|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 11:55:31   
Naty*
Živjo! Zanima me, če je imela katera problem z vstavitvijo avtosedeža (0-13kg) v avto? Midva sva namreč danes po pošti dobila avtosedež Peg Perego Primo viaggio tri fix in ugotovila, da varnostni pas ni dovolj dolg, da bi ga dala v avto. Razmišljava o nakupu podstavka adjustable base, pa nisem sigurna, da bo to rešilo situacijo. Za isofix base najin avto nima nastavka. A ima katera izkušnje z reševanjem tega? Al pa če lahko pove katera, ki ima podstavek, koliko cm je razlike, če je pas pripet čez sedež al pa čez podstavek.

Vem, da sem zakomplicirala, ampak res prosim za pomoč, ker avta pa glih ne moreva menjat zaradi avtosedeža user posted image ...

Hvala vnaprej!

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 12:07:35   
špelin@
Za kateri avto pa gre? Vem, da se lupinica ne da vpeti zadaj v trivratnega Cliota (ima ga oče) user posted image  
 
Drugače se pa dobijo originalni podaljški za varnostni pas, ki so namenjeni močnejšim osebam in se dajo fino uporabiti tudi za fiksiranje lupinice. Ampak žal ne vem, kje jih imajo - je pa mož na enem avtomobilskem forumu bral o njih.
 
Za podstavek pa pojdita v kakšno otroško trgovino in ga poskusita vpeti - najbolje je testirati v praksi user posted image

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 12:17:28   
Nenya
najbolje da vprašaš tam kjer mata tehnične preglede za avto, ali pa na Svet za varnost v cestnem prometu. Tudi najin kolega je šel in ima zdaj zadaj daljši pas, da lažje vpneta lupinico. Pri nama gre glih za glih, se vedno matram s pripenjanjem.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 12:31:12   
Naty*
špelin@ gre za Ford Fiesto (ne najnovejši model) in nama sfali kar okrog 20 cm. Sm prav slabe volje danesuser posted image . Kr ne morm verjet, da je to možno. Nenya še dobr, da poznaš še kak tak primer, ker sem misla, da mava edina na svetu avto, ki ma prekratke varnostne pasove user posted image .

Hvala obema za odgovore, bova šla v BC sprobat podstavek, drugač pa na tehnične za podaljšanje pasu.


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 18:03:07   
katra55
Jaz sem probala dat lupinico MC v Getza pa so tudi prekratki pasovi.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 18:18:11   
Naty*
katra55 a velja, da tista, ki prej najde rešitev sporoči drugi? Ker bo očitno treba nekaj ukrenit.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 18:40:54   
skratek123
Punce,
če imate kratke pasove, poskusite pripeti lupinico tako, da daste pas od spodaj na lupinico: najprej pripnete pas, potem pa date lupinico tako notri, da privzdignete ta krajši del in ga daste tam čez, kjer ima bejbi nogice. Finta je v tem, da date daljši del od spodaj v tiste reže, ki so za glavico in ne čez stolček, ker ravno ti cm zmanjkajo. No vsaj pri meni v cliotu zadaj je tako šlo. LP

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 20:42:59   
Naty*
skratek123 ful sm se razveselila, ko sm vidla, da je ena našla rešitev, pa mi nekak ne ušteka, kako bi blo to tule izvedljivo??!! Dej prosim poglej slikco, pa povej, če je pri tebi tud na tak način narjeno... Hvala!
user posted image

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu skratek123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
27.2.2008 21:47:20   
goda13
Ena od možnosti je, da greš na servis, kjer si kupila avto in ti zamenjajo pas za daljšega, vsaj pri nama je bila ta možnost

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
29.2.2008 11:16:48   
Naty*
Za vse, ki bojo še v prihodnje mele tak problem... midva sva ga rešila s tem, da sva en pas pripela z drugim pa je lupinica fiksno vpeta, pa pasi tud primejo, tko da je situacija ad actauser posted image , najin otroček se bo pa varno vozil!

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu goda13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
1.3.2008 10:40:21   
špelin@
Naty*, glavno, da sta stvar uredila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
1.3.2008 10:56:54   
kekec in mojca
Jaz imam Focusa in so od zadaj tudi prekratki pasovi... Midva sva kupla easy fix podstavek, potem pa problema ni več bilo.

Jezi me to, da sem za podstavek morala plačat 99 €... user posted image In to samo zato, ker ne delajo dovolj dolgih pasov... Pa saj bi lahko proizvajalci avtomobilov pomislili, da imamo lupinice in da zato potrebujemo zadaj daljše pasove...

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
4.3.2008 12:21:36   
julci
Naty mi smo problem rešili tako,da smo kupili izrabljenega avta sprednje pasove,ki so daljšikot zadnji in jih montirali v avto.

_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež - prekratki pasovi???
4.3.2008 13:26:03   
bobika
Meni se edina varna rešitev zdi, da namontirate daljše pasove. Je pa kar veliko primerov avtov, ki imajo prekratke pasove (citroen ax, Lanos, ford fiesta - vsi starejši modeli).

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?