|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POMANJSEVALNICE
7.1.2005 22:13:31   
taj2004
IMAM STIRI MESECE STAREGA SIN .IN DOSTIKRAT MU GOVORIM V POMANJSEVALNICAH MISLITE DA MU TO LAHKO SKODI?


LP:rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   POMANJSEVALNICE
7.1.2005 22:29:37   
Trebnje
Čist sigurn,da mu to ne more škodit.Verjetno si opazila,da mu ful paše,če z njim govoriš na tak hecen način.In če paše tudi tebi...Sicer pa vsi to počnemo.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   POMANJSEVALNICE
7.1.2005 22:48:29   
Gina
Hi, hi,...pa to vsi počnemo. Saj, ko rastejo, potem vsako leto manj. Ko pridejo v šolo, jim pa otroci itak nadenejo kakšne nike, kaj češ...nikoli nimamo samo enega imena:)-

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   POMANJSEVALNICE
9.1.2005 9:57:31   
puri
Jaz sem pri prvem :duda:pol leta tako govorila, potem so se pa drugi tut tko navadli in so ga začeli tako klicat:zmeden:! Potem sem se pa mal zamislila, kajti to mi pa tut ni bilo všeč, ker bi se ga potem ta pomanjševalnica preveč prijela in bi za nekatere lahko tako ostal za vedno, kajti pri moji sestrični je bilo tako, sedaj je že starejša, že nekaj let hodi v šolo, pa jo še vedno vglavnem vsi kličejo Lejčka :zmeden:!

Jaz sem potem takrat vsem, ki so ga poklicali Timi, rekla,da je od sedaj Tim, ker nočem, da bi mu to vstalo za celo življenje!
Je trajalo kar nekaj časa, da so se vsi potem odvadili,tut jaz sem se težko!

Zato drugega:duda:nisem nikoli poklicala po pomanjševalnici, raje mu rečem kar pikec:)!

lp

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   POMANJSEVALNICE
13.1.2005 22:56:31   
kimi
Jaz svojemu kar pomanjšam

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   POMANJSEVALNICE
14.1.2005 8:03:56   
BARBARA R.
Govorite o imenu ali med pogovorom?
Jaz sem v obeh primerih proti.Se pa pogovarjam z njo z mnogo višjim tonom.

:muca:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   POMANJSEVALNICE
15.1.2005 20:15:06   
Pia73
Jaz sem tudi proti pmanjševalnicam. Samo ni tako lahko to dopovedati ljudem,.... :grrr: Jaz smatram, da je potrebno otroka tako klicati kot mu je ime,... pa četudi je Aleksander Veliki,...

V govoru sem tudi jaz kdaj uporabljala pomanjševalnice, pa mi tudi ni všeč,... :ups:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 10:05:17   
Bina01
Tudi jaz sem mnenja, da pomanševalnice in popačenke prej škodujejo otrokovemu razvoju govora kot koristijo.
Razni izrazi kot so pupcat,papcat,dekca,pirček,... (vseh niti ne poznam) pripomorejo k temu, da otroka težje razumejo tako vrstniki kot tudi odrasle osebe (razen staršev in babic). Mislim pa tudi, da ima otrok večje težave pri razumevanju knjižnjega jezika. Saj se mora na ta način naučiti vsaj dveh (če ne včasih celo treh ali več ) različnih besed za eno samo stvar.

Sprašujem se zakaj je potrebno otroka obremenjevati z balastnim in nepotrebnih znanjem.
Pomanjševalnice imamo tudi svoj pravi pomen, ki se ga mora otrok tako ali tako nučiti. Popačenk pa je že tako veliko v našem jeziku. Zakaj ustvarjati še nove?

Poleg tega pa sem mnenja, da se preko pogovora izraža tudi naš odnos do otroka. (danes je ves v pomenjševalnicah, jutri pa je že smrkavc, mulc,...)

Vsekakor sem mnenja, da si naši otroci zaslužijo enkovreden pogovor, ki ga imamo z ostalimi družinskimi člani in drugimi ljudmi v naši ožji in širši okolici.

Pa brez zamere. Je le moje mnenje. Vesela bom argumenta zakaj je za otroka koristem popačen pogovor.

Lep pozdrav

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 12:01:00   
Anonimen
Bina01..100% ti dam prav..končno en pameten odgovor

Jaz sem tudi za to,da z otroci govoriš normalno brez popačenk,pomanjševalnic.

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 12:32:50   
Gina
Meni se pa zdi, da v vsakodnevnem razgovoru res ni treba uporabljat pomanjševalnic, ker je to bedarija, če pa svojega otroka kličeš z ljubkovalnim imenom, pa mu s tem daš nek pomen - tako kot če moža kličeš z nekim nikom, tudi otroka kličeš malo drugače - jaz svoje kličem vse mogoče - od njihovega imena, do izpeljank iz imena, pa do ljubkovalnih izrazov. Pa tudi jaz se z nostalgijo spominjam nekaterih izrazov, s katerimi me je klicala moja mami, ko je še živela. To se mi zdi nekakšen izraz ljubezni, ne pa nekaj vrednega graje. Nikakor pa mi uporaba pomanjševalnice pri imenu ne pomeni nekega majhnega, nesposobnega otročička, kot mogoče kdo to razume. Smo pač različni.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 12:56:05   
Anonimen
Ja prav lepo je slišat mamo ko se pogovarja z 19 letno hčerjo ali sinom po telefonu z sesljajočimi glasovi in:ali si papcal?ali si pančkana? sladkorčica micika lepotičikica zlati pikec,boš papcal kruheka in salamčico itd...

