|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ureditev otroške sobe
11.10.2007 10:43:09   
3T
Pozdravljeni,

me zanima kako ste opremili otroško sobo, katere kose pohištva ste vklučili ter kako ste pobarvali stene?

Vnaprej hvala za kakšno idejo in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ureditev otroške sobe
11.10.2007 11:47:46   
Lunca1
Mi imamo svetlo rumene stene, gor pa burduro z medvedkom Pujem & co., kar se pohištva tiče, pa rabiš posteljico, previjalno s predali ali vratci, pa še eno dodatno omaro za oblačila. Pa fino je če imaš zraven previjalne še odlagalno površino za krme, robčke, plenice itd. Mi imamo previjalno s 3 predali in enimi vratci, zraven eno omaro za plenice, posteljnino, ..., potem pa še eno omaro za cunjice. Ker jih imamo veliko.user posted image

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ureditev otroške sobe
11.10.2007 11:49:54   
diva 4
 Mi imamo spodnjo polovico sten modre barve (take ,ki jo lahko umiješ), zgornjo polovico pa oranž.V sobi je velika omara, komoda, mizica in 2 stolčka, skrinja iz ratana za pliškote, 2 koša za igrače, postelja in kinderpet.Ravno ta vikend pa nameravamo postaviti pograd in gre kinderpet na podstrešje.Aja , pa na stenah so knjižne poličke, saj obožujemo knjige . No , naša sta zdaj že 4 in 2 leti stara.Previjalne pa nismo nikoli imeli.Smo podlogo previjalno imeli v kopalnici na pralnem stroju.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ureditev otroške sobe
11.10.2007 22:56:32   
bina30
Midva sva za najinega fantka, ki se bo pridružil decembra naročila sobico Lana od Lip Poljčane:
http://soncek.si/inc/image/type;item;size;large;name;$$A_04DD19A9_lana$20$2D$20natur$20soba400.jpg

Stene pa bomo pobarvali tako:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=162384

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ureditev otroške sobe
11.10.2007 23:20:44   
ALJA75
Ja, vem kako je to, saj sem tudi sama iskala ideje ob opremljanju sobe.
Pri nas je tako. Ena stena je zgoraj roza spodaj rumena, obe barvi loči samolepilni trak z medvedkom Pujem, druga stena pa ima barvi zamenjani, strop je moder s sončkom lučko in zvezdicami ki se zvečer svetijo. Po stenah so nalepljeni junaki iz medcedka Puja.
Od pohištva je otroška posteljica in komoda za oblačilca saj dojenčica spi z nama v spalnici. Lahko ti pošljem kakšno fotko.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ureditev otroške sobe
12.10.2007 13:10:24   
3T
Kako ste prijazne, sem dobila res veliko idej, sedaj ko sem pred dejstvom, kako opremiti sobico, sem kar zmedena, ker ne vem ali iti v to da jo opremimo s celotnim pohištvom, ki se vkomponira v takšno sobo ( tudi s pisalno mizo ) ali jo začasno opremiti, s pohištvom, ki je potreben le za malčka. Pa stene, toliko je možnosti, ampak ideje mi manjkajo.

ALJA75 zelo bi bila vesela kakšne fotografije.

Hvala vsem in user posted image

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ureditev otroške sobe
12.10.2007 14:28:34   
tančica
Jaz jo na tvojem mestu še ne bi urejala s pisalno mizo in takim pohištvom, za začetek ima dosti posteljico, previjalno ter mogoče še kakšno omarco. Mi imamo sobo urejeno v stilu Nemota. Spodnja stran stene je bolj živa plava, zgornja pa svetlo plava. Na eni strani se ju loči z valovi na drugi pa s samolepilnim trakom od nemota. Povsod so po stenah nalepljene tudi nalepke Nemota. Na tleh je parket in kmalu bomo nabavili še kakšen fin otroški tepih, kjer se bo mali lahko igral. Aha pa še zavese sem naročila iz Ikeje - so ribce gor user posted image

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ureditev otroške sobe
12.10.2007 16:26:17   
alja01
Tri stene so bele, stena ob previjalni pa je nežno rumena, bele stene imajo tudi nežen rumen rob. Nad previjalno so prileplejni Tvitiji (rumeni ptički), pol je notri še bela otroška posteljica (postelnjina je bila tudi v kombinaciji rumeno/belo, z medvedki), pa omarica za oblačila (belo), pa zavese so zopet v kombinaciji belo, rumeno, oranžno, poslikane s slončki. Aja pa Nodi je tudi nad Alinino posteljico, pa na tleh je rumen otroški tepih z dvema medvedkoma. Mi nismo vedeli ali bo fantek ali deklica, zato imamo v nevtralni rumeni barvi, sedaj ji pa ta barva kr paše, saj je naš sonček.
Veliko veselja pri opremljanju sobice, srečno.

