|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:18:03   
Ženkica
Evo, da se malo izkašljam. Čez dva dni bo 1 mesec odkar sem po porodniški spet začela delat (vsa srečna, ker sem dobila celo novo - boljšo službo). Zatakne pa se pri varstvu za mojo hči, ki je stara skoraj 14 mesecev - še vedno smo brez. Vrtca ne dobimo nikjer; niti v ljubljanski (kjer delam) občini niti v naši občini; povsod je polno. Nekako ne uspem dobit niti privat varstva; oglasila se je samo ena gospa, vendar je draga kot user posted image (želi imeti nekaj čez 400 eur na mesec) pa še rahlo čudna za povrhu. "Babi servis" tudi odpade.

Tako sem jezna na to našo pruser posted image državo; osnovnih zadev nimamo pošlihtanih, potem pa imej otroke. In sploh ne vem kam se naj obrnem, na katero inštitucijo, da bom dobila odgovor, kam naj dam svojega otroka v varstvo, da bom lahko hodila v službo in ne bomo postali socialni problem.Mislim za user posted image .

Imamo pa to "srečo" da mož dela večinoma popoldne in je mala sedaj z njim doma, vendar to ni to. On ne more nič naredit -enostavno je postal varuška; sicer je že fino, da se lahko veliko ukvarja s svojo hčero in tko, ampak kaj to pomaga, ker za ostale stvari (opravki, služba) enostavno ni časa. Zadeve ne funkcjonirrajo tako kot bi morale. Tudi mali se pozna, da ji manjka otroška družba.

Saj vem da ne bo sedaj nič boljše, ampak malo sem se morala izkašljat. user posted image

Pozdravček,

Ženkica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:22:38   
altati
ženkica, ti si iz Gorenjske, se mi zdi?

Jaz sem dala oglas v Gorenjski glas, ko sem iskala varstvo za Jaša in se mi je javilo ogromno upokojenk.
Naš Jaša je v privat varstvu v Kranju, čuvata ga dva upokojenca (mož in žena), v varstvu je samo on, plačujem pa 210 Eur-ov na mesec. Lahko je v vartsvu tudi cel dan - 12 ur, lahko bi bil ponoči (mi vedno predlagata naj z možem kam greva in ga pustiva tam), v glavnem, meni se zdi cena zelo sprejemljiva.
Si poskusila kaj preko oglasov?
Ali pa mogoče oglas na študentsi servis? Top sem jaz prakticirala pri naši 'ta srednji' in je bilo tudi ogromno ponudbe.

Upam, da čimhitreje najdeš varstvo.Ali v vrtcu ali privat...

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:38:46   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: altati

ženkica, ti si iz Gorenjske, se mi zdi?




Nope, smo iz Dolenjskega konca (Višnja Gora).

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:41:48   
Shorty_
Ženkica prišla sem te samo objetuser posted image user posted image user posted image
Pokliči v vrtec Zelena Jama v ljubljani mogoče imajo še kako prosto mest. Jaz sem za Niko najprej tam dobila, pol se je pa nekje bčižje sprostilo mesto tko da probaj.

LP Shorty

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:44:21   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: shorty

Ženkica prišla sem te samo objetuser posted image user posted image user posted image
Pokliči v vrtec Zelena Jama v ljubljani mogoče imajo še kako prosto mest. Jaz sem za Niko najprej tam dobila, pol se je pa nekje bčižje sprostilo mesto tko da probaj.

LP Shorty



Hvala. user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 9:47:43   
lol
kaj pa za vrtec grosuplje?

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 10:01:20   
2ursae
ženkica, sem iz istega kraja kot ti (ktera pa si user posted image ?) in se zadnje dni, ko bolj in bolj razmišljam o vrtcu, soočam z istimi frustracijami user posted image . Od VVZ Vrtca Ivančna Gorica sem prejela prijazen e-mail, kjer so me obvestili, da je vrtec do vrha poln (ne le pri nas, ampak po vsej občini) in da načeloma sploh ne sprejemajo novih vlog user posted image . Za Ljubljano pa sama veš, kako je - po novem neljubljančani praktično ne moremo not user posted image . Kam bom dala svojega ljubega otroka (govorim o starejšem, ki bo jeseni dopolnil 3 leta, za mlajšega bo, hvala Bogu, poskrbela babi), žal ne vem. Vloge sem oddala, držim pesti, a upanja je bolj malo... sploh ob dejstvu, da imam urejen družinski status (sem poročena) in nisem socialno ogrožena, je do mesta v vrtcu res težko priti. Ti priznam, da se počutim ogoljufano.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu lol)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 10:02:55   
Ženkica
Jasno da je vse zasedeno.