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 13:01:20   
Gina
Ej, Neva, pa saj veš, da nisem mislila na pogovarjanje v pomanjševalnicah, ampak samo na uporabo pom. v imenih. Ali sem nerazumljivo napisala?:zmeden2:
Ker meni je tudi smešno, če se kdo pogovarja tako, kot si ti zgoraj napisala in niti slučajno ne bi tega sama tako uporabljala, niti ni nikoli kdo na meni.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 13:02:35   
ZARA
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: Gina se podpisem pod tvoj post!!!!

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   POMANJSEVALNICE
16.1.2005 14:07:25   
Anonimen
Gina pojma nimam kaj sem razumela:)-

No a misliš pomanjševalnice imen?Ja to še ni hudo..Čak naš Bi bil pol Timiček..no včasih pa hčeri le uide:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   POMANJSEVALNICE
17.1.2005 18:01:59   
Trebnje
Se mi zdi,da ste pa zdaj vse skupaj malo pomešale.Eno so pomanjševalnice(sonce=sonček,srce=srček),ki se uporabljajo tudi v knjižnem jeziku in so prav lep del našega jezika.Zakaj bi otroku škodilo,če mu rečem sonček,srček,ljubček...?Gašper je bil Gašperček,Anže je bil Anžetek,no zdaj sta že velika in nimata nobenih posledic,ha ha:)Zato tudi Lari brez predsodkov rečem Larica,srček,mucka...Ko uporabiš pomanjševalnico,tvoj glas postane nehote mehkejši,otroci pa to takoj zaznajo.Zato bom svoje otroke še naprej rada pobožala s kakšno srčkano besedico.:)Čisto nekaj drugega pa so popačenke,ki pa jih verjetno noben normalen človek ne uporablja(papati,pupati,čičati...).:)

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   POMANJSEVALNICE
19.1.2005 18:33:50   
Žaža
Moram nekaj napisat na to temo.
Tu govorimo očitno o dveh stvareh. Eno so pomanjševalnice, ko otroku rečemo, da mu bomo oblekli bundico in ne bundo, drugo so pa izpeljanke, ko rečemo svojemu npr. Jožetu - Jožek, ali Jožko, ali Joži (:ups:tu lahko nastane že žensko ime:ups:).

Moje mnenje je, da je od imena do imena različno, ker ena se res primejo, da človeku ostanejo celo življenje, kar pa verjetno vsakemu ne paše. So pa druga imena, ki jih je nekoliko težje "pomanjšat" in v večini primerov starši še uporabljajo pravilno ime.

Glede pomanjševalnic pa... naj vsak dela kakor mu paše, otrok se bo slej ali prej naučil pravilno govoriti, a zakaj bi se moral učiti 2 x, če pa ga lahko že takoj pravilno učimo. Že tako se doma pogovarjamo v narečjih in ne v pravilni slovenščini, zakaj bi še pomanjševalnice delali.

Joj, še to - največja neumnost se mi pa zdi, da odrasli uporabljamo otrokove izpeljanke! Otrok npr. reče medvedu "eda", pa starši za medveda uporabljajo besedo "eda". In ko je otrok star 5 let, je medved še vedno "eda" :ups::ups::ups: ! Haloooo???

Pa da ne bo katera jazena, to je samo moje mnenje, ker poznam enih par takih in vam povem, da jaz teh otrok nič ne razumem!! Starše še pa manj.

Pa lep večer še naprej

žaža

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   POMANJSEVALNICE
19.1.2005 19:23:54   
Trebnje
:bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   POMANJSEVALNICE
24.1.2005 17:40:13   
kimi
Tudi jaz uporabljam manjševalnice, ko mu bo škodilo pa bom že videla. Čeprav dvomim da mu bo. Kar brez skrbi

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   POMANJSEVALNICE
24.1.2005 17:44:16   
Jančika_
Eh, saj smo se vsi naučili govorit:). Pa so vsaj stare mame sigurno uporabljale pomanjševalnice in popačenke, a ne.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   POMANJSEVALNICE
26.1.2005 19:10:29   
Joe
Ne da se mi vsega brati: mislim, da čimveč izrazov normalnemu otroku le koristi. Poglej si npr. otroke, ki živijo ob meji: dvojezični so. To je dobro tako za razum kot za življenje. Preko pomanjševalnic pa prihaja tudi dosti ljubezni. Moja Jana je vse, kar je luškanega in majhnega.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




šampon in ostalo
piule

ali kupujete lsno kozmetiko pri frizerju?

da (8%)

ne (83%)

šampone (4%)

lake,utrjevalce (2%)

balzame (1%)

maske (2%)


Število vseh glasov: 439

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!