_____________________________

26.11. 2006 je v najino življenje posijal sonček z imenom Alina.

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ureditev otroške sobe
13.10.2007 21:16:40   
smrka
Nasa ima oranzne stene, na stenah je naliman medvedek PU in njegovi prijatelji, posteljica je bela, dve bele policke ena nad drugo, dve slike z belim okvirjem, eno belo omaro brez vratc v kateri ima igrace, in vgradna garderobna omara bele barve za obleke.

Med stropom in steno ima naliman obrobni trak z motivi medvedka PU-ja. In seveda tepih v plavi barvi na njem spet medvedek Pu in osel ki se objemata. Skratka vse je medvedek PU.user posted image

(odgovor članu alja01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ureditev otroške sobe
14.10.2007 22:19:42   
mateyka
jaz bi pa dala tamali kej tazga na steno, če bi mel svoj flet (ne najetga kokr mamo zdej) http://mymurals.com/ , se mi zdi čist noro kul met kej tazga user posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ureditev otroške sobe
23.4.2014 14:24:41   
RingaMaja
Pozdravljeni,

ideje za ureditev otroške sobe si lahko ogledate tudi na spodnjem blogu:

http://otroskesobe.blogspot.com/

lp :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ureditev otroške sobe
21.6.2014 12:56:36   
MalaMalina
Mi smo za našo malo uredili prostor po Montessori principu - torej preprosto in tako, da ji omogoča kar se da veliko samostojnosti.
Oprema:
- talna postelja (da lahko začne sama raziskovati, ko se zbudi)
- velika preproga ob postelji (kjer se lahko giba, pa tudi v primeru, da se zvrne s postelje, padec ni tako boleč)
- veliko ogledalo na njeni višini (140*50 cm)
- slike na njeni višini (doma narejene)
- mobile (s stropa viseči predmeti za ohranjanje pozornosti - doma narejeni)
- 2 nizki odprti omarici iz masivnega nelakiranega lesa s predmeti, ki jih lahko sama doseže (to niso plišaste igračke!, ampak kartonka in še eno leseno igralo)

Stene so pobarvane v topli marelični barvi, brez dodatnih poslikav.

Menim, da je takšna soba za dojenčke bolj primerna kot kakšna živo pisana, kjer je otrok ves zasičen z raznimi motivi - najverjetneje ima potem še pisano posteljnino in plastične igrače vseh možnih barv. Mislim, da se v taki sobi težko umiri in zbere, kaj šele zaspi.

_____________________________

Tako kuhinjo imela bom tudi jaz: http://white-kitchens.com/rustic-kitchens

(odgovor članu RingaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ureditev otroške sobe
21.6.2014 13:45:47   
mateyka
kaj bi šele bilo, če bi zraven še feng šui upošteval? najmanj doktorat user posted image

(odgovor članu MalaMalina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ureditev otroške sobe
21.6.2014 13:58:22   
malaMravljica
Uff Mateyka, pol bi kot prvo ogledalo v visini otroka vrgli ven. Pol bi posteljo dvignili, da gre E pod posteljo in se slaba E ne zadrzuje pod otrocicem. Kaj bi bilo z vsemi tistimi obesankami s stropa ne vem, slike bi verjetn mogli na novo narisat in ta prave vzorce gor dat. Tud marelicna barva zna bit problem. Cela znanost te otroske sobe in pol na koncu dobis ven se enega obupnega razvajenca, pol pa mas user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ureditev otroške sobe
23.6.2014 12:05:41   
ronja
Mislim, da se v taki sobi težko umiri in zbere, kaj šele zaspi.

Mogoče pa ti otročki zaspijo v dolgočasni mamini in očijevi spalniciuser posted image , pa se v svoji pisani sobi v gl. igrajo. Vsak po svoje, MS ni edini pravilni način, čeprav mi je nekaj stvari zelo blizu, se v drugih ne najdem, v enih uživa en otrok, v drugih drugi, kakšnih en ne mara, drugi pa, itd... NI enega prav, sploh ne za vse otroke;).

PS. luškan blog zgoraj:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MalaMalina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ureditev otroške sobe
24.6.2014 23:38:19   
constanca

Nasa dva se v svojih sobah igrata samo, ce kaksno kozlarijo delata. Se skrijeta tja, da ne bom slisala in videla. Torej grem kmalu za njima...
Sicer pa imamo igrace v dnevni sobi in ju vidim izza pulta ali pa kaj delata na mizi. Smo v istem prostoru. Lahko sodelujem pri igri, ce me rabita ali pa kuham(o) itd. Sobe so bolj za spanje pri nas.
Nisem proti nobene sorte igracam, le prevec jih ne sme bit itd. Da lahko pospravis hitro:) Mogoce, ker sama tezko diham v prahu in ne maram tega niti za otroka.

