|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zibelka ali posteljica
18.12.2007 8:53:34   
amaya
Sem v dilemi. Sicer je verjetno vse skupaj zelo bedasto ampak res ne vem kaj bi. Sedaj sem v srčku selitve in grem iz stanovanja v hišo. Je v dveh etažah, tako da so spalni prostori v drugem nadstropju. Večino dneva bom seveda preživela v dnevnem prostoru in tu se začne problem. Nameravam kupiti posteljico, vendar sedaj ne vem ali naj nabavim tudi zibelko. Zakaj? Prvič zaradi otroka samega, ker je posteljica velika za doječka, drugič pa zaradi mobilnosti, kar pomeni, da ga bom lahko iz dnevnega prostora prenašala v nočni brez bujenja in prenašanja po rokah. Ah, sej ne vem...mislim, da si delam probleme brez veze...malo sem že v paniki, ker nimam še nič pripravljeno, saj trenutno nimam kam dati stvari. Sem pa tak tip, da mora biti čimprej vse pošlihtano.

Hvala


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:02:53   
lelaval
Jaz bi na tvojem mestu raje nabavila otroško posteljico - bo definitivno otrok dalj časa notri - vsaj 3 leta, dočim v zibki ne vem, če je 6 mesecev.
Zibko sem imela le pri 1. otroku - pa še to zato - ker sem jo dobila (oz. posodili so mi jo),


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:05:09   
melanija
Jaz sem ta problem dveh nadstropij rešila tako, da v dnevnem prostoru sem imela dojenčka kar v košari (trdi) od vozička, v spalnici pa sem imela košek in nato posteljico. Nikoli pa nisem otroka prenašala v košari v spalnico spat. Itak smo se vedno pred spanjem dojili tako da..

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:08:10   
špelin@
Jaz sem imela za prva dva meseca kar pleten košek (brez kakrnegakoli "podvozja"), ki sem ga enostavno prenašala naokoli in ga postavila kamorkoli. Drugače pa posteljico.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:21:13   
PAJO
jz mislim da je posteljica najboljsa sej bos vidla hitr bo zrasu
pa mu bo zibelka se premajhna.

posteljca je najboljs,moje mnenjeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:34:36   
amaya
ja sej vem, da bo kmalu preprasel. Ne vem pa če je smiselno imeti oboje...že tako je vse tako drago, da ta olupijo prav povsod. 

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu PAJO)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:37:30   
sinskaT
Idealno bi bilo, če bi v prvih mesecih uporabljala zibelko, nato pa posteljo. Splošno znano je, da se novorojenčki veliko bolje počutijo v manjši posteljici...
Mi bomo "problem" rešili s posojo zibelke, ker se mi zdi brez zveze kupovat za par mesecev, posteljico pa smo kupili (bo za dalj časa).

Nekateri se prav zanalašč odločijo, da bodo imeli otroka podnevi v drugi posteljici, košeku, košari... kot pa ponoči, da otrok začne ločevat dan od noči.

(odgovor članu PAJO)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:47:43   
kristinaj
čez dan ti lahko spi v dnevnih prostorih kar v košari vozička, gre le za vprašanje miru.

postelja pa ni nič prevelika za tako malega. jaz sem našo prvi dan položila v posteljo 70X140 in zelo uživa v njej.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 9:59:09   
2 Sraki
Nam se je super obnesla košara od vozička. Pri drugem bomo spet isto naredili. Se otrok super počuti, ker je majhna in zato daje občutek varnosti. Aja uporabljali smo pa jo do 3M podnevi in ponoči.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 10:01:44   
Majchi
Mi smo imeli košek, ki smo ga na koleščkih vlekli zjutraj v dnevno sobo in zvečer nazaj v saplnico. Ampak ga je prerasla v treh mesecih. Z zibelko je baje enako.
Potem smo kupili kar posteljico 70x140. Najprej gresta dve prečki ven, da otrok lahko sam ven leze, kasneje se lahko odstranijo vse prečke in je navadna postelja, dobra do enih 5, 6 let.
Če ne bi koška dobili od prijateljev, bi takoj kupila posteljo in dojenčka založila s čim, da ne bi imel preveč prostora. Čez dan bi ga premikala v košari od vozička.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 10:14:02   
Naty*Taja
Jaz sem imela vse, od zibelke, do postelje 60 120, 70 140....
Po moje je kupovat zibelko res samo potrata denarja - mi smo imeli tako staro, še od moža, in smo jo pač uporabili. Našadva sta bila not samo slabe tri mesece, ker sta ful hitro pridobivala na taži in dolžni in bi tole zibko kr hitro okrog obrnila. Kar se tiče občutka varnosti, mislim, da je v tvojem primeru dosti bolj racionalno kupit tavečji kinderpet pa kako blazino za dojenje in malega potem not malo ogradit, da se počuti varnega... Tamali kinderpet sta tašča in tast kupla in smo ga imeli nekje do leta in pol, potem pa mu je bil že tesen in smo kupli večji kinderpet, ki se potem spremeni v postlo. No tavečji je pri dveh letih in pol že v tavečji postli, tamala sedemnajstmesečnica je pa v tavečjem kinderpetu, da lahko sama ven pride.
Evo, kako hitro tole vse prerastejo, in če kupuješ samo za enega ali dva, kaj pa vem. se ravno toliko uniči, da kej veliko ne iztržiš potem, če prodaš..
Kar se pa prestavljanja tiče pa takole. Jaz sem ju čez dan imela v ležalniku in sem ju prenašala kamorkoli. Sicer pa prve tri mesece tudi če si ga prestavil je spal in se je zbudil, ko je bil lačen. Potem pa si tako že ustvariš nek ritem, ko zvečer otroka umiješ, nahraniš in daš spat v spalni prostor, narihtaš babyfon in greš kamor hočeš.... Aja, namesto zibke si kupi babyfon. user posted image


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 10:23:02   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: melanija
Jaz sem ta problem dveh nadstropij rešila tako, da v dnevnem prostoru sem imela dojenčka kar v košari (trdi) od vozička, v spalnici pa sem imela košek in nato posteljico. Nikoli pa nisem otroka prenašala v košari v spalnico spat. Itak smo se vedno pred spanjem dojili tako da..


