|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:15:42   
karamela
Maruškaš, odločbe nimam pri sebi.  Po domače povedano, da sem pač sama kriva, ker sem pozabila vpisat v obrazec za olajšavo in , da po zakonu je to tako, da če ne vpišeš takoj, ne upoštevajo kasneje.

Najbolj ironično mi je pa to, da mi tega že po telefonu niso povedali, ko sem jim razložila situacijo. in je uslužbenka šla pogledat v arhiv in rekla saj ste sami pozabili vpisat.  Rekli so napišite pritožbo. Sedaj po odločbi 2 stopnje, kot sem jaz razumela pa bodo še odločali ali bom morala plačat stroške postopka  ali ne?

Saj mi je že vseeno, a se mi res ne zdi fer...



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:17:29   
Anonimen
Vztrajam, da se vedno najde delo za tistega, ki HOČE delati. Če ne drugega, sem sama zase dober primer. Ljudje s faksi sedijo na Zavodu, ker trdijo, da se jim ne splača iti delat 2. stopnji nižjega šihta, pa da niso zato hodili 16 let v šolo, da bodo delali za minimalca in podobno. TAKE bi jaz zelo konkretno brcnila v rit in jim dala zajamčeno plačo in metlo! Kaj bi morala potem reči moja tašča s 6-imi razredi OŠ, priseljenka v SLO? 25 ur na dan bi morala jokat, kako je uboga! Pa ne. 35 let je v SLO in celih 35 let ima šiht. Reden. Plačuje dohodnino. Davke na vsako žemljo, ki jo kupi. Imela je šanso občinskega stanovanja, pa jo je zavrnila in 10 let plačevala kredit za lastniškega. Rodila 3 otroke. Eden ji je umrl. Pa se je pobrala in živela dalje. Pa 2x vikend postavila, ker so ji ga prvič med vojno zbombardirali. Pa ni imela vrtca - otroci so bili pri sorodnikih, dokler niso šli v šolo. Pa fušala je poleg šihta, da je lahko vse plačevala.

Potem se pa najde bebec, ki pravi, da ni dela... ti mater, bi mu jaz pokazala, kaj je delo, ja in koliko ga je! user posted image

< Sporočilo je popravil Plemenita007 -- 17.3.2008 10:18:19 >

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:17:34   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Maruškaš, odločbe nimam pri sebi.  Po domače povedano, da sem pač sama kriva, ker sem pozabila vpisat v obrazec za olajšavo in , da po zakonu je to tako, da če ne vpišeš takoj, ne upoštevajo kasneje.

Najbolj ironično mi je pa to, da mi tega že po telefonu niso povedali, ko sem jim razložila situacijo. in je uslužbenka šla pogledat v arhiv in rekla saj ste sami pozabili vpisat.  Rekli so napišite pritožbo. Sedaj po odločbi 2 stopnje, kot sem jaz razumela pa bodo še odločali ali bom morala plačat stroške postopka  ali ne?

Saj mi je že vseeno, a se mi res ne zdi fer...


Verjamem, da te jezi, ja. A si se drugače pozanimala pri kakšnem davčnem svetovalcu? Oni imajo zakon itak v malem prstku...

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:19:23   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Vztrajam, da se vedno najde delo za tistega, ki HOČE delati. Če ne drugega, sem sama zase dober primer. Ljudje s faksi sedijo na Zavodu, ker trdijo, da se jim ne splača iti delat 2. stopnji nižjega šihta, pa da niso zato hodili 16 let v šolo, da bodo delali za minimalca in podobno. TAKE bi jaz zelo konkretno brcnila v rit in jim dala zajamčeno plačo in metlo! Kaj bi morala potem reči moja tašča s 6-imi razredi OŠ, priseljenka v SLO? 25 ur na dan bi morala jokat, kako je uboga! Pa ne. 35 let je v SLO in celih 35 let ima šiht. Reden. Plačuje dohodnino. Davke na vsako žemljo, ki jo kupi. Imela je šanso občinskega stanovanja, pa jo je zavrnila in 10 let plačevala kredit za lastniškega. Rodila 3 otroke. Eden ji je umrl. Pa se je pobrala in živela dalje. Pa 2x vikend postavila, ker so ji ga prvič med vojno zbombardirali. Pa ni imela vrtca - otroci so bili pri sorodnikih, dokler niso šli v šolo. Pa fušala je poleg šihta, da je lahko vse plačevala.

