|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Inara
6.3.2008 17:34:36   
zvončica2007
Ali katera mogoče ve, od kje izhaja to ime in kaj pomeni?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 7.3.2008 9:10:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: INARA
6.3.2008 17:37:37   
Anonimen
Inara je jezero .... u mater, se vidi, da že dolgo nisem križank reševala. To je skoraj vsaki križanki.user posted image

(odgovor članu zvončica2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: INARA
6.3.2008 17:42:57   
Raho
na Finskem (dopolnjujem Spliš), Reče pa se mu tudi Inari in Enare.

Ime pa pomeni to:
The meaning of the name Inara is Illuminating, Shining The origin of the name Inara is Arabic

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: INARA
6.3.2008 17:47:46   
gamini
Raho, tako izven konteksta, kaj pa pomeni ime tvoje princeske, full mi je všeč.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: INARA
6.3.2008 17:54:39   
Raho
Izven konteksta odgovarjam: hči vetra.
Ime pa je hindujsko

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: INARA
6.3.2008 17:57:00   
gamini
Ma, full je lepo, resuser posted image . Svakinja je noseča in sem zdaj čisto v imenihuser posted image .

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: INARA
6.3.2008 18:08:54   
san
najprej bi tud sama pohvalila ime inara, ker mi je zelo všeč

všeč mi je pa tudi tvoje ime raho, iraja. upam, da avtorica teme ne zameri, ker smetim po njeni temi.. ampak ravno imamo problem, ker iščemo ime za fantka na črko I, pa se nam že malček mudi in nam nič kar smo do sedaj našli ni pretirano všeč. zato sem te hotela raho vprašat, kje si iskale ideje. maš kakšne linke še v spominu? hvala

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: INARA
6.3.2008 18:13:14   
Anonimen
Shining
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

na Finskem (dopolnjujem Spliš), Reče pa se mu tudi Inari in Enare.

Ime pa pomeni to:
The meaning of the name Inara is Illuminating, Shining The origin of the name Inara is Arabic



Brez zamere toda :

V arabščini še nisem zasledila tega imena drugače pa v arabščini :

shining - Rona

Edino kar bi bilo blizu bi lahko bilo naprimer shining star v arabščini - Ammara.

Illuminating v arabščini je Tanweer

Oboje skupaj se pravi Illuminating in shining pa je v arabščini Munerah.

Drugače pa res zelo zanimivo ime...


(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: INARA
6.3.2008 19:28:00   
Raho
**** - to je skopirano iz linka babynames.com in ni moje maslo.

Jaz sem ime našla v familiji - od fotra teta je bila Iraja. Edina v SLO. Ti pa kasneje nalimam link, kjer sem našla razlago imena.

Pa, da se vrnem na ime Inara. Lepo ime.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: INARA
6.3.2008 19:32:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

**** - to je skopirano iz linka babynames.com in ni moje maslo.

Jaz sem ime našla v familiji - od fotra teta je bila Iraja. Edina v SLO. Ti pa kasneje nalimam link, kjer sem našla razlago imena.

Pa, da se vrnem na ime Inara. Lepo ime.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



raho no problem user posted image user posted image

Sem predvidevala da je od nekje skopirano... Ampak kadar se gre za arabščino me pa kar prsti zasrbijo in moram povedat kaj je res pravilno...user posted image user posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: INARA
6.3.2008 19:44:56   
mateyka
kolikor jaz vem:
Meaning of INARA
Name:  Inara 
Gender:
 F 
Meaning:
 Ray of light - Heaven sent 
Origin:
Arabic
http://www.kamalkapoor.com/name-meanings/name-details.asp?name=Inara
http://www.find-baby-name.com/name/inara/
http://www.babynamesbase.com/meaning_Inara.html
http://oddbaby.com/meaning_of_inara.htm
http://www.mybabynamemeaning.com/meaning_of_Inara.html
http://www.name-meanings.com/girls.php?choice=meaning&gender=&s=1620

aja, **** - obstajajo deklice z imenom Hasana. Cat Stevens aka Jusuf Islam ma hčerko s tem imenom, sem preverla. in zadnjič sem še eno zasledila. no ja, sej men se ne zdi slabo, da ti je ime "dobro delo" user posted image (če se prav spomnim)

drugače pa se jezero imenuje Inari - in kar je najbolj zanimivo, mi smo se preselil v bližino tega jezera, ko je bla naša tamala stara 1,5 meseca, pa prej sploh pomislil niti slišal nismo zanj. sem pol vidla na zemljevidu, da je nedaleč stran od nas (čez mejo na finskem). spooky user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.3.2008 19:45:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: INARA
7.3.2008 13:41:10   
anabanana
Smeh. Ravno sem šla po netu brskat če je Inara muslimansko ime pa najdem tukaj na domačem rruser posted image . Ful je lepo. Samo vidim, da je polemikauser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: INARA
7.3.2008 14:41:41   
helloKitty
Zanimivo ime. user posted image

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Inara
7.3.2008 14:43:15   
baguSka
Kot je meni znano je Inari jezero.. Obstaja pa tudi Nara (tko je blo nasi psicki ime), ki pa je stara japonska prestolnica. user posted image

(odgovor članu zvončica2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Inara
7.3.2008 15:44:38   
mateyka
sigurno ma v arabščini pomen - obstaja Inara Plaza v Riyadu (savdska arabija).
user posted image
in firma (www.inara.com) se ukvarja z osvetljavo - podobno kot smo mi mel firmo Iskra in je pedenala elektroniko (se še spomnite?user posted image ). osvetljava (dejavnost firme s tem imenom) in pomen, ki sem ga zgoraj napisala - men se ne zdi naključje, da je podobnost v pomenu.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Inara
7.3.2008 19:02:09   
Anonimen
mateyka:
 
Seveda je inara arabska beseda, kdo pa je rekel da ni?? Je beseda, ki pomeni nekaj takega kot osvetljava oziroma žarek svetlobe ni pa žensko ime še manj pa Islamsko / muslimansko.Oziroma to besedo arabci ne uporabljajo kot žensko ime. Kajti z podobnim pomenom arabci uporabljamo ime Nurin (Nur - svetloba).
 
