|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pa se je začelo-rota
28.9.2008 23:19:50   
petrinja
kaj naj povem. en teden je bil malček doma zradi prehlada, potem 2 dneva v vrtcu, in je pokasiral še rotavirus, za njem pa še cela familija. midva z user posted image  sva že v redu, mali pa še kar driska. je zelo malo, vsaj pije dosti.

_____________________________

ko me Matevžek pogleda v oči in se nasmeje, se moje srce stopi...

27.4.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pa se je začelo-rota
28.9.2008 23:21:58   
Doll
za vas vseuser posted image user posted image

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pa se je začelo-rota
28.9.2008 23:33:56   
CatJa
O, revček mali. Ma samo, da pije, to je pomembno.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 0:06:55   
Spark
revček. Upam da se hitro pozdravi. 

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 0:07:51   
bodoča
Najprej user posted image , da se čimprej pozdravite.

Pa eno vprašanje, da ne bom nove teme odpirala. Kako zgleda, ko zboliš za rota virusom.

A to samo driskajo, ali še kaj drugega.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 7:51:08   
tinatona
bodoča vsak drugače preboleva rota virus. Nekateri imajo samo drisko, nekateri imajo še vročino, nekateri bruhajo... Tako da zadeva ni čisto nedolžna.

LP

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 8:10:39   
butt3rfly
naš ga je prejšnji teden preživel. bolan je bil pa 2 tedna skupaj. najprej se je začelo z vročino med 39,5 in 40, ki je trajala okoli teden dni. zbijala sem mu jo samo s svečko, ker je bil res ful bogi. na pregledu je imel krvne izvide tako slabe, da sma mogla biti čez noč na opazovanju v bolnici. ker se je izboljšalo, sma šla naslednji dan domov. 2 dni je blo nekak ok, nato pa je začel bruhati. vse, kaj je pojedel, je izbruhal. trajalo 2 dni, nato pa še driskauser posted image in to kakšna! pit sem mu devala kolikor sem lahka, ampak je vseeno preveč vode izgubljal kot pa jo je uspel dobiti. in sem spet šla k dohtarju, tam so ugotovili, da je dehidriran, pa spet v bolnico. v njej sma bila 2 dni, dobil je kapalno po žili, ker so ugotovili kar hudo dehidracijo. delali so izvide krvi, urina in pa seveda blata. diagnoza je bil rotavirus. hvala bogu pa je kmalu šlo na bolje. apetit je tudi kmalu dobil nazaj (čisto mi je shujšal, ves upadel je biluser posted image ), kaka normalno zdej, je fajne volje in tudi bolj živahen, prej je samo spal in počival. to je bila ena veselica!user posted image pri nam je bilo kr ekstremno, seveda pa ni vedno tako.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 8:37:53   
bodoča
Hvala za odgovora, sprašujem, da vem vsaj približno kako bo zgledalo, če mali zboli.

Se namreč v našem vrtcu tudi že pojavlja rota virus.

Pa še nekaj, kar mi je svetovala ena starejša zdravstvena sestra: če otrok bruha in/ali driska je baje fajn, da mu daš nekaj bobi palčk za jest in pa 1 dcl prevrete coca-cole za popit.


< Sporočilo je popravil bodoča -- 29.9.2008 8:41:41 >


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 9:14:27   
pikecpokec
1 dcl prevrete coca-cole za popit.


Jak! user posted image

Ne vem, no. po moje po tem še bolj kozlaš user posted image


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 9:56:09   
blaža
coca-cola je mogoče proti driski, za želodec in majhne otroke pa definitivno ne. Če bruha ni primerna.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:00:38   
Felicita
ne, ne, coca-cola dejansko tut pr bruhanju pomaga. in pr želodčnih bolečinah. kokrkoli se to butasto/neverjetno/čudno sliši. pa kako je že? za bruhanje brez mehurčkov (jih z žličko izmešaš iz kozarca), za probleme z želodcem pa mehurčkasto. nism še slišala o prekuhavanju, more bit pa res bljak...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:05:46   
pikecpokec
A to pomeni, da če te boli želodec, spiješ coca colo z mehurčki? Če pa bruhaš, pa brez mehurčkov?