Potem se pa najde bebec, ki pravi, da ni dela... ti mater, bi mu jaz pokazala, kaj je delo, ja in koliko ga je! user posted image


Tuki se pa ne samo 100%, ampak 200% in več% strinjam s teboj. Raznorazni delodajalci pa iščejo delavce v tujini, ker se našin ne 'splača' delat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:24:50   
Anonimen
Itak! Mater! Tašča je čistilka, tast je zidar. Ni 2x za rečt, da imata službo samo zato, ker Slovencev ne najdejo, ki bi to delali. Ker jim je izpod časti. No, njima ni. 35 let pošteno delata, je*ejo ju na vsakem ovinku in to vsakdo, ki ima 5 minut časa, ampak onadva delata. Ker vesta, da brez dela ne bo nič. Vsaj denarja za spodobno preživetje ne. In kaj je edino, kar si želita? Da bi jima v teh 5ih letih, kolikor še imata do penzije, svojo hiško na Plitvicah uredila po njinuh željah in šla potem umret na svojo zemljo, v svoj kraj. Ja, tako sta rekla:"Tu sva se rodila in tu bova umrla." Žalostno, ampak razumljivo. Če bi takrat ostala dol, ne bi dosegla tega, kar sta. Tam lahko delaš edino v turizmu, kar pa za njiju, brez šole, znanja jezikov in takrat brez nepremičnine ni prišlo v poštev. Zato sta šla na poročno potovanje v SLO - in ostala tukaj. Celo življenje sta dajala denar (davke) Sloveniji, ne rodni Hrvaški. Kaj bosta dobila v zameno? Je*eno penzijo (vsi vemo, kakšne so) in še kakšno položnico zraven. Za davek na nepremičnine.

Vidiš, to me pa razpi*di. Mater...

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:29:24   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Vztrajam, da se vedno najde delo za tistega, ki HOČE delati. Če ne drugega, sem sama zase dober primer. Ljudje s faksi sedijo na Zavodu, ker trdijo, da se jim ne splača iti delat 2. stopnji nižjega šihta, pa da niso zato hodili 16 let v šolo, da bodo delali za minimalca in podobno. TAKE bi jaz zelo konkretno brcnila v rit in jim dala zajamčeno plačo in metlo! Kaj bi morala potem reči moja tašča s 6-imi razredi OŠ, priseljenka v SLO? 25 ur na dan bi morala jokat, kako je uboga! Pa ne. 35 let je v SLO in celih 35 let ima šiht. Reden. Plačuje dohodnino. Davke na vsako žemljo, ki jo kupi. Imela je šanso občinskega stanovanja, pa jo je zavrnila in 10 let plačevala kredit za lastniškega. Rodila 3 otroke. Eden ji je umrl. Pa se je pobrala in živela dalje. Pa 2x vikend postavila, ker so ji ga prvič med vojno zbombardirali. Pa ni imela vrtca - otroci so bili pri sorodnikih, dokler niso šli v šolo. Pa fušala je poleg šihta, da je lahko vse plačevala.

Potem se pa najde bebec, ki pravi, da ni dela... ti mater, bi mu jaz pokazala, kaj je delo, ja in koliko ga je! user posted image


Z napisanim se popoloma strinjam. Ampak, poglej... lahko bi dobila januarja službo za 500,17 brutto. A se mi splača?? NE! Ker:
- bi mi nabili vrtec
- bi plačevala še 1x več malice, kot bi mi jo povrnili
- bi na koncu imela čistega mogoče 100 ali 150€

Enostavno, se mi ne splača. Plus, cele dneve bi bila od doma, kar je spet šit, ker nimam rednega varstva. Zjutraj je v vrtcu, kaj pa ostalo?? HB, da nisem podpisala, ker sem našla 3 tedne nazaj 1000 x boljšo službo!!!!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:29:51   
maruškaŠ
Verjamem, bi mene tut. Ampak vsega tega ni kriva samo država kot radi vsi rečejo, ampak tudi vsi tisti slovendski voluharji (pardon izrazu), ki se jim ne ljubi delat in se šlepajo na račun raznih socialnih pomoči (tukaj so izvzeti vsi, ki so socialnih pomoči resnično potrebni - te pa itak dobijo še premalo)

In gre samo za spremembo zakonov in zakonodaje - gre tudi za spreminjaje miselnosti naroda (da ni isto če delaš za 400€ ali pa te živi država (torej so-državljani) za 400€), gre za odnos do dela, življenja, ... Ko se bo to spremenilo se bodo spremenili tudi socialni transferji ipd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:30:42   
karamela
MaruškaŠ-  ne pri davčnem svetovalcu se nisem pozanimala, nobenega ne poznam in nekako sem zaupala dražavi in  bila sem do nje poštena.