Naprimer:
 
inara almesbah gayeda - osvetlitev ni bila dobra
 
Glede imena Hasana pa sem ti že povedala podrobno razlago na temi kjer je bilo o tem govora in se ne bi ponavljala. Razen tega za druge,ki bi jih to zanimalo je prav tako beseda ki pač pomeni nasprotje od greha torej bi se lahko reklo tudi dobro delo. Kot ime pa ga v arabskem svetu ne uporabljajo.
Ga pa uporabljajo v Bosni in verjetno še kje po svetu. Sem pa prišla do spoznanja  da imajo v Bosni itak veliko nekih popačenk oziroma prilagojenih imen lažji izgovorjavi, ki jih pač v arabskem svetu ne poznamo...
Naprimer: Lejla je pri nas Laila
 
Vse kar pišem pa ne pišem zato da bi ti kontrirala ampak je to zgolj znanje in izkušnje pridobljene v arabskem svetu.
Morda pa se motim, prosim če govoriš arabsko me popravi. Vedno se rada naučim kaj novega...user posted image


(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Inara
7.3.2008 19:59:55   
mateyka
ne ne, **** - noben ne kontrira nobenmu user posted image nisva se razumele samo glede definicije imen. jaz pravim, da je ime lahko redko in ni v navadi da se daje, pa je še vedno lahko ime.  tako kot Hasana - eni ga dajo, pa mogoče ni navada al pa ni zelo razširjeno (sem ga samo navedla kot primer in ne da odprem debato), pa to ne pomeni da zdej to ni ime. npr. poznam deklico, ki ji je ime Aaja(h) (po verzih v Koranu), pa to tud ni ne vem kok pogosto ime (sicer baje v egiptu kr je nekaj Aaj, tako pravi njena mama, s katero se poznava - tam živi z možem in hčerko, mož je egipčan), jaz sem ga prvič slišala, ko se je tamala rodila in smo zvedeli kako ji je ime.
samo to hočem rečt - da je lahko neka "beseda" ime, tud če ni v navadi da se daje. hej, sej mamo tudi slovenci Jagode, pa Žive, Zale in Danice - to so vse besede iz navadnega besednjaka, ki so preskočila v imena (zdej kdaj, kaka je navada in kok so pogosta, je pa druga zgodba). vsak jezik ma to lastnost, da imena prehajajo iz jezika v poimenovanje - vsak živ jezik pa se spreminja vsak dan in s tem tudi imena, besede, poimenovanja.. (če ne, je to mrtev jezik, kot latinščina, zato ga pa dohtarji uporabljajo - kr mal morbidno, če tko pomisliš user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Inara
7.3.2008 20:12:01   
Anonimen
Ja Eja oziroma Aja je muslimansko /Islamsko ime in to zelo pogosto, tako da ta mamica je govorila resnico. Jaz imam kar dve v žalhti.user posted image user posted image

Glede imen pa... danes je to ratala že prava znanost. user posted image user posted image

Sem pa šele sedaj prebrala da je tudi tvoja pupa Inara. In kot sem že zgoraj rekla, zelo lepo zveni.user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Inara
7.3.2008 21:06:15   
mateyka
Glede imen pa... danes je to ratala že prava znanost. user posted image  user posted image


ja, res je user posted image kok smo ene babe smotane in ful kompliciramo - skor namest doktorata user posted image user posted image user posted image user posted image

drugače pa ja, ime/beseda pomeni svetlobo (žarek svetlobe). tukaj je en kos debate od Firefly fenov, kjer majo junakinjo, ki ji je tud tko ime in govorijo o pomenu imena: I dont know if its mentioned before but Inara's name is actually Arabic for "light" or "lighting".
http://www.fireflyfans.net/thread.asp?b=2&t=19775

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.3.2008 21:08:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Inara
7.3.2008 22:23:02   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

samo to hočem rečt - da je lahko neka "beseda" ime, tud če ni v navadi da se daje. hej, sej mamo tudi slovenci Jagode, pa Žive, Zale in Danice - to so vse besede iz navadnega besednjaka, ki so preskočila v imena (zdej kdaj, kaka je navada in kok so pogosta, je pa druga zgodba).


Ne vem če bi se za Živo strinjala - Živa je bila namreč staroslovanska boginja plodnosti, setve in žetve.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Inara
8.3.2008 8:38:30   
mateyka
Ne vem če bi se za Živo strinjala - Živa je bila namreč staroslovanska boginja plodnosti, setve in žetve.


ja, in zakaj je boginja plodnosti živa? user posted image ime ima pomen sam po sebi user posted image

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Inara
13.3.2008 23:45:16   
andie
****, eno vprašanje, če prideš kej nazaj pošpejat na to temo.
A poznaš tut arabske črke mogoč?
Mene neki zlo zanima.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Kdaj so vaši otroci dobili prvi zobek?




pred 3. mesecem (8%)

med 3. in 5. mesecem (23%)

med 5. in 7 mesecem (31%)

med 7. in 9. mesecem (18%)

med 9. in 11. mesecem (12%)

po 11. mesecu (8%)


Število vseh glasov: 352

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!