Tudi mi imamo v hiši nadstropje in sem imela velike probleme s tem kako in kaj. No, zibelko imam svojo (sem še jaz noter spala), za spodnje nadstropje - dnevno sobo, kjer smo največ časa pa je bil na začetku v košari od vozička, kasneje pa smo sestavili leseno stajico, kjer se dno dvigne in sedaj spi čez dan v stajici. Drugače pa ga dam v zibelko, gor v spalnico spat in vklopim babyfon. Če imaš možnost izposoje zibelke (ali če ti denar ni problem), ti jo priporočam, ker vidim kako dobro se naš fant noter počuti. Sedaj bo star 4 mesece in čeprav je kar velik, bo verjetno še kak mesec, potem pa gre v večjo posteljico. (Jaz pa user posted image  za zibelko).

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 12:18:27   
amaya
Tamali kinderpet


kaj pa je to? user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 12:50:37   
TejkaPK
Otroška posteljica 60x120.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 14:01:48   
amaya
A, a tako se ji reče. No to imam namen kupiti. Mislim, pa da bom kar uporabljala košaro od vozička in ne bom komplicirala. Če bi dobila kje zibelko bi bilo drugo, kupit pa je ne mislim, ker je to samo še dodaten strošek. Že tako pretiravajo s cenami da je joj.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu TejkaPK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 17:58:49   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

Tamali kinderpet


kaj pa je to? user posted image



user posted image user posted image user posted image JA, tako se reče narečno... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 20:00:25   
Naja30
Ne kupuj obojega, zibka je samo za par mesecev, pa še draga je. Če imaš možnost, da jo dobiš, pa jo vzemi in naredi, kot si si zamislila. V dnevnem prostoru lahko imaš otroka, kot so ti že druge svetovale, v košari, tudi na kavču mu ne bo hudega.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 20:03:12   
urssyy
Jaz sem se odločila za zibelko, da se bo dojenček fajn počutil, ko jo bo prerasel bomo pa kupili kinderpet 70X 140, ki se da preoblikovat v otroško posteljo.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zibelka ali posteljica
18.12.2007 22:21:06   
Bonnie_RR
Js ti svetujem kar posteljico.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zibelka ali posteljica
19.12.2007 12:23:21   
Anuška79
Mi imamo posteljico v spalnici, v dnevnem prostoru pa prenosno posteljico - nam prav pride, kadar kam gremo (no nam je pri prvem, pri drugi nam pa v avtu zmanjka prostora in spi med nama. user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zibelka ali posteljica
19.12.2007 16:12:49   
amaya
JA.Sem se odločila...posteljica in nič zibelke...joj...jaz sem prav že zmedena od vsega tega nabavljanja...sploh ne vem več kaj sploh rabim...

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zibelka ali posteljica
19.12.2007 16:13:24   
amaya
Hvala vsem za vaša neprecenjliva mnenja.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zibelka ali posteljica
10.12.2015 13:55:58   
vanilka
Pozdrav vsem skupaj...
Jaz imam pa težavo, ker mi družina (teta) ponujajo košek na koleščkih, v katerem smo vsi otroci menda spali, od partnerja družina nama ponuja zibelko, ki je šla tudi iz roda v rod, imava že mali kinderpet (hahaha, zdaj vem kako to po domače poimenovat) in veliki kinderpet od moje sestre, ki pravi, da bi ji ful pomenilo, če bi moji otroci notri spali. IN... stanujemo v dvonadstropni hiši, prej sva imela dnevno sobo in spalnico v zgornjem nadstropju, kopalnico in kuhinjo pa spodaj, sedaj sva pa prestavila spalnico v spodnje nadstropje... in sploh ne vem, če res rabim več kot eno ležišče za otroka... kompliciram sej vem, ampak enostavno se ne znam odločit sama....


(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zibelka ali posteljica
10.12.2015 17:02:06   
Stanislava_
Ajme, kakšne težke odločitve.

Bodi vesela, da ti ponujajo, vzemi, če imaš prostor, uporabljal, če ti bo prišlo prav in vrni, Vnaprej in za druge ni nihče pameten. Boš že videla, kako boste z dojenčkom, mogoče bo pa cele dneve v posteljici pri tebi v kuhinji, kaj veš.
Zibke in košare imajo radi, ker so majhne in se lažje prilagodijo na prehod iz trebuha v širni svet kot če jih položiš takoj v zan njih veliko otroško posteljo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu vanilka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zibelka ali posteljica
31.1.2016 15:13:27   
*zvezdica zaspanka*
sedaj pri drugem otroku sem razmišljala ali bi nabavila zibko (preko bolhe), ker drugače ne poznam nikogar, ki bi mi jo posodil ... no pa sem težavo rešila z nakupom otroškega gnezda, ki ga daš ali v otroško posteljico ali na kavč, ali na podložena tla ... meni je super ideja, upam, da bo tudi otrok užival user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?