Evo še en nož v hrbet od države.  Moja user posted image  je zbolela  in bila  prejšnji teden v bolnici. A mislite, da mi bolniška pripada, da bi bila z mojo  user posted image  v bolnici, ne seveda ne. Koristila sem dopust. Matr sm zadnje čase jezna na tole našo državo.user posted image


Se pa tudi jaz strinjam, da kdor hoče delat delo najde. Nevem jaz bi tudi poprijela za delo čistilke, samo da bi
dobila plačilo za preživet.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:31:15   
maruškaŠ
HB, da nisem podpisala, ker sem našla 3 tedne nazaj 1000 x boljšo službo!!!!


Čestitke!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:31:25   
Anonimen
Plemenita sej načeloma se strinjam, da kdor hoče delati, bo našel delo.

Se pa sprašujem v čem je pol finta izobraževaja? A veš kolk keša porabi en študent (pa mislim za bivanje v domu in hrano.... ne mislim na žuranje). A veš kolk časa ponavadi starši preživljajo take?

A pol naj gre pa delat za 400€ kot tisti, ki je šolanje končal s 15 leti?
Halo?

Itak... če je treba je treba....
Sam za miloščino pa jaz ne bi hodla delat.

Pa da ne bo pomote... delam (na črno) in za to delo se vozim 70 km v eno stran.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:32:46   
Anonimen
Moja tašča je VEDNO delala za minimalca. Ker si več očitno ni zaslužila user posted image . Nadur ji nihče ni plačal, edino v kakšen dan dopusta več do ji jih spremenili. Zato otroka nista bila v vrtcu (oz. samo eno leto pred šolo). Zato je položnice plačevala z dvema mesecema zamika. Zato tast ni nikoli naredil vozniške. Zato niso imeli nikoli novega avta. Zato imajo v stanovanju še vedno isto pohištvo kot takrat, ko sta se otroka rodila. Zato še nikoli ni bila nikjer razen v SLO in CRO. Zato ne hodi k frizerju. Zato otroka nista bila nikoli v kolonijah s šolo. Zato sta si sama plačala (otroka) izpit za avto in si avto tudi kupila. Zato sta šla oba delat še pred polnoletnostjo.

Zato, ker si pošteni delavci ne zaslužijo nič več od 380€ netto! user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:33:01   
maruškaŠ
karamela - zakaj pa bolniške nisi dobila??

Poskusi na internetu poiskati kakšnega svetovalca pa pošlji vprašanje, mislem da je ena spletna stran - pravniki. net ali neki tacga...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:34:22   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
HB, da nisem podpisala, ker sem našla 3 tedne nazaj 1000 x boljšo službo!!!!

Čestitke!
user posted image  Hvala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:43:36   
karamela
Maruška-Š Pa bom res malo pobrskala po netu.


Drugače pa nam ne pripada bolniška,  (pozanimala sem se pri pediatru, med. sestri v bolnici, ter mojemu delodajalcu v kadrovski službi,  zakon pravi, če je otrok v bolnici je potem v tuji oskrbi ,  ne rabi varstva mamic. (predvidevam da zakon čustvenega vidika ne upošteva user posted image )

Smo že bolje, samo to je važnouser posted image user posted image user posted image

Na srečo imam super sodelavke,  in ni problem z dopustom.


(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:52:53   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Maruška-Š Pa bom res malo pobrskala po netu.


Drugače pa nam ne pripada bolniška,  (pozanimala sem se pri pediatru, med. sestri v bolnici, ter mojemu delodajalcu v kadrovski službi,  zakon pravi, če je otrok v bolnici je potem v tuji oskrbi ,  ne rabi varstva mamic. (predvidevam da zakon čustvenega vidika ne upošteva user posted image )

Smo že bolje, samo to je važnouser posted image user posted image user posted image

Na srečo imam super sodelavke,  in ni problem z dopustom.



Aha zastopm, ja. Ker dokler dojiš si pa itak z otrokom v bolnici. A mogoče veš kako je, če plačaš sebi bivanje z otrokom v bolnici - a potem dobiš bolniško? Itak, da zakon čustvenega vidika ne upošteva.

Bedarija je tut recimo, da je moj novi partner (ki sicer ni biološki oče) ne more vzeti bolniške za sina, ker ni ožji družinski član (istočasno pa je dolžan so.preživljati sina, če se meni kaj zgodi), bivši (biološki oče) pa je ne more vzeti, ker ne živi na istem naslovu kot sin. Absurd...

