|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun porodniške
17.9.2007 15:49:32   
Anonimen
Na internetu sem si izračunala porodniško, ki mi na osnovno bruto plačo 952 EUR pride na 401 EUR porodniškega nadomestila. Neto pa dobim ven cca 950 EUR. Da je taka razlika? user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.9.2007 18:38:42 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je možno?
17.9.2007 15:51:41   
Anonimen
Hm. Kaj pa vem. Bi mogla dobit vse podatke, pa bi ti zračunala.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je možno?
17.9.2007 15:55:39   
Anonimen
Saj sem na netu računala, ampak da bi dobila več kot polovico manj...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je možno?
17.9.2007 15:56:12   
Anonimen
Katere podatke še potrebuješ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je možno?
17.9.2007 16:34:59   
triša
Porodniška je 100% plače (računa se povprečje zadnjih 12 plač), seveda brez  potnih stroškov in malice. vsaj pri meni je bilo tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je možno?
17.9.2007 16:42:02   
Anuška79
Jaz dobim toliko kot sem imela zadnje leto osnovno plačo. Torej brez malice in prevoza. 

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je možno?
17.9.2007 16:58:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: triša

Porodniška je 100% plače (računa se povprečje zadnjih 12 plač), seveda brez  potnih stroškov in malice. vsaj pri meni je bilo tako.


A se računa od neto plače?

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je možno?
17.9.2007 17:06:27   
Anonimen
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?step=3

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je možno?
17.9.2007 23:07:37   
Naja30
Ne more bit taka razlika, Kot je ena napisala, je porodniška taka kot plača zadnje leto, seveda brez malice in prevoza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 7:59:35   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Na internetu sem si izračunala porodniško, ki mi na osnovno bruto plačo 952 EUR pride na 401 EUR porodniškega nadomestila. Neto pa dobim ven cca 950 EUR. Da je taka razlika? user posted image user posted image user posted image


Nekaj že v osnovi ne gre skupaj. 952  EUR bruto plače, ne more biti 950 EUR neto user posted image . Pazi, da res odšteješ potne stroške in malico. Neto plače bi morala imeti tam okoli 660 evrov.

Drugače pa je tako, kot so napisale druge. Toliko koliko imaš neto plače, boš imela porodniške.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 8:07:34   
orhideja75
porodniška naj bi bila nekje ista, kot je povprečje plač zadnjih 12 mesecev. tako, da ne razumem  kako si ti računala.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 8:25:30   
Divja vijolica
Ali mogoče veste, če si zaposlen za polovični delovni čas, ali potem dobiš samo polovično porodniško? Ali se poveča vsaj za nekaj evrčkov?Jaz potem dobim samo okoli 200 e. Mi gre že kar na jok, ko samo pomislim na tako porodniško.user posted image


(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 13:18:49   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Divja vijolica

Ali mogoče veste, če si zaposlen za polovični delovni čas, ali potem dobiš samo polovično porodniško? Ali se poveča vsaj za nekaj evrčkov?Jaz potem dobim samo okoli 200 e. Mi gre že kar na jok, ko samo pomislim na tako porodniško.user posted image




porodniško dobiš glede na plačane prispevke za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih. Torej, če si bila zaposlena za 4-urni delavnik imaš samo toliko plačanih prispevkov in bo taka tvoja osnova. Če pa si zaposlena za kraši delovni čas zaradi možnosti krajšega delovnega časa a starše z otrkom mlajšim od 3 (oz. 6) let, potem ti za preostale ure država plačuje prispevke, kot da bi preostali čas delala za minimalno plačo in bi bila v tem primeru porodniška višja.

kar pa anonimna sprašuje - tako kot pravijo ostale - porodniška je povprečje zadnjih 12 plač - ampak res PLAČ, brez dodatkov od katerih se ne plačujejo prispevki. Zato, če si bila celo leto zaposlena in prejemala neko plačo, NE MOREŠ dobiti manjše porodiške od plače. ALi gledaš napačne podatke, ali pa narobe izpolnjuješ tabelo za izračun.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 15:11:59   
Anonimen
A mi potem lahko ena izračuna glede na mojo bruto osnovo, ki je 952 EUR?

