|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 0:09:49   
živa
Hoj!

So me vrgli na prehrano, pa ni bistvo sporočila v tem, zato pišem še enkrat pod to temo. Torej: mali je star dve leti in skoraj en mesec. Dude ni imel nikoli, iz flaške je začel piti pri dobrem letu, potem ko smo pristali v bolnici zaradi dehidracije ob bolezni in je bilo meni vseeno, iz česa pije, samo da pije. Zdaj iz flaške pije pred spanjem, kadar je utrujen, občutljiv, mu je dolgčas, je ljubosumen na bratca (ki bo star 4 mesece), znerviran zaradi njegovega joka, užaljen ipd. Dajem mu nesladkan kompot, domače sirupe (npr. regratov, bezgov), redko pa kupljen sok, zalit z vodo, ali pa pije mleko (tudi to bolj redko, kadar mi noče drugega jest). Iz kozarca lepo pije, vendar popije desetkrat manj kot iz flaške. Zdaj pa ne vem, ali naj mu ukinem flaško ali ne.

Morebitni razlogi proti ukinitvi:

1. nenehno je bolan (viiroze), pa še v vrtcu ni, in ob vročini mora čim več piti
2. je bolj občutljiv zaradi dojenčka in precej ljubosumen
3. to je njegova ninica (poleg enega povštrčka) in tolažba

Razlogov za ukinitev najbrž ni treba navajati, konec koncev je star dve leti.

Naj še počakam ali ne? Kako ga odvaditi, ko se odločimo?  

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 7:10:21   
Gordana-3
če se mu na zobkih nič ne pozna, mu jo pusti. naša ta večja je iz flaške pila edino čokolešnik za večerjo. nekako sama od sebe je to pitje opustila pri treh letih. sedaj, pri skoraj štirih, se sicer tudi tu pa tam spomni in želi v flaški sok, mleko ali čokolešnik, predvsem takrat, ko vidi s flaško tudi mlajšo sestrico.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 7:42:41   
CIPRESA
Živa čisto isto je bilo pri nas. Dude ni imel nikoli, flaška pa je bila zakon, nekakšna ninica zanj. Z njo se je crkljal ob meni in največkrat zraven ko je pil še meni šaril po laseh - to je bilo obvezno.  Tudi jaz sem se takrat spraševala če se bo sploh odvadil pitja po flaški, pa se jeuser posted image user posted image .
Ko je začel pri letu in pol hoditi v vrtec je bil prav tako skos bolan in iz istega razloga nisem želela mu vzeti flaške kot praviš ti, saj je takrat popil več kot če sem mu dala kozarec (oz. iz kozarca sploh ni hotel piti in je nagnal vik in krik samo da ga je videl). Ampak so mi po pol leta v vrtcu rekle da probamo da se odvadi. Pobrala sem vse flaške in jih skrila in mu povedala da je sedaj  (to je bilo pri 2 letih) že toliko star da lahko pije iz kozarca kot veliki fantje. Pa mu ni bilo všeč da je velik fant, še vedno se je hotel crkljati z njo pri meni. Po dolgi borbi ko sem že najmanj 100X mislila odnehati in mu jo dati nazaj je vendarle uspelo, namesto flaške sedaj pije iz kozarca, vendar obvezno je notri slamica in še vedno zraven šari po mojih laseh - tega ga bom težko odvadila, to ga bo upam minilo samo od sebe. Vmes je bil tudi bolan a sem mu vseeno dala piti iz kozarca po slamici. Popije manj a še vedno toliko da je dovolj. prej se je samo nalival in tako ga je bilo tudi težje odvaditi od plenic. Sedaj popije zmerne količine in tudi lulat hodimo manjkrat in vedno lepo pove.

Moraš pa vedeti nekaj če se boš odločila da mu jo vzameš, moraš vstrajati tako kot pri vseh stvareh pri otroku, če mu jo boš enkrat vrnila bo dojel da bo mamica itak dala če bom vpil in jokal. Najdi mu vsaj za nekaj časa eno zamenjavo, mogoče več crkljanja ko imaš čas z njim ali pa slamico tako kot sem jo jaz. Zdaj včasih sploh noče slamice kar mi pove da  hoče biti podoben drugim v vrtcu, svojim sovrstnikom in da bo tudi to kmalu (ko bo čas) opustil. 

Je pa res da prej ko ga odvadiš bolje bo, ko bo starejši bo mogoče težje, ker takrat bo že bolj dojemljiv za stvari ki so mu ljube, je pa možnost seveda da tudi sam opusti brez razloga.

Vso srečo!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 7:51:16   
A-N-J-A
Ne, jaz mu je še ne bi vzelauser posted image .

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 7:52:29   
asso
Jaz nisem glih za ukinitev flaške, ampak kot ti navajaš se mi zdi, da jo ima malo preveč. No, če bi uporabljal samo zvečer za zaspat, bi rekla ajde, ampak da jo ima tako pogosto...
No, ne vem...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 7:53:34   
rija
Tudi moj je star dve leti in skoraj dva meseca.....pa nor na dudo in flaško.
In veš kaj, ne vem, zakaj bi se obremenjeva s tem ali naj mu jo vzamem ali ne. IN obremenjevala njega.

Pri mojem malčku je prišlo čisto vse samo od sebe, popolnoma spontano in ko je on to hotel. In nikoli se mi ni zdelo, da je prišlo kaj prepozno.

