|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvenmaternična nosečnost ali se samo še ne v...
21.2.2008 15:20:31   
Natali07
Včeraj sem bila slučajno na kontroli pri ginekologiji in ker sem povedala, da sem delala nosečniški test (dva dni nazaj) in da je pokazal pozitivno. Je rekla, da me pogledala, če sem noseča. Zadnjo menstruacijo sem imela 16.1.2008 in jo imam ponavadi na 35 dni.
Ginekologinja je rekla, da naj bi bila v 5 tednu nosečnosti in da se ne vidi ploda. Opazila pa je povečano maternico, več sluzi, kar je značilno za nosečnost. Ker pa ne vidi ploda je rekla, da je možno da gre za izvenmatrnično nosečnost.

A je možno da se v 5 tednu še ne vidi ploda in da gre za normalno nosečnost?
Kaki simptomi se pojavijo pri izvenmaternični nosečnost, tiste ki ste imele s tem izkušnjo.
Ste imele povečano maternico kljub temu da ploda ni bilo v maternici?
Kaj lahko pričakujem če imjam izvenmaternično nosečnost?

Danes sem ponovno naredila test in je pozitiven. Ponovno kontrolo imam čet 13 dni.

Vsem ki ste imele podobno izkušnjo in mi boste naklonile kak odgovor se vam že v naprej zahvaljuje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
21.2.2008 15:41:34   
tane
natalie07, no tale tvoj G je pa čuden, če sumi na izvematernično nosečnost, se to preveri tako, da ti vsake 2-3 dni vzamejo kri in ti merijo HCG, če se le ta veča kot se v normalni nosečnosti, potem ne gre za izvenmaternično nosečnost ampak normalno. Je pa absolutno možno, da se plodka pri 5 tednih sploh še ne vidi na UZ, tako, res ne vem zakaj te straši z najslabšo možnostjo.
Mogoče se lahko pogovoriš z njo in ji omeniš to da bi ti preverili kri, ali pa počakaš 13 dni in greš spet na UZ, takrat bi se pa plodek že moral videti.
Držim pesti, da je vse o.k. in gre za normalno nosečnostuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
21.2.2008 15:45:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tane

natalie07, no tale tvoj G je pa čuden, če sumi na izvematernično nosečnost, se to preveri tako, da ti vsake 2-3 dni vzamejo kri in ti merijo HCG, če se le ta veča kot se v normalni nosečnosti, potem ne gre za izvenmaternično nosečnost ampak normalno. Je pa absolutno možno, da se plodka pri 5 tednih sploh še ne vidi na UZ, tako, res ne vem zakaj te straši z najslabšo možnostjo.
Mogoče se lahko pogovoriš z njo in ji omeniš to da bi ti preverili kri, ali pa počakaš 13 dni in greš spet na UZ, takrat bi se pa plodek že moral videti.
Držim pesti, da je vse o.k. in gre za normalno nosečnostuser posted image user posted image user posted image


Se strinjam...če obstaja samo sum na IMN se ne sme čakati niti dneva ne...jaz bi na tvojem mestu zahtevala vse kar lahko ali šla na urgenco. Z IMN se ni za igrat!!!!!!!!!!!