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 13:26:05   
domci
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Koliko več dobi ženska, če je mati samohranilka?


Če je ženska resnična samohranilka - ne pridobi nič,v končni fazi je še vedno na izgubi...

Bolj pereče je vprašanje koliko lažna samohranilka izgubi? Za moje pojme ogromno - poštenost, dostojanstvo, ponos, dober zgled otrokom,... poleg tega, da se mora zavedati, da s tem laže zato, da lahko krade...

Bila sem v situaciji, ko bi lahko igrala samohranilko, pa nisem, ne vem nisem se mogla spustiti tako nizko, da bi lagala in kradla. Bila sem kasneje v situaciji, ko sem bila samohranilka. Meni sicer ni bilo hudega, ker ne zaslužim ravno minimalne plače, sem pa bila v stiku z mamicami, ki so ostale same z enim ali več otroki in zelo, zelo nizkimi dohodki. In od takrat samo še bolj goreče obsojam vse ki lažejo in kradejo na ta način in tistim, ki so pomoči resnično potrebne.
user posted image user posted image user posted image lepo si napisala tudi jaz imam čisto isto zgodbo

_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Prosim, povejte mi...
18.3.2008 11:14:26   
mimi81
Poštenost do sebe je lepa reč, kar zelo spoštujem in do česar ima vsak pravico izbire in je popolnoma njegova stvar. Poštenpst do sodržavljanov ... no, o tem bi se dalo debatirat, saj so naprimer nekateri moji sodržavljani pošteni do mene s tem da lepo pravično plačujejo vse, kar jim je treba, vendar nisem o tem povsem prepričana, če bi bilo res tako v primeru, da jim tega ne bi bilo treba (da bi lahko našli kakšno luknjo v zakonu in jo s pridom izkoristili). Sem prepričana, da so nekateri državljani onemogočeni pri tem, da karkoli "štrikajo", tisti, ki pa jim je to zaradi kateregakoli razloga omogočeno (imajo svoje firme, so neporočeni, ....) pa .... vprašanje koliko jih izkoristi svojo možnost "štrikanja". Tale misel me spomni na idejo o našem komunizmu - vsi bomo delali in vse bo zastonj in ko bomo šli v štacuno, bo vsak vzel ravno toliko, kot potrebuje user posted image . Haha, nemogoče! No, toliko o poštenosti sodržavljanov do tebe (niti slučajno ne želim obtoževat, samo spomnila bi rada na človeško lastnost, ki je prav v vsakem prisotna in do neke mere tudi normalna - egoizem).

Tretja stvar, da "opravičim" svoje mišljenje, pa je, da država (sodržavljani) ne plačujejo toliko denarja zaradi kvazi samohranilk in tistih, ki iščejo "luknje", ampak plačujejo čisto druge (veliko dražje) potrebe naše državice, ki so včasih popolnoma nepotrebne (trikratna podražitev gradnje avtocest, nakupi dragih, a nepravih vladnih letal, operacijskih miz, ...). Hočem povedat, da država tolk dnarja vzame, da TOLIKO BOLJ DELAŠ, TOLIKO VEČ PLAČAŠ (v %) tako da zankrat žal država ne spodbuja delavnih ljudi, ker takim vzame res veliko preveč. Temu bi rekla, da z nami počnejo res kokr jim pride, zato za tak sistem pravim samo - hvala enako!!!

Vse je relativno.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Prosim, povejte mi...
18.3.2008 12:12:53   
mimi81
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Vztrajam, da se vedno najde delo za tistega, ki HOČE delati. Če ne drugega, sem sama zase dober primer. Ljudje s faksi sedijo na Zavodu, ker trdijo, da se jim ne splača iti delat 2. stopnji nižjega šihta, pa da niso zato hodili 16 let v šolo, da bodo delali za minimalca in podobno. TAKE bi jaz zelo konkretno brcnila v rit in jim dala zajamčeno plačo in metlo! Kaj bi morala potem reči moja tašča s 6-imi razredi OŠ, priseljenka v SLO? 25 ur na dan bi morala jokat, kako je uboga! Pa ne. 35 let je v SLO in celih 35 let ima šiht. Reden. Plačuje dohodnino. Davke na vsako žemljo, ki jo kupi. Imela je šanso občinskega stanovanja, pa jo je zavrnila in 10 let plačevala kredit za lastniškega. Rodila 3 otroke. Eden ji je umrl. Pa se je pobrala in živela dalje. Pa 2x vikend postavila, ker so ji ga prvič med vojno zbombardirali. Pa ni imela vrtca - otroci so bili pri sorodnikih, dokler niso šli v šolo. Pa fušala je poleg šihta, da je lahko vse plačevala.

