|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   norice pri odraslih
5.3.2008 9:32:01   
Šarki
čau!! evo da še jaz odprem eno temo.

sumim da ima moja punči norice. ampak to me ne skrbi. zanima me če ima katera izkušnje kako norice prenašajo odrasli. moj možek jih namreč še ni prebolel.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 9:36:27   
Nea_teja_
Ja lahko jih dobi .Moj stric je bil star 29 pa jih je fasu od sina se mi je kr smilu.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 9:37:40   
smigli
Moj user posted image  jih tudi ima user posted image !


Odrasli jih zelo slabo prenašajo, no nočem te strašit, ampak težje prebolevajo.

lp

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 9:37:55   
Šarki
in kako je blo?? je imel vročino, mogoče še kaj drugega??

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 9:39:37   
lelaval
Par let nazaj jih je imela ena znanka - je morala v bolnico.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 9:45:09   
kaj@
pri odraslih so norice precej nevarne,moj sodelavec je bil kar precej časa v bolnici in to v precej slabem stanju-ne da te strašim,povem samo izkušnje.Mogoče jih pa tvoj ne bo dobil,imam prijateljico ki jih tudi še ni imela,pa jih ni dobila od svojih otrok,vso srečo

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 10:13:13   
pijja
Ja jaz sem jih dobila pri 29 od svojih puncuser posted image

Ja kako je bilo?Z eno besedo groznouser posted image .

Vročina 40,srbelo kot hudič,pa čisto povsod sem jih imela.

Je bilo po 2 tednih boljšeuser posted image

_____________________________

Takšni, kot smo bili včeraj, nismo danes in tudi jutri ne bomo

(odgovor članu kaj@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 11:03:34   
meri
Jaz sem jih dobila od svoje pupe pri 27,grozno,sem skor tri tedne ležala ,sem mislila,da me bo konc.

(odgovor članu pijja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 14:00:09   
Nika v službi
Ja, tudi jaz sem jih prebolela kot odrasla (pri 25 letih) in je bilo precej hudo. Visoka vročina, čisto zanič, pike povsod (v ustih, nožnici...). Je trajalo skoraj 3 tedne, da sem se sestavila. S tistim belim praškom (ki ga baje zdaj sploh ne dajejo več) sem se posipala, da sem bila čisto bela.... Ah, ne privoščim nikomur. Mi smo takrat zoprnijo fasali, ko je norice domov prinesla moževa nečakinja iz vrtca. Pa smo jih fasali kar 3 v družini - mož, njegov brat in jaz.

(odgovor članu meri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 14:15:32   
Šarki
ej hvala za odgovore, zdej še bolj upam da jih naš ne dobi

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 15:45:09   
Sibil_
Odrasle se da cepiti proti noricam.JAz se bom šla v ponedeljek, ker me je groza da jih dobim.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 16:10:48   
krfjolca
Sibil, koliko pa stane cepljenje in koliko časa naj bi cepivo držalo?

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 16:35:28   
Felicita
Še moja izkušnja:
sama sem jih dobila od mlajše sestre, ko sem bila stara 18 let. Kot prvo je bil to velik šok, ker sem norice že prebolela (in to kar lepo, brez komplikacij, pri 6ih letih); potem pa se je začelo - 38,5 do 40 vročine, slabost, vrtoglavica... pike so ble v bistvu še najmanjši problem; trajalo je pa skor 14 dni skupi. drugega kot zbijat vročine tako al tako nisem mogla nič (zdravnik je pa reku, da nisem primer za bolnišnico user posted image ) Ko sem že mislila, da je vsega konec, se mi je po cca enem mesecu razvil še herpes zoster, na katerega sem pa sedaj obsojena za vedno user posted image

Kakorkoli, to je verjetno bolj izjemen primer, ker sem bila kmalu po tem diagnosticirana s preobčutljivostjo na herpes viruse, ampak sem kljub temu menda kar uspešno odnesla.

O cepivu pa tole:

Že dve desetletji je na razpolago tudi učinkovito in varno živo oslabljeno cepivo proti noricam. V nekaterih državah (npr.v ZDA) je to cepljenje vključeno v osnovni program cepljenja otrok. Večinoma pa povsod po svetu priporočajo cepljenje tistih skupin ljudi, pri katerih se pričakuje težji potek bolezni ali zaplete (starejši od 13 let, ženske v plodnem obdobju, zaposleni v zdravstvu in vrtcih, družinski člani bolnikov z motnjami imunosti, bolniki pred presaditvijo organov). Specifična protitelesa proti noricam lahko preprečijo ali vsaj omilijo bolezen, če jih prejme bolnik do 96 ur po stiku z noricami. Takšno pasivno zaščito se uporablja pri bolnikih z imunsko pomanjkljivostjo, pri nosečnicah, pri novorojencih mater, ki so zbolele 5 dni pred porodom do 2 dni po porodu, in pri nedonošenčkih.
Pomoje se je pa glede cepljenja pametno obrniti na zavod za zdravstveno varstvo.



