|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aceton v nosečnosti
22.8.2008 20:46:05   
Anonimen
Pozdravljene.

Noseča sem 5 tednov in sem si danes urejala nohte. Zanima me, če lahko aceton kaj vpliva na plodek. Me skrbi, ker sem si danes trikrat čistila nohte.


Hvala in lp.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 20:48:17   
Naja30
Po moje ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 20:48:52   
arabela*
madonca no,oprosti,ampak tako vprašanje.
Punca,po tem takem veš,kaj vse bi škodilo user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 20:57:48   
TONČI.
Ma ne, ti nisi normlna. Ma ne smeš uporabljat ne laka, ne smeš nosit verižice, zapestnice,............





Punca dej raje uživaj v nosečnosti in se ne obremenjuj s takimi gluposti. Pa JEJ tud glih kar si zaželiš. Pa delaj tud kar koli. Ne OBREMENJUJ se!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 20:59:43   
blackcoffee
ko sem prebrala naslovno temo, sem pomislila, da imaš željo po uživanju acetona. user posted image
meni recimo aceton full diši.. že od nekdaj!! vedno ko si očistim nohte, ga parkrat vdihnem.. ne morem si pomagat. taka sem že od malega. to je isto kot oho lepilo. pa je z otročičkom vse ok.
jbg... odvisniki smo vsi po malem.
zadevat se ga ravno ne rabiš, nohte pa si brez skrbi očisti.
user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:06:06   
Anonimen
Mnenje Pušenjaka; "Od hlapljivih snovi se v nosečnosti odsvetujejo le organska topila, torej razni bencini, etri, aceton in podobne močno hlapne snovi, seveda v visokih koncentracijah, kakršne nastopajo v industriji in ne pri manjših osebnih opravilih kot je npr. odstranjevanje laka za nohte, lepljenje manjših površin ali lakiranja las."

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:08:48   
Naja31
A si ga pri tem spila?

Ker drugače ne vem kako bi lahko škodoval.

Včasih se mi zdi, da ženske zanosijo in prenehajo uporabljati možgane.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:09:30   
Naja31
meni recimo aceton full diši.. že od nekdaj!! vedno ko si očistim nohte, ga parkrat vdihnem




Ha, ha, faca si user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:10:28   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Včasih se mi zdi, da ženske zanosijo in prenehajo uporabljati možgane.  


To je od preveč hormonov. Še posebej, če nosiš fantka. user posted image

HEC!!!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:16:07   
Naja31
Ma saj razumem, da je vsaka nosečka na začetku prestrašena in ne ve kaj lahko in kaj ne, ampak včasih gre pa to v neko hudo skrajnost.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:43:14   
*Junona*


Brez skrbi in uživaj nosečnostuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 21:54:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

A si ga pri tem spila?

Ker drugače ne vem kako bi lahko škodoval.

Včasih se mi zdi, da ženske zanosijo in prenehajo uporabljati možgane.  


Ja čisto tako pa glih ni no. Aceton je organsko topilo, ki ima strupene hlape. In zato ni tako nedolžen, kot nekatere mislite. Vendar pa bi se ta škodljivost pokazala ob vsakdanjem delu z acetonom in njemu podobnim topilom (ki jih je naštel dr. Pušenjak). Tako da punca ni nič brezveze vprašala, le malo bolj previdna je. Čiščenje nohtov zagotovo ne bo škodilo otroku, tudi če si jih čistimo vsak dan, ampak vseeno pa ne škodi pazit, da acetona čim manj vdihavamo.

Lp

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 22:04:00   
arabela*
ja,saj vse lepo in prav.
To je zlo pozitivno,da je punca pazljiva in zelo pohvalno.
Ampak res malo pretirano,no vsaj meni se zdi.
Jaz sem v 39.tednu,pa vse delam normalno,no ne čist ampak v meji normale(aceton,barva za lase,solarij,kreme za telo,laki).samo pretiravat se ne sme z ničemer.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 22:10:17   
Anonimen
Vendar pa bi se ta škodljivost pokazala ob vsakdanjem delu z acetonom in njemu podobnim topilom (ki jih je naštel dr. Pušenjak).


Ja, ampak v citatu Pušenjaka tudi piše; "...seveda v visokih koncentracijah, kakršne nastopajo v industriji in ne pri manjših osebnih opravilih..." Tole vsakdanje delo z acetonom, ki ga navajaš ti vzame minutko, dve, pa res rekdokatera si vsak dan drgne nohte z acetonom. No, ali pa jo jaz ne poznam.

Sej, če pa že začnemo komplicirat potem - koliko je pa mobitel škodljiv, koliko seva TV, računalnik, kolikokrat in s čim vse živim je škropljena hrana, ki jo zaužijemo (sploh tisti, ki jejo po menzah - kolikorat je že tisto olje prevreto,...), pa deodoranti, parfumi pol tudi niso tako nedolžni, pa sevanje dalnovodov (sevanje sega do 100m daleč), pa izpušni plini avtomobilov, pa kaj vse v zrak in vodo spuščajo tovarne in posamezniki,...
... in kaj naj potem sploh jaz, ki živim skoraj nasporti reaktoja, nedaleč od Belinke, nedaleč od trafo postaje Beričevo... ?????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 22:32:43   
Anonimen
Ja saj se strinjam, ampak malo ste ji nesramno ste ji odgovorile, čeprav ni nič neumnega vprašala, to sem hotela povedat. Sama sem pred nosečnostjo vsak dan delala z organskimi topili in sem slišala za primere, ko naj bi povzročila splav, zato se tudi pri vsakdanjih opravilih vseeno izogibam vdihovanju. Da pa mnoge druge stvari škodijo bolj kot to, če enkrat vdihneš aceton, ko si spucaš nohte, pa verjamem, da je čisto res, ampak kaj čemo..pač se probaš izgonit vsaj temu, čemur se lahko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Aceton v nosečnosti
22.8.2008 23:25:45   
SILVA
 Dobi se odstranjevalec laka brez acetona, npr.LCN ali od Santeja v Sanolaborju.


< Sporočilo je popravil SILVA -- 22.8.2008 23:27:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Aceton v nosečnosti
24.8.2008 23:03:21   
Anonimen
Najlepša hvala za odgovore.user posted image

Kljub "manjšim napadom" ste me pomirile.user posted image user posted image user posted image

Face ste.

Lep večer in nočko.

(odgovor članu SILVA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?