|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oddaja vloge za podaljšanje por.
10.10.2008 8:44:10   
maša2008
Kdaj ste oddale vlogo za podaljšanje porodniške? In koliko časa ste čakale na odločbo - tiste v Ljubljani?
Hvala in lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
10.10.2008 13:06:29   
sazi
Zaradi spleta okoliščin sem vlogo oddala šele 5 dni pred potekom porodniške. Na odločbo sem čakala dobre 3 tedne, vmes pa sem bila na dopustu. Porodniško so mi podaljšali in je bilo tako super, saj sem poleg 3 tednov dopusta dobila še dodatne 3 mesece porodniške - torej sem bila skoraj 4 mesece več doma. Drugače je pa treba papirje oddati najkasneje 1 mesec pred koncem porodniške (ampak kot rečeno, se da tudi kasneje).

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
10.10.2008 18:14:16   
Tisana
Jaz imam porodniško do 5. januarja, pa mi je na CSD rekla, da oddam vlogo v začetku decembra ali pa najprej konec novembra.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
10.10.2008 19:18:34   
jajula
meni je zdravnica v RA rekla da se odda 1mesec pred potekom porodniške, največ 1,5m prej.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
12.10.2008 19:41:33   
majaS80
Pozdravljene,

mene pa zanima če lahko oddam tudi v logo za podaljšanje porodniške, ker sem 16 dni prej rodila? Torej nisem bila 28 dni pred porodom doma in ne po svoji krivdi.....

Je to razlog da mi jo podaljšajo?
Je kje na internetu obrazec oz. ta vloga za podaljšanje porodniške?

Hvala za pomoč
lep pozdrav.


_____________________________

MajaK

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
18.10.2008 17:48:28   
lillchy123
maja, ne razumem te sicer točno..
tudi če si prej rodila, ti porodniška traja eno leto, le da si ti en mesec več z user posted image  kot ostali, ki so jo nastopili en mesec pred porodom.
podaljšanje p pa pomeni, da porodniška ne traja 12 m, ampak max 15 in to zaradi težav, ki jih ima otrok

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
18.10.2008 17:51:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Pozdravljene,

mene pa zanima če lahko oddam tudi v logo za podaljšanje porodniške, ker sem 16 dni prej rodila? Torej nisem bila 28 dni pred porodom doma in ne po svoji krivdi.....

Je to razlog da mi jo podaljšajo?
Je kje na internetu obrazec oz. ta vloga za podaljšanje porodniške?

Hvala za pomoč
lep pozdrav.



Porodniške ne podaljšujejo več na princip kolikor dni prej rodiš, toliko dlje si doma, ampak na gestacijsko starost otroka. Kolegica je rodila točno prvi dan porodniške in dobila podaljšano 8 dni, mala je bila prava korenjakinja.

(odgovor članu majaS80)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
18.10.2008 17:52:19   
Anonimen
Urejaš pa vse na csd-ju, ko javiš, kdaj si rodila.Dobiš itak odločbo za preostanek porodniške na dom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
18.10.2008 21:13:16   
Tisana
Pozdravljene,

mene pa zanima če lahko oddam tudi v logo za podaljšanje porodniške, ker sem 16 dni prej rodila? Torej nisem bila 28 dni pred porodom doma in ne po svoji krivdi.....

Je to razlog da mi jo podaljšajo?
Je kje na internetu obrazec oz. ta vloga za podaljšanje porodniške?

Hvala za pomoč
lep pozdrav.
  
To je odgovor na tvoje vprašanje s spletne strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve.

"Porodniški dopust traja 105 dni. Mati mora nastopiti porodniški dopust 28 dni pred predvidenim datumom poroda, ki ga določi ginekolog. 

Če mati ne nastopi porodniškega dopusta 28 dni pred predvidenim datumom poroda, neizrabljenega dela ne more izrabiti po otrokovem rojstvu, razen če je porod nastopil pred predvidenim datumom.
Če mati na dan poroda še ni nastopila porodniškega dopusta, ga nastopi z dnem rojstva otroka."

To pomeni, da ti ni potrebno oddajati posebne vloge, temveč ti že na podlagi zakona pripadajo ti dnevi, vendar pa moraš to dokazati z rojstnim listom otroka ali pa s potrdilom o datumu rojstva otroka, ki ga (na prošnjo) dobiš v porodnišnici. Vse urejaš na CSD. Svetujem, da tja pokličeš in se pozanimaš pri strokovni delavki, odgovorni za področje starševskega dopusta.   

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oddaja vloge za podaljšanje por.
18.10.2008 21:18:44   
Tisana
Porodniške ne podaljšujejo več na princip kolikor dni prej rodiš, toliko dlje si doma, ampak na gestacijsko starost otroka.
 Didlinaa, sorry, samo tole kar si napisala, je pa prav za prav eno te isto - gastacijska starost otroka je enaka dnevom nosečnosti. Torej, če sem jaz rodila s 33 tedni in 5 dnevi, je imela moja punčka ob rojstvu prav tako gastacijsko starost. Kar se pa tiče podaljšanja porodniške, pa obstajata dve vrsti. Eno je tole (kopirano s strani MDDSZ): "Dopust za nego in varstvo otroka
 
Dopust za nego in varstvo otroka je dopust, ki je namenjen nadaljnji negi in varstvu otroka in ga upravičenci nastopijo neposredno (takoj) po poteku porodniškega dopusta.
 
Pravico ima eden od staršev otroka, oba starša, pod določenimi pogoji pa tudi druga oseba oziroma eden od starih staršev otroka.
 
Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni
 
Dopust se lahko podaljša:

mati rodi dvojčke - podaljša se za 90 dni
mati rodi več hkrati živorojenih otrok - za vsakega nadaljnjega otroka se podaljša za 90 dni
mati rodi nedonošenčka - podaljša se za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni
mati rodi otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo - dopust se podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja pristojne zdravniške komisije); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti
starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do osmih let - podaljša se za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni." Drugo pa na podlagi vloge zaradi, če mati rodi otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo - dopust se podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja pristojne zdravniške komisije); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?