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: norice pri odraslih
5.3.2008 21:01:38   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

ej hvala za odgovore, zdej še bolj upam da jih naš ne dobi


Moj mož jih tudi še ni probolel. V novembru sta jih imela oba otroka, drug za drugim, pa jih mož ni dobil.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: norice pri odraslih
6.3.2008 8:54:25   
krfjolca
Jaz tudi še nisem prebolela noric, namreč zato me tudi zanima glede cepiva. Ko sem bila noseča 4 mesece, je nečak dobil norice. Smo veliko v stiku, ker živimo v isti hiši, zato sem se ful ustrašila - pa še tik pred poroko je bilo. Sem bila na infekcijski, kjer so me pretestirali za protitelesa in res ugotovili, da jih še nisem prebolela. Dobila sem infuzijo s protitelesi, ki naj bi držala nekaj tednov. Sem se uspešno izognila zadevi. So mi pa rekli, da bi bilo fino norice prebolet, predem zanosim v drugo.
Vendar po tem, kar berem, si jih prav nič ne želim. Zato me pa zanima to cepivo. Se bom še malce pozanimala.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: norice pri odraslih
6.3.2008 10:11:56   
tinkamiška
Midva sva jih pred novim letom oba prebolela(z možem), dobila sva jih od Ize.
Pri meni je šlo kar dobro, čeprav je bilo srbenje najhujše, ko so se začeli mehurčki sušiti. Vročine niti nisem imela tako hude, me je pa dan prej bolelo celo telo, kot pri gripi in imela sem hud glavobol.
Mož je imel pa cel teden 39-40 vročine in veliko več mehurčkov kot jaz, ampak je tudi šlo in sva oba vesela, da smo dali to vsi trije skozi.
Iza jo je še najlažje odnesla, sploh ni vedla, da je bolana, razen, ko je vidla tisith par mehurčkov, smo ji povedali da so to kozeuser posted image

TReba je samo pazit, da se ne prehladiš v tistem času, ker si veliko bolj dovzeten za razne viroze in pa da se mehurčki ne vnamejo, zagnojijo.

Sva pa izvajala kopel iz sode bikarbone, ki je pomagala proti srbenju in mehurčki so se hitreje posušili.

V bano naliješ vodo(ne veliko, nekje do otrokovega pasu, če sedi) in daš notri tri velike žlice sode bikarbone, počakaš, da se stopi in pomešaš vodo. Se na hitro uležeš, da se cel zmočiš in hitro ven, potapkaš z brisačo.

Boljše je, da bi zdej prebolel koze, ker starejši kot si težje je..

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: norice pri odraslih
6.3.2008 10:32:22   
Sibil_
Krfjolca-ena doza cepiva stane 81 eurov (ja vem, dosti), odrasel človek mora dobiti dve dozi cepiva v razmiku 6 mesecev.Potem je imun za vedno, dobra stran pa je, da je imun tudi za herpes zoster, ki je pa pasji in se ponavlja.user posted image

Cepivo nima stranskih učinkov, v 2-3% se pojavijo ranice, ampak jih je do 10.V bistvu te to okužijo z najmanjšo možno dozo noric, tako da jih preboliš v zelo blagi obliki, ki pa ti še vedno da imunost.Se pa moraš malo pazit ker ti sesuje imunski sistem, ravno tako kot prave norice.

Če še koga kaj zanima naj kar vpraša, sem se ornk dobro pozanimala.user posted image

Aja-v ZDA in nekaterih evropskih državah (Nemčija recimo) cepijo že po programu s tem cepivom, v Italiji je pač na željo, ampak priporočajo to cepljenje za bolj bolehne otroke in za odrasle.

Predvsem je mene prepričalo to, da ni slabih izkušenj pri cepljenju, če pa zboliš pa nikoli ne veš.

Pa norice so take, da če zboliš prvi je ok, vsak naslednji ima hujšo obliko.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: norice pri odraslih
11.3.2008 10:10:41   
krfjolca
Hvala, Sibil.

Sem se kar prijavila, imam aprila cepljenje. Moram bit zdrava, pa nobenih antibiotikov ali vročine v tistem tednu. V Kranju stane 68 € ena doza, očitno so različne cene. user posted image
Ja, je kar drago, samo vseeno rajši to, kot pa da zbolim oziroma se celo naslednjo nosečnost tresem, da ne bi dobila od koga in bi bile posledice na otroku user posted image .

Zdaj pa samo upam, da ne bom po Murphijevem zakonu noric fasala pred cepljenjem. Pa še v šoli delam ... user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: norice pri odraslih
11.3.2008 10:39:30   
Sibil_
Krfjolca-zakaj šele aprila?Pri nas so glih aprila po vrtcih zadnja leta.Sicer sem se cepila včeraj, ponovno se moram v 6-10 tednih-torej konec aprila.user posted image

Se je pa naš epidemiolog razgovoril in mi pojamral, kako ni sina cepil za norice in da mu je žal, pa da ga je žena skor obesila ker je mali dobil norico na očesu (katastrofa) in baje bil dva tedna čist out.Pa še rekel mi je, da bi on cepil vse otroke, ker je to mučenje otrok brez pomena.Me je prav začudil, moram priznat.

No, vsekakor se je cepit pametno, ampak prej absolutno naredi test za protitelesa-mogoče si prebolela v mili obliki in se ti ni treba cepit.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: norice pri odraslih
11.3.2008 19:45:41   
Muca Copatarica
Če odrasli dobi norice, jih preboleva v veliko hujši obliki, kot če bi bil otrok.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?