|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kontrola bolniške
16.1.2009 18:36:26   
TomTaylor
Meni je razumevanje bolniškega staža včasih tako mimo. VSAK rabi vsaj 1x dnevno vsaj 15 minut svežega zraka in sprehoda. Razen če človek ni priklenjen na posteljo ali mu je izrecno odvsetovano vsakršno gibanje.

Jz sem bila zaradi v 1. nosečnosti zaradi rizičnosti skoraj celo nosečnost v staležu. Prisežem, da če ne bi vsak dan šla vsaj malo ven, vsaj do trgovine, na čvek k prijateljici, v knjižnico...ma, majke mi, meni se strga. .. Itak sem depresijo fasala.

Ali pa, moj je imel zlomljeno roko, zaradi česar je bil na bolniški. V trgovini pa je srečal svojega šefa....kakšno štalo mu je šef napovedal! Mislim, a zdej, ker ima prst polomljen more biti pa 24/7 doma in zaklenjen v bajto, ker pa pač s polomljenim prstom ne more opravljati dela, za katerega pač potrebuje roke...in prste...

A ni to mimo?

Pač gre nosečnica v bolniški stalež zaradi česarkoli že - pač ne more opravljati 4,6,ali 8 urnega specifičnega dela, a zato pa ne sme čez cesto po otroka ali na 20- minutni sprehod ali 1x tedensko v trgovino?


...tko razmišljam...



(odgovor članu Tinqa)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kontrola bolniške
16.1.2009 19:52:26   
amar
živjo!
moram priznat da nisem brala vsega kar ste napisale,ampak vam lahko čisto nakratko napišem svojo zgodbo.na bolniški sem bila že od samega začetka nosečnosti.imela sem kontrolo(čeprav sem jaz tudi zmeraj govorila da ne  k meni jih pa ne bo).bil je en sam gospod ki je pozvonil pri vratih(imam to navado da prvo pogledam skozi okno kdo pride na dvorišče)in še preden sem prišla do vrat se je odpeljal.imam velko stanovanje in takrat sem pač rabla nekaj časa da pridem do vrat.nobenega listka nič mi ni pustil samo prekinili so mi bolniško.čeprav sem šla osebno na zzzs jim nisem mogla dopovedat da sem bila doma,ker je ta "pametni"gospod napisal v poročilu da me ni bilo doma.še danes sem jezna ko se spomnim na to in kako so bili nesramni do mene na zzzs češ da naj grem kar delat pa da mi ni nič,dauser posted image  ni nobena bolezen itd. čeprav sem imela več izvidov od svoje gin. kjer je napisala nezmožna za delo!tko da vam lahko iz svojih izkušenj povem da ja kontrolirajo in so prav pasji.mi je pa samo žal da se nisem borila za svoje pravice ker se mi je resnično zgodila krivica lahko bi kako drugače ukrepala vendar je sedaj prepozno,takrat pa nisem želela nobenih stresov. želim vam da lepo preživite svoje bolniške predvsem brez skrbi
LP

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kontrola bolniške
16.1.2009 20:00:38   
brigita23
mene pa zanima če je katera imela takšen primer.
Sem na bolniški od začetka nosečnosti in sem večina časa res doma, razen kakšen mali sprehod, je pa nekaj drugeag, ne živim namreč doma kjer imam prijavljen stalno prebivališče ampak živiva s fantom v svojem stanovanju, o tem pa nisem nikogar obvestila. Noseča sem 26t, in me trenutno še niso kontrolirali, ampak če me bodo me bodo prišli verjetno iskat na moj domači naslov, a bom imela probleme? Koga naj o tem obvestim da se nahajam na drugem naslovu? hvala


_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu amar)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kontrola bolniške
16.1.2009 20:09:36   
amar
jaz mislim da bi to mogla povedat svoji zdravnici saj ona pošilja papirje za podaljšanje bolniške in s tem sporoči tudi tvoj začasni naslov.
moje mnenje

