|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ajdova kaša-kaj pripravit?
16.5.2008 20:54:13   
luka jan
Sem jo kupila, sedaj pa nimam pojma kaj naj z njo.
Po pravici povedano nisem še nikoli jedla nič iz ajdove kaše, al pa, pa nisem vedla kaj je to.
Kaj pripravljate ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
16.5.2008 20:57:06   
nora
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1502

Meni je ta recept zelo dober. Probaj!

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
16.5.2008 21:00:00   
zvesta
Ajdovo kašo lahko pripraviš isto kot riž... Za slano in sladko...

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
16.5.2008 21:12:42   
pokica_
Ajdova kaša je pri nas v prekmurju zelo pogosto na jedilniku, še posebej se fino poda h kaki pečenki, govejim zrezkov v omaki, ipd.
Jaz osebno jo največkrat naredim zraven svinjske pečenke in sicer tako, da prvo prepražim čebulo, da zarumeni, dodam ajdovo kašo(prej operem in odcedim-isto kot riž), dodam nekaj zrnc popra, oz. lahko tudi mlet poper in 1-2 lovorova lista. To malo prepražim, kako minutko, pol pa zalijem, najbolje z govejo juho (lahko tudi z kocko) ali pa kar z vodo. Odvisno kar imam pri roki. Pokrijem da se kuha, če še ni kuhana, še dodam juho oz. vodo, na koncu pa še polijem z nekaj žlicami pečenkinega soka....da dobi fini sočen okus in mamljiv vonj.user posted image
Meni zelo fina prilogauser posted image .

Lep pozdrav!

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
16.5.2008 23:12:19   
Anonimen
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1502

Meni je ta recept zelo dober. Probaj!


Tudi meni je ta med ljubsimi :).

Dobra mi je tudi juha, samo je ne znam naredit. Mogoce najdes kaj na kulinariki.

(odgovor članu nora)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
17.5.2008 0:02:53   
massylou
Moj najljubši recept z ajdovo kašo:
Rabiš: 1/2 večje čebule (najmanj), 2 korenčka, olje, sol, peteršilj, 1 žlico zaseke, (vegeta), kašo.

Naseckaš čebulo, ki jo prepražiš na olju z zaseko. Dodaš olupljen in narezan korenček (manjši kosi/nastrgan), začimbe in ajdovo kašo (razmerje 1 kaša : 3 voda). Kuhaš, dokler se kaša ne skuha (je hitro).

Zraven je ful dobro, recimo, svinjska mrežna pečenka, krvavice, pišč. bedrca na olju. Solate pa vse pašejo poleg: zelena, mešana...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
17.5.2008 6:31:39   
Hope2
Juha iz ajdove kaše in jurčkov:
Čebulo in česen prepražiš, daš mleto rdečo papriko in zaliješ z juho iz prekajenega mesa. Če nimaš, pač daš vodo ali kako drugo juho. Dodaš ajdovo kašo, sol (treba paziti koliko je slana juha), poper in kuhaš. Ko je na pol kuhana daš na kocke narezane sveže jurćke ali jurčke iz zmrzovalnika, ter namočene (v vroči vodi) posušene jurčke. Vliješ tudi nekaj vode od namočenih posušenih jurčkov, kuhaš do konca. Če želiš bolj gosto, vzameš nekaj jurčkov in kaše v lonček, spasiraš s paličnim mešalnikom ter vliješ nazaj v juho.

Dušena ajdova kaša kot priloga ali samostojna jed:
Prepražiš čebulo, česen in na kocke ali trakce narezano panceto oz slanino. Dodaš mali ščepec mlete paprike, ajdovo kašo ter zaliješ z vodo ali jušno osnovo. Soliš in dodaš še posušene jurčke. Dušiš da je kaša kuhana in ni več vode.

Solata:
V slani vodi skuhaš kašo. Ohladiš in ji zraven daš različno zelenjavo (koruza, paprika, grah, čebula......). Začiniš ali z bučnim oljem ali z navadnim, kisom in po potrebi soljo.

Mlečna kaša:
V mleku skuhaš kašo kot mlečen riž



(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
17.5.2008 21:39:12   
robinzon
Juha iz ajdove kaše: na osebo računam eno pest kaše, ker se precej nakuha. Popražim malo čebule, dodam kašo, zalijem z vročo vodo, dodam lovorov list, obvezno majaron in zelenjavno kocko ali sol in kuham, da se kaša zmehča. Nam je to ena najljubših juh, pa še hitro je narejena.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ajdova kaša-kaj pripravit?
18.5.2008 10:20:21   
mojsoncek
Svaljki iz ajdove kase:

100g kaše skuhamo, zmešamo jo z sesekljanim jajčevcem, zeleno papriko, 1 žličko origana, 1žličko timijana, sesekljanim peteršiljem, sol + poper in 1 strt strok česna. Dodamo 2 žlici dovoljene moke in 1 jajce. Oblikujemo svaljke, ki jih pečemo v pečici na 200c 30min. Serviramo s kakšno omakco.

vir: http://www.montignac.mojforum.si/montignac-about86.html


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Regrat je primeren tudi za dojenčke
Regrat je primeren tudi za najmlajše, ki se navajajo na gosto hrano in odkrivajo nove okuse. Primerno pripravljen bo zag...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?