V bistvu sem poslala že nekaj prošenj po Lj. vrtcih in klicarila naokoli pa nič; povsod te pač hladno odpikajo, še posebej ker nisem iz iste občine. To, da imam službo v Lj. je pomagalo samo v enem vrtcu (Vič).

Sicer pa sem tudi nalepila oglase po lokalnih tgovinah, poštah in oglasnih deskah, pa nič.

(odgovor članu lol)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 10:22:37   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

Jasno da je vse zasedeno.

V bistvu sem poslala že nekaj prošenj po Lj. vrtcih in klicarila naokoli pa nič; povsod te pač hladno odpikajo, še posebej ker nisem iz iste občine. To, da imam službo v Lj. je pomagalo samo v enem vrtcu (Vič).

Sicer pa sem tudi nalepila oglase po lokalnih tgovinah, poštah in oglasnih deskah, pa nič.



Kaj pa lokalni časopis, študentski servis, glasilo upokojencev, lokalni radio?????

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 10:43:03   
Naja30
Kaj pa razne agencije za varstvo otrok in kot je altati napisala, oglasi v časopisih, študenti...

Pa kaj ste sploh na čakalni listi vsaj za vrtec ali tudi to ne?

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 10:57:04   
Ženkica
Agencije za varstvo otrok in privat vrtci so res pretirano dragi za moj žep; mesečno plačilo pride med 400 in 500 evri, kar res ni malo.
Sicer sem še ful čekirala oglase po netu - sploh če bi se našla kakšna varuška tukaj na Viču (blizu moje službe) pa zaenkrat brez uspeha.

Kot kaže se bom morala zares prijaviti v Ljubljani pri tašči s tamalo, da bom lahko kandidirala za vpis za septembra, drugače imamo spet 0 šans. No, res ne vem več kaj nardit. user posted image

Kot je napisala 2ursae:" Ti priznam, da se počutim ogoljufano."


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:08:34   
helimaša
ja, Ženkica mi imamo enak problem.....sem klicala prejšn tedn v vrtec Grosuplje in so mi rekl, da ni šans da bi bla naša sprejeta....rabim pa za februarja.....sicer,da so jih 14 dni nazaj sprejeli pet, ampak, da če bi hotla Maša pridt not, bi se mogla cela skupina izpisat iz vrtca....tko, da se lahko samo pod nosom obrišem.....fora je pa v tem, da zapirajo en vrtec in bodo te otroke pošibal po drugih vrtcih.....in kaj naj sedaj naredim.....
tašča je še v službi, moja mami pa mi je čisto od rok.....bi mogla ob pol petih zjutraj otroka v "luft ruknt" da bi jo peljala k mojim, pa potem nazaj in v Ljubljano....in s tem bi matrala sebe in otroka.....vrtec v Ljubljani mi ne pomaga, ker sem v turnusu, mož pa dela v Grosupljem in bi mogl hodit ekstra po tamalo v Ljubljano.....to pomeni še dodatne stoške......privat pa kot praviš Ženkica je zelo drag in vsak si ga pač ne more privoščit

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:11:57   
*pepelka*
Nope, smo iz Dolenjskega konca (Višnja Gora).

