|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   beljakovine v urinu
19.3.2008 10:15:01   
Anonimen
Danes sem imela ginekološki pregled.Sicer je moja ginekolohinja kar vredu,le danes ni bila nevem kaj zainteresirana,je pač najbrž imela slab dan.Sem v 30 tednu nosečnosti.Zanima me pa naslednje:ko sem dala urin je bila zelo mala prisotnost beljakovin.Na začetku nosečnosti sem sicer imela probleme z višjim pritiskom,vendar se je do sedaj normaliziral.Priznam,da me vse skupaj malo skrbi,pa bi vas prosila,če bi mi lahko katera povedala kaj pač te beljakovine pomenijo in s čim se to lahko popravi.Za kaj so nevarne?Upam,da vam nisem preveč zatečila.Lep pozdrav!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: beljakovine v urinu
19.3.2008 12:11:09   
urskas
Beljakovine v urinu so lahko posledica nepravilnega delovanja ledvic. Potencialno lahko predstavlja nevarnost za mamico in otroka.
Po moje bi te G morala bolj podrobno spremljati, tako izvide kot tudi rast otročička.
Če se bodo izvidi slabšali in otročiček ne bo napredoval v rasti, ti morda grozi predčasen porod.

Upam, da te nisem preveč zastrašila.
Najbrž je vse odvisno od mejnih vrednosti izvida.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: beljakovine v urinu
19.3.2008 13:04:58   
madela
V tem času nosečnosti so beljakovine v urinu pogoste. Same beljakovine niso tako nevarne. Problem nastane,če se ti ob tem zviša pritisk in začneš otekat.
Jaz sem imela od tretjega meseca zelo povišane beljakovine in sem bila celo nosečnost pod drobnogledom nefrologa. Na srečo je bil pritisk normalen in tudi otekala nisem. Otrok se je rodil ob normalnem času in zdrav.
Meni so rekli,da moram veliko pit.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: beljakovine v urinu
19.3.2008 21:49:12   
Naja30
Tudi jaz sem imela povečane beljakovine in sicer v 1.nos. ki pa se je žal končala s ss. V glavnem, morala sem veliko piti, jesti neslano hrano, brez konzervansov in na splošno zdravo. Pritisk sem morala redno kontrolirat in če bi narasel ali bi zatekala, bi morala takoj na pregled. Me je pa G bolj kontrolirala.
Ja, pa počitek tudi koristi.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: beljakovine v urinu
22.3.2008 23:27:39   
Katy13
Tudi meni so se pojavljale beljakovine v urinu skozi celo nosečnost oz. enkrat so bile rpisotne, spet drugič ne. Sem pač dajala urin po vsakem pregledu. Mi ja pa osebna zdravnica rekla, da moram piti dosti tekočine in da se včasih pojavijo zaradi tega, ker nosečnica veliko stoji. 

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: beljakovine v urinu
24.4.2008 7:26:33   
bajsek
Čao!

Vem da je starejša tema, pa me vseeno nekaj zanima- ali se beljakjovine v urinu vidijo ko greš lulat (kot neki obročki maščobe)?

lp

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: beljakovine v urinu
24.4.2008 8:49:36   
tincy82
Kolikor sem jaz seznanjena z omenjeno temo, si upam trditi, da se proteini oziroma beljakovine v urinu ne vidijo s prostim očesom.
LP!

_____________________________

Človek ni poražen, ko je premagan, pač pa takrat, ko se vda.

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: beljakovine v urinu
24.4.2008 9:37:58   
Naja30
Ne vidijo se s prostim očesom.

(odgovor članu tincy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: beljakovine v urinu
16.9.2008 15:54:26   
linči 312
ojla,

odpiram sicer malce zastarelo temo,ampak...

danes sem bila pri splošnem zdravniku, ki je ugotovil, da imam neke vrste virozo (pa sem bila v bistvu sam zaspana mal sem smrkala, grlo rahlo boli in na trenutke me oblije vročina) in mi predpisal antibiotike, ki naj bi jih v nosečnosti smeli jesti (eni baje niso dovoljeni)

no in ker je imel čas sva se o vsem lepo pogovorila in omenila sem tudi vonj, ki spremlja moj urin praktično že od vsega začetka nosečnosti. opozoril me je na beljakovine, ki bi se lahko izločale skozi urin. povedal je, da naj bi se videlo to kot pene oz. penice. no in sem pač zatrdila da to pa ne da je samo vonj. pa sva se odločila da počakava kako bo s tem po koncu jemanja antibiotikov.

ampak, ko sem prišla domov in šla na wc sem seveda bila malce bolj pozorna na te pene in ugotovila, da se pojavljajo pri meni. zdej pa kr ne vem kaj narest.

kako sploh pride do tega, da se izločajo beljakovine? kolk zlo je to škodljivo, sploh za mojega malčka?

no če katera kaj ve o tem, bom hvaležna za odgovor!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Otrok in vrtec
Miška2006

Kdaj ste dali otroka v vrtec?

pred 1 letom starosti (22%)

1 - 1,5 leta starosti (26%)

1,5 - 2 letom starosti (14%)

2 - 2,5 letom starosti (11%)

2,5 - 3 letom starosti (10%)

po 3 letu starosti (17%)


Število vseh glasov: 482

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!