Potem se pa najde bebec, ki pravi, da ni dela... ti mater, bi mu jaz pokazala, kaj je delo, ja in koliko ga je! user posted image



Malo me moti, ker na forumu vidim le nekaj nasvetov, pa veliiiiiko obtožb. Potem ne vem ali si nej mislim, da je opravljanje bistvo tega sveta, saj osebo "pljuvam" po nekom le v tistih primerih, če me nekdo konkretno vpraša za mnenje o konkretni situaciji (o kateri moram vedeti malo več kot veste vi tukaj).

Moje mnenje glede tega, kar si napisala, Plemenita, je, da imaš po voje res prav, da se delo najde za vsakega, ki hoče delat. Po eni strani. Po drugi je pa tako - v delovni knjižici nekoga, ki je na Zavodu (brez delovnih izkušenj, ker je študiral) piše naprimer 7. stopnja izobrazbe (ker more pisat, saj išče službo s vojo stopnjo izobrazbe). Za njegovo stopnjo je zelo malo služb (to so zahtevnejša delovna mesta, kjer pa delodajalci ponavadi zahtevajo še kakšno leto del. izkušenj - najmanj), za nižjo stopnjo (je pa malo več prostih d.m.) ga je pa pripravljen redkokdo vzet, saj točno ve, da ga na tem del. mestu (za katero potrebuje delovno silo tudi za naprej in si ne želi kmalu spet nekoga novega iskat) ne bo obdržal prav dolgo, ker tak delavec ne bo zadovoljen dolgoročno s tako službo in si bo slej ko prej iskal novo.

Res, delala sem že pri nekaj podjetjih in bila zraven pri izboru. Če punca nima delovnih izkušenj in ima visoko izobrazbo, kam jo naj dam? Še za tajnico bi rajši eno z nižjo izobrazbo, pa da kaj zna. Pa tudi če njo vzamem za tajnico (npr. diplomirano ekonomistko), točno vem, da bom čez leto, največ dve, iskala spet novo tajnico. Z iskanjem zaposlenih je kar nekaj dela, vzame ti veliko časa in podjetja bi najraje imela zanesljivo delovno silo, ki bi čimdalj delala v podjetju. Delovno mesto je samo eno, kandidatov pa je veliko. Zakaj bi podjetje vzelo ravno neizkušenega kandidata z visoko izobrazbo? Res, verjemite, da taki res težko dobijo službo, ravno zaradi omenjenega.

Pa še nekaj mislim, da je manj takih z visoko izobrazbo, ki raje čepijo doma na DSP-ju, kot pa z nižjo. Tak, ki je tolikointoliko let študiral, je najbrž delavni človek in ve, zakaj je študiral. No, ne rečem, da se kdo ne najde, ampak mislim da vseeno ta res težje najde službo in je manj možnosti, da bi si sam izbral tak položaj.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Prosim, povejte mi...
27.3.2008 10:25:38   
TRIŠ
Ampak - pri socialni delavki je pa delovalo - to je važno.
Jaz sem včasih jezna kot hudič - lepo poštena povsod, pa povsod dobesedno nafukam, poznam pa take, ki niso niti najmanj pošteni, pa povsod vreudu pridejo skozi - a je to slučajno favšija

Se pač znajdejo.Oni živijo s tem in ne mi zato naj vsak pri sebi razmisli kaj mu je boljše in lepše.Glede financ pa se splača in če lahko zakaj ne.Kolk kradejo državi poslanci in ostali na položajih.Vrjemi da zaradi tega če se nekdo igra samohranilko nihče ne bo oškodovan.Naj pa povem da sem mamica treh otrok,srečno poročena in zato tudi vesela da ne rabim igrat samohranilke.Komu pa rata zakaj pa ne naj se znajdejo.user posted image