Škoda, da niste bliže meni, bi vam jaz vašo hči čuvala, pa še naša bi imela družbo.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:18:58   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: helimaša

ja, Ženkica mi imamo enak problem.....sem klicala prejšn tedn v vrtec Grosuplje in so mi rekl, da ni šans da bi bla naša sprejeta....rabim pa za februarja.....sicer,da so jih 14 dni nazaj sprejeli pet, ampak, da če bi hotla Maša pridt not, bi se mogla cela skupina izpisat iz vrtca....tko, da se lahko samo pod nosom obrišem.....fora je pa v tem, da zapirajo en vrtec in bodo te otroke pošibal po drugih vrtcih.....in kaj naj sedaj naredim.....
tašča je še v službi, moja mami pa mi je čisto od rok.....bi mogla ob pol petih zjutraj otroka v "luft ruknt" da bi jo peljala k mojim, pa potem nazaj in v Ljubljano....in s tem bi matrala sebe in otroka.....vrtec v Ljubljani mi ne pomaga, ker sem v turnusu, mož pa dela v Grosupljem in bi mogl hodit ekstra po tamalo v Ljubljano.....to pomeni še dodatne stoške......privat pa kot praviš Ženkica je zelo drag in vsak si ga pač ne more privoščit


V Gruspljem imaš sicer eno teto, ki ima skupaj s svojo hčero varstvo (odprt s.p.), vendar sta ful dragi, tudi zato se mi zdi, da nimata nič otrok v varstu; moja soseda je imela tam malo občasno v varstvu, pa je tudi ona sedaj odpovedala, ker sta spet podražili. Skratka jaz sem dobila občutek, da jima gre preveč za denar (nudita pa premalo za moje kriterije), če bi bili malo cenejši bi imeli kar nekaj kandidatk/ov za varstvo, tako pa sta ostali brez dela. Če ti cca 450 evrov ni preveč, imaš varstvo zagotovljeno.

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:31:42   
helimaša

IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

IZVIRNO SPOROČILO: helimaša

ja, Ženkica mi imamo enak problem.....sem klicala prejšn tedn v vrtec Grosuplje in so mi rekl, da ni šans da bi bla naša sprejeta....rabim pa za februarja.....sicer,da so jih 14 dni nazaj sprejeli pet, ampak, da če bi hotla Maša pridt not, bi se mogla cela skupina izpisat iz vrtca....tko, da se lahko samo pod nosom obrišem.....fora je pa v tem, da zapirajo en vrtec in bodo te otroke pošibal po drugih vrtcih.....in kaj naj sedaj naredim.....
tašča je še v službi, moja mami pa mi je čisto od rok.....bi mogla ob pol petih zjutraj otroka v "luft ruknt" da bi jo peljala k mojim, pa potem nazaj in v Ljubljano....in s tem bi matrala sebe in otroka.....vrtec v Ljubljani mi ne pomaga, ker sem v turnusu, mož pa dela v Grosupljem in bi mogl hodit ekstra po tamalo v Ljubljano.....to pomeni še dodatne stoške......privat pa kot praviš Ženkica je zelo drag in vsak si ga pač ne more privoščit


V Gruspljem imaš sicer eno teto, ki ima skupaj s svojo hčero varstvo (odprt s.p.), vendar sta ful dragi, tudi zato se mi zdi, da nimata nič otrok v varstu; moja soseda je imela tam malo občasno v varstvu, pa je tudi ona sedaj odpovedala, ker sta spet podražili. Skratka jaz sem dobila občutek, da jima gre preveč za denar (nudita pa premalo za moje kriterije), če bi bili malo cenejši bi imeli kar nekaj kandidatk/ov za varstvo, tako pa sta ostali brez dela. Če ti cca 450 evrov ni preveč, imaš varstvo zagotovljeno.




ja, vem za to kokoš.....sm bla že pr njej.....šla sem se samo pozanimat oziroma pogledat kako ima poštman.....pa mi ni glih najbol potegnil.....pa še preveč drago....to je cela moja plača.....user posted image user posted image user posted image .....pa 15 minut zamaude 3 evre.....to je en nov sistem požrešnosti.....to se prav,da bi mi mogl plačevat 12 evrov zamudnine na dan, ker bi moj mož skoz zamujal......to se pravi en teden

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:37:32   
morje10
Pozdravljena,

ne vem, če ti lahko kaj pomagam, ker smo tudi mi najprej imeli težave. Dali smo le eno vlogo in je bila zavrnjena, nato sem pa poklicala v Ciciban (Bežigrad) in so rekli, da so imeli preveč vlog, toda da odpovedujejo in naj probamo. Smo probali in je ratalo. Govorim za tekoče šolsko leto, vlogo smo oddali lani maja, mali gre pa zdaj v jasli. So pa zelo prijazni. Sama sem takrat tudi veliko klicala naokoli in naletela na prijazne in manj prijazne svetovalne delavke. Dogaja se namreč, da veliko staršev odda več vlog hkrati ali pa oddajo leto prej, da imajo nato leto kasneje (ko gre otrok v vrtec) več točk, ker so bili prejšnje leto zavrnjeni in s tem več možnosti za sprejem.
Želim ti veliko sreče.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:47:54   
Tina1
Ženkica sem vam pisala na zs.