< Sporočilo je popravil amar -- 16.1.2009 20:10:54 >

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kontrola bolniške
17.1.2009 10:33:13   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

mene pa zanima če je katera imela takšen primer.
Sem na bolniški od začetka nosečnosti in sem večina časa res doma, razen kakšen mali sprehod, je pa nekaj drugeag, ne živim namreč doma kjer imam prijavljen stalno prebivališče ampak živiva s fantom v svojem stanovanju, o tem pa nisem nikogar obvestila. Noseča sem 26t, in me trenutno še niso kontrolirali, ampak če me bodo me bodo prišli verjetno iskat na moj domači naslov, a bom imela probleme? Koga naj o tem obvestim da se nahajam na drugem naslovu? hvala



na pristojni UE prijaviš začasno ali celo stalno prebivališče - glede na lokacijo trenutnega bivanja. To potem UE vnesese v CRP (centralni register prebivalstva). Iz te evidence potem vsak državni organ pridobi podatek kje živiš.
Je pa to tvoja zakonska dolžnost, da v roku 8 dni od spremembe prebivališča le to javiš na pristojni UE.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kontrola bolniške
29.1.2009 16:59:43   
a982
kaj pa če imaš stalno prebivališče v drugem kraju kot dejansko živiš pri partnerju, pa nisi tam prijavljen? Potem če pridejo na stalo preb. tebe pa ni tam? A je to lahko problem??
hvala in lp

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kontrola bolniške
29.1.2009 17:17:12   
zaspanka
jaz sem tudi že skoraj pol leta v drugem kraju pa ne mislim nič spreminjat naslova. mi je odvetnik rekel, ko sem pisala pritožbo za bolniško, da se samo napiše stalen naslov, spodaj pa dejansko prebiva.... in tako lahko tudi tvoja osebna zdravnica na karton dopiše samo dejansko prebiva... in je to pravno formalno dovolj. pa niso tega naslova niti enkrat upoštevali in mi nobene pošte niso poslali na ta naslov. tako da je to potem njihova stvar kje te iščejo, če te iščejo.

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kontrola bolniške
29.1.2009 19:45:01   
Anonimen
no mene so obiskali, pa sem bila dom, po treh mesecih pa so mi prekinel bolniško in me poslal delat, to pa zato ker je G. napisala v izvid da predlaga kratke sprehode, no zdaj sem pa spet na bolniški, ker se je poslabšal namreč sem v 24 tednu in mi je odstopila posteljica, pol pa naj še kdo reče da je ta komisija faj, če bojo mene še enkrat obiskal, ga bom nekam poslala, ker če sem na bolniški sem dejansko na bolniški in ne grem nikamer!

moje mnenjeuser posted image
0dločitev je tvoja!!!!!!!!!!!!!
l.p.

(odgovor članu zaspanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kontrola bolniške
29.1.2009 19:52:43   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

no mene so obiskali, pa sem bila dom, po treh mesecih pa so mi prekinel bolniško in me poslal delat, to pa zato ker je G. napisala v izvid da predlaga kratke sprehode, no zdaj sem pa spet na bolniški, ker se je poslabšal namreč sem v 24 tednu in mi je odstopila posteljica, pol pa naj še kdo reče da je ta komisija faj, če bojo mene še enkrat obiskal, ga bom nekam poslala, ker če sem na bolniški sem dejansko na bolniški in ne grem nikamer!

moje mnenjeuser posted image
0dločitev je tvoja!!!!!!!!!!!!!
l.p.



komisija je katastrofa.....v bistvu si celo življenje plačuješ zdravstveno zavarovanje, pol te pa j....user posted image  ko rabiš bolniško. Po moje bi vsaka nosečnica mogla dobit možnost, da je teh 9 mesecev dela prosta, razen če sama drugače želi. Upravljamo različne poklice in smo tudi različno ogrožene s tem pa tudi našiuser posted image .

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?