|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lega ploda
14.11.2007 19:33:47   
vaney
Pozdravljene.

Sem prvičuser posted image  in nekje na tem forumu sem prebrala, da lahko prečna (diagonalna) lega ploda pomeni razvojne težave dojenčka. Seveda mi zdaj to sploh več ne gre iz glave, ker mislim, da je pri meni v tej legi.
Zanima me, če imate kakšne izkušnje o tem, ali je to res ali je samo še ena "govorica"?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lega ploda
14.11.2007 19:52:36   
malecka
Jaz osebno menim, da je to larifari, kot mnogo stvari. Jaz kadarkoli sem vprašala svojo g. za take stvari je samo zmajevala z glavo. Kaj vse noseče ženske morjo pretrpet! user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lega ploda
14.11.2007 20:17:44   
vaney
saj ravno to je ta hec, ker se potem začnemo sekirat in vsaj meni osebno potem več ne grejo iz glave (pa ponavadi ne dam veliko na "larifari", ampak kar se pa dojenčka tiče, me je pa vsake stvari strah).

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lega ploda
14.11.2007 20:50:59   
Sandra*
Ne smeš preveč razmišljat kaj bi blo lahko narobe, misli pozitivno, če kaj ne bi bilo ok, bi ti ginekolog že povedal.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lega ploda
14.11.2007 21:00:04   
*Naja
Moja user posted image je tudi ležala prečno....tam nekje po 24.tednu se je sicer obrnila na glavico, ampak moj G pravi, da ima še kar nekaj tednov čas, da se veselo obrača in spreminja lego. Veliko preberem, ampak tega, da bi prečna lega pomenila takšne težave, kot jih ti navajaš, tega pa še nisem zasledila, pa tudi mislim, da ne drži.

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lega ploda
15.11.2007 8:41:33   
Dinki
Sem v 21. tednu user posted image  in mi je G na morfologiji prav tako določila prečno lego ploda. S tem ne vidim kaj bi lahko bilo narobe. Pomembno je le, da se proti koncu user posted image  obrne na glavo, ampak tudi če se ne bo, se ne obremenjuj s tem. Ven bo že prišel nekako. Mene je G, ki mi je delala NS prestrašila, da se zaradi moje pregrade user posted image  lahko ne obrne in bom imela CR....pa si mislim, nič hudega, sam da bo zrav. Bomo že potrpeli takrat in naredili vse za njegov varen prihod. Tudi če vse kaže na najlepše, ni za to nobenega zagotovila kako bo na koncu.

Vaney, glavo pokonci in optimistično proti porodu user posted image . Me smo s tabo.


_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lega ploda
15.11.2007 8:57:19   
Vilma
V katerem tednu pa si?
V 21. tednu na pregledu mi je ginekolog rekel, da mali leži prečno, ampak da mu zaenkrat to še dovolimo. user posted image
Tako da nič skrbet, sploh če si na začetku al na sredini nosečnosti.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lega ploda
15.11.2007 9:10:59   
Oranža
Vaney moj user posted image  je bil v medenični vstavi in seveda sem šla vse živo prebrat in rofkat po spletu kako in kaj, medenična pa prečna, pa bla bla bla, tko da sem bla živčna razvalina, skoz mi je šlo na jok....No ker se user posted image  ni obrnil, sem v ponedeljek imela v Lj pri dr. Pušenjaku zunanji obrat. Res je stručko, otroka mi je obrnil, tako da ima sedaj pravo lego (glavično), drugače pa mi je rekel da ga ne bi bilo problem rodit v medenični vstavi, ker  ni prevelik (3200g). 5% otrok se obrne nazaj. Mi je pa tud rekel da pač ma dovolj prostora (moja 2. nosečnost) in se lahko obrača kot mu paše, ni pa zato z njim nič narobe. Pač rad sedi na ritki, ta lega mu je ustrezala, čeprav ko ga je obrnil se ni niti prebudil:). Če se ti otrok ne bo postavil v pravo lego, glede na to da si v 21. tednu - se mi zdi - imaš še dovolj časa, da se obrne; če pa ne in boš imela zunanji obrat, pojdi v Lj porodnišnico, k dr. Pušenjaku, ker v Lj ti to naredijo v 37. tednu in v enem dopoldnevu si vse opravila, v Kr pa to delajo prej( 34. ali 35 teden)pa še notri te ddržijo ene 3 dni in baje te tud s tableti filajo, kar mislim da ni fajn.
Tko to je moja izkušnja. Upam da sem ti kaj olajšala trpljene.
Na netu pa si lohk prebereš tud na to temo obračanja od dr. Pušenjaka, Samo vtipki zunanji obrat al pa Dr. Pušenjak.
Lp


_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lega ploda
15.11.2007 10:41:57   
mala pikica
Vaney, veš, koliko so takšni in podobni forumi fajn, toliko nas lahko tudi nemalokrat brez potrebe prestrašijo. Vsega, kar povedo mamice, ki so od kolegice slišale, da jim je tašča rekla, ta pa je to pri sosedi slišala... vsega tega res ne smeš verjeti. Najbolje, da na MON-u vprašaš dr.Pušenjaka ali pa svojega osebnega ginekologa. Strokovnjaki so le strokovnjaki in pri takšnih rečeh je najbolje samo njim verjeti... čeprav se tudi oni kdaj zmotijo...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Oranža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lega ploda
15.11.2007 13:26:01   
vaney
jaz sem drugače v 31. tednu. upam, da bo res vse v redu, po drugi strani pa tega ne vemo, dokler ni zunaj, ne?

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lega ploda
15.11.2007 13:30:16   
malecka
misli pozitivno user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lega ploda
15.11.2007 16:13:56   
Oranža
No Vaney, če si v 31. tednu ima tvoj user posted image  še max. 6 tednov časa da se obrne sam, če pa se ne bo, pa ti iz lastnih izkušenj svetujem, izbori si Dr. Pušenjaka. Je res fajn. Boš vidla da bo z user posted image  vse ok:)
Drži se

_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?