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 15:23:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Nekaj že v osnovi ne gre skupaj. 952  EUR bruto plače, ne more biti 950 EUR neto user posted image . Pazi, da res odšteješ potne stroške in malico. Neto plače bi morala imeti tam okoli 660 evrov.

Drugače pa je tako, kot so napisale druge. Toliko koliko imaš neto plače, boš imela porodniške.


Evo, prejšnji mesec:

Bruto osnova: 952,47
SKUPAJ - NETO ( = bruto-prisp.-akont.dohod.) 873,40
Skupaj dodatki (malica + prevoz)
76,59

Izplačilo na TRR  949,99 EUR.





(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 15:29:53   
Anonimen
Napiši za 12 mesecev tvoje bruto plače pa ti bomo lahko pomagali.Sam ne skupne s prevozom in malico.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izračun porodniške
18.9.2007 16:28:13   
Anonimen

Bruto osnova: 952,47


To je od januarja skoz enako, koliko je potnih in malice sem že prej napisala, pred janarjem pa je bilo 191.000 SIT (pa še nekaj).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izračun porodniške
19.9.2007 9:27:19   
Olivija
Evo, sem šla gledat moj plačilni listek za šest ur:

972 bruto = 672 neto - zato mi tale tvoj izračun ne gre v glavo user posted image . Ker samo socialni prispevki pridejo 215 EUR in potem še 85 EUR davkov.

Pri porodniški je pa enak sistem, socialni prispevki in davki se odštejejo, zato mislim, da je potem neto tam okoli 660 evrov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izračun porodniške
19.9.2007 9:32:38   
sazi
anonimna, če si imela 12 mesecev bruto plače 952,42 EUR, potem boš imela porodniške natanko toliko, torej 952,42 EUR - bruto, seveda. Koliko to pride neto, pa tudi že veš od plače.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izračun porodniške
19.9.2007 12:11:14   
makica
Če si računala na CSD Šiška potem pazi, ker je za prve tri mesece potrebno vnesti plačo v SIT in ne v EUR. Tudi jaz sem čudno gledala moj izračun pa se je na koncu izkazalo da je problem v valuti.

LP

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izračun porodniške
19.9.2007 14:41:02   
Balerina
Ne vem kdo in kako ti računa plačo ker je napačno. 952,17 bruto nikakor ne more biti 873 neto ker je samo prispevkov več kot 200 Eur. Pa če tudi ti ne obračunajo akontacije dohodnine, ker imaš takšne olajšave.

Kot so že napisale tvoja porodniška bo cca 952 Eur bruto. Neto pa bo odvisno spet od tvojih olajšav vendar v vsakem primeru manj kot 742 Eur saj moraš v vsakem primeru odšteti prispevke.

Nekaj razmišljam a se ti mesečno neto spreminja. Če ja a maš morda izplačano še kakšno stimolacijo ali pa nadure pa nam to nisi napisala? Če je tudi to gre v osnovo za porodniško.  

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izračun porodniške
19.9.2007 15:44:33   
Anonimen
Ja, stimulacija je, neto pa je skoraj enak vsak mesec. 

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izračun porodniške
20.9.2007 9:31:55   
Balerina
Potem nam pa moraš povedat koliko je tvoj celoten bruto in ne samo osnovni bruto. V izračun porodniške gre celotni bruto.

Primer:
osnovna plača   952,17€
stimolacija          363 €
----------------------------------
Bruto                 1.314  €

Približno takšna bo potem tudi tvoja porodniška.
To so približni podatki ki sem jih dobla s preračunavanjem tvoje neto plače ne vem pa če si imela kakšne olajšave - razen splošno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?