|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 7:29:32   
anabanana
Zadnje čase imam kar pogosto vnetja mehurja. Pa bi rada nekaj preventivno naredila, da to v bodoče preprečim...se mi zdi, da sem nekje zasledila, da so brusnice dobre za te stvari? Bi si kupila tiste kapsule od medexa? Ve katera, če je to res?

Poznate morda kako drugo naravno preventivo?

_____________________________

krepat ma ne molat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 8:18:48   
srki
Jaz sem imela take probleme, da sem morala k zdravniku, dobivala sem Primotren, ker mi drugo ni pomagalo. Drugače pa poznam Ursi čaj, tople obkladke na mehur, veliko tekočine, najbolje vode. Izogibala sem se pijačam z mehurčki in žganim pijačam. 

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 8:36:00   
frutka_
Enako kot srki.
Meni je ena domača zeliščarka priporočala tudi "čajno terapijo". Torej 3-tedensko redno pitje čajnega poparka za mehur.
V času vnetja se je dobro izogibat sladki in pekoči hrani ter eventuelno tudi spolnim odnosom. Sečevod je pri ženski namreč zelo kratek in ko moški penetrira s penisom nehote prenaša bakterije. Prav tako je potrebna pravilna higiena, saj veš brisanje odspredaj nazaj. Pa bombažne spodnjice. Veliko tekočine da izpiraš mehur.
Res ni fajn. Meni se je v enem obdobju to nonstop ponavljalo. Po prvem porodu pa čudežno izginilo!user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 8:54:30   
Hope2
Jaz sem imela vnetje mehurja med enim postopkom. Ker si nisem upala nič takega pit ali vzet kakih tablet, sem si kupila sveže brusnice. Skuhala sem pest brusnic v 2dcl vode. Kuhala toliko časa, da so popokale, nato sem jih malo zmečkala, precedila in v vodo oz čaj dala žličko medu in spila. Samo 2x sem si to naredila in so problemi izginili.

Zdaj mam moten urin, če glih velik vode popijem, si bom pa danes kupila 100%  brusnični sok, pa bom videla ali bo kaj pomagalo, če ne grem k zdravniku.

Edino, kar ne smeš, je mešanje brusnic z ursi čajem, ker imajo brusnice neki v sebi, kar uniči učinkovitost ursi čaja.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 10:03:32   
Athina
Jaz sem bila dolgo na antibiotikih zaradi vnetja mehurja, pa se mi je kar ponavljalo in ponavljalo. Potem sem šla enkrat v lekrano in so mi svetovali brusnice (mislim da sem jemala kapsule). Od takrat naprej nimam nobenih problemov več ... Srečno!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 10:07:36   
skorpika
jaz jem tole preventivno vsak dan eno kapsulo in imam zaenkrat mir...prej sem pa obvezno enkrat na dva meseca jedla Primotren...se splača dat 15€...

http://www.difar.si/katalog/product.php?SID=&product_id=1080015924

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 10:10:02   
Pobalami
Brusnice vsebujejo neko kislino, ki nevemkako vplivajo namehur. Mislim, da zavirajo rast bakterij. Sicer ne vem kako so te kapsule narejene samo načeloma naj bi bila hrana boljša kot nadomestki.

Moja mami je pila brusnični sok. Je drag kot hudič, ampak je rekla da ji je boljše. Kupiš ga v DM-u. Imajo ga tudi v lekarni vendar je dražji.


< Sporočilo je popravil Pobalami -- 4.6.2008 10:11:39 >

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 11:32:19   
anabanana
Punce zakon steuser posted image  Hvala. Vidim, da nas ima kar nekaj tovrstne težave.

Si grem kupit kapsule / sem težka za jesti sadje ...

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 12:44:16   
Anonimen
Jaz imam hudeeeeeeee težave z mehurjem. Priporočam ti tablete Cran Berry, ki se kupijo v lekarni in zelo pomagajo. Odkar jih jemljem nisem imela vnetja. Res toplo priporočam.
Sem pa tudi že pila ta 100% sok in ni preveč dober-zelo močen okus, tako,da mislim, da so te tablete najboljša izbira. Aja še to, so pa močnejše kot od medexa.

