|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
6.7.2008 0:09:53   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Pa vsak drug student s svojim avtom itd itd. user posted image


Uf, ja, ti študenti so pa carji, jauser posted image  - ful se bunijo, kako je študentski živelj drag in težak, vozijo se pa po večini z mnogo boljšimi avti od mojega - no, ne vozijo se ravno - pripeljejo se, parkirajo, zasedajo parkirplac ves teden in potem čez vikend celo za en dan ali dva sprostijo parking za stanovalceuser posted image

Težko jim je res, jauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
6.7.2008 0:13:19   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

no, ne vozijo se ravno - pripeljejo se, parkirajo, zasedajo parkirplac ves teden in potem čez vikend celo za en dan ali dva sprostijo parking za stanovalceuser posted image





Ja, isto je pri nasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
6.7.2008 7:41:08   
Anonimen
Caki no, ves kok so studenti bogi. Moram natrenirat samopomilovanje do oktobra user posted image

(odgovor članu Vrtnica79)
  Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 10:41:15   
lunca77
A pol je tko, da vsi ljubljančani so kreteni, maš pa ene par izjem user posted image

Zanimivo, strpno in osnovano. Kup enih kompleksov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 10:49:50   
srki
Prevzetnih in visokih (pa ne po telesni višini) je po celi slo veliko.

Se pa strinjam z Mič.

Vem, da je bila razlika med nami, ki smo prišle iz podeželja v LJ, velika. Že po obnašanju, po oblekah. Pol se pa navadiš. Mogoče se potem res malo nekatere "pogospodijo". Po srcu in obnašanju pa sem vedno iz podeželja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 10:52:16   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

user posted image user posted image user posted image   Dobra tema, ja.
Moje mnjenje o Ljubljančankah, preden sem jih spoznala.... raje ne bom napisala. Ker je bilo ene par takih, ki so v naše selo prihajale na počitnice, skoraj jim je faco zategnilo od kvakavščine, pojma niso imele, kaj je šporhet in rajžnata klobasa, še manj, kaj početi z grabljami. Samo kvakale so, pa fuuuuuuul jim je bilo dolgčas - naš lepi gaj ni bil zanje lep, po mojem so pogrešale razgret beton in tone pločevine....user posted image


Verjetno tudi sama marsikaj nisi vedela, posebej, ce bi te prestavili v drugo okolje. Kompleksi? Nevoscljivost? Negativna nastrojenost ker niso bile po nepisanih pravilih, ki veljajo v vasi vasi?

Ne resno, ko pa sem šla študirat, se mi je ravno ena Ljubljančanka ponudila, da lahko hodim k njej pisat seminarske, pa jih printat (o računalniku sem takrat le sanjala), pa ni bilo problema, da me kam zapelje - z avtom od njene mame.


A res? Ta je pa neka posebna ljubljancanka. Sicer pa ljubljancani zasmehujejo tiste, ki ne vedo kaj je racunalnik ali ne poznajo vse ljubljanske izraze in im skoraj faco zategne od zavijanja "po domace".... tako kot se zasmehuje ljubljancane, ki ne vedo kaj je sporhet pa rajznata klobasa...

Zdaj je ena mojih najboljših prijateljic - pa se vedno zezava, ona meni očita štajerščino, jaz njej kvakanje.... 


Je pa dejstvo, da ce bi tista ljubljancanka, ki ti je postala najboljsa prijateljica, sprejela enako nestrpno, kot ti sprejemas ljubljancanke v svoji okolici, ne bi postali prijateljici, temvec prej sovraznici. Mogoce pa ni problem v ljubljancankah. Mogoce je velik del problema v nacinu sprejemanja tistih, ki zivijo drugace kot ti.

No, hotla sem povedati, da so zafnane babe povsod.user posted image user posted image


Tocno tako. S tem, da imajo nekatere se kompleks, ker niso "glavne" iz "glavnega" mesta. user posted image user posted image






Uuuuuuuu! Vidim, da se me je nekdo lotil. Naj samo napišem, da sem napisala svoje mnjenje in da trenutno 'garbamo' Ljubljnančane. Ko bomo pa kmete s podelježlja, sem pa zraven in mi lahko očitaš karkoli. user posted image
Morda v premislek - tu mi z dežele smo kdaj prišli v MB ali LJ, pa sem se z veseljem prilagodila novemu načinu življenja, nisem nad vsem vihala nosu. Ali pa je to pomenilo pomanjkanje 'ta prave zabave, ne vem, ampak takoj sem se vključila v nov način življenja.
Ker vidim, da bi bila to zelo plodna debata med mana, na tem mestu neham.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 10:52:41   
Anonimen
Odkar delam v Ljubljani, sploh pri nas v službi, sem bila zares prijetno presenečena nad sodelavkami. Se mi zdi, da ta prevzetnost ljubljanska velja bolj za starejše ljubljanske mestne gospe. Pri teh pa takoj opazim, katera je fina dama in katera preprosta ženica s podeželja. Stare ljubljanske koke mi gredo na jetra user posted image

