|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uši-gnide??
7.11.2007 18:59:17   
jasnika
Pozdravljeni,

v šoli pr hčeri majo uši in sedaj ji moj gleda lasišče in uši nima, ima pa tu in tam kakšno belo pikico, mogoče jih je bilo 5 na celi glavi oz na lseh, ali so to gnide ali kaj, kaj iz tega pridejo ušiuser posted image user posted image user posted image

Naj gre jutri v šolo ali ne?

Prosim za mnenje

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uši-gnide??
7.11.2007 19:11:43   
Erdbeere
Če so bile prilimane na lase, potem so to gnide....najbolje je po mojem, da je jutri doma in da ji s šamponom umiješ lase, ter se cca. en teden spremljaš, ker se lahko kakšna gnida še pokaže....na žalost, jaz ji vsak dan temeljito pregledam lase in lasišče....bolj da jih nima, kot da bi mogla spet s tisto smrdačijo prat user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uši-gnide??
7.11.2007 20:17:28   
Anonimen
Tudi,čejih napimer še ni dobila je bolje preventivno,vsak dan,dokler razsajajo v razredu uši,glavo opereš z šamponom.Ne vem,če že prodajajo v naših lekarnah spray  PARANIX ,je bolj praktičen in učinkovit takoj,le gost glavniček moraš imet pri roki,ga kupiš v lekarni.Jaz sem na primer imela električni glavnik,sem ga kupila v lekarni(pa z selitvijo zgubilauser posted image )Brez pranja,samo česala sem in so uši in gnide kar pokale pod glavnikom in vse sem odpravila,brez pranja las.

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uši-gnide??
7.11.2007 20:36:56   
Gina
Evo, zdaj sem ratala profesor kar se ušk tiče. Gnide imajo eno tako lastnost, da ne gredo dol drugače, kot če jih z dvema nohtoma dol povlečeš, pa še v tem primeru včasih sredi lasu ostanejo, če spustiš iz nohta na blazinico prstov to gnido. Ne gre naprej. Če jih pogledaš pod kotom, se srebrnkasto svetijo. So pa nekatere tako majhne, da so velike manj kot pol mm, raje še manj. Gnide ne gredo dol s šamponom, niti z glavnikom, izključno in samo z roko. potem se iz te gnide razvije drobno drobna uška, črne barve, kateri komaj vidiš nogice, če zelo zelo dobro pogledaš. Tako že lahko izčešeš s tistim glavnikom, ki ga imaš za temenca otroku praskat. Lahko pa kupiš tudi glavnik za uši, ki je priložen nekaterim šamponom, vendar so nekateri tisti glavniki strašno grobi, praskajo, pa niso dovolj gosti. Najboljši bo glavnik za temenca. Večje uši so še vedno temne in morda mm velike, največje uši so rjave barve in velike do pol cm. Nagravžne. Vse oblike je imela naša bejba. Vse uši se da izčesat, če le dovolj dolgo češeš. Šampon jih menda zaduši, pojma nimam. Mi smo jo vseeno šamponirali na tri dni. Sama pa preventivno nisem nikogar šamponirala, nikogar od ostalih članov družine, ki nismo imeli uši, pa jih nismo dobili. Ta šampon je agresiven in nič ne pomaga preventivno. Pomaga zgolj, če imaš uši, še za gnide ne vem, če kaj pomaga. Vsekakor se še vedno lasu držijo in jih moraš na roke ven dat. Vsako posebej. Pa česat, česat, česat...seveda nad belim papirjem, da se vidijo in da jih lahko zdrobiš takoj, ali pa nad umivalnikom, da prec vodo potegneš za njimi. bljak, upam da so šle za zmeraj.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uši-gnide??
7.11.2007 21:15:06   
MAŠKA
Gina res si pravi "ušji profesor", zelo izčrpen odgovor. Sem kar kurjo kožo dobivala med branjem, ker sem se spomnila golazni, ki sem jo enkrat imela v osnovni šoli. Se mi zdi, da mi še kar lezejo po glaviuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uši-gnide??
8.11.2007 8:48:16   
jasnika
hvala vam za nasvete, danes je šla hčera v šolo, ker sem jaz zbolela pol pa bomo videli kako bo, ji je zjutraj moj gledal pa ni nič našeluser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uši-gnide??
8.11.2007 16:17:57   
Gina
Pri naši bejbi v šoli pa spet razsajajo uši. user posted image user posted image  

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uši-gnide??
9.11.2007 17:45:23   
Alisa
Jaz imam pa en nasvet; preverjen in deluje.

Tisti otročki ki že imajo to nadležne uške in gnide. Najlažje in vse spraviš dol z subrino in gostim glavnikom.
Meni je to povedala ena gospa da si na glavo daš zelo veliko subrine in z gostim glavnikom sčešeš dol. Res gre vse dol. Sem pri prijateljici iz Celja to ustvarjale, ker so njeni trije fantki imeli to golazen.


To je pa nasvet od frizerke; Otroku narediš ene tri svetle tanke premene svetle in jih ziher ne bo teh nadležnih uši.
Ona to dela svojima dvema otročkama že od vrtca in jih še nista imela.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uši-gnide??
9.11.2007 20:34:16   
Magi*
Miša99 je zadnjič napisala, da jih z likalnikom za lase 100% pobiješ. gnide namreč. ušk se ni tako težko znebiti kot gnid.

jaz imam kar paranojo pred ušmi, se še spomnim časov, ko sva jih s sestro domov prinesli. bljak.


pa tudi v našem vrtcu so baje. jaz našo vsak dan pregledam.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uši-gnide??
10.11.2007 19:42:22   
janca
Groza ta nadlega. Sigurno ti bo pomagalo če umiješ glavo s kisom za vlaganje. Mi to prakticiramo doma. Res da smrdi vendar vse pomori. Tko da pogumno. Še zmerom bolj kis kot včasih petrolej. Se pa dobi v lekarni tudi šampon, vendar se mi zdi, da to ne uniči gnid. 

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?