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 12:45:31   
Anonimen
http://www.panakea.net/index.php?s=c&c=newnordic&p=cranberry&x=main

Evo, to so te.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
4.6.2008 13:51:03   
anabanana
kim22 hvalauser posted image

bom pa tudi jaz poskusila te tebletke če so tebi tako pomagale...

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
5.6.2008 19:35:23   
Muca Copatarica
Se strinjam s kim22. Tudi menio so pomagale Cran berry tablete, saj zdaj še pol leta nisem imela težav. Jemala pa sem jih 2x zapored oziroma dve škatli.
Upam, da bodo pomagale tudi tebi.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
13.6.2008 19:07:18   
_andreja_
Od moje sodelavke mami je imela podobne težave kot jih opisuješ ti. In si je pozdravila to z pitjem soka od brusnice ledeni čas brusnica od Uniona ali pa Fruc sok od brusnice, imajo v vsaki trgovini...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Muca Copatarica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
13.6.2008 19:23:06   
šnucika
V DM-ju dobiš sok od brusnic.Je nesladkan in zato zelo kisel.Jaz sem ga naši dveletnici dajala,zmešanega s čajem,ko je imela zelo hud uroinfekt in je očitno pomagalo,saj je že naslednji test bil negativen.se je še pediatrinja začudila,čeprav je bila na ABjih.

Pa tudi tabletke dobiš v lekarnah od brusnic.Baje je to najboljše preventivno sredstvo za razna vnetja mehurja,sečevodov in ledvic.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
14.6.2008 8:25:31   
Volga
Ja, brusnice so odlične proti tovrstnim težavam. Sem ravno včeraj malo po netu brskala. Žal mi je edino, da v naravi ne rastejo pri nas, ker so med sadjem res visoko pri vrhu, kar se zdravilnosti tiče. Dobiš pa tudi suhe, kot rozine, jaz sem jih včeraj kupila v navadnem Mercatorju. Pa sok si tudi nabavi, pravijo, da en dcl na dan že krepko pomaga.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
16.6.2008 10:08:53   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Dobiš pa tudi suhe, kot rozine, jaz sem jih včeraj kupila v navadnem Mercatorju.


Jaz odlične kupim v Lidlu.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
16.6.2008 10:11:13   
Hope2
Meni je sok zdaj pomagaluser posted image . Spila sem ga pa samo 1 liter, vsak dan 2dcl.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
16.6.2008 12:05:54   
pikapolona2
tudi jaz sem imela obdobje mehurja....vsaka dva meseca nov antibiotik.....po vsakem antibiotiku pa stranski učinki antibiotika....na koncu je jedel antibiotik tudi moj dec ker je bil dohter prepričan da on name s spolnimi odnodi prenaša neko bakterijo....mah...jst sm mela vsega dovolj in sem šla k homeopatinji po kapljice...je pomagalo + res velko pij ....in po spolnem odnosu pojdi vedno takoj na malo potrebo.

Čim hitreje se pozdravi...jst pa trkam da me kdaj zopet ne obišče tole nadležno vnetje.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
19.6.2008 21:03:03   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami

Brusnice vsebujejo neko kislino, ki nevemkako vplivajo namehur. Mislim, da zavirajo rast bakterij.


Samo da se popravim. Brusnice spremenijo sestavo molekul bakterij (E.Coli) da se ta ne more prijeti stene mehurja oz. izvodil. Podoben učinek imajo borovnice.

Odsvetuje se kava-kofein in čokolada, ker slabo vplivata na vneta tkiva.

No to sem včeraj prebrala.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brusnice-vnetje mehurja
3.7.2008 17:23:58   
anabanana
Joj spet isti problemi, čeprav zdj redno pijem kapsule z brusnicami. Moj ginekolog na dopustu...moja osebna zdravnica na dopustuuser posted image

Zelo zelo neprijetno (milo rečeno)...sem na lastno pest vzela en antibiotik...

Ravno sem prebrala na netu, da naj ne bi pila klororane vode iz pipe, ker baje draži mehur...jaz sem jo požljampala že par litrovuser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?