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Prosim, povejte mi...
27.3.2008 15:20:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mimi81
Moje mnenje glede tega, kar si napisala, Plemenita, je, da imaš po voje res prav, da se delo najde za vsakega, ki hoče delat. Po eni strani. Po drugi je pa tako - v delovni knjižici nekoga, ki je na Zavodu (brez delovnih izkušenj, ker je študiral) piše naprimer 7. stopnja izobrazbe (ker more pisat, saj išče službo s vojo stopnjo izobrazbe). Za njegovo stopnjo je zelo malo služb (to so zahtevnejša delovna mesta, kjer pa delodajalci ponavadi zahtevajo še kakšno leto del. izkušenj - najmanj), za nižjo stopnjo (je pa malo več prostih d.m.) ga je pa pripravljen redkokdo vzet, saj točno ve, da ga na tem del. mestu (za katero potrebuje delovno silo tudi za naprej in si ne želi kmalu spet nekoga novega iskat) ne bo obdržal prav dolgo, ker tak delavec ne bo zadovoljen dolgoročno s tako službo in si bo slej ko prej iskal novo.

Ja, razumem. Ni ga čez delovne izkušnje. To je prva stvar, ki bi jo jaz preverila, ko bi nekoga zaposlovala, ne glede na delovno mesto ali izobrazbo. Po eni strani vsi forsirajo to, da moraš imeti čimvišjo izobrazbo, da boš potem imel boljšo službo (bolje plačano, bolj "ugledno", stabilnejšo), po drugi strani pa sam papir (spričevalo o izobrazbi) ne pomeni kaj dosti, če imaš v glavi samo teorijo, pod prsti pa nobene prakse. Kombinacija teorije in prakse se najbrž najbolje pozna pri meni, ki imam samo osnovno šolo, pa vendar od 15-ega leta, ko delam, nisem imela niti enkrat samkrat problema z iskanjem službe (ali s tem, da bi jo dobila). Saj sem realna in nisem nikoli pošiljala prošnje za delovno mesto direktorice user posted image , po drugi strani pa sem se ves čas zavedala (in se še), da sem sposobna kaj več od držanja metle v roki. In s takim pristopom sem prišla že na razgovor. Vem, kaj si misli večina delodajalcev, ko k njim pride nekdo tak, kot sem jaz - brez šole in brez uradno veljavnega papirja o kakšnih izkušnjah. Si pač mislijo, da si še en navaden neizobražen bebček, ki boš od veselja skakal do neba, če ti bodo ponudili pogodbo za vsaj eno leto in pa minimalno plačo. No, jaz nikoli nisem napisala PROŠNJE za delo, ampak če sem že, sem vedno poslala PONUDBO za delo. Nikogar ne PROSIM za delo. PONUDIM pa, da bi delala. Če oni hočejo. Že tukaj je razlika. Takoj jim dam vedeti, da lahko delam npr. od X do Y in ne takrat, ko se bo njim dvignil k***c (češ, saj lahko dela, ko bomo mi rekli, saj je uboga in potrebuje denar). Pokažem (ali povem) jim, da vem, kakšne so plače in jim, če ne drugega, namignem, da vem, da tudi oni vedo, kakšni so stroški. Ja, tudi to sem že rekla, da se mi ne splača. Ker se mi v določenem primeru res ni. Potem jim pa ni bilo jasno, kako si "drznem" kaj takega. No, njihov problem, ne moj. Sem šla na koncu vedno na bolje. In se še nisem ustavila. Počasi, pa ziher, pravijo. In kakšen je bil ponavadi rezultat? To, da se pripravljena delati, to, da imam izkušnje na določenem področju, to, da sem se pripravljena prilagoditi za primerno plačilo in še kaj - vse to je prevagalo in nikogar več ni zanimalo, da imam samo OŠ in ne recimo dveh fakultet. Jaz zadovoljna, ker sem imela plačo, ki je bila višja od povprečja moje izobrazbe in ker sem "izsilila" primernejše pogoje, delodajalec pa zadovoljen, ker je našel nekoga, ki mu dela, kar je treba in kakor je treba, stanem ga pa manj kakor fakultetni izobraženec. In taka razmerja so bila vedno najboljša.Zato trdim, da danes šola ni nobena garancija ne za to, da boš službo sploh dobil in ne za to, kakšno plačo boš imel. Edino o stabilnosti kakšne državne službe bi se morda še dalo pregovarjati, ampak tudi tukaj je moje mnenje še vedno, da "stabilnost" danes pomeni samo kakšen mesec daljši odpovedni rok in nič drugega. Danes nismo več v socializmu, ampak v euro-kapitalizmu. Vsi stremimo samo še za denarjem in ne glede na kvaliteto službe bomo sami šli, če se nam bo ponudila bolje plačana služba. Nekaj sto € boljša plača odtehta tudi kakšno birokratsko kozlarijo.

(odgovor članu mimi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?