007 11:32:27 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naj jo peljemo jutri v vrtec?
5.9.2007 21:36:43   
žarnica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Žarnica, kako je danes s punčko? Je že kaj bolje?


hvala,je bolje. POnoči ni bilo več nič. Zgleda,da je včeraj v vrtcu nekaj pojedla in ji ni pasalo,potem je bilo pa vredu. Danes je bila doma,jutri bo pa šla v vrtec,saj je bila danes kot ponavadi dobre volje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?