Lp

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 11:52:07   
emaa
Ženkica mi je poznano kako je s prostorom v Lj vrtcih, meni so isto povedali, da naj ne upam, da so Lj otroci na čakalni vrsti kaj šele mi, ki nismo iz LJ. Pri nas v Domžalah jih zavrnejo ohoho, bloki za mlade družine pa rastejo kot gobe po dežju, vrtca pa nobenega novega. A so malo pritisnjeni. Jaz sem vlogo lani oddala, za letos, pa so mi rekli, da ni nujno da dobimo (seveda jemljejo le z julijem in septembrom), tako da upam na podaljšanje porodniške,  saj imamo tehtne razloge, ker drugače ne vem kaj bom (porodniška se mi seveda izteče pred julijem, delat bi šla pa rada). Dvojčkov v privat varstvo dat, iz denarja pa nisem narejena. Ne vem, me ful skrbi. 

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 12:08:01   
Pobalami
Zadeva je res že alarmantna. user posted image

Jaz sem dala prošnjo eno leto prej samo zaradi vrste.

kaj pa na občini pravijo? Po pravilih bi morali odpreti nov oddelek oz. vrtec (v teoriji seveda).

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 13:39:23   
barbi-4
Kaj pa privat vrtec Smrkolin na Škofljici.?

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 13:45:35   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: barbi-4

Kaj pa privat vrtec Smrkolin na Škofljici.?

Najbrž so se pogreznili v zemljo; ne vem, sem jih klicala že 3x in pisala mail, pa ne duha ne sluha od njih. user posted image

(odgovor članu barbi-4)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 15:48:30   
suzolinka
Da se pridružim ... jaz sem tudi v podobnem šmornu. Sicer še nimam službe, ampak tudi ne vem kako naj jo dobim, če nimam varstva. Bi poskrbela že danes za to pa ...

Glede Smrkolina. Prostor sigurno imajo, če ne na Škofljici pa v Murglah (Ljubljana - Vič). Imajo zelo lepo, majhno skupinico, ... cena pa spet tista visoka, zgoraj že omenjena. Ampak vseeno ga dam raje njim kot pa kaki samooklicani varuškiuser posted image
Drugače sem pa jaz poklicala na njihov mobitel in sem jo takoj dobila. Probaj popoldne, saj piše da delajo do 19.30

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Še vedno brez varstva :(
15.1.2008 19:09:58   
Nenny
Vrtev zelena jama tudi več ne sprejema. Me je ravno včeraj klicala gospa iz vrtca, saj so res čakali čisto do zadnjega (začnemo februarja), če bi se slučajno kakšen otroček izpisal. Pa nič. Jaz sem dala prošnje v vsaj 10  vrtcev v Ljubljani, pa se nam je samo pri enem posrečilo. Sicer tik prej zdajci, tudi lokacija mi sploh ne odgovarja, samo kaj pa čmo, če ni nič drugega.

"Gospa varuška " iz Grosupljega, draga kot user posted image pa res samo denar zanima. Zato pa ima samo eno punčko v varstvu. Je pa ful kvalificirana za delo (študentka ter bivša zaposlenka v kadrovski službi, kjer dobiš res ogromno izkušenj za delo z otroki)......


No sam tolk, sem mogla tud jaz svoje povedat

IZVIRNO SPOROČILO: shorty

Ženkica prišla sem te samo objetuser posted image user posted image user posted image
Pokliči v vrtec Zelena Jama v ljubljani mogoče imajo še kako prosto mest. Jaz sem za Niko najprej tam dobila, pol se je pa nekje bčižje sprostilo mesto tko da probaj.

LP Shorty



_____________________________

http://customglitters.com/cust/119676336983927.gif

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?