(odgovor članu lunca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 14:53:48   
Anonimen
Glede slovenskega lokalpatriotizma - je pač značilen za tako male sredine kot je Slovenija. Ironija je v tem, da tako majhni kot smo, še vedno se ne maramo. Zanimivo in še bolj ironično je to, da smo z veliko večino sprejeli evropske integracijske tokove, ne moti nas sožitje z Nemci, Čehi, Romuni, Poljaki, medtem ko za Ljubljančana niti slišati nočemo. In samo zaradi te plemenske miselnosti sem bil prisiljen po dveh letih zamenjati ljubljansko registracijo na mariborskem avtu. Imel sem tri napade iz objestnosti na avtomobilu, me prav zanima koliko jih bom sedaj. Mogoče se motim, bog ne daj, zaradi avta seveda.
Pa ne samo, da je to kritika prebivalcev mesteca, ki pretendira na tron evropske kulturne prestolnice čez nekaj let, temveč kritika celotnega slovenskega plemena. Od Triglava do ... Kolpe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 15:35:08   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Glede slovenskega lokalpatriotizma - je pač značilen za tako male sredine kot je Slovenija. Ironija je v tem, da tako majhni kot smo, še vedno se ne maramo. Zanimivo in še bolj ironično je to, da smo z veliko večino sprejeli evropske integracijske tokove, ne moti nas sožitje z Nemci, Čehi, Romuni, Poljaki, medtem ko za Ljubljančana niti slišati nočemo. In samo zaradi te plemenske miselnosti sem bil prisiljen po dveh letih zamenjati ljubljansko registracijo na mariborskem avtu. Imel sem tri napade iz objestnosti na avtomobilu, me prav zanima koliko jih bom sedaj. Mogoče se motim, bog ne daj, zaradi avta seveda.
Pa ne samo, da je to kritika prebivalcev mesteca, ki pretendira na tron evropske kulturne prestolnice čez nekaj let, temveč kritika celotnega slovenskega plemena. Od Triglava do ... Kolpe.


sam mal bi te popravila, če smem. "z veliko večino sprejeli evropske integracijske tokove, ne moti nas sožitje z Nemci, Čehi, Romuni, Poljaki"- predvsem Čehe, Romune in Poljake s(m)o srejeli samo zato, ker pač drugače v Evropo ni šlo. so pa, žal, še vedno zelo nepriljubljeni. tako kot smo mi nepriljubljeni pri nekaterih drugih narodih.

saj je tako povsod. lep primer je Belgija, srce Evrope. kako se Valonci in Flamci med seboj ne marajo, to je še za Slovenske razmere težko razumljivo. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 16:04:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

sam mal bi te popravila, če smem. "z veliko večino sprejeli evropske integracijske tokove, ne moti nas sožitje z Nemci, Čehi, Romuni, Poljaki"- predvsem Čehe, Romune in Poljake s(m)o srejeli samo zato, ker pač drugače v Evropo ni šlo. so pa, žal, še vedno zelo nepriljubljeni. tako kot smo mi nepriljubljeni pri nekaterih drugih narodih.

saj je tako povsod. lep primer je Belgija, srce Evrope. kako se Valonci in Flamci med seboj ne marajo, to je še za Slovenske razmere težko razumljivo. user posted image


Ravno tukaj se kaže ta dvoličnost ljudi in splošno nerazumevanje celotne stvari. Čeprav je referendum na eni strani podprla ogromna večina ljudi (89%) ostaja splošna nestrpnost do teh "manjvrednih" narodov na visoki ravni. Kar je smešno z ozirom na to, da tudi mi spadamo med te nepriljubljenje. Romunija in Bolgarija, ki pa sta vstopili v EU kasneje itak postavlajta pod vprašaj iskrenost političnogospodarskih pogojev in standardov za vstop v to integracijo.  

Sicer, gledano na globalni ravni, cel svet temelji na nestrpnosti na narodnostno-rasno-geografski in še kakšni osnovi. Človek ni dovzeten za "drugačno". To ga ogroža.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
8.7.2008 17:56:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Vem, da je bila razlika med nami, ki smo prišle iz podeželja v LJ, velika.

Po srcu in obnašanju pa sem vedno iz podeželja.


Najbolj lusno mi je bilo zezat kaksne fine Ljubljančane (ne Ljubljančanke user posted image ), ki so se duvali in bili vsi fini na kaksnem zuru. In kolikor so bili fini, toliko so bili dolgocasni, nekateri, ne vsi, da ne bo narobe razumet. In potem v svoji dolgocasnosti niso zanli vprasati nic drugega, kot kaj studiram in iz kje sem.

Ja, kaj, gozdarstvo...user posted image  (no, to je studiral moj sosed v studentu, tako da o drevesih sem vedela povedati kar nekaj besed). Iz kje sem? Ja iz Padgurjaaaaaaaaa, tko, zelo dolgi a na koncu. In vecina jih je odpusjsala novim dogodivscinam naproti....user posted image . Ta fajni pa ne, tako da tole je bila kar ucinkovita in zabavna selekcija.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Koliko bi dal-a za privat mesečno varstvo ?
Varuška.Ljubljana



100 - 150 (53%)

200 - 250 (30%)

300 - 250 (12%)

400 (2%)

480 in dalje (3%)


Število vseh glasov: 404

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!