Jaz mu jo bom vsekakor pustila še nekaj časa....ker še vedno pije mleko pred spanjem in je res flaška njegov zaklad. Ponoči mu dajem navadno vodo, podnevi pa sokove brez dodanega sladkorja. Edino kar upam, da bova prešla nazaj na čisto vodo.
Je pa res, da se mu ne pozna na zobkih: ne na obliki, ne na barvi, ima resnično čudovito bele in zaenkrat zdrave. Genetika pač. Ker umivati si jih pa noče ravno....

Sam že odlično pije iz kozarca, si ga sam drži....vendar je problem, ker si ga ne more nesti v posteljo....

Naj ma.....otroštvo in z njim vse take male razvade bodo itak prehitro minili.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 8:38:49   
aluš
Do tretjega leta se tolerira tudi s strani stroke (zdravnikov). Če ne nosi stekleničke no stop po ustih, če noter nima sladkanih zadev, pa če jo ima rad in bi bil to najbrž kar stres zanj, pa še dojenček, bi jaz pustila. Pač paziš, da popije in stekl. odloži, ne da jo ima namesto dude. Pa zvečer ko se zobki umijejo samo še vodo (ne mleka v postelji za spit).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 9:04:17   
nuala
Jaz mu je nebi ukinila.
Bi mu pa sigurno dajala samo mleko, vodo ali nesladkan čaj.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 9:12:53   
Anonimen
Ne, jaz mu je ne bi.

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 11:50:24   
Špacka
 
Jaz mu je ne bi ukinila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 16:15:11   
PiaM
Se popolnoma strinjam z Rijo.
Naša bo pa sedaj 2 leti in je tako kot pri vas. Pa še dudo ima, 2 celo, ko gre spat. Smo pravkar preboleli rota vius in ne vem kaj bi brez flaše - verjetno bi dehidrirala ... 

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 17:14:16   
šnucika
Ne ukinjaj.
Tudi naša dveletnica ima še dudo in flaško. Pa zna piti iz kozarca in šalčke...ampak v avtu je bolj priročno, ker iz vseh ostalih stekleničk s športnimi nastavki je znala prav fajn špricat in polivat.
Tudi doma pije iz flaše, ker res veliko več spije iz nje,kot iz kozarca. Pije pa v glavnem vodo (z okusom) ali zelo razredčen malinovec. Mleko in čaje pije iz kozarca.
Edini problem je,da me je že pediatrinja in tudi zobar opozoril,da ji poriva cucelj zobke naprej.
Tako,da pri dudi smo čez dan začeli malo omejevat.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 19:44:11   
Anonimen
Morebitni razlogi proti ukinitvi:

1. nenehno je bolan (viiroze), pa še v vrtcu ni, in ob vročini mora čim več piti


Jaz ga ze zaradi tega razloga ne bi ukinila....

Poskrbi za to, da caj oz. pijaca ni sladkana in ce se da, naj cim pogosteje umiva zobke.
Jaz sem moji puncki povedala, kako je črviček mamici pojedel zobe in kako me to boli in zdaj si jih umiva po parkrat na dan...user posted image .

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 20:35:15   
frutka_
Ne, jaz mu ne bi. Saj pa še ni takooo zelo velik...No, mama!user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 20:48:45   
lelčy
moja je star 2,5 leti in še vedno pije čokolini iz flaške, smo ji sicer probali ukinit ampak ni šlo, ker sploh ne more zaspati če ne spije čokolina iz fleške. tako, da smo rekli, ko pač P predlagal, da naj jo ukinemo jo bomo pač postopoma probali ukinit.
drugače pa, (mogoče bo smešno ampak resnično)jaz sem pila iz flaške ko sem hodila že v tretji razred osnovne šole-sem se skrivala, da me nekdo ne bi videluser posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
21.2.2008 21:42:04   
mehurčica
Jaz mu je tudi še ne bi. Naš jo je imel točno do 3.leta. Zvečer po umitih zobkih je dobil samo še vodo ali včasih tudi mleko. Čez dan pa vodo, sveže stisnjene sokove ali kupljene sokove razredčene z vodo.


Kako je zgledalo odvajanje: enkrat je stisnil cucelj in je zgledalo, kot da je strgal. Pol sem pa rekla, da bo pač samo še iz kozarca pil. Pa je rekel: ja. In to je bilo to.user posted image

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
22.2.2008 10:02:50   
NRMM
Tudi jaz mu je ne bi ukinila,ker 2 leti pa res ni tako velik,da bi bilo to tako nujno potrebno.

Jaz sem bila pri moji prvi punci prav žalostna,ko ni več hotela flaške,ampak se je potem po parih dneh odločila,da bi pa ona še vseeno flaško in zdaj pije iz nje sok in zvečer keksolino.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: naj dveletniku ukinemo flaško?
22.2.2008 18:13:36   
pikipu
Pusti mu jo, saj še ni tako velik. Se bo že odvadil, ko bo čas za to. Pa sploh če ti več spije. Poskrbi zaradi zobkov, da ne bo sladko, pa se po moje nimaš kaj sekirat. Pri nas je pa zadnje časa ravno obratno, da hoče naš 19 mesečnik piti samo kozarca in iz njega tudi več spije. Steklenička je samo še pred spanjem in ponoči. Notri pa navadna voda iz pipe.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?