|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaskrbljena glede prehrane...
12.9.2008 20:47:46   
yania
Spet imam eno vprašanje.
mogoče se bo kateri zdelo trapasto vprašanje, saj se večina obremenjuje s preveč kilami, jaz pa ravno obratno...
Dajte mi prosim povedat, koliko na dan pojeste...meni se zdi, da očitno jaz premalo, ker mi kile niso šle še niti za pol kg gor, pa sem nosečka 15 tednov...dan manj...
Pa jem večkrat na dan, v bistvu se mi zdi, da skos jem...je pa res, da se ne morem fuuuull najesti, ker me potem tako tišči v trebuhu da je groza...
Jaz jem: zajtrk ob 9.00 (npr.kos ali dva kruha, z nečim namazano ali jajček zraven, okrog 12ih sadje, kako grozdje, borovnice....no okrog 13.30 kosilo....potem še enkrat vmes do večerje, kako pecivo, skuto ali sadje...no zvečer pa večerja (kaj mlečnega, ali pa kak kos kruha in kaj zraven)...
Na dolgo sem razložila, samo res me malo skrbi, saj sem na prejšnjem pregledu rekla da imam pol kg več, čeprav ugotavljam , da je teža enaka...
aja, pa še to: tehtnica sigurno dela ok...user posted image
Sprašujem pa zato, saj sem se v 1.nosečnosti zredila iz 52 na 67 (15.kg)...zdaj je stalno 56....ali je možno da telo črpa še s kake zaloge...

Lep pozdravček vsem nosečkam...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
12.9.2008 21:04:26   
M_mojca
Draga yania, nikar se ne sekiraj, ker se nisi nič zredila! Kolikor vidim oz. sem prebrala, ješ tako kot bi morala in ni prav nobenega razloga, da bi se morala sekirat!!! Tvoja prehrana je uravnotežena in telo dobi vse kar potrebuje! Kile bodo šle gor - to sploh ni vprašanje, vendar ni pri nobeni nosečki enako!
Tvoja teža je idealna, zato BREZ SKRBI!!! Do konca pa se bo definitivno povečala!
Ena moja prijateljica se je začela redit šele okoli petega meseca, in na koncu se je vsega skupaj zredila za 13kg - kar je normalno. Zdaj je njen malček star malce več kot en mesec, ona pa je na svoji teži.
Če vzamemo primer mene....o joj joj, sem že tako nagnjena k hitremu pridobivanju kilogramov in sem se zredila kot pujsa, pa mam še 4 tedne do konca! Vse bi dala, da bi bila lahko na tvojem mestu! Lahko pa tudi malo pokukaš na forum debelušnih nosečk, tam nas je še večuser posted image user posted image user posted image

Zato še enkrat, nimaš razloga za skrb, ker se še nisi nič zredila! To je super in celo normalno! Kmalu pa boš opazila, da ti je kak kos oblačila pretesen!
Jej tako kot si do zdaj, in vse tisto kar si napisala in teža ti bo do konca normalno naraščala!


_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
12.9.2008 21:05:07   
glen
Jaz sem noseča 17 ted. kmalu 18, pa sem se do sedaj zredila samo 0,5 kg,pa še to sem se tehtala včeri ko že 5 dni nisem bila na veliki potrebiuser posted image

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
12.9.2008 21:36:44   
nananaja
jaz sem se v tej nosečnosti začela redit po 16t in to pri 45 kg začetne teže. sedaj gre vredu, takrat mi je pa ginekolog na pregledu na dolgo razlagal, da moram jest 5x na dan, malice naj ne bodo samo sadje ampak tudi kruh, pa še kaki piškoti, ki jih drugače nosečnicam odsvetujejo, je pa rekel, da tebuh lepo raste. nisem se preveč trudila jest, pa se je stvar vseeno kmalu spremenila.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
13.9.2008 10:38:48   
pekmez
Čao,
jaz sem pa v 7.mesecu (točno danes) in sem se do sedaj zredila le približno 2,5 kg,noben ne dela panike,celo nosečniški diabetes imam....ginekolog je rekel,da bebica vzame toliko kot rabi.Je pa res,da imam zeelllo hitro prebavo in sem od vedno zelo drobcena.Tako,da brez skrbi!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
13.9.2008 11:13:20   
_sanja_*
Tudi jaz se do 16. tedna nisem popolnoma nič zredila. Pa sem suha in nisem imela lastnih zalog ali kaj podobnega. Teža preprosto ni šla gor, še celo padala mi je - na vsakem pregledu sem tehtala manj, pa nisem nikoli bruhala. Jedla sem zelo veliko, ampak se ni nikjer poznalo. G pa tudi ni skrbelo, češ da nosečke kasneje vse nadoknadimo, so pa tudi takšne, ki se skoraj nič ne zredijo.
Zdaj sem noseča 26t in sem na +6kg, tako da napredujemouser posted image
Brez skrbiuser posted image  

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
13.9.2008 14:45:07   
Naja30
Po tem, kar si opisala, da ješ, ni čudno da se še nisi zredila. Pa ni važno, ker prvo tromesečje se itak ni treba, šele nekje na polovici nos. se potrebe povečajo in ponavadi je tako, da telo itak zahteva in si bolj lačna. Tako da ne skrbi, imaš še čas. user posted image  
Jaz sem malo manj noseča od tebe, 12t in se tudi še nisem zredila, ker kar pazim pri prehrani.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
15.9.2008 14:50:18   
tojeto1
Pišuka mate srečo! Jaz se pa redim k user posted image .

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
15.9.2008 15:25:07   
cursa
tojeto1, ne se sekirat. Jaz sem se že nehala, pa čeprav se tud redim ko user posted image . V 32 tednu iz 58 na 73 kg. Samo, da bo dete zdravo, hujšal bomo pa pol ko bo čas. user posted image

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaskrbljena glede prehrane...
17.9.2008 16:56:06   
Najki
js sm v 22. tednu, pa sem do zdaj izgubila 2 kili... sele v tem tednu sem prisla pol kile cez zacetno nosecnisko. jem pa priblizno toliko kot prej, samo bolj uravnotezeno, nimam nekega divjega apetita, sicer imam pa na splosno pocasno prebavo, pa mogoce zato apetit ne gre gor. drgac se pa otrok popolnoma normalno razvija in izvidi so vsi super, tako da ocitno sam kurim moje zaloge (yay), ki jih ni malo XD.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?