Ko bosta starejsa jima bodo sobe mogoce bolj zanimive.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 10:49:40   
ronja
V različnih stanovanjih živimo in različne otroke imamo;). KO smo živeli v prejšnjem mini stanovanju, so bili vsi otroci v isti sobi, ki je bila hkrati igralnica in spalnica in jih živahne barve zavesic niso motile, ampak so jim bile všeč. Zaspali so pa tako v najini sobi, kjer smo se cartali zvečer.
Zdaj smo v večjem stanovanju in imajo sobe zgoraj, kjer v glavnem spijo, igrajo se pa v glavnem dol, v dnevni in kuhinji. Vendar se v sobico zateče tudi vsak, ki želi imet mir (bi se tudi midva kdajuser posted image ) in recimo brat ali risat, ne da bi ga kdo motil zraven.

Že samo to dvoje je zeloooo različno, pa čeprav so isti akterji in želje, samo stanovanje narekuje čisto drugačen sistem. Zato pravim, da ni samo en način pravi - odvisno od okoliščin in družine, ki v njih živi, načina življenja itd...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 12:55:24   
mateyka
naša ma sobo samo za okras in za omare s svojimi oblekami. totalno nezainteresirana user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 13:36:24   
ronja
A uno, ki ima orangutana na steni?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 15:21:06   
mateyka
a misliš tole - donkeykonga, rio movie papige, totora, raketo in luno?
user posted image
nima več tega.
zdej ma roza glitter na eni steni in dinozavre, ki jih je sama narisala na drugi - tele; a sem ti jih že pokazala? sej ne vem..
user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 15:59:24   
ronja
Hudooo!!! Ne, dinotov mi še nisi pokazala. A to sta prebarvali uno prejšnjo (v tem primeru vprašanje, koliko plasti bele je treba vmes, da se vse prekrije) ali je bilo to ob selitvi novo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ureditev otroške sobe
26.6.2014 16:45:43   
mateyka
to je v novem fletu - je bla en nagravžna rjava tapeta in neki je blo treba narest. in sem dala en podarjen ostanek pink barve na steno in očitno bi res morala dat belo pod uno barvo bele kave, ker je prišla kr temna. to mi pa ni blo glih lepo..
in sem si rekla: hej, tamala bi pol lohk vzela fluki in si porisala steno sama in me barva podlage ne bo tok motila - in pol je prišel ven tak mural, men je ful kjut user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ureditev otroške sobe
1.9.2014 13:59:52   
Maxi mama
Ali pa nekako takole. Sestav je prav super kupljen na http://lorelli.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-vmbright.tpl&product_id=869&category_id=164&option=com_virtuemart&Itemid=6 poceni pa všeč mi je ker se vse naprej porabi lahko za šolara. Vse kompletno je LORELLI in je dobra kvaliteta pa še poceni, priporočam ;) Mislim da pa je zdej na fb Lorelli Slovenija tud slikca opremljene sobe http://lorelli.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-vmbright.tpl&product_id=869&category_id=164&option=com_virtuemart&Itemid=6

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ureditev otroške sobe
1.9.2014 16:42:50   
josephine27
Da ne odpiram nove teme bom kar tu nadaljevala. Kako imate urejene sobe za mal večje otroke ( šolarje). Predvsem me zanima kam pospravljete zvezeke in ostale šolske potrebščine, ki niso v torbi? Imate kakšno ekstra omarico za te stvari? Mi smo v fazi naročanja nove sobe za našega prvošolčka in v trgovini nas je prodajalka poskušala prepričati, da je v pisalni mizi premalo prostora in naj raje vzamemo še eno omarico namesto regala za igrače. Za oboje ni dovolj prostora. Kako imate pospravljene igrače?



_____________________________



(odgovor članu Maxi mama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ureditev otroške sobe
28.6.2016 9:18:48   
mojca 87
Midva sma kupila Robino otroško sobo (posteljico, omaro in previjalno). Ker nisma vedela kaj bo, sma jo pobarvala na zeleno, kot je na sliki in je res super izpadlo. Soba je tale https://www.malaroba.si/otroske-sobe-previjalne-komode-posteljice-sobe-za-novorojencka-sobe-za-dojencka/combino-play.html Sedaj sma še obesila nekaj slik, ki jih je prinesla iz vrtca v belem in zelenem okvirju in ima osebno noto.

< Sporočilo je popravil mojca 87 -- 28.6.2016 9:19:58 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?