|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pohanje v pečici
18.3.2008 22:49:17   
blak

Ok, nekaj sem že prebrala v prejšnjih temah. Zdaj pa mi povejte:
kaj meso normalno pomokaš, daš v jajce in na koncu drobtine?
pečeš ventilatorko ali klasično?
Koliko časa naj bi se pekli puranji zrezki?
Kako pa je s pomfrijem? Domačim, ne kupljenim. Koliko časa, oje...?

Hvala lepa!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pohanje v pečici
19.3.2008 8:20:51   
Saša27
Ojla!
Jaz vedno vso meso poham v pečici, naredim normalno v moko, jajce in drobtine, potem dam malenkost olja na peki papir, naložim meso, pa v pečico na 180-200 stopinj toliko časa, da je lepo zapečeno. Puranjih zrezkov pa še res nisem delala. Meni je takšno pohanje všeč, ker ni tistega olja, ki priteče iz mesa, ko ga prerežeš, meso je sočno, piščanec se prepeče lepo do kosti,...

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pohanje v pečici
19.3.2008 10:23:17   
bodoča
Jaz sem par tednov nazaj prvič poskusila takšno pohanje, sem bil skeptična, ampak je ful dobro uspelo.

Normalno sem spohala meso, dala na pekeč peki papir, meso gor in sem pekla na 180 - 200 stopinj, peklo se je več kot uro, sem pa pohala puranje meso. Bilo je odlično, fajn občutek je, ko zarežeš in ne priteče maščoba.

Aja, pa jaz imam eno ful zanič pečico, pa še spodnji grelc je med pečenjem crknil, tako da v kakšni boljši pečici se verjetno čas pečenja skrajša.

Dober tek.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pohanje v pečici
19.3.2008 14:18:14   
blak
Hvala obemauser posted image

...zdaj čakam samo še informacije o pomfrijuuser posted image

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pohanje v pečici
19.3.2008 21:10:23   
muška
jaz bi rekla, da je s krompirjem isti sistem , kaj če bit drugače user posted image   user posted image

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pohanje v pečici
27.3.2008 12:30:16   
Anonimen
Koliko časa pa pečete zamrnjen pomfri v pečici?

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pohanje v pečici
27.3.2008 13:02:34   
honey
Domač pomfri pečem v pečici isto kot drug krompir - malo margarine in to je to. Oz. včasih ga solim že prej, včasih pa kasneje, kakor je.

Kupljen, zamrznjen pomfri pa pečem v pečici približno 10, 15 min - na peki papirju, se mi zdi, da se čisto lepo speče, pa še pekača ni treba čistit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pohanje v pečici
27.3.2008 13:09:47   
Anonimen
Jaz sem enkrat tako meso pekla, pa je bilo fuuuul zanič. Trdo kot kamen, suho, pa še skozi nič zapečeno, torej je bilo čisto bledo, na prvi pogled je izgledalo surovo. Sem ga pa pekla čisto brez mašlobe.

Tako da po mje je treba vsaj iz obeh strani meso namazat z oljem, da je užitno.

(odgovor članu blak)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pohanje v pečici
27.3.2008 14:15:28   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Trdo kot kamen, suho, pa še skozi nič zapečeno, torej je bilo čisto bledo, na prvi pogled je izgledalo surovo. Sem ga pa pekla čisto brez mašlobe.


Na vsak koscek mesa das koscek margarine/masla, pa ne bo nic trdo ali suho.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pohanje v pečici
27.3.2008 19:23:53   
Anonimen
Jaz sem  danes spekla meso, pa sem ga verjetno preveč. Tako, da je bil trd. Moj je rekel, če je olje problem, če šparam z njim, da ne poham v ponvi, da mi ga gre takoj kupit 5 litrovuser posted image user posted image user posted image user posted image  Drugače je pa meni všeč, ker ni preveč masten, moški je pač moški. LP

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pohanje v pečici
28.3.2008 17:17:39   
Hope2
Tudi mi smo pohali v pečici in lahko samo rečem, FUJ. Piščančje je še bilo za pojest za silo, svinjsko pa je bilo zanič. Tistih nekaj krat na leto, ko si privoščimo pohanje, si raje privoščimo okusno in tako kot se šika, pohano v oljuuser posted image . Da pa zrezki niso mastni, jih malo potolčem, da so tanjši in tako so tudi prej pečeni in se ne namakajo v olju. Da je pohanje hrustljavo, pa dam v jajce nekaj kapljic olja. Ko so pečeni, jih dam na papirnate brisače in tako imamo vedno hrustljave, nemastne in vsaj okusne zrezkeuser posted image

Poleg tega margarina in maslo ne preneseta visoke temperuture in se prej spremenita v "strup za telo" na vročini, kot pa olje za cvrtje.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.3.2008 17:20:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pohanje v pečici
28.3.2008 22:07:47   
blak
No, poročam o mojih izkušnjah.

Pekla sem piščančje fileje. Pečico sem naštimala na klasično, ker se mi je zdelo, da bo ventilator preveč posušil meso. Pekla sem kakih 15min na vsaki strani, malo pred koncem pečenja sem na vsak košček mesa dala malček masla. Nam je bilo dobro.
Po pravici povedano se meni ni šlo za to, da bi prišparala pri olju ali da bi se izogibala pretirani maščobi (itak pohanje jemo 2x na leto), ampak bolj na času in smradu po stanovanju. Spekla sem namreč dva velika pekača in če bi to pohala standardno, bi pop....
. Kupila sem
Za pomfri pa sem goljufalauser posted image . Kupila sem zmrznjenega v Hoferju, dala na peki papir brez olja, pekla 10min, malo premešala in potem še 10min. Solila na koncu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pohanje v pečici
5.4.2008 10:00:57   
Laubica
Jaz tudi pečem v pečici in je superuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?