(odgovor članu tane)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
21.2.2008 22:16:10   
divans1
Če nimaš nobenih bolečin, ni nujno, da gre za izvenmaternično nosečnost. Najbolj se vidi po temu, da če gre za izvenmaternično nosečnost, imaš hude bolečine in nosečnostni hormon ti počasi narašča, drugače pa ti zelo hitro, in seveda ploda se ne vidi. Če je to to, potem sledi čiščenje maternice oziroma splav. No, upaj na najboljše, pa čimprej pejt k zdravniku nazaj. Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
21.2.2008 22:20:48   
Gina
Tako zgodaj se še ne vidi vedno ploda. Normalno je to za te tedne. Pred 10. leti sploh niso delali uz tako zgodaj, ker so rekli, da je brez veze, da se še nič ne vidi. Danes ga delajo, samo se še vedno včasih ne vidi, kljub izboljšani tehnologiji. No, seveda je možna tudi izvenmaternična, ampak raje razmišljaj pozitivno.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
22.2.2008 12:14:50   
SANDRA1977
Spoštovana gospa,
Danes mineva 14 dni odkar sem bila histeroskopsko operirana zaradi izvenmaternične nosečnosti. Odstranili so mi tudi jajcevod.
Moram ti povedati, da sem jaz najprej začutila močno bolečino v spodnjem delu trebuha. Bolelo me je kakšne dve uri potem je bolečina malo popustila in tako je trajalo kar tri dni. Ker je bil ravno vikend, sem se za obisk splošnega zdravnika odločila šele v ponedeljek, kateri pa mi je že po telefonu rekel naj najprej naredim test nosečnosti. Test je bil pozitiven. V takem primeru je treba iti takoj na urgenco soba 31,32. Če obstaja izvenmaternična nosečnost, lahko pride do velikih zapletov. Lahko ti poči jajcevod in kar hitro lahko izkrvaviš, lahko pa pride tudi do zastrupitve. Včasih tudi splaviš v trebuh, samo je vseeno fino da greš na urgenco zaradi kontrole beta HCG (nosečnostni hormon). Pri meni se je prav to zgodilo. Prvič niso videli ničesar in so naredili samo histeroskopijo. Menili so, da je bil splav v trebuh. Po enem tednu sem imela kontrolo krvi in je hormon še naraščal. Operieali so me še enkrat in mi odstranili jajcevod. Poleg tega pa so naredili še abrazijo (čiščenje) Plod je še tako majhen, da se ga sploh ne zazna, kaj še da bi videli kje se nahaja, vidi se šele v 10. tednu.  
Predlagam ti, da v kolikor nimaš bolečin v trebuhu, napetega trebuha(nabira se tekočina v trebuhu) ali da ne krvaviš, potem ti ni treba preveč skrbeti. Za vsak slučaj pa bi vseeno obiskala urgenco, ampak pojdi takoj zjutraj ob 7 uri in bodi tešča, da lahko še isti dan naredijo poseg, če je le ta potreben. Napotnice ne rabiš.
Srečno

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
3.3.2008 17:31:57   
marjetica_
Natali07, vidim da se ti dogajajo enake stvari kot meni. Upam, da si v tem času že potrdila nosečnost in da je vse v redu. Jz sem bila danes tudi pri ginekologu in sicer moram biti nekje v 4 tednu. Saj niti nebi šla tako zgodaj, vendar sem imela ta datum določen že pred časom, ker bi mogla it na reden pregled. Skratka, ginekolog je bil zelo začuden, ker ne vidi vrečke, zato je takoj posumu na izvenmaterično nosečnost. Druga možnost naj bi bila ta, da je zgodnja nosečnost in da je plod že odmrl, ali tretja, da se ga še ne vidi. No čez en teden morem it nazaj pa bomo videli. Naredil mi je krvno sliko in potrdil nosečnost, kaj več pa je rekel da ne more naredit dokler ne vidi za kaj se gre.
A mogoče katera ve, kdaj se na UZ vidi plod?

(odgovor članu SANDRA1977)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
17.7.2008 8:56:18   
mialuka
Jaz sem imela v torek pregled pri ginekologu, sem v 6.tednu nosečnosti. Plodovnica se že čudovito vidi, plod se pa še ni spustil v njo. Pa je ginekolog rekel, da je vse ok, da je pač še zgodaj in da se mora še spustit.

_____________________________


[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20090310/dt/6/k/3206/preg.png[/img]


(odgovor članu marjetica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
22.7.2008 23:28:11   
gajer
meni je pri 5t videla samo povečano maternico in pa malo posteljico, veliko 0,66...ploda pa še ne

(odgovor članu mialuka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izvenmaternična nosečnost ali se samo še ...
24.10.2008 15:09:28   
Anonimen
IMN sem imela 2x, pa ni nujno, da gre za kake hude bolečine. Zlahka jo prezreš.
Je pa res, da je povsem normalno, če se tako zgodaj plodek še ne vidi.

(odgovor članu gajer)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?