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:12:25   
Felicita
tako je. men je do zdej vedno pomagal (čeprov, meni je coca-cola šele 3. izhod; ampak pomaga pa)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:14:05   
emaa
Moja fanta sta imela rota lani. Začelo se je z vnetjem ušes (no tako je izgledalo), najprej en dvojček v nedeljo ponoči, drugi eno noč kasneje, vročina, ki je ob antibiotiku minila. V torek zjutraj pa sta začela bruhat in driskat, okoli 7 zjutraj, ob 13 smo bili že na poti na infekcijsko zaradi dehidracije. Tam smo preživeli dva dni, vmes dobila še jaz rota (bruhala, bolel želodec), takoj ko sta lahko malo jedla, smo šli domov, driska se je pomirila šele naslednji teden, takoj po postani coca coli (priporočili zdravniki, pomaga mnogo bolj kot linex). V dveh dneh sta shujšala nekje pol kile do kilo. Bilo je obupno, zatem je dobil rota še mož, preden sva bila prava je trajalo 10-14 dni. Fanta sta imelav bolnici do 40 vročine kljuub svečkam, tako da smo ju s sestrami ohlajale še dodatno, iz nosa teklo kot za stavo, oči cele prehlajene, ko sta pričela se počutit malo bolje, sta smela pojest po največ tri žličke naenkrat, akr ej bilo več sta izbruhala.V glavnem nič kaj fino. Aja težave z ušesi so pa takoj minile, ko so se začeli čari rota virusa zares.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:17:11   
fricka
Res pomaga. Preverjeno.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:23:59   
Alfabeta
Pri tako majhnih lahko drisko ustavite tudi z  Humano...v lekarni imajo prav za ustavitev driske oz. zapiranje. Mislim da je HN, nekaj takega. Poveš da bi rada za zapiranje in dobiš. Mi smo s tem ustavili 14 dnevno driskanje po Rotavirusu in 1 tednu v bolnišnici.

Sicer pa res....bobi palčke pa coca-cola (moj je ni hotel piti). Sicer pa tole s coca colo lahko same preizkusite. pite jo nekaj časa, samo to, pa boste zaprte ko user posted image

No, ampak moja dečva (2 otrok) je bila cepljena proti RV, po tej izkušnji

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 10:46:08   
pikecpokec
čeprov, meni je coca-cola šele 3. izhod;


In kaj sta prva dva?


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 11:15:39   
diva 4
Hči je zbolela za rota virusom pri 16ih m.Drisko je imela 3 dni pa 1 dan nič pa zopet 4 dni driske in tako naprej ves mesec.Vmes je še 2x bila po 2 dani v bolnici zaradi dehidracije in je dobila infuzijo. Nič hujšega. Potem je bila še mesec dni doma, saj ji je imunost tako padla, da ni smela v vrtec.
Sin je zbolel lani  2 dan na morju, ko je imel dobri 2 leti.V dveh dneh je popil 2 litra rehidracijske soli in 5 litrov čaja.Ker se stanje ni izboljšalo smo krenili domov v bolnico.Kjer so ugotovili dehidracijo.Ko so mu dali infuzijo, pa je nehal pituser posted image .Jedel pa že itak 2 dni ni nič.Pred infuzijo so mu vzeli kri, ki je bila zelo slaba .Po 24 urah infuzije , mu pregledajo kri  in panika.Izvidi še slabši , namesto boljši.Mali čisto apatičen, spi ali odsotno bolšči v strop. So rekli zdravniki , če ga ne prisilim pit bo umrl.Sem vzela brizgo jo napolnila s čajem in mu ga po kapljicah brizgala cel dan v usta.Potem so mu še neke vitamine našopali v infuzijo in je čez tri dni začel prihajat k sebi.Nam so zdravniki rekli , da že dolgo niso videli tako hude okužbe z rota virusom.
Res, vsak drugače reagira na ta virus.Zato pazljivost ni odveč.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 11:23:51   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

čeprov, meni je coca-cola šele 3. izhod;


In kaj sta prva dva?



prvi je domač jabolčni kis (razredčen). drugi je pa domač jeger (liker tete pehte, 60 zelišč). s tem da je samo prvi pogojno primeren za male otroke, samo jim ponavadi smrdi, tko da...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 14:21:54   
petrinja
zanima me koliko časa traja driska? Matevž jo ima sedaj že 5. dan, začel je tudi že malo več jesti, energije ima pa tudi že polnouser posted image . in koliko časa mora biti še doma, ko je blato že v redu, preden gre v vrtec? baje  2 dni?

_____________________________

ko me Matevžek pogleda v oči in se nasmeje, se moje srce stopi...

27.4.2007

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 15:00:21   
PiaM
Je potrebna stroga dieta pri rota virosu?

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pa se je začelo-rota
29.9.2008 21:05:02   
atanja
Men je rekla da dieto ne sme  met. Nja normalno je da gre čiprej ven iz njega virus.
Mi smo prejšniteden mel-cela familija

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pa se je začelo-rota
30.9.2008 8:04:42   
ljiljana
no to je odraz cistoce v vrtcih. In zmeraj ko predlagam vzgojiteljcama, da mi starsi kupimo razkuzilo za roke, se jim zdi to odvec. Seveda, ni potrebno pazit na vec otrok. Ce se ve, daje rota prisoten se ukrepa, pri nas Slovencih pa je to nemogoce.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pa se je začelo-rota
1.10.2008 21:56:35   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: ljiljana

no to je odraz cistoce v vrtcih.


Virus lahko pokasiraš kjerkoli. Moj ga je (skoraj 100%) v zdravstvenem domu, ker samo tam sva bila, v posvetovalnici, med zdravimi otroci. čez 2 dni se je pa začelo. Pa sploh ni hodil še v vrtec

(odgovor članu ljiljana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?