|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odrekanje sladkorjem
2.1.2008 8:28:35   
mala zirafa
Koliko mislite da se kaj shujša če se odrečeš vsem sladkarijam ( keksi, čokoladice, tortice)?Mislim na enostavne sladkorje.
Je katera probala?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 8:34:07   
snorlax
Jaz sem včeraj začela z Montiniacovo dieto. Bistvo te diete je, da se odrečeš sladkorju, krompirju, rižu itd..

Jaz vem za sebe, da je pri meni največji razlog za prekomerno težo sladkor. Ne vem sicer odgovora na tvoje vprašanje, ker je odvisno, koliko kg imaš preveč in koliko sladkarij poješ. Sigurno pa ne škodi, če se sladkorju popolnoma odpoveš.


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 8:38:43   
mala zirafa
Imam kakih 6 kg preveč.krompirju, kruhu se res ne morem odreč, žal.Mogoče manjše porcije?

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 8:40:28   
April
Jaz že zelo dolgo ne jem sladkorja kot dodatka. Če sem kaj sladkala, je bilo to edino s sladkorji v tekoči obliki, npr. javorov sirup. Da bi se mu čisto odpovedala, je pa danes to zelo težko, če ješ industrijsko pripravljeno hrano. Saj ga še v kisle kumarice dajo.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 8:49:17   
snorlax
Saj se ni treba odrečt kruhu, samo zamenjaj ga za polnozrnatega.user posted image

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 9:29:40   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa
Imam kakih 6 kg preveč.krompirju, kruhu se res ne morem odreč, žal.Mogoče manjše porcije?
Se čist da brez krompirja. Beli kruh zamenjaš za polnozrnatega, krompir za zelenjavo pa bo šlo 6 kil hitro dol.

Tale Montignac je super! Ker v bistvu ješ dobro in veliko. Je pa res, da je v pripravljeni hrani ogromno skritega sladkorja, zato nas je tolko s kilami preveč. Si je treba vzet čas za pripravo obrokov, namesto že pripravljenih sendvičev in podobnega.

In javorov sirup, med in podobno je vse sladkor!! Raje si kupite fruktozo, ki ne redi in je fajn sladka.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 10:40:53   
lelaval
Koliko mislite da se kaj shujša če se odrečeš vsem sladkarijam ( keksi, čokoladice, tortice)?Mislim na enostavne sladkorje.
Je katera probala?


Jaz zase vem, da se ne bi mogla odrečt. In navadno se zgodi, če se nečemu odrečeš, se ti potem ful lušta in, če to ne dobiš, poješ vse, kar ti pride pod roke - skupn znesek kalorij pa je večji, kot bi bila tista čokoladica. Jaz ti svetujem, da sladkarije le ješ, vendar v manjši količini. Vključi pa redno telovadbo v svoje življenje. Je pa res, da je par kg težje dol sklatit, kot pa npr 20.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 10:47:19   
Anonimen
Jaz brez sladkega z lahkoto preživim, o.k., tisti sladkor ki je pač skrit kje v industrijsko pripravljeni hrani ne štejem, ker čisto, čisto vsega ne moreš izločit oz. verjetno zelo težko. Mene baše edino pivo, saj ne, da sem pijanka, samo tako, jaz bi ga lahko vsak dan eno piksno, pa se potem kontrolirarm in kadar se, torej da ga ne pijem, mi gredo kile hitro dol. No, to bom zdajle po novem letu spet probala.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 10:48:45   
Anonimen
Odvisno od organizma in od tega, koliko jih uživaš.

Jaz vem, da se ob sladkarijah redim. Tako da če bi jih hehala jesti, shujšala ravno ne bi, se pa ne bi toliko redila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 11:26:50   
piščanc
sladkor se že v ustih spremeni v ogljikove hidrate (zelo hitro ga razgradimo), ki so naša pogonska moč. bolj kot je hranilo naravno (nekuhano), polnozrnato ipd, težje ga prebavimo. za daljše prebavljanje potrebujemo tudi več energije, prebavljena energija pa se tudi kasneje sprošča.

vsa hrana se razgradi v ogljikove hidrate, tako da niti ni važno kaj jeste, ampak kako to energijo potem izrabite. sladkor da energijo hitro, ampak smo hitro spet brez. težje prebavljiva hrana da energijo kasneje, veliko energije porabimo za prebavljanje, energija iz hrane traja dlje.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 14:35:35   
Goldy
Midva z možem sva se odpovedala sladkarijem, beli moki... Saj ne da čisto nič tega ne jeva, ampak res zelooo malo in sva skujšala on za ene 8 kg, jaz ene 6 kg. Se da. Lahko pa ješ temno čokolado in pa suho sadje. Meni je kar fino.

Čeprav me pa kdaj premami kakšno pecivo in sem ga tudi pojedla. A veliko manj kot kdaj prej!

LP

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odrekanje sladkorjem
2.1.2008 18:43:00   
daysi
Tudi meni se zdi, da se sladkorju lahko odpoveš. Meni je sedaj vsaka stvar presladka, saj sama ne uporabljam sladkorja, na obiskih (pri drugih), pa nočem izpasti preveč fina, kot nekateri pravijo , pa pravim, da je vseeno. Strinjam se tudi s tistimi, ki pravijo, da če se ti nekaj zalušta, pač pojej, vendar v zmernih količinah, ter kasneje veliko navadne vode. Jaz naprimer brez čokolade ne morem, zato če jo pojem, jo pač pojem, se pa pri drugih stvareh poizkušam držati nazaj.
Ko sem si začela "odtegovati " sladkor se mi je najprej popravil pritisk, nato pa je šlo tudi za pet kg dol. Prazniki so sicer malo pokvarili vse skupaj, vendar je jutri nov dan in z njimi pride tudi novi izzv.

_____________________________

LOČEVALNA + MANJ ŽRI
začetek: 88 , željeni cilj:73
2.3.-84 kg

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odrekanje sladkorjem
30.10.2018 21:10:02   
Lelly28 RR
Izogibanje sladkorjem in ogljikovim hidratom (krompir, vsi izdelki iz moke) je seveda lahko pozitivno pri izgubi kilogramov. Ampak razumeti moramo,da se kilogrami nabirajo zaradi prevelikega vnosa hrane. Je pa res da težje pojemo 10 kg solate dnevno, kakor eno celo čokolado- če primerjamo kalorično vrednost.
Naše telo potrebuje približno 21 dni, da se navadi na novo prehrano, zato vse tiste, ki mislite da brez določene hrane ne zmorete- poskusite se držati stran samo 3 tedne in potem bo lažje. Če res ne gre pa zamenjajte za kakšno bolj zdravo različico. Pri sladkorjih samo pazite, ker določni izdelki ki so KAO brez sladkorja vsebujejo sladkorne nadomestke (npr. Eritritol ipd.) , ki zmedejo naše telo do te mere da si še bolj želimo sladkega.
Aja pa še ne priporočam ,da se sadje je zvečer, saj isto vsebuje sladkorje.
Če ima katera še kakšno bolj podorobno vprašanje pa z veseljem odgovorim user posted image

< Sporočilo je popravil Lelly28 RR -- 30.10.2018 21:11:55 >

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?